LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na Xda-developers vznikla zbrusu nová aplikace LeoCpuSpeed, která dovoluje majitelům komunikátoru HTC HD2 upravovat frekvenci procesoru Snapdragon v obou směrech. Telefon tedy můžete nejen přetaktovat, ale také frekvenci procesoru snížit na menší hodnotu, což by se mohlo pozitivně projevit na celkové výdrži, která v případě HD2 nepatří mezi úplně nejlepší. Přetaktování procesoru zatím funguje pouze tehdy, máte-li telefon připojený na nabíječce. Pokud zařízení zkusíte přetaktovat při napájení z baterie, frekvence se nastaví, ale po 500 milisekundách se zase obnoví výchozí hodnota. Nejde o chybu aplikace, ale o obranný mechanismus systému a čipsetu; tady tedy bude zapotřebí připravit ještě nový ovladač, který tohle dovolí obejít, což si vyžádá nějaký čas.

obrázek

Pokud se program rozhodnete vyzkoušet, mějte na paměti, že vše používáte na vlastní nebezpečí a autor aplikace nebere za případné poškození zařízení žádnou odpovědnost. Další informace naleznete na Xda-developers, instalátor samotný můžete stahovat z tohoto odkazu.

Zdroj: PocketNow
mihals
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: pát zář 14, 2007 13:38
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od mihals »

Ano, o této aplikaci (pouze o verzi2) je již zmíněno v tomto topicu (The Ultimate HD2 & coreplayer 1.3.6 setup, 3800kbps wvga (h264) no single frameskip):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=673459" onclick="window.open(this.href);return false;
CPU-Leo-Speed mám nainstalovanou již nějaký ten den a videa frčí krásně stabilně, bez jediného zaváhání :grin:
na přetaktování si osobně moc netroufám... :lol:
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od Qaz »

mihals: jen WVGA a 3800kbps (h264)? na mém Aceru S200 bez tohoto programu v CorePlayeru 1.3.1 (z Toshiby TG01) přehraju video 960x540 2Mbps (h264) a výsledek benchmarku je 210% 8-).

Tak vyzkoušeno na mém Aceru, a při nastavení taktu na maximum (=998MHz), tak pozoruju spíš zpomalení oproti běhu bez tohoto programu.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od javak810i »

Zajímavé... např. Samsung i8910 HD nemá problém přehrát HD 720p DivX video s bitratem 7MBps...a to s 600mhz procesorem, ale je fakt, že h.264 je náročnější na přehrávání, škoda, že h.264 Samsung nepodporuje, ikdyž to bylo avizováno.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

Takový dotaz (! označuje podivnosti) - kde jsi sehnal DivX(!) s bitratem 7MBps(!) při 1280*Y px? Ty MBps jsou na tom asi nejvtipnější... Takovýhle bitrate totiž nemá ani blu-ray :lol:

Spíš problém, že CorePlayer neumí AC3 (hlásí nějakou chybu) a TCPMP hlásí chybu o velikosti, video se stejně přehrává, ale rozhodně ne plynule.

// edit

Avatar.2009.720p.BDRip.XviD.AC3 Sample, 3483Kbps, @L5
TCPMP - vypnuté hladké přiblížení, DirectDraw -> 72%
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od javak810i »

Eh? Jo aha, asi jsem to špatně napsal, no prostě bitrate 7000Kb/s, tedy cca 7mb/s, což na HD 720p celkem stačí, víc už se začíná sekat, ale na telefon slušný výkon. Jen škoda nepodpory h.264, to sice v .avíčkách neni tolik rozšířený, ale v kvalitních .mp4 jo.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

Pořád, ke jsi sehnal takové video? "Standard" pro XviD 720p je do těch 4000kbps / 4mbps a to je slušná kvalita. Pokud fakt takový máš a zvládá to, tak je to slušně vyladěný, ale moc nevěřím tomu, že to jede na plnou kvalitu vykreslování, budou tam framedroppy a asi i omezené vykreslení + de/blocking.

Kvalitní mp4. Zajímavá slovní/technická kombinace. Jsem myslel, že kvalitní HD video se dává ze zásady do mkv a jen pro přehrávače si to připadně uživatelé sami přesouvají do mp4 podle potřeby.


Jinak omlouvám se, že tak rýpu, jen prostě tohle je dezinformování lidí kolem.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od javak810i »

Bóže, už je večer. Navíc, dezinformace je trochu silné slovo, kámo :wink: . Prostě jsem si stáhnul asi hodinový dokument v .avi, kodeku DivX, rozlišení 1280x544 a bitratem asi 6,5mb/s a telefon ho přehrál naprosto plynule, bez záseků, kostiček atd. Ale toto je na hraně, 8mb/s už se mírně trhá.

K h.264 - je to celkem oblíbený kodek u HD videí díky vysoké kvalitě a malé velikosti, možná proto mi to nějak sepnulo a napsal jsem "kvalitní" ale to je hnidopiššké to tu rozebírat. Hlavní je, že si na tom telefonu pustím 99% avi videí kolující po netu - různé DVDripy kolem 1,5gb, které jsou kvalitou vzhledem k displayi akorát a šetří místo, HD je spíš na machrování - "koukni, co to dokáže přehrát" a jelikož nemá telefon slušný video výstup, je to k ničemu.

Tím jsem chtěl poukázat na to, že existuje telefon, který nemusí mít snapdragona (osobně mám rád tenhle čipset, který má třeba ještě N900 - tím nemyslím snapdragon, ale TI OMAP xxx už nevím, prostě Cortex A8 CPU kolem 600mhz + grafický čip) a přehraje korm .mkv a h.264 témeř všechny známější typy videa. Bohužel jsem HDčko prodal a teď mám Nokii 5800, která se zadýchává u .mp4 nad 1mb/s a .avi nepodporuje vubec, tedy nasel jsem programek, ktery prehraje ty avicka celkem v pohode (smartmovie 4,15) ale nejde zvuk - pry podporuje pouze mp3 audiostopu - takže zase 90% videi je out.

P.S. samotné HD video, které telefon natáčí je .mp4 a bitrate 7,5mb/s
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od Qaz »

Já jsem včera zkoušel přehrát v TCPMP video 1008x720 DIVX s kodekem MPEG4 Divx/Xvid a v benchmarku vyšlo 138%.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

javak810i: Napiš mi úplně přesný název toho dokumentu včetně release, mě jde o to, že jsem NIKDY nenarazil na 720p !XviD! s takto velkým bitrate. Já nechci být drzý, pejorativní, nebo tak něco, jen mi to prostě nedává smysl.

x264 jistě, je oblíbené (i můj oblíbený kodek), jen se téměř nikdy nedává do mp4. To dělají až ve finále uživatelé, když přehrávač umí x264, ale neumí mkv. Proto je mi to divné.


K tomu "P.S. samotné HD video..." zjisti, v jakém kodeku to je. Na 99% věřím tomu, že to bude MPEG-2, kde je tento bitrate "normový"


// Ten LeoCpuSpeed jsem také na S200 zkoušel, ani zpomalení, ani zrychlení, OC zkoušet nebudu a výdrž baterky mi vyhovuje. Podle problíkávání stavu má S200 ještě nižší takt, když se nepoužívá (pak tam začnou skákat obrovská čísla, ale viděl jsem tam 224Mhz).
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od javak810i »

Video ti shánět nebudu ;) nemíním se otravovat s hledáním něčeho, jen abych někomu něco dokázal. :wink: Jestli o to hodně stojíš, překonvertuj si nějaké HD .mkv do avi DivX 7mb/s a vyzkousej to u nekoho s HDčkem. Důležité je to, že to zvládne.

K tomu videu, co to nataci, zjistil jsem jen, ze to je mpeg-4, myslel jsem si, ze to bude h.263.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

Nemíním hledat nástroj, kterým bych to překonvertoval, tudíž to nebudu dál řešit. Klasickými kanály je takové video nesehnatelné, tím končím.
javak810i
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř dub 07, 2010 21:32
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy S 16GB

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od javak810i »

Jej jeden dodatek - dokázat to nemůžeš a navíc nemáš pravdu. Příjdeš mi moc namachrovaný, hochu :wink: v 17ti si asi neprosel vsechny webove stranky. A ja sem se ani snazit nemusel, google to nasel jako 1. stranku na celkem znamem torrentovem webu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

LeoCpuSpeed: Ovládněte takt procesoru v HTC HD2

Příspěvek od mike-biker »

Pls zanechte OT, zde je debata o ovládání taktu procesoru! :evil:
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů