Počasí - určování mojí polohy

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Majesty »

Původně byl problém na ofiko ROM 1.48 a radio 2.06?. Teď mám ofiko 1.66 a radio je 2.07 a jak říkám, včera ještě dobrý, dneska už jen stř. čechy. Obecně mi přijde, že určování polohy je na 1.66 přesnější, ještě nikdy mi to neukázalo přesně kde jsem, ale je to malá obec, tak jí to ani nezná a ukazovalo mi to umístění všude jinde, i 15km odsud, teď s novou ROM vždy obec 2km od nás. Taky tu u nás je signál kolísavější, tak jsem to bral, že asi díky tomu je to horší, ale poslední dobou to bylo fakt super.
Shrnuto:
Oficiální ROM 1.48 a radio 2.06 - umístění různá v okolí bydliště, různé obce do cca 15km, občas problém s aktualizací mého umístění
Oficiální ROM 1.66 a radio 2.07 - umístění vždy vedlejší obec vzdálená 2km, bez problémů až do včerejška
Operátor Vodafone
doctorf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 01, 2009 11:47
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od doctorf »

ja mám O2 a od včerejška tam mám pouze krajské město,
"závada není ve vašem přijímači " :tlem:
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od dark_hood »

mna sa zase miesto mojho mesta zobrazuje napis my location :-D ked dam rucne vyhladat mesto, tak pocasie sa na oboch polozkach zhoduje. zaujimave :wink:
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od marek_proksa »

jak již jsem psal, do včera v poho, ani jeden problem, od včera my location, i přes wifi...ale našel jsem na sidlišti misto kde mi načte spravně :?: :!: , mam vodafone
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Vita56 »

Tak asi opravdu závada není na našich přijímačích. Teď jsem zkoušel zase oba přistroje (viz podpis) a na obou už to najde jen Central Bohemia. :-( Což je škoda že to tak blbne, bylo milé vidět na displeji kdejakou díru, do které člověk zavítal. :-)
Zdá se, že polohu to určí správně, aspoň počasí odpovídá, jen nějak vázne převod polohy (souřadnic) na místo.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Taky mi to dnes blbne...když jsem šel spát měl jsem Trutnov, od rána jen Královehradecký.
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Také mi to blbne.. 4 měsíce ok - kolín... A poslední 3 dny Středočeský nebo Central Bohemia.. :-(
doctorf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 01, 2009 11:47
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od doctorf »

Zdravím,

nemáte někdo vyzkoušen nějaký způsob pro přidání vlastního města do ´počasí´ u HD2. Vyzkoušel jsem několik programů, ale všechny mi restartovaly sense když jsem se dostal na záložku ´počasí´.
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od rein »

Môžem potvrdiť aj na Slovensku to nejako začalo blbnúť bývam v Prievidzi a ukazuje mi to Trenčiansky krajSK, mám teraz prácu v Handlovej asi 15 km od Prievidze a tam ukazuje normálne Handlová a to podotýkam, že Handlová je o 2/3 menšie mesto ako Prievidza, som z toho :smt017 do teraz všetko OK.

-- doplnění předchozího příspěvku (03 dub 2010, 21:08) --
doctorf píše:Zdravím,

nemáte někdo vyzkoušen nějaký způsob pro přidání vlastního města do ´počasí´ u HD2. Vyzkoušel jsem několik programů, ale všechny mi restartovaly sense když jsem se dostal na záložku ´počasí´.
Ja používam tento a funguje bez problémov.
doctorf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 01, 2009 11:47
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od doctorf »

Dík, zdá se, že to funguje OK, ale nevíš proč se mi na hlavní stránce objevuje nápis ´umístění´?

edit: už je to úplně OK, před chvíli tam skočil Liberec, to ale vlastně není to pravé , protože to je to krajské město co se tam objevilo včera :cry:
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Pistolník »

Včera byl opravdu začarovanej den. Mám HD2 4 měsíce (v češtině - několik různých ROM) a včera najednou South Moravia. Mám O2. Večer již v pohodě. Takže klid. A velmi záleží na operátorovi. Kolega má stejnej foun (T mobile) a míst, která to ukazuje má méně.
Jen mi někdo řekněte, co znamená 1/8 na kartě počasí v Sense? Vpravo dole nad posledním dnem předpovědi.
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Pepa 3 »

myslím,že je to počet nastavených míst (měst), pro které se stahují data o počasí.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned dub 04, 2010 9:32) --

Mé poznatky s Vodafone a Rom 1.48, počasí funguje takřka bez problémů,zřídka kdy se stávalo, že se objevila hláška,"údaje o počasí nelze stáhnout" ale už dlouho ne,(vždy pomohlo vypnout a zapnout telefon) a co se týče místa (lokality) tak si myslím,že záleží na informaci z buňky, která je v tu chvíli nejbližší dostupná. Někdy mi svítí Králové Hradecký kraj,Někdy Nové Město nad Met. a v poslední době i lokalita (část NM),Krčín.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Mezek »

To: Pistolník
jsou to další města (oblasti) co se aktualizují. zkus na kartě s počasím přejet prstem nahoru/dolů a budeš tam mít další města.
Tedy pokut jsi myslel toto (označeno). Já mám vše ostatní smazáno, proto 1/1

Obrázek

Pravda, něco se děje s aktualizacemi. Nyní mám ještě přesnější pozici. Ukazuje mě to ne Plzeň (celkově), ale již lokalitu a to Plzeň 4, kde opravdu bydlím. :tlem:

Obrázek

Operátor O2.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od marek_proksa »

no mne to nefunguje pořád...již třetí den pouze my location,operátor Vodafone... :twisted:
stepanek78
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 27, 2010 10:55
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od stepanek78 »

taktéž u mě stále nic (Vodafone)
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Pistolník »

To jsem ale d*b*l. Nikdy mě nenapadlo přejet po kartě počasí zhora dolů :-D . Jinak Dnes mám zase South Moravia. Co s těma buňkama furt blbnou.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od icepoint »

Silně pochybuji, že je to chyba operátora. S rom 1.43 vše fungovalo vždy, mám cca 3 týdny 1.66 ofiko s CZ, operátor O2. Lokace- buď píše "umístění" nebo "Central Moravia", dnes v Praze 6 se to chytlo a napsalo Praha 6. Nicméně vůbec nefunguje automatická aktualizace, když už se to zaktualizuje, tak pouze číslo 1- umístění. Ostatní města mám i den sraré počasí, musím dát aktualizovat ručně. mám navolenou autom. aktualizaci po 1 hod. Jediný program, který jsem neměl na staré ROM je MoNODATA-že by viník????
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od marek_proksa »

fungovalo mi to na 1.43,1.48,1.66 uplně bez jakýchkoliv problémů, našlo to každou díru kde jsem přijel, přišel... :tlem: do patku, asi jak všem tady, od pátku pouze my location, ať jsem kdekoliv, ale ,již jsem to psal, mam jedno místo v sídlišti kde se to chytne...myslím že to je na straně operator, nebo sítě... nerozumim tomu, ale myslim když to fungovalo do teď tak to určitě nebude v ROM...mam VF
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od Tom2009 »

Že by to byla i chyba ROM? Mám 1.66 s CZ lokalizací.. Myslíte, že stím něco HTC udělá?
Tom
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

počasí aneb nefunkční určování mé polohy

Příspěvek od YAMATO »

Blbost, 14 dní mi to fungovalo s 1.66 bez problémů, poslední dva dny ne. Chyba je jinde...
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů