HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
dada09
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte srp 11, 2009 18:59
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Tábor

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od dada09 »

Ahoj, má někdo z majitelů HD2 zkušenost s novým Samsungem S2? Uvažuji o něm a rád bych si přečetl pár postřehů od člověka, který poznal oba tyto telefony. Diskusní fóra jsou plná nadšených výkřiků o obrovském displeji a pod., ale většinou od lidí, kteří 4.3 displej ještě neměli. Mám od HTC už od S710, přes oba Diamondy až k HD2, na kterém už asi půl roku jedu na android ROM a mám trochu obavu ze změny značky.
Doporučíte nebo rozmluvíte?
Díky za názory.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

myslím že se nemáš čeho bát SGSII je opravdu vynikající zařízení. Některým lidem může vadit přílišné použití plastů, ale pokud jsi ochoten přehlédnout použité materiály tak je SGSII snad ve všech směrech podstatně lepší než HD2.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tento příspěvek byl obnoven ze zálohy po výpadku databáze a jeho autorem je uživatel s přezdívkou "jjaglar".
-------------------------------------------------------------------------------------------

Hoj.
Zrovna jsem vyměnil HD2 za S2, tak zde je pár postřehů:

Rozměry:
Když dáš oba telefony k sobě, tak S2 je vyšší o cca 0,5 cm, a podstatně tenčí. Pokud si zvyklý nosit HD2 v kapse jako já, tak si ani nepoznáš rozdíl.
Hmotnost je u S2 tak na 2/3 oproti HD2.
Materiál:
HD2 bylo opravdu pevné, tohle je takový "plasťák". Doporučuji hned při zakoupení investovat do nějaké fólie, nebo obalu, protože to hned poškrábeš - čili zepředu je tvrzené sklo jako na HD2, ale zezadu je plast podstatně měkčí a hlavně je lesklý, takže se to odře velmi snadno. Když S2 strčím do originál koženého obalu, tak z něho vypadává…
Konektivita:
S2 umí připojení na HDMI přes speciální MHL/HDMI redukci, jinak ne! Redukce je momentálně na trhu nedostupná, takže jsem ani nemohl vyzkoušet.
S2 umí USB host (opět speciální redukce, která je opět nedostupná!), HD2 ne.
Jinak stejné.
Synchronizace:
S Outlookem - jen přes aplikaci Samsung Kies (nefunguje vždy spolehlivě, ale většinou se rozjede). U HD2 jsem byl zvyklý pokaždé po příchodu do kanclu zastrčit HD2 na kabel a samo se to synchronizovalo - u Kies jsem to nenašel (nebo to nefunguje), synchronizovat lze i přes kalendář Gogole (ten je pak uložen někde na jejich serveru - nevím, nezkoušel jsem).
Synchronizace s účty na centrum, seznam a google funguje spolehlivě, MS Exchange jsem u S2 nezkoušel.
HW:
Foťák fotí dobře, skoro jako levný kompakt (až na podstatně nižší výkon blesku).
Kamera točí full HD bez sekání (video mi na pracovním PC s P4 3,0 Ghz jede tak na 5 snímků za vteřinu, S2 ho zvládá bez problémů)
Telefon má zaplněno cca 500 MB RAM z asi 800, co je dostupných pro software. Jinak když spustím Operu, tak ta si řekne o cca 70-90 MB paměti (zatím nejnáročnější soft, co jsem našel). RAM je tedy PROZATÍM dost.
16 GB prostoru v telefonu je rozděleno na 14 + 2. 2 GB jsou pro instalaci programů, 14 GB se hlásí jako SD karta (i sem se dá instalovat SW). Karta ve slotu se pak hlásí jako external SD katra (zde se nadá instalovat SW, slouží pouze jako úložiště).
Nebudu tady vychvalovat rychlost procesoru, to už sis10x přečetl jinde…
Displej opravdu chválím - černá je opravdu černá a viditelnost na slunci taky ujde (při nastavení max. jasu) - mnohem lepší než HD2!
Reproduktor je lepší, než u HD2 (tam byl doslova strašný), ale do Expresmusic Nokia má ještě hodně daleko a navíc hraje pouze mono. Sluchátkový výstup má standardní kvalitu.
S2 přehrává i 5.1 zvuk u HD filmů ,ale to jsem nemohl vyzkoušet, protože zmiňovaný MHL microUSM/HDMI kabel je nedostupný.
SW:
Zlaté dobré Sense + Cookies home Tab. S2 mám cca týden a pořád nevím, co si dát na všechny ty hlavní obrazovky. Skoro nic se tam nevleze a widgety se nedají zmenšovat.
Je to asi největší změna oproti HD2, které jsem si upravil "k obrazu svému".
Všude jsou tu zbytečně velké tlačítka a pak na displeji zbude málo prostotu pro zobrazení dat. Navíc je v celém telefonu zbytečně velké písmo, a nabídky se tak nezobrazují celé (zatím jsem nenašel, kde změnit - v menu to není, tam se dá měnit pouze font písma).
Taky můžeš zapomenout na "kartu" facebook (nebo widget, podle toho, co jsi používal), nebo na čtení zpráv v něm. S FB je sice telefon propojen, ale zobrazují se pouze aktualizace a "zeď" jednotlivých kontaktů, můžeš zapomenout na obrázky načítané přímo z karty kontaktu.
Rovněž synchronizace s FB dopadla katastrofálně - kontakty se nepřiřadily ke stávajícím v seznamu telefonu, ale duplikovaly se i přes naprosto stejné jméno kontaktu!!! (grrrr). Zprávy na FB tedy funguje pouze ve standardním prohlížeči.
Fotky, které jsem měl v HD2 uložené přímo v kartě kontaktů se nezobrazují (nevím proč). Ty které se načetly z FB (a po tom, co jsem ručně pospojoval kontakty z FB s těmi v kontaktech v S2) se zobrazují se špatným poměrem stran a ze všech mám tedy tlusťochy a nebo naopak vychrtliny .
U zrychlených voleb kontaktů na ploše nejde změnit název zástupce, takže se u všech píše pouze prvních pár počátečních písmen (kvůli tomu velkému písmu všude), místo třeba pouze obrázku a křestního jména.
Navigace v telefonu není. Mapy Gogole (nebo tlačítko navigace v menu) nahlásí, že naše oblast prozatím není podporována (a to přesto, že na Iphone 4 jede stejný soft i v této oblasti ). ČILI MAPY JEDOU, ALE NENAVIGUJÍ . Zatím jsem nenašel žádnou "cracklou" navigaci, která by fungovala na S2, ale to je jen otázka času. Zatím tedy zbývá pouze nákup origo navigace přes Android market za cca 1500 Kč.
Chválím podporu Flash v prohlížeči (nebo i v Opeře) v poslední verzi - funguje naprosto vše, včetně náhledů a hraní her na FB - bez sekání i v HD rozlišení.
Wifi se nevypíná pokud pracuje, takže lze normálně stahovat filmy na uložto.cz, nebo podobných serverech, ikdyž máš telefon zamčený v kapse.
Instalace programů z Aneroid marketu jede na pozadí a aplikace jsou nainstalovány tak do 2 s - zde funguje vše až neskutečně rychle.

Takže si to shrneme - S2 je dobrý kus HW, a pokud si zvykneš, že uživatelské prostředí nebude tak dokonalé jako u HD2, tak ti bude sloužit dobře.

Čili umí to úplně vše co HD2, akorát je to rychlejší, více zaměřené na multimédia a má to větší možnosti připojení.
dada09
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte srp 11, 2009 18:59
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Tábor

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od dada09 »

Díky za vyčerpávající shrnutí. Vzhledem k tomu, že na HD2 už nějaký čas provozuji Android, některé změny pro mě nebudou tak zásadní jako např.synchronizace přes Google nebo uspořádání Homescreenu (používám ADW launcher + pár widgetů a myslím, že je taky celkem dobře přizpůsobitelný, i když na Cookie HomeTab nemá). Pořád trochu váhám mezi Galaxy 2 a HTC Sensation, ale spíš to vidím na Samsung (hmotnost,paměť,displej). Snad to s tím plastem nebude tak hrozné.
Díky.
jarsou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon lis 16, 2009 16:21
Zařízení: HTC HD2

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od jarsou »

I já uvažuji o přechodu z hd2 na galaxy2 a nebo sensation. Prý je u Samsungu malá citlivost wifi a při brouzdání se dost zahřívá. Je to tak?
jack16
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 01, 2011 15:56
Zařízení: SGS2

Re: HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od jack16 »

Zahriva se, ale to je normalni pro tak tenkem tele a wifi ma signal celkem dobry. Prechazel jsem z N900 a signal je absolutne rovnaky...
jarsou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon lis 16, 2009 16:21
Zařízení: HTC HD2

HD2-přechod na Samsung Galaxy S2

Příspěvek od jarsou »

Teď jsem četl, že Sensation se při brouzdání také zahřívá, takže u 2jádra to asi bude normální. Ale HD2 se zahřívá pouze při opravdu maximálním vytížením procesoru a to brouzdání určitě není....
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů