Instalace OTA - Chyba 907

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Pacikx »

Zdravím, už druhý den se snažím přijít na to proč mi nejde nainstalovat žádná aplikace ani téma přes OTA. Vždy když se o to snažím, tak po kliknutí na Stáhnout mi mobil vyhodí chybu: 907 Invalid COD. Zkoušel sem už minimálně 20 témat a pořád to samé. Dokonce sem i OTA soubor načetl v OTALoaderu, stáhnul sem jednotlivé .jad a .cod soubory, hodil je do mobilu a stejně to nejde (se stejnou chybou). Všechny témata i aplikace byly určené pro můj telefon i OS (BB 9000, OS5). Neví někdo co by stím mohlo být?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pravděpodobně instaluješ špatně.
Ty JAD soubory, ani COD se nestahují do telefonu a nespouštějí z karty. Instalaci pomocí souboru JAD se říká OTA, neboli 'Over The Air' instalace, protože stačí v prohlížeči na BB zadat odkaz na JAD soubor, potvrdit a spustí se instalace. Nemusíš nic nikam ručně stahovat. Druhým způsobem instalace je přes PC, kde se ale instalují soubory s příponou COD pomocí utility BBSAK. A právě OTALoader slouží k tomu, že když třeba nemáš datový tarif a nemůžeš instalovat z prohlížeče na BB, tak ti tenhle program stáhne na PC všechny COD soubory, které si JAD stahuje jinak sám a tyto COD soubory si opět musíš nainstalovat přes počítač pomocí BBSAK. Tak snad jsem to trošku objasnil, kdyžtak se ptej dál.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Pacikx »

Tarif mám (i když né BIS ale klasickej IVM), přesto když do telefonu dám .jad (kterej sem stáhnul na crackberry foru), spustím ho a pokusím se přes něj nainstalovat téma, vyhodí to tu chybu 907. Takže sem to zkusil přes OTALoader kterej mi vyplivnul 3 .cod soubory a jeden .jad. Zkoušel sem všechny soubory dát do telefonu (do jedné složky) a pak pustit .jad soubor - vyhodilo to stejnou chybu. Tak sem zkoušel BBSAK, dal sem instalovat .cod soubor (vybral sem první), ukázalo se že vše proběhlo v pořádku, ale v telefonu sem téma nikde nenašel. Pak sem ještě přes BBSAK zkusil instalaci .jad souboru, ale bylo to to samé, ukázalo se že je nainstalováno ale nikde nic...
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od PITT »

Jsem v BB nováček ale asi bych zkusil přeinstalovat O.S. U BB se dá vše zálohovat a potom zase obnovit oproti WM je to pohoda.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Pacikx »

Přeinstalování OS sem už zkusil, nepomohlo.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od khooca »

Zkusil jsi toho už dost. Jediné co mě napadá je chybějící tarif BIS.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak znovu. Žádný JAD nestahuj a z karty nespouštěj.

Když instaluješ JAD, tak v prohlížeči BlackBerry zadáš přímo odkaz na ten JAD soubor, třeba PocketBerry Launcher: http://www.pocketberry.com/download/PBL ... uncher.jad" onclick="window.open(this.href);return false; .
Zobrazí se ti informace o aplikaci a dole tlačítko Download, které stiskneš a aplikace se nainstaluje.
Když instaluješ aplikace přes COD pomocí BBSAK, tak musíš označit všechny COD soubory ze složky. Když z deseti COD souborů nainstaluješ jen jeden, tak se ti do telefonu zkopíruje desetina programu a proto to pak hlásí chyby.
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od zaky »

Samozřejmě pokud si stáhneš kompletní instalačku se zavaděčem .jad + veškeré soubory aplikace .cod ( tak není problém je nakopírovat na SD kartu a nasledně nainstalovat ).Pokud jsi stahoval pomocí OTAdownload ( aplikace ti stahne komplet instalaci a uloží soubory na SD nebo v interní paměti telefonu - opět není problém nainstalovat ).Otevři si si soubor .jad třeba přes poznámkový blok v PC a podívej se kolik souborů .cod vlastně instalace obsahuje a zkontroluj si jestli máš stažené všechny. Jinak přes BBSAK musíš vždy vybrat kompletne všechny soubory .cod ne pouze jeden.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Instalace OTA - Chyba 907

Příspěvek od Pacikx »

Díky za odpovědi, až budu doma tak to vyzkouším.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů