Problém s pamětí

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Dnes jsem zjistil pro mě nepochopitelný problém. Když smažu fotky uložené na Storage Card, ubude mi o jejich velikost volná paměť v zařízení. Jako by se přeuložily do paměti zařízení. Čištění ClearTempem nic neřeší, soft reset taky ne. Složky v mobilu jsem prohledával, ale nenašel jsem nic. Máte někdo ponětí čím to může být, nebo kde v paměti hledat. Poraďte.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Problém s pamětí

Příspěvek od IkE Blaster »

Jediné co mě napadá je, že by se cache (náhledy většinou) fotek ukládaly do hlavní paměti. To není tak vylučitelné, ale měla by mizet tak 1/10 původní velikosti fotky.
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Díky. Zvláštní je, že po připojení k PC přes ActivSync paměti zas přibylo, ale ne do původního stavu, takže by to na tu 1/10 mohlo vypadat. Kam by to mohlo ty náhledy ukládat?
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Problém s pamětí

Příspěvek od martasx »

Data aplikaci htc album cache vzdy smazu ty nejvetsi soubory jsou tam i nahledy je to nepochopitelne staci si fotky zvetsit a prohlizet a ubide i 10 mega.
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Ne zcela rozumím tomu co píšeš. V Applicatin data/HTC/HTC album/ je složka Cache a taky různé soubory a i ty náhledy. Co konkrétně mažeš? To co je až ve složce Cache (a když jo tak jaké soubory konkrétně) nebo ty náhledy? Přímo v Cache jsem si zatím nic mazat netroufl, nevím co ty soubory jsou. Můžu v ní libovolně mazat?
Ty velký úbitky paměti pozoruješ po otevření a zvětšování fotek uložených na kartě, nebo těch náhledů uložených v HTC album? Asi na kartě, že? Mělo by to logiku, že si po otevření a zvětšování fotky z karty něco ukládá do Cache. Divný že to ClearTemp nevidí. Asi je nejlepší přemístit Cache z Applicatin data/HTC/HTC album na kartu.
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Problém s pamětí

Příspěvek od martasx »

Mažu v htc cache soubory --thumb caches- -pg ic r --pg ic c .Taky jsem se bál ty soubory se zase vytvoří samy.Jasně že fotky mám a otvírám na kartě přesunout cache jsem si netroufl nevím jestli se to dá vrátit kdyby se něco potento :grin:
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Díky, taky ty soubory v Cache smažu, když se znovu obnoví. Jestli to správně chápu, tak jsou napřed malé a časem bobtnají a je potřeba je odmáznout že?
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Problém s pamětí

Příspěvek od martasx »

Tak hlavně ten thumbs ten to dělá.Jo a chápeš to správně :)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte bře 30, 2010 16:12) --

Jinak na pokusy je dobrý resco explorer má koš když něco smažeš tak to mužeš obnovit malá chybka že má koš v telefonu mazal jsem do bezvědomí a místo nepřibyvalo než jsem si toho všiml. :tlem:
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Já moc pokusů nedělám, takže asi vystačím s TotalCommanderem a když se něco nepovede tak obnovím zálohu z SBP Backup. Zkusím ty tři soubory z Cache namapovat do ClearTempu abych je vyprazdňoval při pravidelném čištění. Díky za pomoc.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Problém s pamětí

Příspěvek od IkE Blaster »

Soubory z cache rozhodně nemůžou (no, leda že by programátor byl fakt idiot, když to tak s odpuštěním řeknu :) ) nějak poškodit systém. Akorát při každém zobrazení fotky se vytváří znovu. A to zobrazení bude trvat delší dobu.

Trvalé vypnutí cache jsem nikde nenašel, osobně mám od Resca prohlížeč, tam jde vypnout (nebo mapovat na kartu), takže nemám chuť řešit
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Problém s pamětí

Příspěvek od martasx »

Tak jsem se díval do clear tempu a tam dojdu k složce cache hloub to nejde tak nevím jak to namapovat abych to mohl mazat automaticky kdyby jsi na to přišel dej vědět.
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Myslím, že v custom files se jak píšeš dá vybrat max. Folder - Cache a Filename se musí napsat.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Problém s pamětí

Příspěvek od icepoint »

no ac laik,podle navodu na wmmanii jsem cache album statecne a doufam ze spravne presunul na kartu a ac nic neinstaluju, postu ukladam na kartu, pamet mi vytrvale klesa, cleartemp nepomaha-vyznamne a v htc album cache nejake soubory mam taky a nove. neco delam spatne,za min.tyden 15MB a zmensuje se.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Problém s pamětí

Příspěvek od IkE Blaster »

Přesunutí nemá smysl, pochybuji, že program použije cache z karty, myslím, že rovnou začně vytvářet novou v paměti. Odinstaluj nějaké programy a nainstaluj je na kartu. Musíš tam mít spoustu blbostí, když máš tak málo místa v zařízení (měl bych mít méně než HD2 po čistém HR, aktuálně jsem kolem 80MB)
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Problém s pamětí

Příspěvek od icepoint »

mam na karte naprosto vse vyjma tomtom-kvuli tomtom home,a i tak mam pamet dnes cca 59mb, taky jsem si vsiml,ze kdyz stahnu stream.video tak,ze ho ulozim na kartu a pak spoustim,spadla mi pamet pod 1mb a nasledoval softreset a nasledne vymazani videa z karty. nechapu to,ale porad mi mizi pamet.jsem cca 14 dni po nove rom 1.66

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv dub 01, 2010 0:36) --

to IKE BLASTER : 15 mb zmizelo za cca 5 dni.nyni mam necelych 60 a jak pisu vyse,vyjma tomtoma nic v zarizeni.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Problém s pamětí

Příspěvek od marek_proksa »

icepoint píše:no ac laik,podle navodu na wmmanii jsem cache album statecne a doufam ze spravne presunul na kartu a ac nic neinstaluju, postu ukladam na kartu, pamet mi vytrvale klesa, cleartemp nepomaha-vyznamne a v htc album cache nejake soubory mam taky a nove. neco delam spatne,za min.tyden 15MB a zmensuje se.
měl jsem ten samy problem, i přes čištění clear tempem mi paměť pořad pomalu klesala...koupil jse m SKtools, hne po prvním "vyčištění" mi přibylo 12G!!!, nic jsem nesmazal, vše funguje, ale překvapilo mně že je takový rozdíl mezi 2 "čistícími" programy..nyní při používání SK paměť po vyčištění ma pořad stejnou velikost, což se předtím nestavalo...
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Mám stejnou zkušenost. I při pravidelném čištění ClearTempem paměť pomalu klesá. Koupil bych SKTools, ale mám respekt ze spousty jeho možností. Marku jak ho používáš?
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Problém s pamětí

Příspěvek od marek_proksa »

při první instalaci ti program nabidne k nainstalování navíc nějaké zástupce, jeden je myslim auto clean a druhy freeupRAM, a ty pak spustíš a vyčistí se to...ja jsem si je neinstaloval, a používám v SK funkci clean, nebo to promažu v položce cleanUP - tam si vyberu položky které chci promazat....+ v tom mažu zpravy, prošle upominky...programy...čemu nerozumim do toho se nehrnu, neni problem s angl. spíš spoustě věcí nerozumím ttechnicky, ale to co používám mi bohatě stačí....no a v každém případě mam zalohu :tlem: :tlem:
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Problém s pamětí

Příspěvek od x.plus »

Díky za pomoc. Tak jsem SKTools koupil, ještě dotaz, nainstaloval jsi ho na kartu nebo do stroje?
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Problém s pamětí

Příspěvek od marek_proksa »

na kartu,ale myslim je to jedno..m
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů