Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
jirkam
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 06, 2009 19:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od jirkam »

Ahoj.
Potřeboval bych poradit.
Najde se někdo kdo vyzkoušel oboje?
Jaké jsou rozdíly (kromě vzhledu) v použitelnosti, ovladatelnosti a přehlednosti?

HD2 mám už 2 roky (T-mobile). Chci to smáznout a dát něco použitelnějšího.
Už mě nebaví po kliknutí čekat až se mu bude chtít reagovat.

Přečetl jsem si nějeké recenze obou systémů a nedokážu se rozhodnout.
V jednom článku píší, že WP7,5 je lepší než Android a v dalším článku zase vychvalují Android.

Od telefonu očekávám tel., sms, kalendář, budík, navi (iGO Primo-Dimka,TTS), net (IE) a počasí. Nic víc nepotřebuji.
iGO Prima se asi budu muset vzdát.

Zatím jsem spíše nakloněn Androidu. Nastavoval jsem ho manželce na SE Xperia Arc S a zaujala mě variabilita nastavení pěti hlavních karet.
U WP7 se mi moc nelíbí hlavní karty.

Já vím, že jsem si téměř odpověděl sám ale zajímá mě názor někoho, kdo zkusil oboje.

Díky moc za jakýkoli názor Jirka
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od vasekboch »

Zdravím,
ono to je těžký, každý operační systém má své výhody a nevýhody.
Nejlepší by bylo si nainstalovat postupně oboje a vyzkoušet, co ti bude vyhovovat víc. Já osobně android nemám rád. Pro mě je prostě nepřehledný a spousta věcí se mi tam nelíbí. Takže za mě bych doporučil WP7.
Veškeré věci co po telefonu chceš jsou na WP7 možné. Jen navigace není úplně ideálně řešená. Respektive existují navigační řešení. Na marketplace je najdeš a můžeš vyzkoušet, před tím, než je zakoupíš. Pěkná navigace je Nokia Drive, až na pár nedostatků. Ale pro HD2 oficiálně není, ale dá se sehnat i jiným způsobem.

Přepokládám, že kartama myslíš samotnou home screen.
Na WP7 máš sice pouze jednu, nicméně je to přehledné a rychlé. Spousta lidí na Androidu má veškeré plochy zaplácané nepotřebnými widgety, které simulují chování aplikací. Osobně jsem si vystačil s 2mi plochami. Jednu hodiny a kalendář a druhou s pár aplikacemi.
Na WP7 to mám stejně. Nahoře hlavné aplikace, kontakty, sms, email, kalendář a pod tím potom live tiles os aplikací, které používám. Ideální koncept pro mě.
Pěkné na WP7 je, že ho jednou nainstaluješ, a potom už pouze updatuješ pomocí Zune nebo pomocí cabs. Nemusíš pořád něco flashovat a updatovat a pořád obnovovat data, protože flash nový romky ti všechno smazal.

Pokud máš ještě nějaké konkrétní dotazy, tak se ptej. Budu se snažit poradit.
jirkam
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 06, 2009 19:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od jirkam »

Díky moc za názor.
Navi je pro mě dost důležitá. Takže nevím.
Ale minimálně jsem se dozvěděl, že aktualizace WP7 nemaže celý telefon. Což je pro mě dost důležitá info.
Je fakt, že teď než abych se s tím patlal tak si raději nechám starší verzi WM6.5.
Přepokládám, že kartama myslíš samotnou home screen.
Ano.

Ještě jednou moc díky.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od kakos2006 »

stručně řečeno android je spíš pro hračičky co si s tel rádi hrajou a pořád něco nastavujou a wp7 spíš pro lidi kteří očekávají jednoduchost a funkčnost bez zbytečných serepetiček. u anndroidu je problém už v jeho samotný podstatě a to že na androidmarket se dostane vpodstatě jakákoliv aplikace (a díky tomu je jich tam opravdu velký množství) ale lehko se ti stane že nainstaluješ pár aplikací a nojednou zjistíš že je tel. nestabilní chová se nestandartně a furt něco ladíš. - vlastní zkušenost-. u wp7 by se ti toto teoreticky vůbec nemělo stát ale je pravda že pokud to chceš dát na hd2 tak to znamená tel. odemknout atd. takže za nějakej čas stejně nainstaluješ nějakou tu neofiko aplikaci a možná na tom budeš stejně jako s androidem. jo a s tou navigací nokia driver funguje výtečně jen jedna věc není dobrá. při hledání cíle a naplánování trasy používá mobilní data což může být např. v zahraničí problém
jirkam
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 06, 2009 19:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od jirkam »

Děkuji moc za tvoji reakci.
Nemáš Ty nebo někdo jiný možnost porovnání rychlosti reakcí při ovládání nebo jak je to s citlivostí dotykové vrstvy?
Je tam rozdíl?

iGO na WP7 fakt nejede?

Díky moc.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od silent64sk »

Na HD2ke sa v podstate dajú úplne plnohodnotným spôsobom tieto dva systémy používať(WP7 aj s aktualizáciami). Nie každý ale má chuť a čas študovať to, hrať sa s tým a zisťovať ako na to, aj keď to v konečnom dôsledku vôbec nie je zložité. Treba si uvedomiť pár vecí a hlavne niečo si o tom konkrétnom OS prečítať. WP7 je krásny jednoduchý systém, ktorý je rýchly, vyzerá moderne, mne osobne je pomerne sympatický. Má však niekoľko ALE - nepodpora mass storage, samozrejme dá sa to obísť, ale nie je to zase celkom tak jednoduché. Ďalšia vec(niekomu vadiť nemusí) - nepodpora flash, nepodpora prenosov cez bluetooth, nepodpora inštalovania aplikácií inak ako z marketu(aj to sa dá vyriešiť legálnou cestou, chevrock unlock - cena 9USD a limit 10 homebrew apps). Toto sú hlavné vlastnosti(respektíve nedostatky) systému. Nájde sa ich ale aj viac, nejdem ich tu všetky vypisovať, sú tomu venované samostatné články. Android je systém podstatne komplexnejší, aj keď postupne sa začínajú objavovať náznaky od Googlu vymedziť mu určité mantinely, keďže nemá teraz v podstate žiadne. Nesúhlasím s názormi, že je to systém pomalý, potrebuje na plynulý chod neviem aký výkonný hardware, slabo zabezpečený, atď., to sú len reči, záleží na každom jednotlivcovi, aký prístroj si kúpi, čo do neho inštaluje a ako ho používa. Mne android v podstate nahrádza počítač v teréne, takmer vo všetkom, vyhovuje mi, že si ho môžem vyladiť k svojmu obrazu. Ale ako vravím, WP7 je mi takisto sympatický, je to skrátka úplne iná filozofia. Rozhodovanie nie je jednoduché, ale je len dobre, že si človek má z čoho vyberať. :)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od silent64sk »

jirkam píše:Děkuji moc za tvoji reakci.
Nemáš Ty nebo někdo jiný možnost porovnání rychlosti reakcí při ovládání nebo jak je to s citlivostí dotykové vrstvy?
Je tam rozdíl?

iGO na WP7 fakt nejede?

Díky moc.
Citlivosť dotykovej vrstvy pod WP7 na HD2ke je v podstate rovnaká ako na Androide. Bol konečne vydaný nový multitouch driver, ktorý tento problém vyriešil. Rýchlosť reakcií je identická ako na hocijakom inom WP7 zariadení. Momentálne plne beží vývoj romiek s Androidom 4 ICS a objavú sa už skoro plne funkčné verzie, je to len otázka času, kedy vyjde prvá plnohodnotná. Takže ak chceš ušetriť a niečo nové sa naučiť, HD2ka ti môže ešte nejaký ten čas veľmi dobre poslúžiť :wink:

iGO na WP7 nie je, ale dobrý je Navigon, ktorá ma príjemne prekvapil svojou funkčnosťou.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od kakos2006 »

snad ještě jedna věc . u WP7 je příjemná hlavně naprostá schopnost spolupracovat s win. na stolním počítači. já osobně sem odešel z androidu po tom co sem měl problém v HD2 otevřít soubory office. znamenalo to zase další instalaci programu kterej to zvládne atd. prostě se mi líbí jednoduchost a to wp7 splnuje. pochopitelně je to ještě umocněno tím že 99% uživatelů PC má nainstalovány jako operační systém windowsy
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od silent64sk »

Tak Office Hub je výhoda, postupne sa jeho možnosti určite budú zlepšovať, je to výkladná skriňa MS, takisto Office v starom WM6.5 bol špičkový. Na Android je potrebná aplikácia a tie lepšie niečo stoja. V budúcnosti sa zrejme dočkáme niečoho vo forme Libre Office, ale to sú zatiaľ len špekulácie.
vasekboch
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 06, 2011 16:39
Zařízení: HD2 @ Windows Phone 7.5 Mango build 8107
Bydliště: Prague

Poradíte - WP7 nabo Android na HD2?

Příspěvek od vasekboch »

Jo no to je jeden z nedostatků té Nokia Drive. Na vyhlednání trasy je potřeba mobilní připojení. V budoucích verzích se to má opravit, a měla by to být plnohodnotná aplikace.
Chevron Unlock na HD2 není potřeba řešit. Skoro všechny rom jsou odemčené. Toto je třeba řešit na native WP7 telefonech.
Zkusil bych třeba Navigon. Nevím neznám tu navigaci, neinstaloval jsem ji. Takže nemůžu hodnotit. Na marketplace se dá stáhnout trial verze. iGo na WP7 bohužel opravdu není.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 54 hostů