Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Standa »

Jen několik let zpátky měly GPS čip jen ty nejlepší telefony a my uživatelé jsme nad GPS uvažovali jen v mezích navigace z bodu A do bodu B. Čas pokročil a nejen že je GPS téměř v každém telefonu, ale postupně přibývají další možnosti použití. Jednu z nich si nechala patentovat společnost Research In Motion, výrobce telefonů BlackBerry. Podle pozice se systém rozhoduje, je-li místo bezpečné, a v závislosti na ní může nastavit například délku hesla a čas přechodu telefonu do spánkového režimu, a tedy i uzamknutí přístroje heslem.

obrázek

Praktická záležitost, která nám opět posouvá pohodlné soužití s našimi křemíkovými miláčky o krok dál. Doufám, že RIM nezůstane jen u patentu. Podrobnosti v souboru PDF zde.
OVCA
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 26, 2008 16:33

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od OVCA »

čo mi to pomôže ked dostanem gulku do čela, alebo nôž do chrbta?

mi bude jedno či má mobil 20 miestne heslo, alebo žiadne,...
Netchum
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 07, 2009 14:57
Zařízení: Iphone 4 32gb, Ipad 2 64gb wifi, Macbook pro 13'

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Netchum »

Nápad je to zajímavej ale mně by spíš zajímalo, jak budou vyhodnocovaná potenciální nebezpečná místa, jak bude řešeno množství hesel, jejich změna a informace o změně, při potřebě vytočit rychle nějaké číslo (kromě emergency call které jde vytočit se zamklou klávesnicí) si člověk asi nebude chtít zkoušet které heslo asi telefon nastavil.
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Kwazzy »

Takze pri prochazce Bronxem se samo zapne 158 a primy prenos me chuze budou poslouchat znudeny policajti? :tlem: Ono to neni mozna spatne, ale pouziti bude bud neobjektivni, nebo celkem narocne posoudit. Hlavne dnes pribyva tolik magoru, ze klidne i v byte muze byt prostredi doslova nebezpecne. ... myslim, ze licence do budoucna mozna jo, ale budu rad, kdyz tohle zustane teorii, treba jako komunismus. ja bych si to fakt neinstaloval.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Standa »

Lidi lidi, stačí trochu přemýšlet: třeba doma zabezpečení nepotřebuju žádné, heslo se tedy deaktivuje, když jsem např. v oblíbené restauraci nebo jiné veřejné "instituci", je dobré krátké heslo a krátký uzamykací čas pro pohotovost, a pak jsou místa, kde chci plné zabezpečení. To vše by se mohlo nastavit zadáním souřadnice "rozhodovacího" místa, plus okruh v metrech, jak daleko má působit.
Je spousta možností (např. spřáhnout toto vše i s profily pro vyzvánění, podsvětlení atd.), stačí místo hloupého přehánění spíš zauvažovat nad reálnými možnostmi...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Svestka »

No já v tom ale nevidím takovou inovaci když si vemeš, že Android má aplikaci právě pro toto, sleduje kde zhruba jsi, přičemž lze využít i pouhou orientaci pomocí GSM jelikož nepotřebuješ přesnou pozici a alespoň nepálíš baterku ale lze samozřejmě použít i GPS modul a mění ti profil vyzvánění. Takže toto je jakési rozšíření ale osobně u těch profilů ještě budiž tam to člověk využít může ale podle mě u té bezpečnosti už to tak třeba neni. Stejně vesměs máš telefon při sobě a pokud ti ho ukradou tak dané osobě stačí zdrhnout a telefon se mu sám odblokuje. Podle mě člověk buďto heslo má nebo nemá ale, že by to ještě musel denně měnit to si moc nemyslím. Osobně bych si takovouto aplikaci nenainstaloval ani kdyby byla dostupná pro WM ale kdo ví, možná se někomu takováto vlastnost hodit může, samozřejmě vše hodnotím pouze subjektivně.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Patent společnosti RIM: Zabezpečení telefonu podle lokace

Příspěvek od Standa »

Já vím, že profily v závislosti na pozici Android má, jen jsem chtěl naznačit, jakými směry se dá funkce rozšířit.
Aplikace by se měla dát nastavit třeba tak, že v "neoznačené" oblasti bude telefon zamknut standardně, takže samočinná odblokace nemusí nutně hrozit. Navíc Blackberry je svým výrazně profiremním zaměřením klasický typ telefonu, kde data budou mít větší cenu než přístroj samotný.
Blackberry má docela rozsáhlý firewall pro omezení pravomocí aplikací, má možnost zaheslovat každou jednotlivou aplikaci a vedle těchto bezpečnostních prvků tuto další možnost vítám. Ale jasný, je to subjektivní a ne každý tyto možnosti potřebuje nebo využije.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů