Počasí - určování mojí polohy

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

Že by to zpřesnilo lokalizaci ve městech na úkor venkova? :-)
Teď jsem si hrál s Google maps, počáteční určení polohy je s přesností 800 m, po zhruba dvou vteřinách se zmenší na 200 m. Reálná poloha je prakticky absolutně přesná.
Myslím, že určení polohy mimo město do kilometru je ještě ok, ale 10 km je hrozně moc.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od marek_proksa »

mi to bez GPS určí polohu v google maps s přesností na cca 1800 m, je pravda že bydlim v takove velke dědině :tlem: , počasí furt pouze my location,i všude v okoli, ve zlině, kroměříži, všude..dokonce i to jedine misto v sidlišti kde se to spolehlivě chytlo, to už taky nic...a jinak mam samozřejmě vodafone..
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od J. Mlejnek »

J. Mlejnek píše:Před chvílí mi přišla odpověď z HTC. Připadá mi, že si z nás dělají hloupou legraci.

This is to do with the HTC location service, some of the locations are not updated, the device should automatically update the weather according to its location, so try a different location. All weather locations should be updated in the near future.
Odepsal jsem jim ostře, zda se dělají legraci. Poslali mi toto...popravdě si nejsem přesně jist co mám udělat:

If you have some spare time may I ask you to install the weather report tool on your device and reply back with the error message you receive so we can get the weather update fixed for your location as soon as we can.

Please find the tools under attachments.

Installing and using Debug Tools:

1. Unzip the Debug_tools.zip file on the PC.
2. Copy the two files within to the phone's memory.
3. Using the File Explorer on the phone, tap on DebugTool.exe.
4. Set Debug Flags to 435
5. Set Radio Flags to 1.
6. Tap Menu.
7. Tap Write.
8. When the status message at the bottom of the window says Pureflash Write OK, tap Quit.
9. Tap on DebugTool.exe again to make sure that the settings have been saved.
10. Soft reset the device using the stylus (Or a pen on the HD2)
11. A new folder will appear in the root of the device in file explorer, called HTCLog. Once this folder has been created, try updating the weather.
12. Once the update has failed, the customer should copy the entire HTCLog folder and zip it up.
13. Send the zip of the results to us.

Stažení Debugu: http://email.seznam.cz/redir?hashId=285 ... ools%2ezip
jarsou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon lis 16, 2009 16:21
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od jarsou »

No, pokud jsem měl ROM 1.48, tak mi lokalizace fungovala dobře a přesně mi to určilo Tachov. Po instalaci 1.66 se mi objevila Pilsen a je tam dodnes. A ukazuje se takto, i když jsem dnes navštívil Plasy. Takže je to buď náhoda, že to změnili v okamžiku mé reinstalace a nebo to s 1.66 souvisí....
Mám známého, který 1.48 v Tachově ještě má, jak ho uvidím, tak to zjistím...

Tak tím to není, i jemu na 1.48 to Pilsen ukazuje. Včera byl v Polsku a říkal, že mu to i tam ukazovalo pouze regiony....
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Mě vrtá hlavou jiná věc...proč jen HD2? Jiné přístroje nemají zjišťování polohy? Přinejmenším v neoficiálních ROM. Nebo poslední Androidy to nemají?
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Manželka má HTC Touch2 (Mega) a také jí počasí nefunguje, tak jak by mělo... :-(
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od mahon »

YAMATO - Já mám Acer S200 s HTC Senze,viz ROM v podpisu,a mám ten sám problém,ještě před více jak týdnem mi to napsalo i tu nejmenší vesničku na Vsetínsku a teď mi to píše pořád Zlínský kraj.Tak v čem je problém.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Super, minimálně aspoň víme, že to není chyba jen HD2.

Ale záhada je, že to třeba HTC neřeší...teda ty "rady" co napsali mě nebo třeba Mlejnkovi, to neberu ani jako pokus o řešení, spíš jak výsměch. I když vlastně ono HTC neřeší věcí.

A docela by mě zajímalo, jestli to takhle blbne jen u nás, nebo i v dalších zemích. Koukal jsem na xda, ale takové téma jsem nenašel...
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od koulou »

Problém je dle mého jasně v Google Maps.

Záložka "Weather" v HTC Sense určuje My Location podle polohy v Google Maps. Když si nastavíte ručně svoji polohu na nějakou dědinu v Moravskoslezském kraji, tak to píše pouze MS kraj, když na nějakou dědinu ve Zlínském kraji, píše to pouze Zlínský kraj, dříve to na oněch místech psalo přesně tu konkrétní dědinu...

Používám Latutide a vždy když to ještě psalo přesně město a né pouze kraj, tak byla poloha až na uroven města správná také v počasí v HTC Sense, proto usuzuju na to, že není problém u HTC, ale u Googlu.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Možná, Latitude nepoužívám tak nevím (jinak mi ale Google maps včetně polohy fungují úplně stejně), ale ta služba v PDA (poloha, počasí) je služba HTC a ten problém neřeší.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od koulou »

Myslím si, že jestli to zase jednoho krásného dne začně ukazovat i na GoogleMaps polohu až do řádů měst, začně se poloha do řádu měst určitě zobrazobat i u počasí v Sense, neboť počaší v Sense je služba od HTC, ale závislá na třetích stranách - lokace zapisuje svůj název pomocí GoogleMaps a datábázi to stáhne z AccuWeather.com
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Pepa 3 »

Počasí se mi v posledních dnech řekl bych pomalu vrací k normálu.V předminulém a minulém týdnu býval problém s určení polohy nebo se zřídka kdy objevil HK nebo Královéhradecký, nyní a v posledních dnech, konkrétně odpoledne a večerních hodinách se znovu objevuje místní lokalita.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od koulou »

Díky za malé uklidnění a to že můžu mít nějakou a aspoň něčím podloženou víru v návrat k normálu :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

koulou píše:Počaší v Sense je služba od HTC, ale závislá na třetích stranách - lokace zapisuje svůj název pomocí GoogleMaps a datábázi to stáhne z AccuWeather.com
Pak si to má ale slavné HTC ošéfovat, aby to spolehlivě fungovalo! Mě jako uživatele vcelku nezajímá, jestli to provozují přímo nebo přes někoho, ale že kolem toho dělají haló, jakou mají zas super službu, pak to nejde - a oni ani nedají vysvětlení. Nemluvě o problému tyto funkce plně vypnout, aby alespoň při nefunkčnosti nepřekážely nebo dokonce neškodily (podezření na mizernou výdrž kvůli těmto problémům).
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od koulou »

Jako přesně tak, plně s tebou YAMATO souhlasím. Jen na to říkám své postřehy. Vždyť já si tě ještě pamatuju z dob UIQManie, když jsme tam řešili malicherné problémy okolo UIQ :grin: Občas tam ještě zajdu, ale je to bída, píšou tam už jenom samé malé vypatlané děcka, co neumí pořádně česky a chcou tam radit, kde stáhnout nějaký warez, prostě katastrofa :-( ale to už je trochu OT :grin:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Jo jo, UIQ...to byly časy.

Jinak k tomu návratu k normálu...po tomhle už nelze mít jistotu, kdy se zas co pos...
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Počasí - určování mojí polohy

Příspěvek od koulou »

No to je bohužel smutná pravda :-( ta jistota už nikdy nebude. Původně jsem si myslel, že je snad v chyba v mnou používabné ukuchtěné ROM, kterou mám na Blackstonu (používání ROM s WM 6.5 a HTC Sense 2.5 je pro mě nutností, WM 6.1 se svým otřesným Startem a černobílým TouchFLO 2.1 se už nedaly používat a když člověk natrefí na slušně ukuchtěnou ROM je vcelku spokojený), ale když vidím, že problém máte i vy uživatelé Lea, pro které je už tato f-ce i v originální ROM a problémy jsou na celém území ČR... ...tak mám oči pro pláč.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Počasí - určování mojí polohy

Příspěvek od YAMATO »

Tak sakra, pět dní od vypnutí aktualisace polohy a počasí uplynulo a mě to furt na hlavní kartě visí (Umístění, Poloha, Pošmourno, mrak, V,N)...to to nezmizí?
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Počasí - určování mojí polohy

Příspěvek od Majesty »

Našel jsem něco tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=659751" onclick="window.open(this.href);return false;
Tady: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?p=6156297" onclick="window.open(this.href);return false;
a něco málo tady na posledních dvou stranách: http://forum.xda-developers.com/showthr ... 7&page=128" onclick="window.open(this.href);return false;
a ještě taky tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653385" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje angličtina není zrovna výborná, ale nějaké problémy mají i jiní uživatelé, ovšem nejvíc zřejmě tady u nás ve středu kontinentu, i když v posledním odkazu to řeší někdo v usa.
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

Počasí - určování mojí polohy

Příspěvek od Pepa 3 »

Těžko zjistit,kde v případě určování polohy hledat chybu.Jak už jsem se zmíníl, v posledních týdnech se mi rovněž zhoršil systém počasí, ale postupem doby se to znovu mění.Byly doby,kdy mi telefon ukazoval místní lokalitu, pak asi 14 dní ne, jen Králové Hradecký nebo přímo HK, a v posledních dnech už jsem zase doma,bez jakýchkoliv změn a úprav v telefonu. Zajímavostí je, že v místech,kam dojíždím někdy za prací,Horní,Dolní Radechová, i tam se dříve zobrazovala místní lokalita.Jinak tam teda zatím do dnes ne, jen HK. Další postřeh,včera večer mi telefon v Google mapách ukazoval mojí polohu s vypnutým GPS s přesností na "200" metrů (to poprvé v historii), a dnes ráno zas 3500 m. Někde se něco děje, problém ale nemám jen já a není jen v ČR, tak si myslím,že to bude někde úplně jinde. Další a zatím poslední můj postřeh, přestože mám zapnuté aktualizace na každé 3 hod.,tak bohužel k nim v posledních dvou dnech nedochází,musím ručně, a nepomohl ani soft reset.Nevím,zda-li to má nějakou souvislost s načítáním polohy,uvidím, co se z toho vyklube..
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů