Počasí - určování mojí polohy

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od icepoint »

taky jsem zvedav co napisi?
franco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 27, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od franco »

to YAMATO
no možno to určite súvisí od poskytovateľa"operátora",neviem na isto,ja mám 3G Pomaranč a po pridaní mesta do tohto programu/kód svojho mesta zistíš na accuweather.com/ sa mi potom vo voľbách v Sense počasí,pekne načíta.
Potom už len v telefóne potvrdím cez menu/klik na budík,Svetový čas, a tam odznačím "moje umiestnenie"a zaškrtnem si moje mesto.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od matoman »

Nechce sa mi sice citat celu diskusiu ale co som cital v rss, tak viem o co sa jedna, ak to tu uz bolo pisane tak sa ospravedlnujem

Problem je v tom ako sa urcuje pozicia na zaklade tej geolokace, 1. podla IP, to sa neda velmi z mobilu zistit poloha, 2. z BTS relativne presne (na pocasie) ale niekedy sa moze vyskytnut BTS ktoru Google nema v databaze (napr. okolo nej este nikto nepresiel so zapnutym GPS), tak sa poloha nezobrazi, a za 3. z okolitych wifi sieti (tiez je databaza wifi a ich polohy), takze moze pomoct len samotne zapnutie wifi, nemusi byt clovek nikde pripojeny. 4. gps ale to asi urcovanie polohy pre pocasie asi nepouzva.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř dub 07, 2010 20:16) --
YAMATO píše:To jako že se na hlavní kartě zobrazuje mnou zvolené město? Jak se to dělá?
Kliknes na hodinky a vyberes si zvolene mesto.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

A jo sakra :oops: Teď ještě jestli se to bude samo aktualizovat.

Jenže je tu stále ta věc: jak úplně odstranit moji polohu? Vše vypnuté a stejně tam je...a není jistota, že se to nesnaží aktualisovat a tím to nevybíjí baterii atd.

Odpověď z HTC (tedy když odpoví) samozřejmě zveřejním.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od J. Mlejnek »

Mám takový nápad/dotaz: kdyby se udělal hard reset bez sim karty, zakázalo se zjišťování polohy a aktualizace počasí - co by se zobrazilo na hlavní kartě pod hodinami? (a v kalendáři u upomínek) Sice by to bylo jaksi divné, kdyby tam bylo prázdné nevyužité místo - ale pokud to zobrazuje nesmysly a navíc je to možná důvod rychlého vybíjení, tak by to za to možná stálo.
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Kolda.o »

YAMATO píše:A jo sakra :oops: Teď ještě jestli se to bude samo aktualizovat.

Jenže je tu stále ta věc: jak úplně odstranit moji polohu? Vše vypnuté a stejně tam je...a není jistota, že se to nesnaží aktualisovat a tím to nevybíjí baterii atd.

Odpověď z HTC (tedy když odpoví) samozřejmě zveřejním.

pohledej na XDA CABik ktery tohle vypina - distribuovano to bylo tusim k nektere starsi TouchIT ROMce pro XPerii
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Už ho mám...akorát nevím co to přesně udělá, co pak bude na hlavní kartě v sense a jak to vrátit...

Reakce HTC :-(

"When unable to update the weather on the home page of the HD2 (just under the clock) please check to make sure of the following:
1) The internet connection is not using a proxy. check in settings > menu > all/advanced/more > connections > connections > edit my proxy server. No proxy should be set up
2) the Internet connection is FULL INTERNET and not just WAP.
3) check that all the location options are turned on in the Location settingson the Settings tab of Touchflo.
4) ensure that the customer has not removed the weather tab from the touchflo itself. If the Weather Tab has been hidden and turned off, then the application is not running and therefore not able to update the weather on the home page."

O poloze ani slovo...a ty jejich rady...no to bych tam mohl být přímo guru s takovými radami.
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od RejPal »

Teda Vy jste naprosto neuvěřitelní...A to se dokážete takhle dlouho zabývat naprosto jasnou záležitostí? Ta je podle mého na straně Google!
Tady se člověk pobaví.
Ten imbecil od HTC, který to psal (jestli jsi si to tedy nevymyslel sám) má za to, že používáš HTC TyTNII. Vše tomu odpovídá už podle odpovědi o TouchFlo. Ty ptákoviny ohledně proxy a wapu radši pomíjím :tlem:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Nemusíš dávat tak moc za pravdu svému nicku :lol: Myslíš, že mám náladu si vymýšlet takový hovadiny?

Google? Jak souvisí určování polohy a aktualizace počasí s Googlem?
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od RejPal »

Tu poslední otázku myslíš vážně anebo si děláš srandu?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Mě to připadá, že si ji děláš ty. Ostatně jako ve většině příspěvků :roll:
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

RejPal píše:Teda Vy jste naprosto neuvěřitelní...A to se dokážete takhle dlouho zabývat naprosto jasnou záležitostí? Ta je podle mého na straně Google!
Tady se člověk pobaví.
Ten imbecil od HTC, který to psal (jestli jsi si to tedy nevymyslel sám) má za to, že používáš HTC TyTNII. Vše tomu odpovídá už podle odpovědi o TouchFlo. Ty ptákoviny ohledně proxy a wapu radši pomíjím :tlem:
Přechytřelý Rejpale, mohl bys nám to tedy vysvětlit? Jak za to může Google? Třeba v mém případě, kdy po celou dobu, už asi týden, kdy mi na telefonu jako poloha naskakuje jen Central Bohemia, tak lokalitu v Google mapách mi to určí velmi přesně, samozřejme i s vypnutým GPS. Tedy jen základě triangulace ze sítě GSM. Tady nepozoruji žádnou změnu, vše funguje jako dřív.
Ale protože se zde objevilo několik problémů, které se slévají dohoromady, pokousím se to rozdělit.

a) Někomu telefon nedokáže určit polohu na základě informací ze sítě GSM. To se většinou děje u Vodafonu, pokud je člověk v oblasti, kde mají spuštěné 3G, a zřejmě to bude problém Vodafonu, doufejme, že dočasný.

b) Ostatním to polohu určí správně jak v Google mapách, tak pro účely počasí. Počasí se shoduje, dá se to zjistit tak, že si pomocí postupů už x-krát popsaných, přidám svoji polohu (obec) do databáze počasí a porovnám počasí. Bohužel ale označení polohy, se zhruba před týdnem změnilo z velmi přesného (i malé obce) na pouze přibližné a větší oblasti. V mém případě z označení malé obce na okraji Prahy, kterou mi to předtím psalo česky i s diakritikou na Central Bohemia.

A teď jak to asi funguje? Nevím to samozřejmě přesně, nikde jsem se nedopátral jak přesně HTC Location funguje. Ale se znalostí věci, fungování GSM sítí apod., to můžeme odvodit:

1) Telefon napřed musí určit polohu, kde se právě nachází. Polohu evidentně určuje pomocí sítě GSM, používá nějaký centrální server, pravděpodobně používá Google. Poloha telefonu se pomocí sitě GSM dá určit poměrně velice přesně. Telefon má nejen informaci ke které BTS je přihlášený ale zároveň má informaci o několika dalších BTS a měří si síly signálů od nich. Pokud máme tyto údaje a známe umístění BTS, je hračka spočítat polohu. V našem případě se telefon po internetu dotazuje na polohu BTS centrálního serveru, nebo tomu serveru předá čísla BTS a vrátí se mu poloha, případně nějaká kombinace. Tak nějak funguje určování polohy u Google, tak určují polohu telefonu operátoři. Ve městě je přesnost řádově desítky metrů, ve volné krajině stovky metrů.

2) Na základě zjištěné polohy si zase odněkud ze serveru stáhne počasí. Tady asi ze serveru AccuWeather. Ti, co mají přidaná vlastní místa to stahují odjinud, ale to teď není tak podstatné. Počasí je samozřejmě stejné pro určité území, AccuWeather monitoruje na území ČR jen několik míst. Ale evidentně používá ještě nějakou interpolaci. Sleduji počasí na místě cca 20 km vzdušnou čarou od centra Prahy. Většinou je stejné, občas se jen liší v teplotě o jeden stupeň. Večer je třeba v Praze o stupeň tepleji. Což odpovídá aspoň korekci pro město.

3) Nakonec, nebo v průběhu prvních dvou bodů telefon musí přiřadit poloze, kterou určil, i odpovídající popis, tj název místa. Ten popis si zase odněkud bere. Teď je otázka, jestli to dělá už při určení polohy a bere to třeba od Google, nebo to bere jinde. Trochu podrobněji jen vím jak funguje AccuWeather a not2advanced servery a tam se na 99% procent ten "popis místa" nebere.

Řekl bych, že problém, který nás trápí, je ten převod polohy, která se pořád určuje evidentně stejně přesně, na místo. Teď ještě proč k tomu dochází a kdo za to může. Já bych řekl, že HTC, protože je to služba, kterou nabízí HTC a někde v nastavení je pojmenovaná HTC Location Service. :-)
Prostě už týden nás HTC obšťastňuje popisem polohy velmi obecným. Přitom telefon zná svoji polohu stejně přesně jako předtím. A taky předtím bez problémů fungoval popis polohy velmi přesně i na úroveň velmi malých obcí.
Myslel jsem si, že je to nějaký problém na straně serveru, ze kterého se to bere. Případně třeba aktualizace dat. Ale už to trvá týden.

Pokud někdo víte z ověřených zdrojů více podrobností, podělte se.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Proč o tom tedy HTC neví? Já jim to hlásil, reakce viz. výše...reakce k smíchu. Neví to nebo zas mlží, jako dříve s jinými věcmi?

A co se určování polohy týče, nemyslím si, že to má co dělat s operátorem, děje se to u VF, TM, O2, Orange. Třeba já mám TM a v Trutnově určitě nehrozí nějaká kolise s 3G...
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od J. Mlejnek »

Před chvílí mi přišla odpověď z HTC. Připadá mi, že si z nás dělají hloupou legraci.

This is to do with the HTC location service, some of the locations are not updated, the device should automatically update the weather according to its location, so try a different location. All weather locations should be updated in the near future.
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

To Yamato: Koukám, že ani Ty nečteš co jsem psal.. :-) Příště si s tím nedám tu práci. :-) T bě to nenajde polohu na Google mapách? při vypnutém GPS? Zkus si to.. pokud by Ti to nenašlo polohu, tak Ti to napíše jen "My Location" a neukáže žádné počasí..
Ale podle Tvých předchozích příspěvků Ti to píše místo Trutnov Královohradecký kraj.
Takže asi máš problém stejný jako já...
A u vodafonu, pokud před týdnem zavedl 3G, tak určitě spustil i dost nových BTS, ppřipadně dělal změny v konfiguraci sítě, tak je logické, že mohou být změny , které se projeví tak, že nefunguje určení polohy.
Proto jsem psal ten dlouhý příspěvek, aby se rozlišilo, zda někomu nejde určení polohy podle sítě GSM, nebo zda "jen" zlobí převod polohy na popis místa.
Takže, ty máš TM a co se děje u Tebe? Určí se TI poloha v Google maps? Máš aspoň nějaké počasí? Pokud se Ti určí poloha v Google maps a máš aspoň "nějaké" počasí, tak se poloha Tvvého telefonu určí ze sítě a blbne ten převod.
Pokud se Ti neurčí poloha podle sítě GSM v Google maps, a místo počasí máš napsané jen My Location a pro My Location žádné počasí, tak to neurčí polohu z GSM sítě. Což bych se ale u TM divil.
Četl jsem tady příspěvky, a pokud někdo psal, že mu to neurčí (polohu), tak měl vždy vodafone. A neurčí polohu - tím myslím v Google mapách a jen My Location bez počasí.

Takže asi ještě jednou. Zkusme rozlišovat dva případy.

Neurčí polohu (z GSM sítě) - To se projeví jak v Google mapách, tak Tím, že pokud máme zapnutou funkci, službu My Location, tak na té pozici My Location to píše jen My Location a neukazuje to žádné počasí.

Nepřesný popis My Location - Telefon najde podle sítě GSM polohu v Google mapách, neukazuje My Location ale nějaké místo na kterém se nachází telefon. Taky ukazuje počasí v tom místě. Jen popis toho místa je oproti dřívějšku méně přesný a obecný. Většinou to píšeš kraj místo obce.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 09, 2010 14:43) --

To J. Mlejnek: To máš jako u operátorů, tam Ti řeknou jen samé blbosti.... :-) Nevím, kam jsi psal, ale nejspíš to skončilo někde v Indii a napsal Ti někdo, kdo o tom vůbec nic neví. HTC asi využívá pro určení polohy Google a někde v tom propletenci HTC, Google, AccuWeather se něco změnilo. A z jejich pohledu je to drobnost, která je nepálí, že to ukazuje kraj (oblast) místo jména obce.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Jo, máš pravdu, blbě jsem to přečetl, promiň.

Co mě to dělá...špatně určuje polohu (Hradec Králové nebo Královehradecký) a neaktualizuje počasí - respektive v tomto byl vůbec chaos - ručně to šlo (většinou), ale automaticky ne - přičemž je pravděpodobný, že se to ale snažilo zaktualisovat a vybíjelo baterku. Vše ostatní, tj. jak internetové služby, tak určování polohy v Google mapách, funguje OK.

No já jsem nakonec povypínal jak aktualisaci počasí, tak i určování polohy. Na hlavní kartě ovšem to počasí furt trčí, pp. jde o počasí z poslední aktualizace. Jsem zvědav v pondělí, tam už by být zaktualisovaný nemělo, co se vlastně zobrazí. Ideální by bylo kdyby nic, sice by tam byl prázdnej prostor, ale furt lepší než nějaký bludy.

Jinak od chíle, co jsem zrušil počasí a polohu, mi baterka drží - že by v tom nakonec byl ten záhadný problém s chaotickým vybíjením? A proto to bylo jeden den OK, jinej katastrofa - že někdy se to počasí stáhlo v pohodě a jindy to nešlo a furt se snažilo a vybíjelo?
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

S tím vybíjením by to mohlo být. JInak to, že se Ti neaktualizovalo počasí, to se stávalo i dřív. Pokud máš přidaná vlastní místa do databáze počasí, používáš server not2advance.com, který mívá často výpadky. Jednou nešel i dva dny v kuse.
Já mám automatickou aktualizaci vypnutou. A vždy, když se koukám na počasí, dám ručně aktualizovat. Trvá to jen chvilku a mám to pod kontrolou. Ale jde mi to i automaticky, ale samozřejmě to žere baterku. Když se Ti co půl hodiny připojuje telefon přes GPRS k internetu, tak to něco žrát musí.

Edit. Ještě doplnění, co mě teď napadlo. Nastavil jsem teď originál počasí HTC, normálně používám server not2advanced, mám přidané lokality v počasí. A výsledek je stejný. Napadlo mě, zda není náhodou problém na serveru not2advanced, ale asi není. V obou případech se mi to aktualizuje bez problémů, ale zavile to pořád píše Central Bohemia. :-(
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od icepoint »

dovolím si lehce nesouhlasit. aktualizaci počaSÍ zaplou mám, a těch pár kB při GPRS nic není, na baterku to nemá absolutně žádný vliv, možná 2 procenta-aktualizuji co hodinu. Jednou jsem to vypnul a no change. Druhá věc je, že mi to už min 14 dní nic stejně automaticky neaktualizuje, a nemám Vodafone, mám O2.Jestli se to pokouší připojit nebo ne netuším, ale nezaktualizuje nic. Resp. někdz počasí v mé poloze na č.1, ale místo nezná, píše Moravia, nebo právě teď jen Umístění !!!! Google maps jsem nyní vyzkoušel ,většinou je to doma +- 20m, teď je HTC s chybou min 1km, psalo to toleranci 1400m, podle map na seznamu je to zhruba 1km - teď jsem to ověřoval.Prostě se o 1 km minul ve výpočtu :-(((
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

S baterkou se nehádám. :-) Záleží, zda máš zapnuté 3g, nebo jen gprs, něco si to určitě vezme, ale je pravda, že to přenáší minumum dat, tak by to nemělo být tak hrozné.
S tou polohou je to zajímavé, já jsem u Vodafonu a teď mám polohu +/- 80m. Což je slušné, na to že je to jen z GSM.
Pokud tam máš jen umístění, tak to neurčilo asi polohu. Tomu by odpovídala i ta odchylka v Google mapách, ale těžko odhadovat, když nikdo přesně neznáme, jak je ta služba přesně technicky realizovaná.
Každopádně chyba někde je, a v našich telefonech to nebude. Zda ale přimějeme někoho z HTC, aby se tím zabýval, je otázka. Stačí si pročíst diskuzi tady, jak to lidi popisují.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Petulinek »

Je to takové zvláštní. Teď mi to píše Prague 9, dřív bývalo jen Prague, Google mapy dle BTSek určí polohu na 600 metrů (i když reálně mně ten bod posadí cca 50m daleko). Kus za Prahou (300m za hranicí města) to píše Central Bohemia, pověsí se na BTS ve vsi a jede dle toho, polohu určí mapy taky docela přesně. A o velikonocích mně to u Mikulova psalo pouze South Moravia a polohu na GM mi to házelo někde v polích asi 10 km daleko....
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů