Počasí - určování mojí polohy

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

Chyba nebude ani v Rom ani u operatora ani v HD2. Na Slovensku ten isty problem. Cca 3-4 dni to blbne. Som z Partizanskeho a z lokalizaciou nebol nikdy problem, no teraz mam stale len Trenciansky kraj. Som u O2 a Rom mam 1.48. Podla mna skor bude problem so serverom s ktoreho to taha. Mozno robia nejaky upgrade alebo servis. Co hovoria manici z XDA? Im to facha v poho?
doctorf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 01, 2009 11:47
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od doctorf »

taky jsem měl do pátku vše OK, mám O2, a na blízkém sídlišti jsem také objevil místo, kde to funguje správně, myslel jsem, že už je vše v pohodě, ale po návratu domů opět krajské město :-(
dusmamatusuc
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 04, 2010 21:02
Zařízení: HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od dusmamatusuc »

Taky zlobi O2 u nas v Chomutove to hlasi Usti nad Labem.Trochu humorne konspirace az se domu vrati Obama a Medvedev vse bude jak ma byt. :lol:
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Doli »

Chyba je na straně operátora, v našich mobilech to není a tom není pochyb.

Jen mi je líto lidi co používají alarm v autě s nějakou SIM kartou od operátora a zrovna potřebují najít auto.... :!:
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od dark_hood »

problem pretrvava aj u mna. rom clenex hq 2.16, radio 2.09 a operator Orange SK
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Doli píše:Chyba je na straně operátora
Těžko u tolika opů najednou.
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Doli »

Když jsem se byl zeptat na tento problém u Vodafonu, tak člověk z obsluhy zkoušel na jeho Nokii zapnout Google mapy a taky mu to nešlo.
Pokud dám do mého telefonu simku O2, jede to bez problému.
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

U Tebe to bude asi jiná chyba. Mně Gogle maps a určování polohy funguje dobře i bez zapnutého gps, jen pomocí sítě. Mám taky Vodafone, lokalita okraj Prahy. Ale popis, který se zobrazuje, je už několik dní jen Central Bohemia. Předtím to bez problémů zobrazovalo obec, ve které se nacházím. Maximálně to občas hodilo vedlejší obec. Stačilo ale aktualizvat znova a už to ukázalo správný název. Opravdu to vypadá, že problém je někde na serveru, z kterého to tahá popis místa (převod souřadníc na obec).
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od marek_proksa »

jj,gogle mapy i bez GPS funguji, počasí již 4. den pouze my location...
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od dark_hood »

co sa tyka google maps, tak aj tie slapu u mna ako maju aj bez zapnuteho gps
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Nový poznatek.. Každé ráno to cca do 9:00 funguje.. Dokonce, jak již něktří psali, se ukazuje i přesná část obce (místo Kolín, dokonce Kolín III ) Ale po té deváté až do noci - Central Bohemia/Středočeský... a co stím? Nezkusil jste někdo psát na HTC? Nebo na Sunnysoft?
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od icepoint »

No ještě.když si s tím dá někdo práci se dá kouknout na accuweather.com, a nastavit si tam nějaké město,které máte v HD2- ne to na lokalizaci polohy, třeba Sttutgart a nastavit autom. aktualizaci např. co 15 min a kontrolovat co to dělá na webu a co v telefonu. Problém s lokalizací polohy-místa bude dle mého názoru opravdu v GSM síti, nyní dopoledne mi lokalizace funguje i s aktul.počasí,ale jen v počasí č.1: Ostatní města se zaktualizují až když přejdu na na kartu počasí a začnu rolovat mezi jednotl.městy a to v tom daném čase. např. dnes ráno v 11H jsem měl na všech kartách s výjímkou polohy 1 počasí ze včerejška 21 a něco.... noční oblohu.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Majesty »

Tak jsem kouknul a musím říct, že z toho nejsem chytrý. Na servru normálně nastavím svoje místo jaké mám obvykle na founu a počasí se aktualizuje naprosto shodně jako na telefonu. Jen v telefonu mám umístění Středočeský a nebo v nočních hodinách vždy jen Central Bohemia, místo mého skutečného obvyklého umístění.
Nastavil jsem si Brno a tam mi aktualizace nesouhlasí, stejně tak Praha, třeba Budapest nebo Warszawa se aktualizuje korektně v telefonu i na servru.
Takže problém se podle mě bude vztahovat k nějakému zádrhelu u nás a zřejmě to musí mít souvislost se sítí. Pokud vezmu, že servr pošle správné informace, ale do telefonu nedorazí. Nefunguje mi to jak normálně přes gsm, tak ani přes wi-fi. Třeba google mapy mi normálně jedou, najdou umístění na mapě přesně podle původně zobrazované polohy u počasí (nepřesně vůči mému bydlišti, ale vždy stejně), s gps je to samozřejmě přesné snad na metr.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od motas »

Problém je na 100 % u poskytovatele dat o počasí. Také mi to teď píše jen Hradec Krélové (dříve každou dědinu, kde jsem zrovna byl). Podle mě teď nechali zobrazovat to místo, pro které mají v systému předpověď počasí. Dříve psali cokoliv, ale předpověď stejně byla pro nějaký větší celek (pravděpodobně právě pro to místo, které se nám zobrazuje teď).
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Pepa 3 »

Další poznatek o počasí.Od pátku po celý víkend byla informace pouze Králové Hradecký kraj.Před chvílí se objevila chyba při stažení dat o počasí a nyní načítá už zase místní lokalitu. Myslím,že chyba není v telefonech.
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Teď jsem si vzpoměl.. Moje manželka má Touch2 (Mega) a u něj byla od počátku chyba - přesně taková, jako se teď objevuje u nás.. A co to opravilo? HOTFIX přímo na lepší stahování počasí v GSM a 3G síti.. viz odkaz: http://www.htc.com/cz/SupportDownload.a ... &dl_id=814" onclick="window.open(this.href);return false; ..
Tak snad HTC připraví něco podobného pro HD2?! :!: :?:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Jasně, týdny a měsíce to funguje a pak ne, tak to opraví hotfix? Trochu logiky prosím. Zcela zjevně ta chyba není v přístroji.
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Možná, že by to opravil.. Když jsem nahrál ROM 1.48, tak mi sms také přes měsíc fungovaly a nemusel jsem Hotfix instalovat... Takže pokud je problém se stahováním ze serveru, tak asi bude problém v telefonu, vzhledem ktomu, že na serveru je počasí ok a telefon ho nedokáže korektně stáhnout..
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od jajapv »

Tak taky se mi ukazuje od pátku místo Prostějova Olomouc a pokud chci aktualizovat přes 3g atd.. tak nelze wifi funguje,ale ze špatnou polohou.
Takže někde technická chybička.A dotaz dá se aspoň po přidání vlastního města,toto město nastavit dočasně jako výchozí na domácí obrazovce místo toho špatného?Díky
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Bohužel se jiné výchozí místo toho "špatného" nastavit nedá.. :-(
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů