Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
aJa_CZE
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 11, 2010 13:57
Zařízení: HTC HD2

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od aJa_CZE »

Zdravím,
stáhl a nainstaoval jsem si z webu HTC (českého) aktualizaci _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe a stalo se:

Před aktualizací:
SMS píšu včetně diakritiky a žádný mobil, na který jsem zprávu poslal neměl problém s přečtením. V nastavení SMS jsem neměl aktivovanou volbu "používat Unicode", délka zpráv byla standardní (160 znaků).

Po aktualizaci:
Když napíšu SMS s diakritikou a nemám zapnutu volbu Unicode, tak příjemci se zobrazí ??? místo českých znaků s diakritikou, stejné problémy nastanou, když pošlu zprávu sám sobě. SMS zůstává o délc 160 znaků.
Pokud zapnu volbu Unicode, tak se SMS zobrazí v pořádku příjemci i mě, ale délka je omezena na 70 znaků.

Aktualizace není v listu programů, nemohu ji odebrat, a nemohu najít žádné nastavení, které by mi umožnilo používat SMS jako před aktualizací. Máte někdo nějaký nápad či postup jak toto řešit? HW reset a instalace všeho znova (s vynecháním aktualizace) není zrovna věc, kterou bych chtěl dělat.

Díky

-- doplnění předchozího příspěvku (ned zář 12, 2010 15:52) --

To jste nikdo tento "patch" neinstalovali?
Jestli ho někdo máte nainstalovaný, zkuste prosím zda vám chodí SMS s diakritikou bez použití Unicode.

Mě nezbude asi nic jiného, než jeden večer si sednout a přeinstalovat telefon :((((
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od Svobyk »

Me to dela to same a taky nevim jak z toho pryc.Sakra prosim pomoc
aJa_CZE
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 11, 2010 13:57
Zařízení: HTC HD2

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od aJa_CZE »

Zkoušel jsem co šlo a poznatky jsou:

* nepište na HTC oficiální podporu, budou Vám tvrdit, že patch jde odinstalovat, NEJDE.
* neinstalujte "t9_input_14_languages_update.cab" nevyřeší to problém a přijdete o klávesnici (bude zobrazena, ale nebude psát písmenka - phone a kompakt, full půjde)
* neinstalujte "t9_Czech.cab" (cca 400kB), nefunguje
* jediný způsob jak to vše odstranit je HW reset

,ale je tu jedno velké ALE

patch od HTC je opravdu v pořádku, nikdy HTC HD2 neumělo posílat české znaky, když nebyla zapnuta volba "používat Unicode". I když tato volba byla vypnuta, tak Sense automaticky Unicode použil, aniž by Vám to řekl, či napsal, že SMS bude mít jen 70 znaků. Byla prostě jen chyba v zobrazování a nastavení (trvale zapnuté Unicode).

A jak jsem na to přišel?

Vzal jsem si k ruce přehled vyúčtování a zálohu SMS, a podle znaků jsem k tomuto závěru došel.
Telefon se tvářil, že to byla jedna SMS například o délce 120 znaků (včetně diakritiky) a bez použití Unicode, ale operátor tvrdil, že to šlo jako 2 SMS, tedy o délce 70 znaků, tím se zapnutým Unicode. SMS bez českých znaků se tvářili dobře.

Dnes, po HW resetu, a po nainstalování i nového SMS patche české znaky fungují, ale za cenu Unicode SMS o dílce 70 znaků.

Nějaké otázky??

PS: sháním funkční T9 editor s funkcí import/export slovníku pro HTC HD2, abych mohl natrvalo odstranit ze stávajícího (interního T9 slovníku) české znaky.
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od Svobyk »

takze reseni je jen to ze bud tapat bez t 9ky a bez dikritiky??Nebo mit zaple unicode a posilas s diakritikou jen 70 znaku??
aJa_CZE
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 11, 2010 13:57
Zařízení: HTC HD2

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od aJa_CZE »

Před použitím pathe:
Bez T9 či s T9: Jakmile je použita diakritika, odešle se SMS automaticky jako Unicode (70 znaků)

Po patchi a vypnuté Unicode:
Bez T9 či s T9: Znaky, které vyžadují Unicode příjemce uvidí jako "?", SMS bude mít délku 160 znaků

Po patchi a zapnuté Unicode:
Bez T9 či s T9: Pokud bude zpráva obsahovat znaky vyžadující Unicode, dojde automaticky k přepnutí do Unicode, SMS zkrácena na 70 znaků.


Pokud chce člověk používat T9 tak řešení jsou:
* Používat Unicode a mít SMS o délce 70 znaků
* Ručně vždy opravovat slova, tak aby neobsahovala Unicode znaky a mít SMS o délce 160 znaků
* Sehnat a nainstalovat T9 slovník bez ceske diakritiky, tím lze psát s T9 a bez nutnosti Unicode <<< můj cíl, ale zatím se nedaří
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od Svobyk »

Vsiml jsem si ze v inter write bylo zaskrtnuti dopisovat slova bez diakritiky,ale bohuzel to nejak nebehalo
aJa_CZE
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 11, 2010 13:57
Zařízení: HTC HD2

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od aJa_CZE »

To nevím, InterWrite nepoužívám, vyhovuje mi originál. A dříve jsem měl InterWrite na starém MDA s WM5 a děsně to brzdilo OS a blblo to.
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od Svobyk »

Je zajimave ze nikdo takovehle problemy nema ze sme asi jen hrstka.To znamena ze je nekde problem.To mate vsichni zapnute unicode??
aJa_CZE
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 11, 2010 13:57
Zařízení: HTC HD2

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od aJa_CZE »

Ono si musíš trochu rozdělit lidi.

* Někteří používají originál ROM starou, jiní mají novou, a další mají neoriginál. (Já mam poslední originál). Ne na všech se to musí projevovat.
* Jsou lidi co nepoužívají T9.
* Někteří požívají Unicode, takže jim to je jedno a o této chybě nevědí.
* Někteří ani nevědí, že jim to používá Unicode a jelikož si nedělali kontrolu na detailním vyúčtování SMS, tak ani nevědí, že to posílá jako více SMS.
* atd atd ...
Svobyk
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 26, 2006 11:07

Chybná diakritika v SMS (po _HTC HD2_LEO_S00276-02.exe)

Příspěvek od Svobyk »

hmmm je to zajímavé.Takže by to mohla dělat i ROMka
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů