Výběr sluchátek

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Uživatelský avatar
Alt@ir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 27, 2009 10:58
Zařízení: hd2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Alt@ir »

Ahoj, chtěl bych si koupit nová sluchátka ke svému HTC HD2, ale moc se v nich nevyznám. Potřebuji aby sluchátka měla mikrofon a nějaké tlačítko pro příjem hovoru (nejlépe i pro ovládání hudby jako mají originální od HTC).

Díval jsem se na jedny od Creative (http://cs.creative.com/products/product ... 1&listby=#) a jedny od Razeru (http://store.razerzone.com/store/razeru ... d.35209600). Docela by se mi líbili ty od Creative, ale nevím jestli budou fungovat, když jsou určeny pro iPhone.

Jaká sluchátka by jste mi doporučili? Dík.
Havris
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 10, 2010 19:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Semily

Výběr sluchátek

Příspěvek od Havris »

Zdravím...jediné co Vám řeknu že do RAZER bych asi nešel...je to přece jenom značka především pro hráče a připlácí se tam hodně za značku!!! (mam od ních pár věci)...já jsem osobně majitelen sluchátek CREATIVE (pecek) a jsem snimi i po 2letech maximálně spokojen
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

Ja som kupil CREATIVE EP 630, maju vyborny zvuk a som max. spokojny. Povodne sluchatka od HTC som rozobral v ovladacej casti kde je aj mikrofon a nahradil som ich spominanymi CREATIVE. Jedina nevyhoda je, ze sa straca zaruka na zakupene sluchatka a este, ze kablik z HTC sluchatiek je trosku tuhsi a menej poddajny.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Výběr sluchátek

Příspěvek od Radek Hulán »

Neinvestoval bych moc do sluchátek k HD2.. Zkoušel jsem jej jako přehrávač s high-endovými Shure SE530 (cena cca 10.000 Kč za in-ear "špunty") a zvuk je strašný.

Takže je lepší tahat miniaturní Zune.
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

Naopak ja som so zvukom spokojny, po tom co som sa pohral s equalizerom im nemozem nic vytknut. Pravda nie som ziadny audiofil a nemam sluch husloveho virtuoza. Inak vrazit 10 litrov do sluchatiek na pocuvanie mp3 (nech ma hned bitrate aj 320) mi pride trosku, nie velmi chore.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Výběr sluchátek

Příspěvek od Radek Hulán »

Proč MP3? WMA Lossless, tedy 100% kvalita CD. A pokud má daný přehrávač kvalitní výstup, což Zune má, jsou to právě sluchátka za 10t Kč, které té hudbě dají vyniknout.

Bohužel, po připojení k HD2 dají vyniknout mizernému audio výstupu :(

Recenzička: http://myego.cz/item/shure-se530-slucha ... st-z-hudby" onclick="window.open(this.href);return false; a První dojmy: http://myego.cz/item/zamiloval-jsem-se-do-bjork" onclick="window.open(this.href);return false; - stojí to za to :)
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

Lossless, sluch a byt k tomu spravne "trafeny" :) tak je to OK.
OT: Je na WM nejaky audio prehravac (resp. codec) ktory zvladne prehrat ape?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Výběr sluchátek

Příspěvek od IkE Blaster »

Mám ověřeno, že to je spíš platformou Snapdragon. Na S200 má výstup stejné problémy, slyšitelné i u tuctových Koss Spark Plugů (nic moc kvalitnějšího stejně nemá na cesty busem cenu... ale stejně je nenávidím - oproti The Plugům). Například často slyšitelný šum (nekonstantní). Ale celkově je výstup takový méně živý.

Přehrávání APE - dlouho jsem používal placený přehrávač PocketPlayer, který APE umí přes plugin. Přestal jsem ho používat kvůli těžkopádnosti na starších PDA a přešel na lehký Nitrogen, to by na HD2 už nemusel být problém. Pokud dobře koukám, tak PocketMusic také APE umí, ale opět jen placená verze.



Osobně mi přijde spojení in-ear špuntů a lossless formátu jen jako machrovinka. Na doma mě osobně in-ear nejsou pohodlné (i ty Shure, zkoušel jsem si je ze zvědavosti) a v rušnějším prostředí zase většina z toho navíc (v lossless formátu) zaniká. No, dle gusta :) Bude to něco podobného, jako že na 14'' ntb sleduji HD filmy (dříve nebyla jiná možnost a nyní mi to u většiny filmů vyhovuje více).
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Výběr sluchátek

Příspěvek od Radek Hulán »

In-ear nejsou špunty. To je častý omyl audio neznalců. Špičkové in-ear jsou naopak absolutní high-end, srovnatelný se Staxem :) Zastrkávají se hluboko do zvukovodu, který samotný funguje jako ozvučnice. Mají zcela jinou konstrukci než "špunty" za US$20 co se dodávají třeba s iPodem. Potřebují nižší vybuzení, izolují, lépe reprodukují basy, mají neskutečně čisté a detailní výšky, jsou rychlejší, dynamičtější. Špunty vs in-ear je Trabant vs Mercedes S-klasa.

Třeba Stereophile je považuje za jedny z nejlepších sluchátek vůbec:
http://www.stereophile.com/headphones/1 ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rychlost, čistota a detailnost přednesu je bez konkurence, člověk slyší veškeré nuance zvuku, které nikdy předtím nevnímal. Úžasná je rovněž izolace od okolního hluku, což poskytuje lepší zážitek z hudby (dokonalá immersion).

Vlastně high-endová in-ear mají jen jedinou vadu - nezprosředkují prostor, to prostě neumí ze své povahy. Ale osobně preferuji onu rychlost, detailnost a čistotu před prostorem, který nabídne velké (a pomalé a nedetailní) repro.

Ale k věci - HD2 je zvuková mizérie a high-endová sluchátka tomu dají jen více vyniknout :/
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Výběr sluchátek

Příspěvek od IkE Blaster »

Díky za "setření"... stačí nedodat úvozovky a hned jsem minimálně neznalec :) Nicméně špunt ≠ pecky, proto používám pro tyto "In-ear monitors" označení špunt. Použití přesně odpovídá slovu špunt. Hlavně že je to označení vážně tak důležité, když všichni vědí, o čem je řeč.

Jak jsem se snažil napsat předtím - každý podle svého názoru, nebudu používat sluchátka, protože je recenze chválí, když mi jiná vyhovují více. Nejenom pohodlím, ale zde také zvukem. Osobně bych se vůbec nezlobil, kdybych měl doma nějaký vyšší model Grado sluchátek
Uživatelský avatar
Alt@ir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 27, 2009 10:58
Zařízení: hd2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Alt@ir »

Díky za odpovědi, ale bohužel nemám 10 000 Kč na sluchátka + dalších cca 5 000 na Zune. Zune se mi líbí a do budoucna samozřejmě plánuji jeho koupi, teď ovšem není na pořadu dne. (Xbox s Kinectem je důležitější :grin: ).

Mohli by jste mi pls doporučit nějaká kvalitní sluchátka v cenové relaci kolem 1 000 Kč (vím, na extra kvalitní sluchátka to není, ale co se dá dělat...). Nejlepší by bylo kdyby ty sluchátka měla mikrofon a tlačítka pro ovládání, pokud žádná taková nejsou (já našel jen ty od Creative pro iPhone - http://cs.creative.com/products/product ... 1&listby=#, tam si ale nejsem jistý funkčností,) spokojím se i se sluchátka bez těchto prvků.
Dík.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Výběr sluchátek

Příspěvek od IkE Blaster »

A nemáš nějakého šikovného kamaráda elektromaniaka (či jak to nazvat :lol: )? Nejhezčí řešení je právě vzít původní sluchátka, ustřihnou a dát konektor (jack 3.5mm female) na nová sluchátka (případně ještě zkrátit kabel). Tak zbyde mikrofon, tlačítko a můžeš připojit nová sluchátka.


Pokud chceš radu na samostatná sluchátka, tak pokud větší přenosná, tak Koss Porta Pro/Sennheiser PX100 (někde poslechnout, nejlépe). Menší sluchátka - no, doporučoval jsem Koss The Plug, ty se neseženou a Spark Plug zní příšerně. Takže už nedoporučuji :) In-ear bych volil z řad Sennheiseru, klasické pecky mám zase oblíbené AKG, ale ty už se obecně hůře shánějí.

Když jsem teď tak hledal - tohle vypadá ještě zajímavě http://www.sluchatka.net/132-sennheiser-mm-50-ip-black/" onclick="window.open(this.href);return false;
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Výběr sluchátek

Příspěvek od zune85 »

ak ti možem poradiť tak za poštovné 10 dolárov si objednaj toto
http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=38" onclick="window.open(this.href);return false;

maš tam aj recenzie a za tu cenu
http://www.head-fi.org/forum/thread/405 ... -and-er-4p" onclick="window.open(this.href);return false;
v akej je spoločnosti sluchadiel
metvis
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 13, 2008 10:40
Zařízení: Nokia Lumia 925

Výběr sluchátek

Příspěvek od metvis »

Souhlasím s Radkem.
Poslouchám přes Sennheiser IE8 a kvalita zvuku z HD2 je opravdu příšerná.
Pokud sháníš sluchátka kolem 1000 Kč tak jednoznačně Sennheiser CX 300.
peje
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 6:16
Zařízení: HTC HD2

Výběr sluchátek

Příspěvek od peje »

Pokukuji po Sony Ericsson MW600, myslite ze budou fungovat korektne?
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Výběr sluchátek

Příspěvek od Mezek »

Pokukuji po Sony Ericsson MW600............
Mám je již několik měsíců a žádný problém, jak hudba tak hovory jsou OK. Mohu za sebe doporučit. Vše je funkční s HD2.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Výběr sluchátek

Příspěvek od barberry.pha »

nemate nekdo zkusenosti nebo pro ty kteri se v tom vyznaji copak rikate tady na tyto sluchatka? viz.:
http://elektronika.elektrosvet.cz/phili ... a/#recenze" onclick="window.open(this.href);return false;

diky
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Výběr sluchátek

Příspěvek od Libunda »

Ono s výběrem sluchátek to není tak jednoduchý, protože je třeba zvážit hromadu věcí.
Nestačí jenom vědět kolik do nich chceš investovat a jestli mají správný konektor a microfon + ovládání.
Měl by sis ujasnit:
Jakou hudbu posloucháš ( jazz, pop, rock, metal ap)
Kde nejčastěji posloucháš ( doma, v metru, na kole, na procházkách se psem ap) - od toho se dále odvíjí
Jaký typ ozvučnice ( otevřená, zavřená atd)
Počítáš, že budeš zvuk upravovat eq, nebo půjdeš spíše audiofil cestou a zvuk upravovat nebudeš.
Cestuješ hodně??
Je potřeba zvážit jestli nekoupit radši sluchadla pecková, nebo skládací konstrukce.... atd
Koukat na frekvenční rozsah je sice hezké a někteří výrobci ho mají působivý, ale nenech se tím také moc ovlivnit (ty kmitočty vůbec nemusí tvoje ucho slyšet, u operního zpěvu ti budou houby platné nízké frekvence atd...)
A v neposlední řadě je důležité, aby byly pohodlné. Není nic horšího, než mít kvalitní sluchadla, která nemůžeš nosit, protože tě začne po chvíli bolet hlava.

Je to tak, že pokud si třeba koupíš profláknutý Koss Porta pro, tak musíš počítat s tím, že basují víc než jiné modely, to znamená, že například na poslech jazzu jsou naprosto nevhodné a takhle je to se všemi výrobci a jejich modely.

A pánové přede mnou mají také pravdu v tom, že čím kvalitnější sluchadla nasadíš na nekvalitní výstup, tím více ti tu "nekvalitu" zvýrazní.
Uživatelský avatar
Alt@ir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 27, 2009 10:58
Zařízení: hd2

Výběr sluchátek

Příspěvek od Alt@ir »

Díky za vysvětlení a doplním tedy ty informace,
nejčastěji poslouchám transe, občas pop, radio v telefonu nepoužívám ale rád bych si pomocí těch sluchátek pouštěl anglické poslechy...
Nejčastěji sluchátka používám v autobuse, občas ve vlaku.
Zvuk upravovat nebudu.

Díval jsem se tedy na Sennheiser CX 300 a Sennheiser CX 300-II precision, myslíte že nějaké z nich by vyhovovaly?
Dík.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Výběr sluchátek

Příspěvek od IkE Blaster »

Neměl by být problém, pokud si zvykneš na in-ear (většinou bez problému). Jsou celkem dobrá/kvalitní.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů