Nízká výdrž HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od fido_cz »

Zkus udelat vzdy vecer pred spanim softreset.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Mám SR na HD2 už tak o řád víc než na jedničce...dnes zas - už po několikáté - BT sluchátka připojená, ale hudba hrála z repráčku. Dělat SR ještě každý večer...no na to bych si nerad zvykal :-(
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od datinko »

Včera som urobil upgrade ROM z 1.48 na 1.66.

Pred tým mi za noc zožralo 4% baterky, teraz úplne čistý tel + SS 8%.
Ach jo.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Radek Hulán »

hayak píše:Problém s rychlým vybíjením mi dělají hlavně neofiko rom, které mají 576MB ram , hlavně ty 6.5.5.
Pokud k tomu bylo ještě 2.08 radio
Přesně proto jsem nasadil 1.66 + rádio 2.07.51.22 a spokojenost. Mám pocit, že T-M US rádia nejsou ideální v Evropě, přestože jde "o to samé" GSM.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

S 1.66 žádná změna k lepšímu. Nakonec abych se vrátil k P990, abych přežil den. A to přitom žádný extra držák také není. Ale 30 % za noc pryč, to mi neudělal nikdy. Já už fakt nevím co dělat, vždyť to snad je klamání zákazníka, píší stovky hodin v pohotovostním stavu a pak za 8 hodin zmizí 30 %! To měří při vyplém přístroji nebo co?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Radek Hulán »

Pokud dáš do HD2 oficiální ROM + Radio ROM, uděláš hard-reset, plně nabiješ, nic neinstaluješ, a přes noc -30%, tak máš hardwarový problém. Reklamuj telefon. Maximum jsou jednotky % přes noc.

Radio ROM: http://www.4shared.com/file/220423290/9 ... 122_2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od dark_hood »

dalsi poznatok: vcera som flashol rom od topixa 1.5.6 (ta je zovu postvena na 1.66, nema 576MB ram), k tomu som skusil tu novu radio rom 2.09 a vecer vpohotovostnom stave mi telefon za 8 hodin zozral len 3% :grin: sice este nema za sebou par tych nabijacich cyklov, ale vyzera to nadejne. jedine co mi vadi, je prepalovanie fotiek s tymi 1.66 rom. koli lepsim snimkam aby clovek obetoval vydrz :???:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Radek Hulán píše:Pokud dáš do HD2 oficiální ROM + Radio ROM, uděláš hard-reset, plně nabiješ, nic neinstaluješ, a přes noc -30%, tak máš hardwarový problém. Reklamuj telefon. Maximum jsou jednotky % přes noc.

Radio ROM: http://www.4shared.com/file/220423290/9 ... 122_2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jenže se vyskytuje jen někdy...jeden den je to OK, jindy katastrofa. A sešlo se nás už docela dost, co mají podobný problém. Nějak si nedovedu představit jaký HW problém by to mohl být. Jenže pravda, žádný z podezřelých SW se taky potvrdit nepodařilo (G-alarm, Co0kieHomeTab, integraci jiného budíku do Sense...dokonce J. Mlejnek už podezříval i DeviceLock). Já zas podezříval použití různých nabíječek, ale také zřejmě slepá cesta. Že by špatná baterie? Ale komu se chce několik dní zkoušet přístroj bez jakéhokoliv doinstalovaného SW? (tím pádem pro mě vlastně nepoužitelný)
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Několik hodin mám již provedený Soft Reset, čili PDA úplně čisté. Úbytek baterie naprosto marginální. Podle mě tedy chyba není v samotném přístroji či baterii, ale v některém software či nastavení.

Zde je seznam všech aplikací a úprav mnou provedených - zvýrazním pro mě možné podezřelé, u většiny jsem si však prakticky jistý, že jimi nejsou:

NET Framework 3.5 - v PDA
Batti 2.4 - v PDA
BsB Tweak 1.6 - na kartě, mimo jiné zapnuta úspora energie
Google mapy 4.0 - na kartě
Java emulátor Esmertec JBed 20081113_2_1 - v PDA, nainstalována Opera mini 5.0.18635-advanced-en
IM+ 5.67 - na kartě
Al Reader+ 2.6 - na kartě
Co0kie Home Tab 1.6.1 - v PDA
CHT Editor 1.6.1 - na kartě
G-Alarm 2.3 - v PDA, zvonění taktéž, přes Co0kie Home Tab integrován do Sense
Kaldma Stop Watch - na kartě
AEB+ 2.6.5 - v PDA
SK Tools 4.4 - na kartě
Resco Explorer 2010 a Registry 2010 - v PDA
Torch Button 2.3 - na kartPIM Backup - na kartě, jednou za den automatická záloha
Co0kie Reduce Menus - v PDA
Touch Response 0.3.2 (vibrace při dotyku)- v PDA
Tweak na snížení citlivosti displaye - v PDA
Tweak na přesun posuvníku zámku dolu - v PDA
Tweak na vypnutí automatického zamykání - v PDA
DeviceLock.exe - ve windows, namapován na levé softwareové tlačítko v Sense
Dále jsem si upravil několik Manila souborů - datum v Sense Home a kalendáři, některé názvy počasí
Matta
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon pro 07, 2009 7:57
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Hradec Králové

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Matta »

Zkus odstřelit G-Alarm,ten mi žral baterku jak divej.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Vti je v tom, že prakticky vše začerněné jsem už odstraněno měl a nic to nezlepšilo.

Mimochodem, když už budík - jaký jiný podobně dobře ovladatelný byste mi doporučili? Koukal jsem na Touch Alarm (http://touch-alarm.com/), zdá se být elegantní, jednoduchý, je levný - ale je spolehlivý?
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Majesty »

Cookie Hometab to podle mě není. Měl jsem ho jak na 1.48, tak i teď na 1.66 a za noc pořád stejný úbytek, cca 3-4%. Včera večer plně nabito, ráno budík a během dneška 3 přijaté hovory a 6 odchozích v průměru 3min., 20 sms, žádná data a v tuhle chvíli mám baterku 90%. Při běžném používání vydržím 2-3 dny s baterkou, hovory, data, sms, hudba... Mám nainstalován jen zmíněný Cookie a k tomu editor, NCF 3.5, úpravu češtiny v počasí a datum, úpravu horní lišty a nějaká zprůhlednění, Modaco, snížení citlivosti, led notifikaci, obarvení výpisu hovorů a pár dalších drobných úprav, budík používám vestavěný.
Mám ofiko 1.66 ROM a češtinu SS.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Jindrapro »

Ze ja to tady ctu.... Mam HD2 tyden a v pohode. Vcera jste se tu zminili o Batti, ktere mam uz dlouho, ale zdalo se mi, ze se mi HD2 vybiji ponekud rychleji. Ale nebylo to drasticke. tak jsem ho vcera vymazal a tim jsem prisel o stav baterie, protoze mam od zacatku nastaveno, ze se mi misto baterie v hornim radku ukazuji hodiny s datem. Toz jsem je zrusil a mam nainstalovane takove ty hezke ikony, tak se mi tam zobrazil ctverecek, ktery ukazoval procentualni stav baterie. Odpoledne jsem nahral zde zminovany free na ukazovani linky s baterii, ale to procentualni zobrazeni jsem take nechal. Cele odpoledne v pohode, v 1 rano jsem mel 60 procent a dnes asi v poledne mi HD2 chcipla z nedostatku stavy. VYBITO. To je jedine, co jsem vcera delal. Otazka zni, pouzivate procentualni zobrazeni stavu baterie?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

No já třeba používám Batti co mám Wm, tak jsem ho zkusil odinstalovat, zatím nevím, jestli to má vliv. Po nahrání 1.66 jsem zatím nahrál jen nejnutnější věci a budu postupně zkoušet. Každopádně nějaký ukazatel baterie by se hodil, je jich hodně, tak jen vybrat nějaký bezproblémový.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Jindrapro »

Ja Batti pouzivam od te doby co mam SENSE, coz je rok, pred tim jsem pouzival SPB pocket plus, kde se nedalo pochybovat o kvalite. Batti nemuzu nic vytkonout, vcera to byla jen zvedavost a asi se mi nevyplatila, ted uz tam mam Batti zpatky, zrusil jsem procentualni udaj baterie a uvidim. Jeste me napadlo, ze pouzivam, ale uz taky dlouho, Operu mini v Javove verzi, ktera mi bezi stale na pozadi. Vim, ze u kaisera se mi stalo, ze jsem chtel nacist novou stranku a v procesu jsem Javu shodil na "listu". Mam pocit, ze se to pak vybijelo taky trochu rychleji..... P.S.: Vim, ze urcite vybiji ten Task od Dutyho, mam ten z Xperie a v pohode a take mam ten program Cook table i s editorem z XDA a zda se mi taky v pohode, to jen pro vas co patrate cim by to mohlo byt.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Tak pokud by to byla Opera mini, potažmo tedy Java emulátor, tak by to pro mě byl velký problém, běží mi totiž prakticky neustále. Používám Esmertec JBed 20081113_2_1. Ale popravdě si nemyslím, že by to bylo toto.

No jsem zvědav k čemu se nakonec dostanu.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Jindrapro »

Netvrdim, ze je to ono, ale davat si pozor, aby se neminimalizovala v procesu. (das povel k prosecu a minimalizujes ji) Pouzivam Esmertec 12/2009? Tusim verze 5.1 a jede docela dobre, Zkus novejsi verzi.... Koukam, ze mas rok 2008....
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

Ona ne každá verse fungovala. Tato funguje bez problémů. Jinak s minimalizací při načítání to u mě určitě nebude, to si hlídám.

Kde se dají vůbec stahovat nové verze Esmertec emulátorů?
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Jindrapro »

Ja pouzivam tuto verzi, ktera mi na wvga jede nejlepe Esmertec Jbed 20080912.5.1 , osatatni mi blbly.... Dej ji do vyhledavace...

Ted koukam, ze je to taky 2008, ale funguje spolehlive...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Radek Hulán »

Pro zajímavost - od 9:00 do 19:00, tedy za 10 hodin, poklesla baterie s ROM 1.66 + Rádio 2.07.51.22 ze 100% na 95%, telefon nicméně použit minimálně - na poslání / přečtení pár SMS a 2x kontrola emailů. Stejně těch 5% za 10 hodin je fajn.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů