qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Drbo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 12, 2010 20:34
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Drbo »

Tak dlouho jsem hledal klávesnici, která by mi vyhovovala, až mě na tomto fóru kdosi nasměroval na FingerBoard 2.1... Stále to sice nebylo úplně ono, ale možnost kompletní změny layoutu mi umožnila nastavit si všechno tak, jak jsem potřeboval... a když už jsem se s tím trápil - třeba by to pomohlo i někomu jinému...
Takhle to vypadá...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
... a tady je to ke stáhnutí...

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/390451833/Drbo_Finger_Keyboard_Layout.rar
POZOR! Protože jsem přidal celý řádek s diakritikou, musel jsem v landscape módu zúžit tlačítka - ale Finger Board standardně neumožňuje užší než 52 pixelů. Proto jsem musel kromě layoutu udělat celý nový skin - bez něj rozložení nebude fungovat! Pokud by tohle rozložení tedy chtěl někdo použít, musí mít zapnutý skin DrboGlossy!
jirkahop
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 28, 2009 14:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od jirkahop »

Díky, konečně můžu psát diakritiku rovnou a ne vyvoláním z nabídky. Super.
Pro snažší instalaci jsem si dovolil dát soubory do cabu.
Přílohy
qwertz layout for FingerBoard 2.1.cab
(927.08 KiB) Staženo 124 x
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od htctester »

zdravím, zajímalo by mě, jak je to s překlepy. mě se to zdá dost ouzké, jak se píše ,...poreferujte , díky.
jirkahop
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 28, 2009 14:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od jirkahop »

Překlepy skoro nemám nebo jinak řečeno nepatrně více jak na originální, záleží na místě. Pokud jsem v klidu tak je na ni psaní bez problémů, jen zatím trochu pomalejší, jako bych písmena trochu hledal. Možná je to tím, že je užší. Používám ji teprve pár dnů a začínám mít pocit zrychlení. Každopádně získám na psaní diakritiky (kvůli diakritice ji mám). Trochu problém je např. v MHD. Pokud řidič nejede úplně plynule (což v podstatě ani nejde) je moje psaní podstatně pomalejší. Další nevýhoda je viditelnost na slunci. Ta je oproti originálu horší. Celkově vzato je to ale pro mne zatím to nejlepší. Ne že bych toho poznal zas až tak moc :)
Drbo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 12, 2010 20:34
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Drbo »

Udělal jsem ještě jednu verzi layoutu pro ty, kteří preferují skin a rozložení originální klávesnice HTC. Je to přibližně stejně veliké a stejně čitelné - tak kdyby se někomu, kdo chce diakritiku jako já na té předchozí verzi psalo špatně... Líp už to fakt neumím... 8-)

Vypadá to takhle:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a ke stažení je to tady:
http://rapidshare.com/files/396005733/D ... Layout.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od htctester »

tak jsem vyzkoušel a supr , díky moc. to je to co já preferuji. teď je to přesné. ještě jednou díky.
cema
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 25, 2010 19:09
Zařízení: htc hd2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od cema »

zdavicko rad bych preferoval verzi original klavesnice htc ..ale jak ji dostat do stroje ? za radu precem dik ..
Drbo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 12, 2010 20:34
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Drbo »

Nejprve nainstaluj FingerBoard 2.1 (někde tu je link), pak v počítači rozbal rar s HTC rozložením a všechny soubory nakopíruj do telefonu, do složky kde máš fingerboard, do adresáře skins (myslím, že je to skins). Potom v nastavení FingerBoard nastav tuhle klávesnici jako výchozí a je to...
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,
moc se mě líbí skin Drbo HTC Finger Keyboard, téměř vše funkční, pouze při přepnutí do landscape režimu se mě špatně zobrazí číselná klávesnice.
Přikládám snímky obrazovky a prosím o radu.
Screenshot1-2.png
(91.67 KiB) Staženo 91 x
Screenshot2-2.png
(94.16 KiB) Staženo 91 x
Screenshot3-2.png
(93.43 KiB) Staženo 515 x
Screenshot4-2.png
(70.62 KiB) Staženo 515 x
Drbo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 12, 2010 20:34
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Drbo »

Zřejmě se ti z nějakého důvodu zkombinoval skin DrboGlossy s tou HTC variantou... Nejprve bych doporučil to, co nabízejí počítačoví odborníci vždy - zapnout a vypnout... 8-) Uvidíme, co to udělá...
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Alena Svobodová »

Díky za odpověď.
Zapnout a vypnout - to bylo první co jsem zkoušela - bez úspěchu. Dokonce jsem celou aplikaci úplně odinstalovala, udělala soft reset, znovu nainstalovala a doplnila soubory ze skinu Drbo HTC. V původním nainstalovaném skinu mě to funguje, ale ten mně až tak nevyhovoval.
To zkombinování bych vyloučila, protože skin DrboGlossy mě moc neupoutal, stahovala jsem jen tu HTC variantu z odkazu výše.
Jestli by to bylo k něčemu, poslala bych použité .txt soubory ze skinu Drbo HTC - pro případné určení, kde je "zakopaný pes". Popřípadě kdybys dal odkaz na stažení .txt souboru, který bych měla použít pro správné zobrazení nebo napsal, co si kde opravit.
anafra
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 28, 2010 11:59
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od anafra »

Musím potvrdit slova Aleny Svobodové, mně to funguje (nebo spíš nefunguje) úplně stejně jak popisuje. Má novu ROM Elegancia v10, ale myslím, že to na ROM nezáleží. Má někdo další podobné problémy? Jinak je to perfektní klávesnice.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Alena Svobodová »

Problém vyřešený.
Narazila jsem na dvě chyby v tomto skinu:

1) V souboru "skin-02-wvga-land-00-types.txt" je v šesti řádcích u názvu souboru místo "key" uvedeno "keyd" (potřeba opravit kvůli korektnímu zobrazování původních skinů).

2) Ve složce jsou vloženy obrázky (ze skinu DrboGlossy), a to "land_digit_key_large.bmp", "land_digit_key_thin.bmp" a "land_digit_key_ultrathin.bmp" - neodpovídají velikostí ani barvou. Opravit lze nahrazením souboru "land_digit_key_large.bmp" souborem "land_digit_key.bmp" (zbylé dva není potřeba opravovat, protože nejsou ve skinu využity).
Opravu lze provést taky druhým způsobem - v souboru "skin-02-wvga-land-00-types.txt" upravit odkaz na obrázek (místo "Image num1 CSCHEME.GfxDir\land_digit_key_large.bmp" použít "Image num1 CSCHEME.GfxDir\land_digit_key.bmp").

Přikládám upravený textový soubor, který opravuje obě výše zmíněné chyby.

K řešení jsem se nedobrala sama, velký dík patří mému synovi :grin: .
Přílohy
skin-02-wvga-land-00-types.txt
(2.49 KiB) Staženo 83 x
Drbo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 12, 2010 20:34
Zařízení: HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Drbo »

Poděkuj svému synovi i za mě... 8-)
Zřejmě se mi do balíčku připletla starší verze toho opraveného souboru... Mea culpa.
Pupu
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 06, 2009 14:12
Zařízení: SE X10 black a spravuji i jedno HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Pupu »

Jsem zacatecnik, takze me predem omluvete, ale stahnul jsem si Drbo HTC variantu (vypada skvele, dik), cely ten rar jsem rozbalil a veskery obsah jsem nahral do adresare Skins tak, jak to bylo, tzn. ze to chtelo i prepsat nejake puvodni soubory. Jedine, co jsem udelal navic bylo, ze jsem nahradil puvodni vadny TXT soubor, viz. prispevek pani Aleny, tim spravnym. Vysledek je, ze ackoliv jsem si skin radne vybral v menu, tak ho tam nemam a mam tam porad puvodni klavesnici akorat posunutou kus vyse.

EDIT: ZKousel jsem i komplet smazat adresar skins a nahradit ho novym, kde jsou jen soubory s Drbo HTC (pak SR), ale nepomohlo a porad tam z nejakeho duvodu vidim ten defaultni skin jen o kus vyse posunuty.
Valinalo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 05, 2006 12:43
Zařízení: Samsung Omnia II

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Valinalo »

Po přepsání souborů musíš nejen přepnout skin, ale mezi klávesnicemi zaškrtnout cz-dh-digit a cz-dh-qwertz.
Pupu
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 06, 2009 14:12
Zařízení: SE X10 black a spravuji i jedno HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Pupu »

Diky moc, uz to jede. Ted mam ovsem jiny dotaz, jak to udelat, abych po preklopeni do landscape modu mel porad mod ABC, tedy normalni pismena a ne cisla a symboly. Kdyz to pak prepnu v landscapu a vratim se zpet do modu na vysku, tak mam zase cisla a symboly a musim to proste pokazde prepnout ABC-123.
Valinalo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 05, 2006 12:43
Zařízení: Samsung Omnia II

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Valinalo »

Když názvy souborů "skin-02-wvga-land-01-cz-dh-digit.txt" a "skin-02-wvga-port-01-cz-dh-digit.txt" změníš např. na "skin-02-wvga-land-02-cz-dh-digit.txt" a "skin-02-wvga-port-02-cz-dh-digit.txt", bude se ti jako první zobrazovat mód ABC. Tento problém, je způsoben tím, že po překlopení se to přepne do té ze zvolených klávesnic, jejíž txt soubor je podle abecedního řazení první.
Pupu
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 06, 2009 14:12
Zařízení: SE X10 black a spravuji i jedno HTC HD2

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Pupu »

Diky, ted uz to funguje, akorat po restartu musim rucne dat ABC a pak uz to drzi.
Argi
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob črc 24, 2010 10:21
Zařízení: Samsung Galaxy S III

qwertz layout s diakritikou pro FingerBoard 2.1

Příspěvek od Argi »

Drbo píše:Nejprve nainstaluj FingerBoard 2.1 (někde tu je link)
muzete sem nekdo hodit odkaz pls, zkusil jsem vyhledat tady ve foru a nenaslo mi to nic.

diky
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů