Problém s Vodafone BIS / Synchronizace kontaktů

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
patrikvogl
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv črc 30, 2009 23:59
Zařízení: HTC Titan, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900

Problém s Vodafone BIS / Synchronizace kontaktů

Příspěvek od patrikvogl »

Ahoj, mám BB prvně, přešel jsem z IOS / WP7 / Androidu a tradičně řeším synchronizaci kontaktů... Aktivoval jsem si u Vodafone BIS, nastavil email přes odkaz, který mi zaslala paní z Vodafone linky, tedy http://mobileemail.vodafone.cz/.." onclick="window.open(this.href);return false;. Zde jsem zadal IMEI a PIN telefonu, následně přidal email a on se ihned objevil v BB a začal fungovat. Že nemám starší emaily, alespoň starších 50 je věc chvilková a dokážu jí ignorovat, stačí mi tedy nové emaily... Nicméně, editoval sjem účet, zatrhl synchronizaci kontaktů a následně se objeví hláška o "autorizaci", neboli o povolení zabezpečení, ověření, jak chcete...

Vypadá následovně: http://pvogl.cz/lab/093350.png" onclick="window.open(this.href);return false;

- Pokud odtrhnu synchronizaci kontaktů nebo kalendáře, tato hláška zmizí, na email. účet se nevztahuje a proto funguje spolehlivě.
- Jedná se o GoogleApps, nicméně to samé dělá klasický @gmail account.

Pokud jedu podle návodu, dám nastavení emailu a mám na výběr z "Internetového účtu pošty" a "účtu aplikace Enterprise". Pokud to chápu dobře, BES je něco, co nemám aktivovaného, takže to nezkouším - BIS mám, kliknu tedy na "Internetový účet pošty", ale telefon mě akorát hodí do webu na http://mobileemail.vodafone.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;. Nic víc, nic míň :(

A zde to krachuje. Musím něco ověřit, ale podle návodu mi to nejde. Stačila by mi synchronizace kontaktů přes Adresář v OS X, byl bych za to možná i raději, nicméně v aplikaci od BB (Desktop Manager) se mi to nedaří, kontakty prostě aplikace nenačte, jakoby tam žádné nebyly, takže pravděpodobně nekomunikuje s adresářovou aplikací v podání Apple. Tímhle způsobem to tedy také nepůjde....

Takže, jak mohu z OS X, webu, nebo nějak mít kontakty v BB? Ideálně přes onen Google účet? Předem díky komukoli za odpověď.

Jinak, pokud by měl někdo více času, řeším drobnosti:

- Jak docílit, aby telefon v pouzdře vibroval, ale po vyndání se ztlumil? Přijde to hodně vhod, když už mám telefon v ruce z poudra, nechci, aby ječel - budík dělá to samé defaultně
- Nabídka aplikací na hlavní obrazovce má více "listů", tedy oblíbené, často používané a podobně... Jde to nějak změnit? Často blbě listuji, stačilo by mi tedy jen jednolistové menu, třeba výpis všech aplikací... Šlo by to?
- Lze nějak stáhnout starší emaily / Jak se dostanu do doručené pošty?
- Lze nějak sjednotit aplikaci "Zprávy" a "[email protected]", tedy email? Stačila by mi jedna ikonka pro všechny...
- Lze na hlavní obrazovce vypisovat poznámky, SMS, nebo něco?

-- doplnění předchozího příspěvku (stř zář 07, 2011 10:02) --

Takže aktualizace po dlouhých hovorech s Vodafone - BIS to podporuje (T-mobile a O2 potvrdilo), nicméně Vodafone to nezvládá, aplikace na nastavení emailu vždy vadně přesměruje na webové rozhraní, místo aby se vše dalo nastavit z telefonu.

Pokud tedy chcete ověřit zabezpečení, nepůjde to, telefon se špatně směřuje. Datové centrum Vodafone situaci údajně řeší a prý mě bude kontaktovat, kde je problém a jak to půjde vyřešit.

Bez této funkce je BIS zase o obrovský kus ořezaný a zase méně výhodnější, TMO a O2 s tím problémy nemají :(
Martin V.
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned úno 10, 2008 20:47
Zařízení: HTC One X, Blackberry Bold 9790
Kontaktovat uživatele:

Problém s Vodafone BIS / Synchronizace kontaktů

Příspěvek od Martin V. »

Ahoj, zkusím s něčím poradit:

1. V nastavení by mělo být možnost nastavit vibrace jen v pouzdře, já to tak mám nastaveno defaultně. Musí ale samozřejmě jít o aktivní pouzdro, které má v sobě magnetky.

2. Nabídka jednotlivých základních obrazovek by snad mohla jít změnit nějakým jiným schématem. Nic lepšího mě nenapadá:-).

3. Starší e-maily určitě ne, jedině přes zálohu, ale pokud čerstvě přecházíš k BB, tak bez šancí

4. S těmi zprávami by to mělo jít. Blackberry nabízí jednu složku(název Zprávy) kam se tlačí všechno a tam jde namodifikovat co tam má chodit. Dá se tam nastavit aby tam chodily i sms. Ostatní samostatné složky e-mailů pak lze ukrýt a nebude viditelná

5. Na hlavní obrazovce? Nechápu jak to myslíš...

Tak to je vše:-)
patrikvogl
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv črc 30, 2009 23:59
Zařízení: HTC Titan, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900

Problém s Vodafone BIS / Synchronizace kontaktů

Příspěvek od patrikvogl »

Díky moc, hodně pomohlo! :) Teď už jen počkat, jak to vyřeší Vodafone :(
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

Problém s Vodafone BIS / Synchronizace kontaktů

Příspěvek od berczo »

TOHLE by ti nepomohlo ?

Ehm, moment, kámoš má Maca i BB, písnu mu ;)

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv zář 08, 2011 15:48) --
patrikvogl píše:Vypadá následovně: http://pvogl.cz/lab/093350.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta hláška ti přesně popisuje, že musíš v Handheldu najet z hlavní obrazovky do menu/Setup/email settings - dostaneš se na seznam nastavených emailů ve svém bb a daný email ke kterému ti to píše musíš ověřit.
patrikvogl píše:... Pokud to chápu dobře, BES je něco, co nemám aktivovaného, takže to nezkouším - BIS mám, kliknu tedy na "Internetový účet pošty", ale telefon mě akorát hodí do webu na http://mobileemail.vodafone.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;. Nic víc, nic míň :(
Neděláš tady tu chybu, že to zadáváš v browseru v PC a ne v BB?
patrikvogl píše:Jak docílit, aby telefon v pouzdře vibroval, ale po vyndání se ztlumil? Přijde to hodně vhod, když už mám telefon v ruce z poudra, nechci, aby ječel - budík dělá to samé defaultně
Najdeš to v BB v nastavení nebo si pořiď aplikace, které se tímto zabývají (bebuzz, atd ...)
patrikvogl píše:Lze nějak stáhnout starší emaily / Jak se dostanu do doručené pošty?
Nikdy jsem nezkoušel ani nepotřeboval, ale zkusil bych je označit jako nepřečtené ... nestáhnou se pak do BB?
patrikvogl píše:Lze nějak sjednotit aplikaci "Zprávy" a "[email protected]", tedy email? Stačila by mi jedna ikonka pro všechny...
Ano, dá se, ve složce zprávy pomoci možností.
patrikvogl píše:Lze na hlavní obrazovce vypisovat poznámky, SMS, nebo něco?
Pokud vím, tak se dá něco podobného docílit pouze pomocí nějakého Theme - viděl jsem screeny, kde byly viditlné poslední sms a události z kalendáře.
patrikvogl píše:Takže aktualizace po dlouhých hovorech s Vodafone - BIS to podporuje (T-mobile a O2 potvrdilo), nicméně Vodafone to nezvládá, aplikace na nastavení emailu vždy vadně přesměruje na webové rozhraní, místo aby se vše dalo nastavit z telefonu.
VF ví prd o Blackberry natož o BIS - pokud se nedovoláš na nějakého schopného technika ... ještě bych zkusil projet třebas crackberry.com forum, ohledně bis+mas+synchro ...
patrikvogl píše:Pokud tedy chcete ověřit zabezpečení, nepůjde to, telefon se špatně směřuje. Datové centrum Vodafone situaci údajně řeší a prý mě bude kontaktovat, kde je problém a jak to půjde vyřešit.
Bohužel mně i ostatním směřuje dobře ... do nastavení emailových schránek, nechápu kde může být u tebe problém :(
Zkusíme na to ještě přijít ;)
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů