Promocený telefon

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Zařízení: HTC HD2

Promocený telefon

Příspěvek od Peter TAGTGREN » úte kvě 25, 2010 19:37

To Lupik: Displej je zlozeny z viacerych vrstiev kde su rozne reflexne folie a taktiez dotykova kapacitna vrstva. Medzi tymito vrstvami mas vodu (lieh) a ta sa pravdepodobne dostala az na tu kapacitnu a tam robi neplechu. Neviem ako je riesena mechanicka konstrukcia displeja na HD2 (ten som zatial rozobraty nemal), ale na inych tel je tvorena plechovym (plastovym) vyliskom v ktorom su naskladane jednotlive vrstvy a ten je potom zacvaknuty na maticnej doske. Riesenie je displej rozobrat a kazdu vrstvu vycistit. Ale pozor je to chulostiva robota a neodporucam robit menej zrucne zdatnym ludom. Riesenie by mozno bolo samotny displej ponorit do liehu nech vytlaci vodu a potom nechat dokladne vyschnut nech sa lieh odpary. Dovolim
si ale tvrdit so 100% istotou, ze tam zostanu necistoty ktore ale nemusia mat vpliv na funkciu.
Este jedna vec. Nie je lieh ako lieh. Najlepsi je ISOPROPYL ALKOHOL. Raz som pouzil obycajny lieh kupeny v drogerii (tusim ze bol 90%) a zostali po nom hrozne mapy!

IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení:    
Kontaktovat uživatele:

Promocený telefon

Příspěvek od IkE Blaster » úte kvě 25, 2010 20:09

Ad líh - používám už delší dobu vždy jakýkoliv dostupný líh, na kterém je napsáno technický čistící líh (apod.), mapy jsem měl jen jednou, ale koupit přímo isopropyl je asi nejjistější. Pokud přejdeš na metodu celého namočení, tak stejně nechat vyschnout, nezapínat hned (ikdyž by se nemělo nic stát, tak to teplo na určitých místech by mohlo pomoci vytváření map).

K tomu rozebírání - nikdy jsem display s kapacitní vrstvou nerozebíral, nevím, jak to tam je poskládané, každopádně bych pořád nejdřív doporučoval poptat se raději v nějakém servisu. A přímo rozebrání display (oddělené filtrů, vrstev) není vždy možné např. Omnia (i900) měla po obvodu přilepený kovový rámeček a pak i jednotlivé vrstvy měly po okrajích lepidlo. Vzhledem ke zvukům podobným jako praskání sklad jsem dál nepokračoval (rozbitý display, jen jsem zkoumal rozebrání).

IvoK
nováček
nováček
Zařízení: HTC HD2

Promocený telefon

Příspěvek od IvoK » úte čer 01, 2010 20:31

Zdar kamaráde, je mi to líto ale potkalo mně to samé a po několika dnech trápení jsem HTC odeslal do VSP data. Připrav se na 11.800 Kč za opravu. Dnes jsem to dostal dobírkou.

mike-biker
moderátor
moderátor
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey

TELEFON POD VODOU!

Příspěvek od mike-biker » stř čer 02, 2010 19:23

Trochu promazán Off Topic. Pokud jsem někomu smazal příspěvek, tak ať se necítí dotčen, je to v rámci kontinuity.

Jinak k tématu:
Lepší než líh je isopropylalkohol a doporučení:

Pokud se někomu namočí telefon :

1) Ihned vyndat baterku, NEZAPÍNAT !!! :twisted: a pokud možno telefon co nejdříve klidně rozebrat - záruka totiž stejně padá!
2) Link na rozebrání YOUTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=cL-jnUKufC4
3) Všechny části kromě Displeje, Repra, Baterky, Sluchátka, Camery atd. omýt isopropylalkoholem, možno v nouzi použít i čistý líh!
4) Nechat důkladně vysušit, třeba i fénem, nebo v troubě do max. 40st!!! (Ne mikrovlnné, nejme Američané :lol:)
5) Poté opět složit a hodně se modlit!

Kdo si netroufá na rozebrání, ať ihned peláší do servisu, nebo ke zručnému kamarádovi!

Platí přímá úměrnost: > Čím dříve toto provedeme, tím je větší šance na záchranu. (Stejně jako u infarktu myokardu)
Za tři dny už je to o ničem. :cry: .

IIIRazor
nováček
nováček
Zařízení: Sonyericsson

Promocený telefon

Příspěvek od IIIRazor » úte čer 22, 2010 15:10

Ted zrovna peču HD-dvojku .. podle instrukci zde, poté co jsem lepil invisibleshield tak jak se to tou houbičkou namáčí, tak sem to namočil trošku víc, a trošku dýl se se stím tápil (dlouho bylo HD2 mokry) no a pak když sem ho zapl, tak na začátku ,jak je bílo , tak obrovský mapy jak svin..tak ihned vyndavám baterku a jdu zde číst. rozebral jsem tedy, a displej namočil do lihu ... ted je v troube ..a modlim se :((((( myslíte že je tech 15 000.- v haj** ???:((((

tak, a je navýhoz :(

(nedoporučuju mobil rozebírat kompletně, i to LCD, jinak je to navýhoz)

mike-biker
moderátor
moderátor
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey

Promocený telefon

Příspěvek od mike-biker » úte čer 22, 2010 20:22

LCD do lihu je kravina - jinak líh je jako nouzovka, ale není OK! Jedině Isopropylalkohol! LCD zkusit vysušit max. do 40st. Celsia. Ale jakmile se dostane kapalina mezi vrstvy, je to většinou konečná! Líh také zanechává stopy, je lepší než voda a moč, ale moc tomu nepřidá. :-(

Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“