Nízká výdrž HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
naxos
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát led 23, 2009 8:58
Zařízení: HTC Touch HD, HTC HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od naxos »

tam se to ale pouze zapina a vypina pouze ne? chtel jsem ake nastaveni casovyho intervalu aktualizace dat z FB;)
nebo nejakou alternativu;)
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Tak po pár dnech se ta výdrž ustálila a vcelku můžu říct, že zlepšila. Ale včera se něco pokazil (podezřívám Operu mini nativní WM verzi) a přestal mi fungovat blesk u fotoaparátu, takže jsem udělal obnovu přes Spb Backup. A výdrž se opět strašně zhoršila, aniž bychs PDA cokoli dělal, tak mizí cca 2 % za hodinu. Je to možné? Ta záloha obsahovala vše, co jsem měl před pár dny, kdy už ta výdrž byla znatelně zlepšená.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Libunda »

Tak dnes jsem hned po probuzení byl v šoku.
Moje jinak neproblémová HD2 ubrala přes noc na baterce cca 50%. Jediný rozdíl v nastavení oproti
předchozím dnům bylo aktivování synchronizace s google kalendářem po 60ti minutách.
Je možné, aby to baterie takhle odnesla?? Omg, něco je špatně.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Svestka »

A nemohlo se stát, že ta synchronizace aktivovala datové spojení ale to už se po synchronizaci neodpojilo a stále běželo na pozadí ? Stát by se to asi nemělo ale nic jiného mě nenapadá.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Libunda »

Teď jsem kouknul do TaskM a nestačil jsem se divit, co všechno je spuštěné. Možná proto. Jak zjistím, zda se odpojil po synchronizaci, nebo ne??
lslavo
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 09, 2010 15:33
Zařízení: htc hd2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od lslavo »

nemam este hd2 dlho a casto na tom nieco robim ale aj tak mi to dva dni vydrzi hocijak a uz sa to pretahuje aj na tri dni bez nabijania kedze uz tolko sa s tym nehram ako zo zaciatku..
ja zakazdym vypinam v task manazeri vsetky nepotrebne programy
mam vypnute automacike aktualizacie
a neviem ci je to potrebe aj pri tychto bateriach ale ja stale nove baterie formatujem cize prve tri uplne vybitia a uplne nabitia a nabitie cca 10 hodin trvaju prve nabitia a bateria potom funguje ako hodinky
miškolc
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 22, 2007 18:56
Zařízení: HTC Vox & HTC HD2
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od miškolc »

Spotřeba se mi ustálila na cca 3-4 % za 8 hodin v pohotovostním režimu zatím na všech romkách...

Pak jsem ale naistaloval nejnovejší verzi meteoservisu(1.70) a ejhle... za stejnou dobu 50%!!! Nepohlo ani zakazání aut. aktualizací. Po odinstalaci vše zase OK. Vyzkoušeno 2X... zkusim ještě jinou ROM a uvidim, meteoservis mám totiž rád :-(
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Tak s výdrží je to horší než jsem myslel. Mám dnes volno, tak jsem zaexperimentoval a místo, abych dal před spaním HD2 na nabíječku, tak jsem večer provedl Soft reset, nabil jej na 100% a byl zvědav, co bude ráno. Doslava šok: zazvonil budík, podívám se na stav baterie - 61 %!!!To by odpovídalo cca 5 %/hod a to bych bral jako stěží přijatelné i za celou noc!

Mám několik podezřelých:

Prvním je budík G-Alarm, který jsem nakonec zakoupil, jsa nespokojen s WM/Sense budíkem. On mi vlastně vyhovoval, ale až na jednu věc - neuvěřitelně mě iritovalo, že nejdříve zazněl zvuk upomínky a teprve poté samotné buzení. G-Alarm mám nainstalován v přístroji, stejně tak i samotný zvuk buzení.

Druhým podezřelým je způsob integrace G-Alarmu do Sense. Nejprve jsem používal Alarm Hack 1.4, posledních pár dní pak integraci přes Co0kie's Home Tab.

Dalším podezřelým stále zůstává "známá firma" HTC (Dutty) Task Manager.

O obou aplikacích kolují protichůdné zprávy, někteží je označují jako jasné vyníky, jiní nemají problém.

Alternativ k HTC Task Manageru je dosti (docela se mi líbí např. Task Manager z X2), ale u budíků to je horší. Líbil se mi celkem SPB Time, ale je to extrémní monstrosita, když chci opravdu jen budík. Pak jakýsi Klaxon, nevím, není to nějaký klon G-Alarmu?
blikcvak
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte pro 08, 2009 10:55
Zařízení: HTC HD2, Omnia W,SG S4

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od blikcvak »

Můžu potvrdit že jsem před dvěma dny odinstaloval (Dutty) Task Manager a výdrž šla rapidně nahoru :wink: .
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Já se zas odvážím tvrdit, že G-Alarm, zvláště nainstalovaný v přístroji, za tím nebude.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od nAscA »

Dutty Task Manager ani g-alarm nemam a vydrz taky nic moc. Teda jak kdy, nekdy vydrzi dlouho i kdyz na nem nic nedelam, jindy pres noc klesne o hodne procent. Nic na nem neni spusteno. Na jinych telefonech se muselo odskrtnout BEAM a vydrz byla delsi, lec tady v nastaveni pripojeni nic takoveho nemam....
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od fido_cz »

U GAlarmu pry take hodne zalezi, aby nebyla na karte ani zvolena melodie. Me osobne telefon dost zdimal Gprofile. A take zalezi dost na ROMce, pokud pouzivate nejakou "uvarenou". Mam vyzkousene temer vsechny 6.5.X ROM a nejlepsi na vydrz je Miri.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Libunda »

G-alam mám zapnutý a přesně jak říkáš Ty, MP3 tahá z karty. Zkusím to přenastavit a uvidíme.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

fido_cz píše:U GAlarmu pry take hodne zalezi, aby nebyla na karte ani zvolena melodie.
Oboje mám v přístroji. ROM 1.48 (z jistých důvodů musím používat jen oficiální). Nicméně zkusil jsem na několik hodin v opět plně nabitém PDA G-Alarm vypnout. Žádná změna, opět cca 5 % za hodinu. Zdá se, že v tomto problém nebude.

Zkusím tedy odinstalovat HTC Task Manager a místo něj použít ten z X2. (případně jaký jiný použít na podobném principu, tj. aby byl umístěn v pravém horním rohu displaye?)
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od pavliicek »

YAMATO píše:Spíš jsem dost četl o G-Profile, že výrazně snižují výdrž.:roll:
I kdyz je to trochu OT, tak musim stopro souhlasit. Kdyz jsem testoval G-Profile, ztracelo se mi dobrejch 20 procent baterky za pul dne i kdyz jsem na tel nesah.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

By mě zajímalo, proč ten samý TaskManager, co je v celé řadě HTC bez problémů, najednou v HD2 tak blbne. S čim to koliduje?
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Tak několik hodin po odinstalování HTC Task Manageru mám stále 98 % (jedna SMS, spuštění několika aplikací, aby něco běželo zkušebně na pozadí). Takže je prakticky vyřešeno.

Teď jen si vybrat náhradu - chci se zeptat na Touch X Taskmanager - vzhledově vypadá stejně jako ten HTC Task Manager, v čem je tedy rozdíl, je-li? Dále do úvahy přichází onen Task Manager z X2, zajímavě vypadá i Ark Switch, ten by zřejmě bylo nutno namapovat na nějaké tlačítko, neb nemá zástupce v rohu á la HTC Task Manager a jemu podobné. Jaké jsou s těmito Task Managery zkušenosti z hlediska výdrže? Případně navrhněte jiný. Děkuji.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Co se X2 TaskManageru týče, tak jsem ho zkoušel a šel pryč, některé věci přes něj prostě blbly, jak je u mě snad už snad tradiční tak hlavně Java/Opera mini. Teď zkouším právě ten ArkSwitch, jenže se mi ho zaboha nedaří namapovat na nějaké spodní tlačítko přes AEB+ (jinak bez problému používám), jen na hlasitost, takže jsem tam musel obětovat jednu funkci na dlouhý stisk spodního. Navíc s ním nejde aplikaci zavřít křížkem. Pravda je, že ten HTC mi vyhovoval dobře, ale ta spotřeba bez něj fakt značně stoupla, i když jsem zpočátku myslel že ne.

Tak oprava, přemapování tlačítka zpět funguje, akorát ne v Sense, nevím proč.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Libunda »

No a já například žádný doinstalovaný task nemám a stejně mě výdrž začala zlobit. Je to divný, mám suběktivní pocit, že začala zlobit při aktualizaci Cookies Home Tab na novější verzi, protože všechno ostatní v telefonu zůstává už několik týdnů beze změny.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Dnešní opakování zkoušky nabít na 100 % a čekat na ranní překvapení - odstranění Htc Task Manageru přineslo velmi positivní výsledek, ubylo cca 6 %, což je oproti včerejším 39 % ohromné zlepšení. Pravda, ani 6 % za cca 8 hodin nečinnosti není zrovna málo, ale s tím už se dá žít.

Dál byl spuštěn Ark Switch (popravdě z něj nejsem úplně nadšen, zatím nevím, jaký Task Manager používat), na pozadí běžely SMS, spuštěna Java/Opera mini, Word a All reader +, budík G-Alarm aktivní.

Co0kie Home Tab mám poslední verzi 1.6.1, takže pokud zvyšuje spotřebu, tak nijak radikálně - nebo v kombinaci s něčím?
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů