Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
626rs
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 15, 2010 12:06
Zařízení: HTC HD2

Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Příspěvek od 626rs »

Mám ROM 1,72 od Tmobile s češtinou. Bohužel v Tmobilu dělaji naprosto neschopný lidi a ta Romka nemá moc kvalitní češtinu. Má na hodně místech poškozenou diakritiku kdy se namísto ř třeba zobrazí symbol. Chci tedy mít mobil komplet v angličtině. Úpravou registru toho nedocílím a sposta věcí zůstane česká ( viz http://myego.cz/item/htc-hd2-cestina-v- ... i-telefonu" onclick="window.open(this.href);return false; jsem zkusil nastavit AJ a přeloží se jen pár věci v sense). Pak jsem na radu HTC technika provedl HW restart mobilu do továrního nastavení bez simkarty s tím, že telefon mi měl nabídnout volbu jazyka. Nenabídl a HTC technik mi potom sdělil cituji: "Tmobile povolil pro vaši Rom pouze češtinu, proto Vám nabídka jazyků nenajela".

A co teď? Nechci neoficiální rom ale taky nechi poškozenou diakritiku? Jak mám do telefonu dostat angličtinu? Na ROM 1.73xxxx ?

Můžete poradit pls?
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Příspěvek od msv »

Obvyklý postup je, že po flashnutí nebo hard resetu ofiko rom s češtinou se po zobrazení výzvy k zadání pin stiskne cancel a potom se zobrazí nabídka jazyku. Pokud vám ne, tak potom bych zkusil buď ofiko rom ze stránek HTC nebo Sunnysoftu ( samozřejmě bez češtiny ), protože ani čeština od Sunnysoft není žádná výhra a osobně bych jich nedoporučoval a nebo zkusit neoficiální třeba z xda-developers. Používám neofiko rom a jsem spokojený, ale je to o hledání té pro vás nejvíce vyhovující.
626rs
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 15, 2010 12:06
Zařízení: HTC HD2

Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Příspěvek od 626rs »

Na stránkách HTC je ofiko rom ale je nižší. Nebude to při flashování vadit? Já mám teď 1,7 od tmobile a na HTC webu je 1,66 anglická. Druhý problém který nevím jestli bude ok je, že na mobilu mám samozřejmě dost aplikací a dat. Mám zálohu přes SPB backup. Když to flashnu na anglickou ROMku a pak provedu obnovu ze zálohy, bude to přepisovat registry a nakonec z toho podle mě může být asi pěkný bordel což?

T mobilu jsem ohledně češtiny psal ale to je úplně o ničem. Ani mi neodepsali.
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Příspěvek od msv »

S tou nižší verzí bych to jako problém neviděl. Pokud jsem dobře koukal, tak na stránkách HTC je rom z 4.června, takže poměrně nová a tuším, že i novější podle data, než vaše rom od T-Mobile. Nějaké zázraky nebo nové funkce nečekejte, rozdíl je pouze v tom, že v těch posledních verzích rom jsou už předchozí opravné zaplaty, takže vám odpadá práce s jejich následnou instalací. Jediná oprava po vydání této rom je na sms. A co se týče funkčnosti nebo té obnovy zálohy, tak by neměl být problém. Stejná rom na stejném buildu, líšící se pouze tím, že od T-Mobile tam určitě máte nějaké ptákoviny navíc. A pokud by bylo nejhůř, je tu vždy možnost vrátit předchozí rom. Pokud by vám to na stránkách HTC ukázalo prst při zadání S/N tak použijte moje. ( HT01LNW02643 )
626rs
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 15, 2010 12:06
Zařízení: HTC HD2

Jak změním na HD2 jazyk z češtiny na AJ

Příspěvek od 626rs »

Díky, vyzkouším :)

Edit:

nevyzkouším, ta romka při pokusu o flash hlásí že cannot be use na mojem zařízení. Takže tu ofiko nepoužiju a vařenou nechci :(

Ach jo.

Ještě nějaký jiný nápad jak dotoho narvat angličtinu?
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů