Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mike Lazaridis, CEO kanadské společnosti Research In Motion, odpovídal na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas na otázky ohledně budoucích plánů. RIM nedávno představil vlastní tablet PlayBook s operačním systémem vybudovaným na QNX a stejné prostředí by mělo tvořit i základ BlackBerry OS 7 v budoucích komunikátorech. Špatnou zprávou je, že se nového systému nedočkáme letos, ale tou dobrou je, že se máme rozhodně na co těšit.

obrázek

RIM nechce nic ponechat na updatech a hodlá systém před vydáním dotáhnout do posledního detailu. Budoucí ostružiny se ale nebudou stydět ani za hardwarovou výbavu, počítá se s integrací dostatečně výkonných vícejádrových čipů. Mike Lazaridis však v rozhovoru zdůraznil, že dnešní multicore platformy jsou vhodné pro tablety, ale ne zcela pro komunikátory, a to především kvůli vysoké spotřebě, hmotnosti, rozměrům a ceně. Grafika v uživatelském rozhraní by měla být podobna té z PlayBooku, zásadní myšlenkou je věnovat celý displej právě běžící aplikaci; pokud se budete chtít podívat na stavovou lištu, vysunete si ji gestem. A další zajímavou informací je plánované rozdělení produktů na 3 řady: komunikátory, tablety a takzvané "superphones", které budou tvořit absolutní technologickou špičku.

Pro Research In Motion tak začíná nové a podle všeho velice perspektivní desetiletí, v tom minulém se společnost věnovala především stavbě infrastruktury, navazování obchodních vztahů a globalizaci, nyní je pomyslný ostružinový keř pevně zasazen do země a v nadcházejících deseti letech nás doufejme čeká spousta sladkých a jedinečných plodů.

Zdroje: BBCool, PCMag
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Mike Lazaridis o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od Standa »

To rád slyším... byl by to naprosto revoluční přístup k uživateli, který by jako u první platformy za posledních 5 let nebyl betatester pro výrobce. :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Mike Lazaridis o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Taky se mi hrozně líbí, že si RIM nechce nic dokazovat na trhu, kde se všichni předhánějí nevyužitým HW. Drží si svůj směr a nenechává se strhnout proudem. Sice se o BlackBerry nepíše tolik jako o Androidu nebo WP7, ale RIM má své stálé zákazníky o které se nemusí bát. Stejně tak Apple nemusí k novému iPhonu dávat Xbox zdarma ani cpát všude reklamu, protože ví, že má skupinu loajálních uživatelů a ti si nový produkt koupí. Ať už je to hloupá ovce, nebo člověk, kterému vyhovuje jejich systém a kvalitní dílčí zpracování.
Uživatelský avatar
trancewave01
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 15:42
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Nexus 6
Bydliště: Vítkov

Mike Lazaridis o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od trancewave01 »

Musím říct, že RIM je bezpečně nejsympatičtější výrobce telefonů (komunikátorů, smartphonů-jak kdo chce). Navíc co vypustí, to prostě funguje, až teda na internetový prohlížeč, ten mě často vytáčel, ale to by v OS6 mělo být jiné. Už aby se u nás prodával Bold 9780. Já osobné nemám rád, že se iPhonustům připisuje titul ovce, i když někteří majitelé si o to asi říkají. Já se ale jako ovce necítím. :) Jsem to druhé, co psal Ruslan.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Mike Lazaridis o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od fido_cz »

V OS6 je sice prohlizec lepsi, ale stalo to neni ono. O vikendu jsem si hral s IP4 a tam je prohlizec uplne jinde.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od HanysR »

To je paráda. Kdyby byla na BB offline navigace, už dávno bych jej měl. Velká škoda...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od _iNTERFACE »

ako google, zistil,ze pekne prostredie je uspechoma z tabletov ho prenesiena telefony, tak aj rim si to uvedomuje...a vyzera ze playbook az na zbytocne malu uhlopriecku je celkom sympaticke zariadenie, takze tesim sa s cim pridu... :wink:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od uni »

Jen bych připomněl, že na základě prohlášeních ještě nikdo dlouhodobě nic na trhu nedokázal (prostě dojdou prachy/trpělivost investorů) a že je sakra rozdíl mezi "připravuji" a "prodávám".
Zní to hezky a bude jedině dobře, když bude BB silným hráčem a jakousi protiváhou "Apple", když se nám tam nepostaví MS...
Uživatelský avatar
julobaco
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 11, 2011 18:37
Zařízení: Blackberry Bold 9700, Blackberry Torch 9800

Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od julobaco »

Aj ja musím povedať, že sa mi páči ako RIM plánuje svoje ďalšie pôsobenie a som veľmi zvedavý aké budú ich "superphones"... :)

Veľmi je škoda, že tieto zariadenia stále operátori berú ako niečo určené len pre podnikateľov. Myslím, že odkedy máme BIS dokáže tento telefón používať každý. Páčilo by sa mi keby svoj app world nemali obmedzený na krajiny, ale bol dostupný všade tak ako ostatní výrobcovia... Ale to je už offtopic...
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

Mike Lazaridis hovořil o QNX a budoucnosti BlackBerry

Příspěvek od fps »

tak to já se docela bojím kam směruje BB, aby BB neskončil jako všichni u napodobenin iphonu, kterým všichni říkají chytré mobily, i když už podle mě se mají spíše nazývat tablety, bez HW kláves, velký, těžký a minimální výdrží baterie, přesný opak slova mobil, ale naděje umírá poslední, a doufám že RIM dokáže odolat přiblblé módě iphonu
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů