BB s BIS jako modem k ntb?

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Epic
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 31, 2010 21:07
Zařízení: BB 9700

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Epic »

Dobry vecer,
zacinam velmi vazne uvazovat o koupi BB Curve 8900, proto si sepisuji ruzne + a - pro tento model a pro muj stavajici (G1). Kdybych si koupil BB, urcite bych u TM aktivoval sluzbu BIS, protoze se jedna o opravdu vybornou nabidku mit za 300,- Kc neomezeny internet, ktery normalne stoji okolo 800,-. Zajimalo by me vsak, zda je mozne pouzit telefon s BIS jako modem k ntb?

A kdyz uz sem pisu, tak me napadla dalsi otazka: Myslite si/vite, ze OS 6 prinese takove zasadni zmeny, ze by se vyplatilo pockat a nasetrit si na Bold 9700, pro ktery se planuje s updatem na tuto verzi OS? Protoze podle me 9700 krome dvojnasobku ram, o trochu rychlejsiho procesoru a podpory 3G (u TM nevyuziju) nic navic neprinasi a za ten cenovy rozdil to pro me nema smysl...

Diky za Vase odpovedi
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Ahoj, nejsem si uplne jisty jestli tethering umi BB v zakladu, ale aplikace Tether to umi. Ale je celkem draha cca 50$. U T-Mob by tethering mel jit v poradku, ale napr. 02 to nedovoluje.

Pokud vazne nevyuzijes 3G bez do 8900 Curve. Ja osobne si myslim, ze 9700 Bold upgrade nedostane. Na crackberry psali, ze OS6 bude narocny na RAM, a proto RIM take vydal novy Bold 9650 s 512 MB RAM misto 256 MB, ktere byly v testovacich kouscich.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od jerry_stolarik »

No já doufám že OS 6 bude i pro 256 MB RAMKY...RIM by nevydala 9100 Pearl s 256 MB RAM .. Kdyby na ni nebyl v budoucnu upgrade uvolněn... Představte si to rozhořčení majitelů kteří mají 3 měsíce starý telefon a už nepodporuje nejnovější soft...

Jinak si nemyslím že by tethering byl přímo v OS 6..Ale možná RIM překvapí......U6 se nemůžu dočkat...
Epic
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 31, 2010 21:07
Zařízení: BB 9700

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Epic »

Diky za Vase nazory,
ja se teda priklanim k nazoru, ze OS 6 by mel byt dostupny pro Bold 9700, protoze co jsem tak videl to video s novym OS, tak nevypadalo nejak extremne narocne a 256 mb by melo stacit (otazka je, co vsechno bezi na pozadi, ale i kdyby toho bylo hodne, tak aby bylo pro chod systemu potreba 512 mb je docela extrem)..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Standa »

Já sice nemám BIS, jen neomezený net od Vodafone, ale BB jako modem pro ntb můžu využívat klasicky v BB Desktop Manageru - IP Modem a krásně surfovat.
Ono to asi nebude záležet na telefonu jako spíš na operátorovi, protože jinak by se tak drahá aplikace jako Tether snad nemohla uživit.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od milennium »

Nový OS6 má být jako ugrade nejdřív "jen" pro Storm 2 - zatím pouze pro dotikové telefony. A až později pro nedotikové, tedy i pro BB 9700...
Epic
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 31, 2010 21:07
Zařízení: BB 9700

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Epic »

Tak jsem nakonec poridil BB 9700 a zatim jsem nadsenej uzivatel :) 8-) s telefonem jsem poridil i BIS a tak jsem zjistoval nejaky info o tetheringu..
V desktop manageru funkce IP-modem nefunguje pres BIS, ale pres klasicky data. Takze pokud si nechate zablokovat vsechny APN a nechate jen BIS, tak se pres tohle nepripojite a pokud nemate vsechno zablokovany, tak platite =/
Programy jako TetherBerry atd., taky funguji na stejnym principu. Tezili jen z toho, ze volba IP-modem v DM driv nebyla.

Zatim se mi teda nepodarilo najit nic, co by fungovalo skrze BIS.. :-( Takze sem zvedavej s jakejma datovejma tarifama prijde T-M v lete a pokud tam bude neco kloudnyho, tak zrusim BIS a poridim normalni data.
bobo.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 14, 2010 21:53
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od bobo.cz »

BIS u BB jako modemu neuplatnis...bohuzel, nejde to.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Standa »

Hm, nevěděl jsem, že to nejde vůbec. To abych si pořádně rozmyslel, jestli vůbec chci BIS...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Update: Pokud chcete sdílet BIS do notebooku, zatím jediným řešením je program Tether, který bohužel stojí 49 USD, ale občas bývá v akci.
tomaaash
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 24, 2010 11:44
Zařízení: BlackBerry Bold 9700

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od tomaaash »

no a momentalne je ocividne jen(?) za $29.95
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No jo, máš pravdu. Tak 500,- už není tak hrozná částka. Nicméně já počkám a koupím až ho budu nezbytně potřebovat, třeba do té doby ještě sleví :)
bobo.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 14, 2010 21:53
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od bobo.cz »

Tether také nelze použít pro připojení přes BIS. I tento program pracuje pouze přes síť operátora, tzn. ne přes APN blackberry.net!

Zde nastává klasická zmatená situace pro české uživatele. Operátoři v cizině totiž běžně dávají k tarifu například 1GB dat zdarma přes APN operátora (mimo BIS apod.) a tato data se pak dají použít právě pro prográmky jako je Tether nebo přes BlackBerry® Desktop Manager. Bohužel u nás jsou operátoři skrblíci co jen hrabou peníze, takže si o něčem podobném můžeme nechat zdát.

Momentálně jediná možnost jak se dostat na net přes PC pomocí BIS je Liberty Key. Více se o něm dozvíte zde: http://www.bayalink.com/home.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Platí se u něj licence, ale zatím jsem na něj slyšel jen chválu.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BB s BIS jako modem k ntb?

Příspěvek od khooca »

Tak potvrzuji, že s tarifem BIS u O2 lze sdílet net do pc pomocí baylinku i tetheru. Je ovšem třeba si nechat od O2 povolit fukci modemu na tarifu BIS a u programů nastavit jako APN "internet".

-- doplnění předchozího příspěvku (stř pro 08, 2010 13:43) --

Tak jsem dnes zjistil, že BIS tethering funguje jenom na OS6. Na OS5 ne, nechápu proč. Má někdo obdobný problém?
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů