Nahodilé zpomalování

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

Zdravím,
mám HD2 přes měsíc, zezačátku jsem měl trochu problémy celkově s telefonem, ale po pár dnech jsem nainstaloval ROMku 1.66.405.2 s Radiem 2.08.50.08_2 .. S očekáváním, že telefon bude mít alespoň lepší výdrž.. Což se nestalo a stále kolem 3-4té hodiny odpolední telefon hlásí kritický stav baterie. Odpojuji jej z nabíječky ráno v 7:00.
Ovšem, spíše mě trápí každodenní zpomalení a následné občasné zaseknutí celého telefonu. Stane se tak, zcela neočekávaně, pokaždé v jiné situaci. Zrovna dnes se mi tak stalo, když jsem si psal s přítelkyní a po obdržení sms, jsem nebyl schopný v režimu konverzace odepsat, nereagovalo jediné tlačítko. Následovalo zresetování červeným tlačítkem.
Dál se mi stává, že po cca půlodinovém nepoužívání telefonu, chci zavolat a se dostanu do samotných kontaktů, trvá někdy i 5minut.. Reakce tlačítek jsou také silně zpožděna. Po 15minutách nepoužívání je telefon opět rychlý. Jindy se toto stane při odepisování na sms, zamknutí telefonu a po pár minutách chci sms dopsat a už není možné telefon odemknout rychle, po zmáčknutí tlačítek, telefon nereaguje a začne reagovat klidně až po 20ti vteřinách! Což mi přijde docela dost :( a stává se mi toto každý den, jak zpomalení tak zaseknutí.
Jen chci dodat, že všechny aplikace které by mohli běžet na pozadí a následně zpomalovat běh telefonu, jsou ukončeny.

Díky za každou radu.. :(
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od dark_hood »

skusil by som zalohovat kontakty, kalendar, smsky a pod. (podla toho co je pre koho dolezite) a skusil urobit hard reset
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Petulinek »

Pokud nepomuze HR, zkusil bych reflash Radia 2.09 a ROMky....
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

HR jsem dělal, kvůli testování jednoho problému... Dělá to stále :(
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Petulinek »

Pokud jsi testoval více ROMek a dělal víckrát flashů, bylo by dobré udělat Task29 a potom tam naládovat Radio ROM a pak ROMku, ať je to úplně čisté...
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

Netestoval. Z 1.48 flash na 1.66 a za dva dny jen HR, od té doby nic.
Včera jsem nahrál nové radio 2.09, tak uvidíme, jestli se to do večera sekne :(

-- doplnění předchozího příspěvku (pon bře 22, 2010 16:27) --

Tak poslušně hlásím, že s Radiem 2.09 je to snad ještě horší. Dneska 3krát katastrofální zpomalení a dvě zaseknutí a jelikož jsem pospíchal, tak baterka ven.. :(
Burster
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: čtv pro 10, 2009 18:45
Zařízení: HTC HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Burster »

od te doby co jsem nahral 1.66 mam taky problemy s obcasnym zpomalovanim a mrznutim telefonu, ale zatim jsem se nedokopal k tomu abych zkusil HR nebo znova flashnout. Zacina me to pekne mr**t, s 1.48 jsem nemel sebemensi problemek. Necham to jeste par dni a pokud to bude stale neprijemne mrznout tak zkusim HR.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Radek Hulán »

LukášST píše:Tak poslušně hlásím, že s Radiem 2.09 je to snad ještě horší
Rádio 2.08 a 2.09 je původem od amerického T-Mobile. GSM je sice standard, ale různé "ladění" sítě je jiné v EU, a jiné v USA, Asii, atd. Není obecně rozumné nasazovat Radio ROM z jiného kontinentu. Poslední evropská je 2.07.51.22. Problém je i v kompatibilitě rilphone.dll v hlavní části ROM s Radio ROM, to musí sedět, a pokud máš EU rilphone.dll a US radio ROM, může to dělat neplechu.

Vyšší číslo prostě neznamená lepší.
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

Radku, to jsem vůbec nepobral. Jsem koncový uživatel HD2.. Ale pokud jsem vydedukoval dobře, tak kombinace mojí ROM 1.66 s Radiem 2.07.51.22. by mohla být jediná funkční, ano ?

Já jsem radio volil podle referencí ostatních zde na foru, kvůli výdrži atd.
Také si zase říkám, vyšší verze = vyladěnost, ovšem jak koukám, tak moc ne.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Radek Hulán »

Věc se má tak, že velcí operátoři si Radio ROM optimalizují pro svoji vlastní síť. Radio ROM verze 2.08 a 2.09 jsou původem od T-Mobile US a australského Dopodu. Je jasné, že jeho požadované optimalizace nemusí být stejné jako v Radio ROM, kterou HTC dodává s WWE EastEurope verzí ROM. To je první problém.

Druhá věc je komunikační dll, konkrétně rilphone.dll, která je spojením mezi hlavní ROM (1.66) a Radio ROM. Toto DLL by mělo být přizpůsobená pro danou Radio ROM. Jenže když flashuješ WWE 1.66 s jejím "WWE EastEurope" rilphone.dll, ale k tomu dáš US Radio ROM, nemusí to (logicky) komunikovat ideálně. rilphone.dll nikdo nemění.

V praxi to může fungovat, ale nemusí, a obecně lze spíše doporučit dávat k běžné ROM verzi Radio ROM, která k tomu patří. Něco jiného sice může občas, náhodně, fungovat i lépe, ale je to skutečně o náhodě, ne o pravidlu.

S 1.66 WWE ROM se dodává Rádio 2.07.51.22. Zbytek je na tvém zvážení...
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

No tak jsem zase moudřejší, ačkoliv vím, že to nepoužiju :) díky :)

Při downgrade Rádia, postupuju stejně jako při upgrade?
Díky
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Radek Hulán »

Jasně, je to identické.
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Kolda.o »

ti z vas kdo pocitujete tohle "zpomalovani" nepouzivate S2U2?
Spolecne s ROM 1.66 jsem registroval podobny problem. Po odinstalovani S2U2 bez potizi.
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

S2U2 ?? cotoje?
Burster
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: čtv pro 10, 2009 18:45
Zařízení: HTC HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od Burster »

LukášST píše:S2U2 ?? cotoje?
http://s2u2.ac-s2.com/

no s2u2 jsem si tam dal, ale zpomalene uz to bylo pred nim, ted jsem ho odinstaloval protoze mi ne zcela vyhovoval a je to porad pomale, ale uz mi 2 dny nezamrznul.
LukášST
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 14, 2010 11:55
Zařízení: HD2

Nahodilé zpomalování

Příspěvek od LukášST »

To nemám.
A můžu říct, že od doby co mám Rádio 2.07. se mi telefon seká tak 3-4 denně, nejčastěji při odesílání sms..

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 02, 2010 9:55) --

Po delší době se opět ozývám.
Po radě udělat Task29, nahrát nové Rádio a poté ROM. Jsem celý natěšený, předpokládal, že s telefonem už nebude žádný problém.
Task29 jsem provedl z Radio 2.08.50.05 + task29 stažené z XDA. Nahrál Rádio 2.07.51.22_2 a následně ROM 1.66 staženou z SS.
První otázka zní, udělal jsem chybu, že jsem Task29 udělal s jinou ROM než následně nainstalovanou?

Tak a teď popis závad. Sepíšu jen všechno co se mi za pár dnů stalo.
1) Telefon ukazuji lidem, co umí neumí a jak se zobrazuje menu a různě všemožně listuju všechno bez problému. Jenže omylem jsem kliknul na oblíbený kontakt, který má ihned telefon začít vytáčet. Bohužel, telefon se v té chvíli neskutečně zpomalí na pár vteřin, poté funguje bez problémově. Listuju v menu dál. Telefon zamknu červ.tlačítkem a po neuvěřitelných 5minutách slyším vyzvánění tón. Ano telefon začal vytáčet onen zmáčknutý kontakt. Takže jsem to nevydržel a baterku ven. Protože po odemknutí telefonu a následném zmáčknutí červ. tlačítka se telefon opět zamknul.
2) Při smskování s kýmkoliv po odeslání zprávy a následného zamknutí telefonu opět červ. tlačítkem a poobdržení zprávy, telefon už neodemknu. Mačkám tlačítka jak blázen. Telefon nechám pár minut bejt a občas to pomůže, že se rozsvítí a telefon lze odemknout. Někdy ovšem stále nereaguje. Reset nebo vyndání baterie - jediný lék.
3) Po zapnutí telefonu, se někdy chová naprosto výborně. Po pár minutách nic nedělání s telefonem, chci napsat sms a napsání pár písmenek je něco neskutečného. Telefon reaguje pomalu na každý dotek.
4) Delší telefonování cca 20minut a nutné volání dalšího čísla je OK, ale jakmile chci volat 3tí nebo 4tý číslo je to neřešitelný úkol. Zelené tlačítko nereaguje, klikání na oblíbené kontakty také ne.


Všechny tyto problémy řeším resetováním nebo vyndáním baterky, ale neříkejte mi, že je tohle normální.

Díky za každou radu. Osobně mám podezření na HW
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů