WM > Blackberry?

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Zaky.

WAP a MMS ti bez aktivace BB tarifu fungovat nikdy nebudou a ani nemůžou. V přístroji totiž nenastavíš APN na WAP a MMS a ani jiné další nastavení (port, brána atd.) tam není. Takže blbost...
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od zaky »

Milennium.


Vím zní to divně - ale nemám aktivovaný BIS ani BES a u t-mobile mi vše funguje - páč po vložení sim karty se automaticky veškeré služby načetly / nastavení ............ atd / a korektně fungujou.Samozřejmě kromě emailu - ten beží pomocí aplikace 3.strany.Kdyby mi to nefungovalo tak to sem kurňa nepíšu...... viz screen :tlem:

Bud mají bug v systému - ale v tomto případě už jim trvá skoro rok nebot před necelým rokem jsem používal 8310 a s kartou od t-mobilu vše fungovalo stejně jako ted NEBO NA TO KAŠLOU. :-D
Samozřejme u VODAFONE je situace jiná - ten jako jediný z našich tří operátorů nenabízí BIS ani BES / za normální peníze pro širokou veřejnost / ,ale pouze pro firmy takže tam lze pouze odblokovat defaultní browser a nastavit APN.Takže je pouze funkční brouzdání po netu a pomocí aplikace 3.strany lze provozavat i emaly.Jak to funguje u O2 netuším nebot nemám jejich simkartu.
Přílohy
Kniha služeb
Kniha služeb
Capture15_45_12.jpg (31.05 KiB) Zobrazeno 4267 x
Stav služeb
Stav služeb
Capture15_47_2.jpg (33.83 KiB) Zobrazeno 4267 x
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WM > Blackberry?

Příspěvek od milennium »

Mh, tak to je opravdu zajímavé. Nicméně to opravdu vidím a věřím ti...
Každopádně buď rád, že to funguje. Protože email se dá obstarat pomocí jiné aplikace...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

No, samé dobré zprávy. Pro mě je ještě plus, že plnohodnotné programování pro Blackberry je zdarma, zatímco VS pro WM už stojí takovou sumu, kterou nejsem jen jako občasný programátor ve volném čase ochoten dát. První důvod začít se učit Javu.
Jaké máte zkušenosti s kolečkem na Boldovi? Občas se dočítám, že rychle odchází...
thedave
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 02, 2009 10:57
Zařízení: BlackBerry 8900

WM > Blackberry?

Příspěvek od thedave »

Já používám BB už třetím rokem a jsem naprosto spokojen. Od 7290, přes Pearl a 8300 k momentálně dobře vyladěnému 8900. Taky jsem používal dlouhé roky WM zařízení, ale "plnědotykové" ovládání zařízení není pro mě. Proto jsem ani nikdy netoužil po iPhone apod. Osobně mám vyzkoušený i Bold a já zase pro změnu doporučuju 8900 :-) To proto, že je menší, má lepší foťák a prostě se mi s ním lépe pracuje než s Boldem. Co se týče kuličky - znám pár lidí, kterým se stala zdrojem potíží a následné reklamace, ale já ho mám už rok a naprosto bez problémů. A po reklamaci v servise dostali nový :-)
Měl jsem v ruce i 8520 a můžu říct, že ovládání přes touchpad je v pohodě. Sice je to "jen" takový plasťák, ale poměr cena/výkon je super.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

WM > Blackberry?

Příspěvek od ziminix »

Nevíte někdo, jak je to s těma datama na BB, je možné použít na vše APN BlackBerry? Někde jsem četl, že je lepší to krýt ještě klasickým tarifem. Díky.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

thedave: jak soudíš rozdíl v pohodlí klávesnic mezi 8900 a 9000? 8900 je přece jen o dost menší.
thedave
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 02, 2009 10:57
Zařízení: BlackBerry 8900

WM > Blackberry?

Příspěvek od thedave »

U 8900 mi jde psaní i jednou rukou, jako klasickym mobilem, kdežto u Bolda jsem s tím měl problém - je už moc široký. Takže psaní hlavně obouruč :-) Jinak kvalitou klávesnice mi Bold přijde lepší, ale na menším zařízení velikosti 8900 by asi měla problém. Ale jinak je klávesnice na 8900 naprosto v pohodě, jsem spokojen. Psaní potmě je lepší, protože klávesy jsou oddělené, takže mám méně překlepů :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (stř lis 04, 2009 16:23) --

to ziminix:

Právě naopak - doporučuji všechny ostatní apn přes operátora vypnout, aby šlo všechno jen přes apn blackberry :)
dejwi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 03, 2009 9:58
Zařízení: BlackBerry Bold 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od dejwi »

Standa píše:No, to jsem chtěl slyšet :-D. Teď se ještě rozhodnout mezi 8900 a 9000.
Jasný, pomocí knihy služeb jsem si rozjel internet i na BB 7290.
Jinak já nemám problém si vyladit systém tak, aby byl stabilní, funkční a tzv. pro práci. Chci zkusit něco jiného protože softwarově i hardwarově WM začíná uznávat jiné "hodnoty" než pro které jsem si ho cenil, takže tu nevidím moc budoucnost. Na BB mi budou chybět jen dva programy, které jsou jen na platformě WM a které bohužel používám, to je jediný problém.

EDIT: jo ještě jedna věc, kolik dní bez nabití vydrží BB 9000 stále připojená k emailu, zvládne dva dny (cca dnes 6:00 - zítra 23:00)?
Pozor na vydrz baterie u 9000. S kolegou jsme minuly tyden testovali jeho 8900 a dostane se na 4-5 pracovnich dnu 6:00-23:00, pres noc ma pak nastavene automaticke vypinani. Ja se svou 9000 nabijim kazdy den!!! malo kdy vydrzim do druheho dne....pokud ano, tak behem dopoledne musim nabijet. Pristroj mi jede nonstop. Synchronizuji pres BES cca 100 emailu denne + provolane cca 3hodiny denne. Mimo to twitter + rss a browser cca 1hodinu denne.

Ohledne kulicky - zatim spokojenost. Co jsem zjistoval u O2 reklamace, tak pry to maji nedoresene. Nemaji tu oficialni servis a tak to pouze vezmou a posilaji mimo republiku. Vetsinou se jim pry vraci zpet novy kus a puvodni se neopravuje. Sdelim pozdeji, nyni mam jednu 8310 na reklamaci - tak schvalne jak to dopadne.
U O2 dale kvuli datum, ktera se mimo apn blackberry net uctuji doporucuji zablokovat WAP a veskera data. Nechat si aktivni pouze apn blackberry net. Pred tim nez jsem to udelal, tak mne to stalo 1000Kc, protoze nektere aplikace se vesele pripojovali mimo toto apn. Zajimave je,ze bez prenastaveni nyni prave pres apn blackberry net jedou...proc ale puvodne hledali pristup k netu jinudy...to nechapu...


Jinak jeste pokud chcete kompaktnejsi masinku, tak to by byla 8900 ...polozil jsem si ji vedle sve stare Nokie E71 a jako by si z oka vypadly... 9000 je celkem masivnejsi...a na noseni po kapsach to neni. U te 8900 to jeste jde v pohode.

Kazdopadne ja by jsem i na ukor vydrze baterie 9000 za 8900 uz nemenil...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Taky díky za zkušenost. Budu muset zajít někde, kde mají 8900 i 9000 a kouknout na ně. Zatím to vidím tak, že 9000 má vetší, lépe podsvětlenou, klávesnici a lepší vzhled, zatímco 8900 má vyšší výdrž a lepší foťák.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

WM > Blackberry?

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ja teda rozhodně doporučuju Bold....Používal jsem ho asi 2 měsíce a je to naprostý nářez...Nejlepší smarthphone co jsem kdy měl....Vyměnil jsem ho za Touch Pro2 těsně než vyšli WM 6.5..ty ales stoji za prd...Takže se asi vratim k BB...

Jinak ja jsem s baterkou problemy neměl...vydržela mi i 5 dni v normalnim provozu....a 2 dny když jsem ji daval zabrat...
dejwi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 03, 2009 9:58
Zařízení: BlackBerry Bold 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od dejwi »

Tak ted po precteni prispevku zacinam premyslet nad reklamaci baterie....protoze ja opravdu vydrzim maximalne jeden pracovni den...Nebo pripadne sobota a nedele v kuse.. Ale pondeli uz neriskuji....to vetsinou v noci na pondeli radeji dobiju....

Necituj poslední příspěvek. ziminix
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Tohle je zajímavá informace, protože co se výdrže ostružin týče, názory na ni jsou velmi odlišné, přesně jak píšete, i na cizojazyčných fórech. Skoro mi připadá, že důslednost při výrobě hardwaru není nijak vysoká a každý kus jiná kvalita...

Tahle teze ovšem za předpokladu, že všichni máte Blackberry trvale připojeno k internetu jak se sluší a patří, což je podle mě hlavní "podílník" na výdrži baterie.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 12, 2009 0:57) --

Tak by mě zajímalo - je lemování u BB bold opravdu kovové? Četl jsem recenzi na Palmare a píšou, že je to plast. Levné načančanosti mám dost z dotykových telefonů, teď bych rád něco poctivého, může tedy někdo potvrdit nebo vyvrátit plast?
dejwi
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 03, 2009 9:58
Zařízení: BlackBerry Bold 9000

WM > Blackberry?

Příspěvek od dejwi »

Koukam na lemovani uz asi 10minut a na Palmare asi maji pravdu. Bude to plast....Ale je to tak dokonale, ze pokud bych to ted necetl, tak mne to ani nenapadlo zkoumat.
Pokud ale prejedu pres otevirani zadniho krytu, tak je studene kdezto ramecek ma stale stejnou teplotu. Tzn. urcite to kov nebude.
Dalsim nezvykem je kozena zadni strana - ale na to si clovek zvyka opravdu rychle..
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

WM > Blackberry?

Příspěvek od jerry_stolarik »

JJ.....taky bych rek ze je to plast...ale rozhodne to nevypada lacine nebo tak neco..ma to lsklou upravu..a vypadato solidně.....a zadni kozenou stranu jsem miloval..to je paradni věc...kdyz se zacnou potit prsty.......
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Tak já už mám pro sebe vyřešeno, koupil jsem Blackberry 8900. Co se vzhledu týče, velká spokojenost. Zbytek teprve poznám. Pokud se mi zalíbí, půjdu časem do BB 9900.

EDIT: tak jsem volal na linku Vodafone a že chci aktivovat BIS tak, jak je to obvyklé u ostatních operátorů. Bohužel jsem vůbec nebyl pochopen a chudák operátor vůbec netušil, o čem je řeč :-D. Když jsem v rozhovoru dodal, že normální internetový paušál mám aktivovaný, už vůbec nechápal, proč chci aktivovat nějaký internet, když už jeden mám :-D
Má někdo nápad, kam ve Vodafonu zavolat, abych mohl hovořit s někým kdo ví?
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

WM > Blackberry?

Příspěvek od berczo »

Zkoušel jsi to tady:
http://www.techforum.cz/full_seznam.php ... blackberry" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam rubrika ptejte se ...
technet forum píše:Dobrý den, kdy plánujete zprovoznit Blackberry email, jako to má t-mobile,02?
Blackberry zatím není pro koncové zákazníky podporováno, zatím je v provozu pouze pro firemní zákazníky v rámci One Net.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WM > Blackberry?

Příspěvek od Standa »

Já vím, že mají OneNet, ale říkal jsem si že za zkoušku nic nedám, když se zeptám na koncového zákazníka. Jenže já jsem se nedostal ani k tomu, protože nebylo možno vysvětlit co chci. :-)
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

WM > Blackberry?

Příspěvek od berczo »

:-D holt kvalitně informovaný pracovník operátora
czechboyusa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 19, 2009 10:14
Zařízení: BlackBerry 9000 Bold

WM > Blackberry?

Příspěvek od czechboyusa »

Zdravim,

Moje firma me poslal zpet do CR na rok do nasi ceske pobocky, vzal jsem si sebou svuj AT&T BlackBerry Bold a zde jsem dostal T-Mobile SIM cart.

Ted mam problem rozjet aplikace jako je:

Tetherberry
Blackberry app world
Garmin GPS
Skype, atd

volal jse T-mobile operatora a ptal se jich jake je nastaveni APN. Nebyli mi shopni odpovedet.
Jedine co mi rekl je at zkusim:

internet.t-mobile.cz
user name: wap
password: wap

to nefunguje
od T-Mobile mam BIS

Prosim, kdo z vas pouziva BB od T-mobile. Poslali by jste mi to nastaveni?
[email protected]
od T-Mobile mam BIS

BB PIN: 20D0EDF7
Obrázek

dekuji
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů