WM > Blackberry?

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Ahoj,
pokud vím, Blackberry App World není v České republice funkční. Garmin GPS nevlastním, ale zkoušel jsem trial verzi, a Evropa je slepá, šlo stáhnout jen mapy pro Ameriku, i když mají napsanou i Evropu. BIS zatím nemám, zkoušel jsem to jen přes wifi.
Já jsem u Vodafone a jeho operátoři taky nevěděli, co mi mají poradit s APN, to je normální :-).
czechboyusa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 19, 2009 10:14
Zařízení: BlackBerry 9000 Bold

WM > Blackberry?

Příspěvek od czechboyusa »

Dobry den Stando,

Garmin funguje. Specialne kvuli ceste do CR jsem si to koupil
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID ... pvID=33770" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale porad mi nefunguje BB tak jak ma.
A opravdu T-mobile me otravuje. Kdyz se zeptam APN tak nevedi, poslou to na technicke oddeleni. Technicke oddeleni mi zavola a rika z poradne nevi ze to musi zjistit. A jeste se mi neozvali
dejwi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 03, 2009 9:58
Zařízení: BlackBerry Bold 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od dejwi »

>>>>>Jedine co mi rekl je at zkusim:

internet.t-mobile.cz
user name: wap
password: wap

<<<<<<<
To je nastaveni klasickeho pristupoveho bodu internet.
Pokud pomuze co mam nastavene u O2 - predpokladam totiz, ze tohle bude stejne, tak staci
v TCP/IP zaskrtnou Nastaveni APN aktivovano a do APN napsat blackberry.net.
Overeni nechat vypnute...
Co jsem koukal po netu, tak t-mobile se tvari, ze to ma take takhle....
Zkuste....uvidite...
Jeste k tomu Garminu - ta cena tech cca 120$ je konecna? Nebo to je pouze za mapy? a musim jeste koupit aplikaci...
Stale cekam jestli Sygic neuvolni McGuider pro BB platformu...ale zatim to nevypada...tak asi budu muset jit take
do Garmina.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

WM > Blackberry?

Příspěvek od xcookx »

Taky jsem mel doted nokie a symbian ale zacinam pokukovat po WM ale neni nic co by mi vyhovovalo na 90% aspon,mozna tak SE X2 ale ten jsem nemel jeste v ruce.Mel jsem moznost vyzkouset BB Bold a uplne me nadchl system je rychly a rychle jsem se vnem orientoval a nasel co potrebuji displej super a ovladani internetu pres kulicku je super a myslim ze i nejrychlejsi.Vyhovoval by mi tak BB 8900 ale stale me odrazjue gps stale neni offline a v zahranici se to muze docela prodrazit a pro praci ho potrebuji, zatim sem to resil sygicem nebo garminem v nokii plne dostacujici. Kdyby neco bylo na BB beru vsemi 10. :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

dejwi píše:Jeste k tomu Garminu - ta cena tech cca 120$ je konecna? Nebo to je pouze za mapy? a musim jeste koupit aplikaci...
Já myslím že cena je konečná, mapy se stahují z internetu. Jediné co mě štve je toto:
NOTE: Garmin Mobile for BlackBerry is available in both North American and European versions. Only one version can be purchased and installed on a single BlackBerry device.
Takže kdybych náhodou někde cestoval na druhý kontinent, budu si muset koupit další Blackberry? :-(
czechboyusa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 19, 2009 10:14
Zařízení: BlackBerry 9000 Bold

WM > Blackberry?

Příspěvek od czechboyusa »

Dekuji,

No v USA pouzivam Telenav a do CR jsem si koupil Garmin.

Dekuji za pomoc s APN.

Nastavil jsem si to na Blackberry.net, tak to vyzkousim a uvidim.

Dekuji
krata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 22:45
Zařízení: Samsung OmniaPRO
Bydliště: New Bubu

WM > Blackberry?

Příspěvek od krata »

Měl jsem iPAQ (WM 5), teď mám asi měsíc Samsung Omnia Pro (WM 6.1) a na testování tu mám pár dní zapůjčen BB 9700 Bold. Před tím jsem testoval i BB 8900 Curve. je mezi nimi několik podstatných rozdílů. 8900 Curve nemá například prediktivní psaní, 9700 Bold ano a to je velmi znát. na prťavé klávesničce se zrovna pohodlně nepíše.

Na BB je prima, že je malý (což je ale zároveň jeho nevýhoda). BB mi nikdy nezamrzlo, vše funguje spolehlivě a nikdy jsem ani nepotřeboval udělat restart. Také vypadá docela reprezentativně.

Přístroje s WM se dají více přizpůsobit "k obrazu svému", což ale občas vede až k hardware resetu. Také je pro ně mnohem více programů, her atd.

Podle mě záleží nač se přístroj používá BB mi přijde vyloženě jako záležitost pro ty, co potřebují ihned vědět o všem, co se jim šustne v e-mailové schránce a na komunikaci. A jak psal někdo nahoře. Bez celodenního internetu v mobilu, je to "obyčejný" telefon, protože s ním jsou provázány například i mapy. S internetem zase dalo by se říct Mercedes mezi přístroji na komunikaci.
MichalP
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 07, 2008 18:27
Zařízení: HTC Touch HD

WM > Blackberry?

Příspěvek od MichalP »

czechboyusa: pises, ze mas skype pro BB. to je aplikace iskoot?
obecny dotaz, mam 8900 druhym dnema zajima me jak je to s navigaci. pry stahuje data online. jak to funguje v zahranici? sice to mam jako sluzebni ale i tak nechci mit cerny svedomi, ze sem si cestou na hory do rakouska zapnul navi a do firmy prisla faktura na 10 000,- za data. diky.

pripadne neco tu piste o garmin navigaci. muzete mi k tomu napsat vice?
krata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 22:45
Zařízení: Samsung OmniaPRO
Bydliště: New Bubu

WM > Blackberry?

Příspěvek od krata »

Já mám iSkot na Skype a jsou tam děsné blechy písmena. Aby to jeden četl s lupou :-) Mapy se mi stahují on-line. Jak je to v zahraničí nevím.
xondrax
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř pro 02, 2009 11:45
Zařízení: BlackBerry 8110
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od xondrax »

Zdravim,
s tim vodafonem koukam je to spatny...jsem u nich,mam 8110 pearl a nechodi mi MMSky-pry mam smulu,vdf pro nefiremni zakazniky BB zarizeni nepodporuje :(
ja pritom nechci nic specialniho,zadny BIS/BES ale jen fungujici MMS
ostatni veci jako prohlizec a jimm,gmaps apod. jsem rozchodil v poho...stacilo by jen knihovny do service booku
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Čau, napiš mi prosím tě přes SZ tvůj mejl, pošlu ti ten Service Book. Jinak je možné, že MMS mi jedou jen kvůli těm svátkům, ale já je normálně nepoužívám, a zrovna jely, tak snad budeme mít štěstí :-)
xondrax
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř pro 02, 2009 11:45
Zařízení: BlackBerry 8110
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od xondrax »

Nasel jsem peknej a rozumnej editor BlackBerrackyho formatu .ipd ve kterym jsou i service booky a zkousim zkompilovat
Tvoje funkcni MMS a odblokovanej BB Browser...drz mi pesti :)
podle vseho se s nim da koukat na zalohy /sms,kontakty a pod./ale nemuzu to overit vsechen sw a soubory ipd ze svyho BB mam v ntb a se SB delam na stolnim.
Budu informovat...

-- doplnění předchozího příspěvku (stř pro 09, 2009 19:11) --

Tak jo ,ten sw se jmenuje Magic Berry http://menastep.com/pages/magicberry.php" onclick="window.open(this.href);return false; a mam jednu dobrou a jednu spatnou zpravu: daj se s nim prohlizet zalohy BB s koncovkou ipd./treba sms vyexportovat do textaku a pod./Service Book jsem v tom taky upravil a vyexportoval,skrz DM jsem to nahrcel do BB,jenze ouha ikdyz vidim v DM ,ze ta SB ma 7 zaznamu,do BB jich projde jen 5 :x a to nevim proc...vzdycky tam chybi ten upraveny zaznam :-(

-- doplnění předchozího příspěvku (sob pro 12, 2009 19:56) --

hmmm,uz jsem na to dosel na to Legacy SB Restore Enable
na moji 8110 Alt+S S B E B a uz to jde

-- doplnění předchozího příspěvku (sob pro 12, 2009 20:44) --

po aplikaci Alt+S S B E B jsem bez problemu nahral SB s MMS i Browserem, a obe sluzby mi ted funguji...
Uživatelský avatar
adamis
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:05
Zařízení: HTC HD2 Leo

WM > Blackberry?

Příspěvek od adamis »

Možná sem hodím úplnou blbost, ale nikde nemůžu najít odpověď na moji jednoduchou otázku. Používám HTC HD2 a hostované Exchange služby, takže mám stále synchronizované emaily, kontakty, kalendář a úkoly. K čemu by mi bylo BB?? Přináší něco víc nebo něco lepšího?? (Mimo vyšší cenu)
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

WM > Blackberry?

Příspěvek od fps »

taky jsem přešel po dlouhých letech z WM na BB a to na 9700, zatím jedna velká spokojenost, a k tomu foťáku k porovnání z mim předchozím ASUS P565 kde byl 3,2 a video 640x480, jsou u BB9700 jak fotky tak videa o hodně lepší, z čeho jsem byl velice mile překvapen, i když třeba video natáčí jenom 480x360 , ale ty natočená videa jsem už viděl před koupí na youtube

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 24, 2010 15:47) --

podařilo se někomu rozchodit na BB KODi slovník Česko-Anglický http://www.kodi.cz/cz/download.xhtml" onclick="window.open(this.href);return false;, skoušel jsem různé verze ale bohužel mi nejde ani nainstalovat
Uživatelský avatar
vopec
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte říj 20, 2009 8:13
Zařízení: BB 9700 + BB Playbook
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od vopec »

UUž nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou přejít z mého Diamondu II na BB9700 ale mám zasadní dotaz: Jak je to přesně s tím BIS? Máme na firmě operátora T-Mobile a já potřebuji vědět jestli mi BIS bude fungovat pro firemní mail (firemní server, firemní zabezpečení atp... - nejedná se prostě o veřejnou domébu typu [email protected]). Bude mi toto pracovat? Nebo budu potřebovat variantu BES?
MrViki
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 16, 2007 16:32
Zařízení: Iphone 5S 64 GB

WM > Blackberry?

Příspěvek od MrViki »

Existuje BES express, ktery je zdarma a mel by stacit.
bobo.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 14, 2010 21:53
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

WM > Blackberry?

Příspěvek od bobo.cz »

VOPEC:
BIS by to mělo zvládnout bez problémů. Eventuelně jestli Tvoje firma za něco stojí, tak by klidně mohli pořídit firemní BES a bylo by to úúúplně ideální. :)

MrVIKI:
Pleteš si pojmy s dojmy. Pro provoz BES je potřeba vlastní server. Pochybuju, že by mu firma dovolila nahrát si na server BES Express jenom pro sebe. Express je totiž omezen pouze pro jednu osobu a to snad ještě nefiremní?
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů