WM > Blackberry?

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Dřív bývaly WM pro práci, s důrazem na funkci a praktičnost. Proto také přístroje s WM vždy bývaly nejvýkonnější a nejvybavenější kapesní zařízení na trhu. Požadavky se mění a dnes už je výkonný procesor a vysoké rozlišení displeje nutnost jen pro dokonalé zobrazení grafického balastu a různých omalovánek v systému. Pokud mám navíc skákat radostí z přidání tak obyčejných věcí jako je jack 3.5, stavová dioda nebo blesk, asi je něco špatně.

Proto jako správná krysa přemýšlím o opuštění potápějící se pracovní lodi v efektních vodách lesku a image, a hledám novou platformu pro rozšíření obzorů. Chci vyzkoušet úplný opak, tzn. od velkých, monstrózních a načančaných (v dobrém i zlém) WM k malým, rychlým, nenápadným, zato plně vybaveným Blackberry. Mám zkušenosti s BB lowendem, což se moc nedá počítat, nicméně mě to pěkně naladilo. A chci se zeptat, má tu někdo zkušenosti s vyšší třídou WM a zároveň s vyšší třídou BB, proč jo a proč ne? Rád bych nějaké praktické poznatky při srovnání těchto dvou systémů, které nelze vyčíst z recenzí.

A protože mě opět pálí dobré bydlo, zároveň i nabídka/poptávka: je-li tu někdo kdo se chce zbavit Blackberry 8900 ve výborném stavu výměnou za HTC Universal ve výborném stavu, ozvěte se ;-).
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od pk »

Chces opustit touchscreen?
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

WM > Blackberry?

Příspěvek od berczo »

To spíše otázou zůstává, který český operátor poskytuje služby pro Blackberry a na kolik měsíčně vyjdou :???:
Z toho co vím, tak je třeba platit za datový paušál, bez kterého si neprdneš v terénu, protože těžko budeš někde na horách - například - hledat AP :-)
A pak se platí ještě za ty BB služby .... ale to spíše neber jako odpověď :-)

Jinak touch screen je super, pokud si ovládáním neupatláš displej :-) Jakože ho upatláš vždycky :lol:

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 30, 2009 11:51) --

Tož jsem to tady našel. Je to finančně hnus .... :-( Pro mně určitě ... ;-)

Ceny Blackberry služeb
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Já jeden čas používal BB Bold 9000 a Storm 9500. Jako operátora jsem použil T-Mobile a aktivoval jsem si u nich službu BES. E-mail,kalendář a kaontakty jsem měl na hostovaném Exchange @profiemail.cz kde mi nabídly službu Blackberry. Dohromady mě to vyšlo vše kolem 1000,- i s T-Mobile.
Podobné služby nabízí i operátor O2. A jediný Vodafone u nás nenabízí BB tarify pro "normální řaďáky". Když jsem volal do Vodafone tak jsem dostal odpověď,že BB tyrif můžou v česku nabídnout jen velkým firmám a záakzníkům kteří mají měsíční útratu víc než 40tisíc... Takže jsem skočil do T-Mobile.
Jinak pokud budeš chtít koupit nějaký přístroj,doporuřuji nástupce Bolda (9700). Podle včeho to bude slučná mašina. A ze starších přístrojů jednoznačně BB Bold 9000. Chvíli jsem používal BB 8900, ale už to není ono. Horší klávesnice a celkové provedení.
A ještě jedna věc. Pokud přecházíš s WM na BB tak ti dávám tak půl roku, pak se buď vrátíš k WM a nebo si vybereš jinou platformu. A proč ? Protože s BB moc kreativity nezažiješ. Je to platforma čistě pro karavťáky. Sice všechno funguje a to dobře,ale člověk nemá možnost se vrtat v systému, hrát si ROM atd.

To je jenom můj názor,takže mně za to nekamenujte.
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

WM > Blackberry?

Příspěvek od berczo »

No v mém rozhodování hrálo právě nejdůležitější roli ta cena za služby + vrtání v systému.
Proto taky zvítězil Touch Pro :-D
Jinak jak tak koukám do budoucnosti, tak to tipuju na nějaký android ... ;-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

pk píše:Chces opustit touchscreen?
Touchscreen je perfektní věc, ale jako doplněk k dalším možnostem ovládání. Jako výhradní způsob ovládání je to ale dostačující jen pro lidi co nevylezou z TouchFLO a víc od komunikátoru ani nevyžadují. Takže jestli výhradně tlačítka nebo výhradně touch, tak to radši tlačítka.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 30, 2009 13:19) --
berczo píše:To spíše otázou zůstává, který český operátor poskytuje služby pro Blackberry a na kolik měsíčně vyjdou... Z toho co vím, tak je třeba platit za datový paušál, bez kterého si neprdneš... A pak se platí ještě za ty BB služby .... ale to spíše neber jako odpověď :-) Je to finančně hnus .... :-( Pro mně určitě ... ;-)
Ceny Blackberry služeb
O cenách vím, jestli jsem se dobře díval, dal by se BB tarif s voláním a sms i za 600-700,-Kč, což se dá (tedy pokud jsem se dobře díval :-D )
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od pk »

len otazka je ci ta bude bavit. Neviem ci na BB su take moznosti kustomizacii a softwaru. Ak sa mylim opravte ma.

edit:
ale zase najlepsi sposob ako to zistit ci sedi alebo nie je ho vyskusat. Ak ho skusis podel sa s nami co je dobre a co nie na BB strojoch
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

milennium, pk: právěže hraní s romkama a nastavováním už mě moc nebaví. Přizpůsobení důkladně věnuju první dva dny (za ty roky u WM už vím co chci a co jak nastavit), a pak už jen užívám používání :-).

milennium: jo, a k těm telefonům, já nechci nic nového (BB 9700). Už jsem ztratil dost peněz při zkoušení různých telefonů a to už nechci. Takže zbývá jen 8900 nebo 9000. Takže říkáš ze 9000 má lepší zpracování? V různých reakcích jsem se dočetl pozitivních reakcích spíš ohledně 8900. 8900 je sice menší ale má větší rozlišení a lepší foťák. 3G nevyužiju.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od pk »

ja si myslim ze radsej vacsiu klavesnicu ako fotak s vyssim rozlisenim.
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od zaky »

Taky jsem toto dilema řešil a přešel jsem od WM k Blackberry a můžu sám za sebe říct,že rozhodně nelituji. / Blackberry 8900 /

1.) Stabilita a rychlost systému
2.) Trackball ( 3.5 mm jack,stavová dioda - co víc si přát ) :tlem:
3.) Výdrž baterie
4.) Spousty tlačítek :tlem:
5.) ...... atd.

Tarif BIS nabízí T-mobile a O2 za cenu 299 Kč mesíčně - za tuto cenu získáš luxus v podobě online synchronizace až 10 email učtů a neomezený datový tarif přes APN BLACKBERRY.Samozřejmě veškeré datové služby jsou funkční i bez aktivace BIS nebo BES - Pouze přijdeš o řešení Blackberry v podobě online synchronizace email učtů - " Pro vyvrácení pověr ohledně nefunkčnosti telefonu bez BIS nebo BES služby. " - vždyt přeci stačí nainstalovat potřebné věci do KNIHY SLUŽEB a veškerý datový provoz funguje.To samé platí i o vestavěném www prohlížeči.

Jediná nevýhoda oproti WM je v podpoře ,která zatím v Čechách pokulhává / žádná fora,.... atd / takže člověku nezbývá nic jiného nežli použít zahraniční fora kde je velice silná komunita.To samé platí ohledně SOFTWARE.

Nikomu svůj názor nevnucuji - takže pouze sám za sebe - jelikož používám telefon pro práci a zábavu tak rozhodně palec nahoru řešení od RIM oproti WM zařízení - vše funguje na 100 % - žadné doladovaní a experimenty s ROM,REGISTRY a stahování opravných patchů ,zamrzání systému,nechtěné soft-resety,dlouhé odezvy.......... atd.Pokud mi tohle vše bude od zařízení s RIM chybět jasně pořídím si nějaký starší kousek s WM - ale už to nebude moje hlavní zařízení pro každodení používání a práci,ale pouze pro neustále doladování a lidově řečeno " VRTÁNÍ SE V SYSTÉMU ".
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

No, to jsem chtěl slyšet :-D. Teď se ještě rozhodnout mezi 8900 a 9000.
Jasný, pomocí knihy služeb jsem si rozjel internet i na BB 7290.
Jinak já nemám problém si vyladit systém tak, aby byl stabilní, funkční a tzv. pro práci. Chci zkusit něco jiného protože softwarově i hardwarově WM začíná uznávat jiné "hodnoty" než pro které jsem si ho cenil, takže tu nevidím moc budoucnost. Na BB mi budou chybět jen dva programy, které jsou jen na platformě WM a které bohužel používám, to je jediný problém.

EDIT: jo ještě jedna věc, kolik dní bez nabití vydrží BB 9000 stále připojená k emailu, zvládne dva dny (cca dnes 6:00 - zítra 23:00)?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Se Zaky můžu částečně souhlasit.
Co se týče výběru přístroje, jednoznačně doporučuji BOLD ! Jak už jsem psal, vyzkoušel jsem Bold, Storm a Curve a vždy jsem se vrátil k Boldu. Je to profi přístroj s profi zpracováním ! Tepe v něm Marvell 628MHz a má naprosto jedinečnou klávesnici. navíc má kovový rám a zadní díl je potažený kůží a sedí jak přibytej. Kulička je podsvětlená (Curve - BB8900) nemá kuličku podvětlenou a navíc má hůře podsvětlenou klávesnici. V Curve běží Qualcomm 528MHz a při práci je to občas znát... Navíc zpracování je plastové (zadní kryt je s tenkého plastu).
Pokud ti jde o foťák, tak tě dost nechápu. Chtěl jsi přístroj pro práci a ne na hraní. na focení nos v kapse u bundy foťák...
Těch pozitiv pro Bold je víc,ale ROZHODNOUT SE MUSÍ KAŽDÝ SÁM... Důležité jsou priority. Buď pekelně pracovní nástroj a nebo plastová hračka...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 30, 2009 18:12) --

S Boldem vydržíš i 3 dny. Už si nepamatuji přesně,ale výdrž je na pracovní nástroj jedinečná. A ještě jedna věc. Neříkej,že 3G nevyužiješ. Zatím třeba ne,ale kdo ví...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Pro upřesnění pojmů - slovem "pro práci" nemyslím telefon pro zaměstnání, ale telefon pro používání. To je pro mě rozdíl oproti např. HTC Touch HD u kterého mi zabralo moře času ovládání tupého TouchFLO. Neustále někde šmrdlat, posunovat atd. Takže systém RIM je telefon pro používání, systém TouchFLO je telefon pro ovládání. Pokud chci s telefonem pracovat (nezabývat se ovládáním ale využívat funkce), koupím Blackberry, pokud se budu chtít kochat krásnými reakcemi systému na mé doteky, koupím něco s TouchFLO. Doufám že jsem to napsal srozumitelně :-D. Nechci žádný flame, u mě to tak prostě je.

Takže zpět k tématu - proto chci i foťák na momentky, fotím něco neustále, proto je nesmysl tahat foťák. Nicméně tím zpracováním jsi mě nalomil, takže už jen poslední dotaz, je BB 9000 schopen vyfotit text? Tohle je pro mě zásadní.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Nevím jestli dokáže vyfotit text, už jej nemám... Ale i kdyby neuměl, vybral by jsi Curve ? Pokud ano tak kvůli jedné maličkosti ztratíš víc než by jsi získal u Curve lepším foťákem.
Toť moje odpověď, rozhodnout se budeš muset sám...
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od Hemmer »

vyfotí, je to čitelný, ale zázrak to neni, přeci jen to neni skener...
jinak rozhodně ber 9000 místo 8900, ten rozdíl zpracování je tam fakt znát..
př.
Felicie vs. Octavia
octávka má lepší zpracování, ale felinda má lepší volant...
koupíš felindu pač má lepší volant ?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Vím že nemůžu čekat tak kvalitní 2MPx jako u XDA Flame, ale ten byl kamerou vyjímečný.
No, díky, za barvité popsání, zkusím tedy Bolda.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

WM > Blackberry?

Příspěvek od ziminix »

Taky jsem o BB dřív uvažoval, konkrétně o modelu 8220 Flip. Nicméně mě vždycky odrazovala nutnost speciálního tarifu, která byla všude psaná jako velké mínus. Vy tady teď píšete o nějakém triku, který umožní fungování i na běžném datovém tarifu.

Mohl by mi někdo z vás, kdo s tím má zkušenosti, prosím, vysvětlit, jak funguje ta kniha služeb, a jestli je potom integrovaný emailový klient tedy použitelný nebo vůbec? Díky.

Pokud je opravdu možné běhat na klasickém datovém tarifu (přecházet ze studentského za 90Kč na BIS za 300Kč - no to bych byl blázen, zvlášť když u VDF mám i výhodný hlasový tarif), tak bych asi zahodil WM a přešel na BB, protože mimo smartphonů, a i tam to není ideální, nejsou aktuální WM zařízení schopna plně vyhovět mým požadavkům.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Není to žádný trik,ale použití aplikace. Tady jsou stránky http://www.astrasync.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Upozorňuji,že 100% využití BB je potřeba mít vždy buď BIS a nebo BES...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát říj 30, 2009 21:44) --

Ještě jedna věc.
Jak už jsem psal, po plnou a správnou funkčnost BB je potřeba mít aktivovaný BIS a nebo BES. Ale samozřejmně, že pokud někdo chce jen SMS a volání tak může prostě zasunout SIM a fungovat, bez tarifu BB. Pokud bude chtít někdo surfovat na webu, musí si v nastavení změnit APN (to jde). Ale nic jiného nejde... Bez aktivace BB tarifu se neukážou další služby a aplikace (mapy, MMS, WAP, WWW, email atd.). Takže tím chci říct, že pokud někdo použije aplikaci Astrasync tak se sice připojí na email, udělá sync, ale nic víc... Prostě bez aktivace BB tarifu nemá smysl nad BB uvažovat...
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

WM > Blackberry?

Příspěvek od ziminix »

Takže je to přesně, jak jsem si myslel, bez BIS tarifu nerozjedu prakticky nic kromě Javy, že?
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od zaky »

Milennium - musím s tebou souhlasit ,ale pouze z časti.
Aby jsi mohl vyžívat 100% potenciál Blackberry musiš mít aktivovaný BIS nebo BES - TO JE BEZ DEBATY.

Služby typu ( MMS,WAP,WWW,EMAIL ) mi samozřejmě bez aktivace BIS a BES bezproblémů fungují.Co se týka emailu není to tak komfortní jako s použitím BIS A BES ale funguje pomocí aplikace 3.strany.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů