přechod z WM na BB

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

tak tady je par odpovědí...

....přehrávač hudby a filmů je na blackberry vynikající.... video přehrávač podporuje i DivX video..a přehraje mi tak 90% filmů... a hudební přehrávač je taky good.... skladba, interpret i obal alba se samozřejmě zobrazují..dají se vytvářet playlisty.... celkem solidní přehrávače....prodal jsem svůj iPod Touch pač po pořízení blackebrry jsem ho přestal používat....už jenom netrpělivě čekám na 32 GB Micro SD kartu....

....Videjko o Media Playeru v angličtině na Stormu....Player je totožný na všech BB
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fc-emKab_Wk[/youtube]

....kvalita fotek a videa z BB 9700 je docela solidní....používám jí docela často...a nestěžuju si.. 3.2 MP...přidávam jedno moje foto....

....Blackberry má už nainstalovanou plnou českou lokalizaci.... Je to paráda.....I háčky a čárky se dají na klávesnici psát...

....No BB 9650 je 9700 s více RAM...(což znamená že na 9650 bude určitě upgrade na OS 6).....jinak tam moc rozdílu není.(samozřejmě BB 9650 podporuje CDMA sítě)..nevím jak dlouho to bude trvat než se BB 9650 dostane na trh do Evropy... tady je srovnání 9000, 9650 a 9700... http://na.blackberry.com/eng/devices/bl ... ations.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

....Bohužel nevím kde se dá v Praze pohrát s BB...žiju v anglii....


....a nakonec.....Blackberry má už v základu nainstalované programy Office....ty ale pouze podporují otevření a editaci...pokud chceš i soubory office vytvářet plná verze programů stojí cca 50 $....dá se to ale obejít...stačí když si do BB uložíš jeden prázdný dokument....otevřít...napsat si co je třeba.... a pak uložit jako něco jiného... původní zůstane prázdný....a všecko máš uležené v tom novém......Office nepoužívám tak nevím jaká je kvalita programů..podporují i nové koncovky docx a xlsx...

edit....
tak jsem ted zkoušel nahrát z pc do BB docela složitý soubor Excelu..a BB si poradila docela dobře se zobrazováním...ale verze nainstalovaná v BB nepodporuje docela dost funkcí...např nepodporuje záložky...nebo funkci SUMA a Formátování....
Přílohy
IMG00041-20100410-1413.jpg
(115.98 KiB) Staženo 2 x
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

moc díky element332, videa natočené BB9700 jsem našel na youtube a jsem mile překvapen jejich kvalitou, a ještě mám doplňující dotazy
1 - jaká je kompatibilita aplikací a themes mezi OS v4.0 až v6.0
2 - jsou na úvodním displeji zobrazeny události z kalendáře jako ve WM dnes
3 - je na BB aplikace kompasu přes GPS neb něco podobného
4 - jde provozovat BB i když nemám BB připojen na net (bis) jako třeba sms a jde mms pře GPRS, jsem u operátora vodafone posílá nastavovací sms GPRS na BB
5 - je někde český návod na BB9700 a taky návod na klávesové zkratky a různé kombinace kláves
6 - je v balení u BB ochranná folie na displej
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

přechod z WM na BB

Příspěvek od PITT »

Hlavně mi jde o to že si z PC přetáhnu exceláckou tabulku se vzorečky a výpočty kterou potom v terénu vyplňuji a hned se mi to přepočítává a buď to ji odesílám mailem a nebo večer synchro. do PC. Přímo v PD nic nového nedefinuji. Ve WM to funguje perfektně tak snad to BB zvládne taky to je jediná věc bez které se neobejdu. Jinak myslím že u T-mob. prodejně mi BB předvedou a snad tam bude někdo kdo tomu rozumí.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

PITT

..No tak v té plné verzi office to bude fungovat.... Možná si ji ale budeš muset dokoupit aby ti všecko fungovalo... viz stránka výrobce office.. http://www.dataviz.com/purchase/buy/doc ... 41&prvOwn=" onclick="window.open(this.href);return false;


FPS

...kompatibilita aplikací mezi OS 4 a OS 5...no ještě jsem nenašel aplikaci co by mi nejela...oba systémy mají stejné jádro takže by to mělo jít bez problémů...a s OS 6 na ten stále čekáme..ale také je postavený na stejném jádře takže to asi bude ok...

...V základním systému Blackberry jsou nahrané dva způsoby jak zobrazovat today...klasický ZEN...Což je 5 ikon na spodní straně today a potom Today Layout a to zobrazuje nové zprávy, zmeškané hovory a položky kalendáře ale nedá se to upravovat...tohle se dá hodně upravovat tématy... přikládám obrázek jak to cca vypadá..je v italštině....moc se mi nechtělo hledat...a hodně témat najdeš na blackberrythemes.com tak se podívej jestli chceš..jak to vypadá...
Obrázek

...kompas v základu BB není..trocha googlovaní a asi existuje pár aplikací..viz http://appworld.blackberry.com/webstore/content/5025

...k čemu je to vlastně dobré mít v telefonu kompas..?

...s body 4 a 5 moc nepomůžu....já mám bis....myslím že se jde připojit k netu přes APN...o tom moc nevím...a jak to je s MMS přes APN netuším.. Standa používá APN připojení od Vodafone...tak se zeptej jeho...a jinak myslím žádný internet žádné MMS...

....ochranná folie není součástí balení...
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

moc díky, jsem rozhodnut příští týden kupuji BB9700 a uvidím, když nejde TomTom nebo SmartMaps tak aspoň kompas na turistiku, ještě dotaz k té ochranné folii displeje, jak je odolný displej proti oděru je lepší dát ochranou folii a nebo je displej kvalitní a ne obič plast který je hned odřen
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

přechod z WM na BB

Příspěvek od jerry_stolarik »

jinak ohledně toho kompasu.. kompas v mobilu potřebuje určitý hardware aby fungoval jako normální kompas....bb to ale zatím nemají..tenhle kompas funguje tak že se připojíš k GPS a musíš se pohybovat a on pak určí kde je sever...dispaly je plast a myslím že ochranná folie je dobrý nápad....
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

ráno jsem koupil BB9700 a zatím jsem mile překvapen jek HW tak SW, později napíši moje dojmi, ale prozatím mám dva dotazy
1 - jde přepnout při psaní na ž,š,č,ř,ď,ť a ň
2 - přehrávač medii je dost dobrý ale nepřehraje .mpg, jde ňak dostat do něj kodek, a nebo doporučte jiný přehrávač medii co přehraje všechny formáty a je nejlepší, nejlépe aby byl v češtině
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

přechod z WM na BB

Příspěvek od PITT »

Gratuluji ke koupi chystám se ho taky koupit tak prosím napiš časem více dojmů jako bývalého WM a čerstvého BB bych si tvého názoru cenil. :wink:
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

1 - je něco na úpravu už udělaných themes, skoušel jsem blackberry themes studio ale to je jenom na udělání nového themes ale ne na úpravu už udělaných, doporučte stránky z BB free themes

2 - mám problém, když otevřu media/hudba/interpreti nebo alba tak v něm nejsou všechny interpreti ani alba, a nebo v těch albech chybí některé skladby, takže se nedá udělat seznam skladeb, když otevřu složky soubory a najdu interprety nebo alba tak jsou tam všechny, dám přehrát tak to normálně šlape, ale tímhle způsobem nejde udělat seznam skladeb, můžete někdo poradit proč mi to nezobrazuje v media/hudba všechny interprety nebo alba

pro zajímavost jsem dávám video jak je kvalitní displej na BlackBerry Storm, http://www.youtube.com/watch?v=AMSqGsIi ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;, myslíte že bude takhle kvalitní displej i na BlackBerry Bold 9700?
Uživatelský avatar
vopec
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte říj 20, 2009 8:13
Zařízení: BB 9700 + BB Playbook
Kontaktovat uživatele:

přechod z WM na BB

Příspěvek od vopec »

UUž nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou přejít z mého Diamondu II na BB9700 ale mám zasadní dotaz: Jak je to přesně s tím BIS? Máme na firmě operátora T-Mobile a já potřebuji vědět jestli mi BIS bude fungovat pro firemní mail (firemní server, firemní zabezpečení atp... - nejedná se prostě o veřejnou domébu typu [email protected]). Bude mi toto pracovat? Nebo budu potřebovat variantu BES?
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

přechod z WM na BB

Příspěvek od fps »

Po několika letech na OS WM jsem přešel k OS BB a popíši moje dojmi z tohohle aspoň pro mě velkého kroku, moje předcházející zařízení byli ASUS 525>htc touch cruise>E-TEN 900>ASUS 565, současné s kterým budu srovnávat je BlackBerry 9700.
- HW zpracování všech zařízení je skoro stejné, akorát se mi zdá že BB 9700 je na tom přeci jenom o něco lepé než má předchozí zařízení tak o 10 - 20%, ale to může být zkreslený novotou BB které jsem nikdy před tím neměl
- naprostá dokonalost je optický touchpad, ze kterého jsem měl před koupí obavy, ale jak se ukázalo to je na BB to nejlepší, skvělá citlivost (která se dá samozřejmě upravit) i při ovládání šipky která se trefí i na milimetr přesně stejně jako u ovládání myší na PC
- další velice milé překvapení mně čekalo u čitelnosti displeje, hlavně na slunci je čitelnost hodně dobrá a mám podsvícení jenom na 50%, to u všech předchozích zařízeních i při nastavení podsvícení na 100% byla čitelnost na slunci skoro nemožná a o větší spotřebě přístroje ani nemluvě
- výdrž baterie je o 100% lepší na BB, na zařízeních z WM při hodně používání výdrž baterky tak den až dva, u BB tři až čtyři dny, při malém používání pět až šest dní
- další velice dobrá věc u BB je to že se baterie nabíjí stejnou rychlostí jak přes USB z PC tak i z nabíječky, což u zařízení z WM je tak poloviční rychlostí
- GPS, GSM, Bluetooth a WiFi se mí zdá skoro stejně citlivé, a nebo nedokáži posoudit jejich rozdíly možná časem
- srovnání rychlosti OS vyznívá zcela jasně pro BB, je o dost svižnější ve všech směrech nežli pomalí WM, prakticky hned od začátku je člověk překvapen jak to má byt všechno svižné, a už žádné přesýpací hodiny a čekání, a taky žádný restart jako u WM
- další výhoda je že po koupi BB není třeba skoro nic do zařízení doinstalovávat, multimediální přehrávač přehraje všechny formáty kromě mpg 1, to samé platí o prohlížeči fotek, správci souborů (sice není tak dokonalí jako Resco Explorer ale pro mě je dostatečný), správce hesel, internetovém prohlížeči atd., já jsem doinstaloval akorát BlackStar, WeTravel, NotePad a MeterBerry
- dost dobré je taky to že budík funguje i když je BB vypnuto, to u WM nešlo další zbytečná spotřeba energie
- další dobrá drobnost je možnost nastavení úrovně hlasitosti vyzvánění telefonu, upozornění sms, mms, emailů, budíku a jiných upozornění, něco takového na WM nebylo možno, člověk si musel v PC upravit hlasitost daného zvuku a pak ho dát do WM
- další aspoň pro mě dosti zásadní a milé překvapení je nastavení indikátoru led diody ve všech směrech co vás napadne, hned jsem vypnul blikání led diody GSM a Bluetooth (to byla věc co mě na WM od začátku strašně vadila, je možné že se to u WM taky dá někde v registrech vypnout ale do registrů jsem se moc nehrabal), naopak jsem zapnul blikání led diody při zmeškaném hovoru nebo při příchodu sms, mms či emailů
- foťák a nahrávání videi je taky lepší, natočená vida mně překvapila svojí kvalitou i když jsou jenom v rozlišení 480x360
- ještě k vypínání a zapínání přístrojů, vypínáni je trochu rychlejší u BB, u některého mého předchozího zařízení WM už nevím kterého to bylo, se mi to při vypnutí ptalo "Zařízení bude vypnut. Můžete přijít o neuložená data." pak jsem teprve musel na displeji kliknou na ano vypnout, při zapnutí přístrojů to už je ale něco jiného WM trvá snad 20 vteřin než se zprovozní ale BB první vteřina se rozvíti uvítání BB a naskočí úvodní obrazovka, druhá vteřina naběhne GSM síť a BB je zapnuto
- a na závěr taky ňáké nevýhody, jelikož BB není v Česku moc rozšířen, tak česká lokalizace aplikací a všeho možného pro BB je dosti špatná, ale to se může změnit když se v Česku BB hojně rozšíří, taky je problém z pořádnou navigací která jde i bez připojení na net, jako je na WM TomTom, jediná náhrada je na BB WeTravel která je hodně podobná TomTomu, ale není zcela dotažena a není taky tak pěkně udělaná
- určitě jsem na něco ještě zapomněl, ale aspoň jako drobný pohled bývalého uživatele WM a nového uživatele BB to jistě postačí, takže závěr je jasný už nikdy WM, nechápu jak jsem tak dlouho mohl setrvávat na něčem tak strašném jako je WM
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

přechod z WM na BB

Příspěvek od PITT »

Díky za vyčerpávající porovnání , ještě jsem pořád váhal ale už mám jasno jdu do BB. Sbohem WM. :lol: ( Doufám že se mi ho podaří střelit za rozumnou cenu) :roll:
asahi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte srp 31, 2010 11:27
Zařízení: Xperia X1, Xperia Arc

přechod z WM na BB

Příspěvek od asahi »

Zdravim uzivatele BB,
chtel bych se zeptat asi na lamerskou otazku, ale nejak jsem to info nenasel. Koncim s WM a poohlizim se po necem novem, v uvahu prichazel android, ale cim vic jsem o nem nacital, tak jsem zjistoval ze to nebude pro me. Zasadni prekazkou byla nemoznost synchronizace s Outlookem. Tak me napadlo podivat se co je vlastne BB zac a po precteni nekolika informaci a videorecenzi se mi to zacina libit cim dal vic. Ted teda k dotazu :) U wm jsem byl zvykly synchronizovat na dvou pc (prace, doma) pomoci usb kabelu, synchronizuji kontakty a hlavne ukoly a kalendar. Je mozne stejnym zpusobem synchronizovat i BB? Datovy tarif zatim nemam, uvazuji, ze bych poridil asi BIS, ale i tak me to zajima. Predem diky.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

přechod z WM na BB

Příspěvek od Standa »

Já sám Outlook nepoužívám, ale synchronizace by měla fungovat...
http://crackberry.com/blackberry-101-ho ... nc-outlook" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

přechod z WM na BB

Příspěvek od Bruca »

Ahoj,
ať nezakládám další téma, zeptám se tu.
Dneska jsem si pořídil BB8800 a rád bych se dostal na net. vzhledem k tomu, že jsem u Vodafonu a přejít nehodlám :) , mi pravděpodobně zbývá jen změna knihy služeb... momentálně ji mám úplně prázdnou, nicméně po nastavení APN na "internet" (už nevím, kde přesně) se telefon k netu připojí, tedy alespoň k Blackberry App World.
(alespoň doufám, že se připojuje přes apn, a ne přes wap, protože to bych se zbláznil :-))

takže, vyřeší mou situaci instalace nové knihy služeb, podle tohoto návodu? http://blackberryczech.cz/?p=683
je možné něco zkazit? nebo je to celé možné udělat nějak jinak?

jde mi hlavně o to, abych měl možnost synchronizovat gmail+kontakty+kalendář (na to by měla být aplikace přímo od googlu, jestli jsem četl dobře), měl přístup na net - na to chci operu mini, a možná icq či skype.
jenže na to všechno se nedostanu bez prohlížeče, tedy zatím jsem nenašel způsob...

najde se případně někdo ochotný z Prahy, kdo by mi trošku helfl s tou knihou služeb? :-)

jinak BB je super, jsem zamilovaný na první pohled :grin:
Brůča
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů