Článek o BlackBerry: Ptejte se a piště návrhy

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Zamčeno
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Článek o BlackBerry: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Blíží se konec listopadu a tak bych rád splnil svůj slib a napsal článek o BlackBerry OS. Mám v hlavě několik bodů, kterým se chci věnovat, ale nerad bych zapomněl na něco, co by vás zajímalo, takže režii tentokrát nechám částečně ve vašich rukou. Do tohoto vlákna pište své návrhy a dotazy respektive konkrétní témata, která byste rádi viděli v článku. Prozatím mám v plánu rozebrat tyto okruhy:
  • BIS/BES vs. klasický datový tarif vs. žádný datový tarif
  • celkový popis systému
  • práce s emaily a jiné pracovní funkce
  • multimédia, BBM, prohlížeč, propojení se sociálními sítěmi a jiné zábavní funkce
  • zabezpečení
  • synchronizace a přenos osobních dat (kontakty, kalendář atd.) z WM
  • aplikace - podpora a nákup
Jen bych rád zdůraznil, abyste nečekali odpovědi přímo v tomto vlákně a také se prosím neptejte na konkrétní komunikátory, později vyjde samostatně recenze BlackBerry Bold 9700. Děkuji za pochopení a těším se na vaše návrhy.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Radek Hulán »

Pokud mohu, tak mraky "must-have" funkcí jsou zde - tedy pro mé potřeby:
http://myego.cz/item/jak-si-vybrat-doko ... se-potreby" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyby je šlo rozebrat, jak je plní BlackBerry, potěšilo by to :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nepoužívám všechny aplikace zmíněné v článku(Exchange a některé specifické programy), nicméně pokusím se rozepsat většinu bodů.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Radek Hulán »

Předpokládám, že to bude v článku, ale klíčové pro hodně lidí je, zda se na BB dá pracovat s emaily (včetně Exchange) nativním připojením na daný server, anebo pouze přes server BB. Ta druhá možnost je pro řadu uživatelů, kromě obřích firem, dost mimo.

Osobně jsem měl vždy pocit, že tam toto omezení je, a proto BB úplně ignoruji jako možnost.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

OK, souhlasím s tím, že je Exchange dost zásadní bod a pokusím se do vydání článku zjistit více informací.
Uživatelský avatar
shuda23
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 13:17
Zařízení: iPhone 5, iPad mini, iPod 5th gen
Bydliště: mesto piva

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od shuda23 »

Zajimala by me rychlost a jednoduchost zamku klaves... Srovnani. Odemykani i zamykani. Upozorneni na zmeskane udalosti v necinnosti zarizeni atd... Diky.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od nox »

S cim mohu synchronizovat BB jako fyzicka osoba, ktera nechce utracet za Outlook? Dale by me zajimaly zkusenosti se ctenim e-knih na BB, byt to neni pristroj pro ne urceny.

Potom par veci, co umi hloupi telefon, ale ty chytre s tim maji problem: Pocitani prenesenych dat, poslani vsech kontaktu pres BT, pripojeni notebooku k internetu pres telefon, prijem souboru pres BT.

Dekuji.
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od PITT »

Jak funguje na BB microsoft office konkrétně excel zjistil jsem že je podporován ale žádný zázrak to není dost ho potřebuji pro práci, a hlavně jaká je synch. s pc.
Díky.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od janac_marek »

Presne tak.
Exchange je veľmi zásadný a používajú ho aj normálny useri, nie len v rámci firmy. Lepšie riešenie hádam neexistuje.
Na smartmanii sa exchange celkom ignoruje aj na zariadeniach typu HTC Desire HD (v recenzii), čo má byť akási vlajková loď HTC pre Android v súčasnosti..

Žial dokonalá synchronizácie s exchange nebude hádam nikde okrem produktu od MS (a to konkrétne u mobilov WP7).
Zatiaľ sa mi nepodarilo synchronizovať (okrem notes, tasks) jednu zásadnú vec a to nikde (ani iOS ani Android)... a tou vecou sú kategórie.
Často ak si naplánujem nejakú činnosť, tak jej pridelím kategóriu. Takisto ak prijmem mail, ktorý musím do nejakého dátumu/času vyriešiť, tak mu nastavím flag s dátumom a takisto pridelím kategóriu a hneď podľa farby viem o akú tému ide bez toho, aby som to musel otvoriť najprv.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od miramares »

Mě by zajímalo, jak je BB přehledné na "první pohled". Teď na WM zapnu obrazovku a na today vidím, jaké mám dnes schůzky, úkoly atd. co mě čeká zítra... ale co si tak pamatuju, tak BB asi nic takového nemá...
b.art
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 09, 2008 14:13
Zařízení: HTC Touch Diamond

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od b.art »

.. ale co si tak pamatuju, tak BB asi nic takového nemá...
Jen tak do záznamu pro budoucí generace: má, ale víc už se určitě dočteme v článku ;)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od bkf1 »

Ruslan Botsyurko píše:Blíží se konec listopadu a tak bych rád splnil svůj slib a napsal článek o přechodu z Windows Mobile na BlackBerry OS.
Skvely napad ;o) Ja osobne prechod neplanuji, ale rad si to prectu uz jen kvuli lidem kolem me (v podstate vsechno manageri), kteri by radi presli na BB ;o)
Matiniela
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 06, 2008 19:57
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Ostrava

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Matiniela »

také se připojuji aby bylo vyzkoušeno jak se čtou ebooky na blackberry formát pdb
JiRa
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 30, 2010 3:16
Zařízení: Samsung Galaxy Note2

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od JiRa »

2 Matiniela: na pdb je na BlackBerry nejlepší čtečka iSilo - http://www.isilo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od khooca »

2Ruslan Botsyurko: usnadním ti hledání. Mám hostovaný exchange a synchronizuji jej s BB pomocí aplikace astrasync (která bohužel stojí 50$ / rok :( ). Fungujou emaily, kontakty, kalendář - (push). Nativně umí BB synchronizaci s exchange jen s BES.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od bkf1 »

TO Ruslan:
Ten clanek bude neco jako recenze se zamerenim na uzivatele starych WM ze? V tom pripade, bych jeste dodal (mozna trochu zbytecne), aby byl doplnen o co nejvetsi sbirku screenu z UI, ktere mi pripada velmi prijemne, moderni, barevne, pritom je prehledne a neni kycovite (narozdil od WP7, ktere mi prijdou az kycovite minimalisticke na to, ze je to UI kapesniho zarizeni) - snad jen zakulaceni rohu u nabidek bych zrusil. Ony ty screeny dokazou vice priblizit prostredi potencialnim zajemcum (hned kazdy vidi, jak jsou reseny zpravy, kalendar atd.).
PS: Pekna recenze je treba zde: http://crackberry.com/blackberry-6-review. Mno jsem hodne zvedav, jak se s tim poperes ;o)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

:) Tak tak, úplně původně jsem měl v plánu sepsat informace o datových tarifech pro BB a jejich dostupnosti/ceně v ČR a rozdílu oproti běžnému tarifu, protože se mi před koupí právě tyhle informace sháněly dost špatně a operátoři na telefonu leckdy i povídali úplně něco jinýho. Ale jak jsem začal víc sledovat dění kolem BB a psát bleskovky, tak se najednou začali objevovat lidé, kteří o BB uvažují (ano, převážně majitelé WM), ale váhají kvůli nedostatku informací nebo předsudkům, ostatně já žil dlouho v domnění, že se v ČR BlackBerry tarify nenabízí vůbec, nebo jen firemní klientele a za šílené ceny. Ale nebudu se rozkecávat tady, nechám si to na článek :D

EDIT: A screeny taky budou :wink:
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od Andreas »

Ruslan: nevím, zda se to do článku vejde, ale mě by zajímal přehled některých top aplikací pro BlackBerry, zejména pak ty zaměřené na time management/GTD – na česky psaném internetu jsem nic uceleného nenašel.
Každopádně díky za snahu vytvořit nějakou originální informační hodnotu, myslím že o BlackBerry se zajímá dost potenciálních zájemců.
TheSkreth
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 23, 2010 0:29
Zařízení: HTC Diamond 2

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od TheSkreth »

Taky bych se rád připojil s žádostí na bedlivé prozkoumání organizačních funkcí BB, jako je kalendář, kontakty, úkoly, e-mail a jejich možnost propojení s MS Exchange, případně offline s Outlookem (včetně zmíněných a velmi žádaných kategorií), IM klient.

Plus by mne zajímala přítomnost GSP modulu a využití nějaké smysluplné navigace do auta.

PS: Také momentálně koukám po novém stroji a nějak nemohou nalézt optimální řešení pro osobní organizaci. Obecně mi přijde, že na Smartmanii se věnuje v recenzích hodně prostoru pro hodnocení fotoaparátu, sluchátek a podobných blbin, a detailnější popisy manažerských (pro mě velmi přínosných) funkcí jsou opomíjeny.

Díky :-)
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

Článek o přechodu z WM na BB: Ptejte se a piště návrhy

Příspěvek od fps »

Jelikož jsem přešel před několika měsíci z WM (po dlouhých letech) na BB a na většinu dotazu bych mohl odpovědět hned a jediným slovem, jde to, ale počkám si na článek
Zamčeno

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů