Nízká výdrž HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

No vtip je v tom, že žádnou z těch podezřelých aplikací nemám...žádný G-Alarm, HTC TaskManager atd.

BsB mám od nahrání 1.66, tj. cca tři týdny, nastaveno a hotovo, žádné změny. Pak už mám jen Co0kieHomeTab, opět nastaveno (přes registry) a konec. Tři týdny baterka naprosto v pohodě...problémy jsou poslední asi čtyři dny a je to sakra záhada.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od SirTom »

to YAMATO: osobně bych zkusil HR a pak nainstalovat pouze ty aplikace/tweaky které fakt používáš a dal tomu nějaký čas, co to udělá.
BsB bych se osobně vyhnul a ty věci co chceš nastavil v registrech.

ale jak jsem už psal je to jen můj dojem, žádná exaktní měření jsem neprováděl..
mara_n
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 27, 2010 7:10
Zařízení: Sony Xperia Z3 Compact White

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od mara_n »

Já jsem totiž u této http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639068" onclick="window.open(this.href);return false; ROM četl, že autor nedoporučuje BSB kvůli tomu, že přepíše nějaké hodnoty na výchozí. Tak mně napadlo jestli to taky nemůže být tím. možná je to blbost, možná ne. Možná to platí je pro tu konkrétní ROM.

The use of BSB tweaks is not advised on my ROM, as it will overwrite some performance enhancements and other settings with default values.
Most of the more useful tweaks are already included, and any others can easily be found and installed by CABs.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od fido_cz »

Ono je to cele zahada. Ja normalne problem s vydrzi nemam. Pouzivam Miriho light Rom + Shell, uz nekolik tydnu nic neinstalovano a vse v pohode. Dnes jsem rano vyndal telefon z nabijecky, chvile na netu a kdyz jsem sel ven ukazoval 95%. Ted jsem byl 2 hodiny venku, na telefon jsem ani nesahnul a po navratu domu 70%????
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

SirTom píše:to YAMATO: osobně bych zkusil HR a pak nainstalovat pouze ty aplikace/tweaky které fakt používáš a dal tomu nějaký čas, co to udělá.
BsB bych se osobně vyhnul a ty věci co chceš nastavil v registrech.

ale jak jsem už psal je to jen můj dojem, žádná exaktní měření jsem neprováděl..
No však to jsem taky udělal a jak píšu, 14 dní pohoda, pak najednou mazec. Jak by mohla změna přes BsB nic nedělat a najednou blbnout?

Ale je fakt, že většina těch věcí se dá udělat i přes registry. Jenže mě se sakra vůbec nechce do HR, když nevím, jestli to má smysl.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Majesty »

SirTom píše:moje osobní zkušenost:
HD2 žere baterku pouze v případě když to "přeženu" s různými tweaky a aplikacemi na úpravu vzhledu. ......
.....Takže osobně se snažím používat minimum různých tweakovacích programů, když už něco upravuji tak změnou v registru a pak spotřeba v pohodě..
Já mám nainstalováno asi 20 různých úprav vzhledu a k tomu několik prográmků a všechno jen a pouze přes CAB soubory, ani jedna manuální změna v registrech a spotřebu mám úplně v pohodě. Mírné zhoršení spotřeby, v řádu jednotek %, jsem zaregistroval od chvíle, co blbne aktualizace počasí. Mě spíš přijde, že co kus HD2, to originál.
Napadla mě myšlenka: Nevyrábí se HD2 třeba ve dvou různých fabrikách? Dejme tomu, že ano, pak by bylo možné, že z jedné jsou výrobky v pohodě a z druhé, třeba díky drobné výrobní vadě, jsou výrobky špatné a projevuje se to tou výdrží.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od icepoint »

Takže, nemám G-alarm ani SP%B, Cookies.... apl. zde psané, ovšem spoustu úprav registrů, vzhledů, cca 20 programů, vše vyjma TomToma na kartě- naprosto vše, krom toho, co se neptalo kam instalovat- tipuju 2 hotfixy, aktualizace počasí co hod., akcie co 4, email co 2, na noc tel. pouze vyplý display, radio nevypínám, nechal jsem i HTC task managera, za 8 hod. v noci úbytek 6 %. Takže slušné asi. Přes den horší, do večera vydržím málokdy, ale dost s ním pracuju
mara_n
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 27, 2010 7:10
Zařízení: Sony Xperia Z3 Compact White

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od mara_n »

2Majesty : to s tou výrobou v různých továrnách bych neviděl jako pravděpodobné. Dokud jsem měl ROM 1.48 ale i jiné vařené a nainstaloval jsem tam zde již několikrát zmiňované programy tak baterie ubývala jako splašená. Kolikrát byl problém vydržet od rána do večera. Teď po HR a neinstalování těchto programů je výdrž v pohodě. Takže z tohoto důvodu bych na HW chybu nesázel.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Majesty »

To mě jen napadlo, protože je zajímavé, že někomu to šlape bez problémů v podstatě s čímkoliv a někomu stačí blbina a už má problém se spotřebou. Instalované mám v podstatě všechno jako předtím na ROM 1.48 a ještě navíc pár dalších věcí a spotřebu mám bez problémů, podle používání vydržím jeden až dva a půl dne.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od J. Mlejnek »

YAMATO píše:
SirTom píše:to YAMATO: osobně bych zkusil HR a pak nainstalovat pouze ty aplikace/tweaky které fakt používáš a dal tomu nějaký čas, co to udělá.
BsB bych se osobně vyhnul a ty věci co chceš nastavil v registrech.

ale jak jsem už psal je to jen můj dojem, žádná exaktní měření jsem neprováděl..
No však to jsem taky udělal a jak píšu, 14 dní pohoda, pak najednou mazec. Jak by mohla změna přes BsB nic nedělat a najednou blbnout?

Ale je fakt, že většina těch věcí se dá udělat i přes registry. Jenže mě se sakra vůbec nechce do HR, když nevím, jestli to má smysl.
No a co vlastně dělá BsB? Změny registrů. Proč by měly být ty změny jiné než ruční?

S tím HR naprostý souhlas - dokud se nezjistí v čem je problém, tak to nemá cenu. Nebo ano a pak nic neinstalovat. Ale to pak nemusíme mít PDA, že.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od fido_cz »

Tak dneska mi jde vydrz dolu temer pred ocima. Jsem od rana na 50% a to jsem posla jen par SMS a byl chvilicku na netu. I po restartu to same. Zrovna si tu druhy den hraju s Motorolou Milestone a to je jiny drzak.
Martony
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 08, 2010 15:45
Zařízení: HTC HD 2

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Martony »

Tak teda dnes to opravdu nechápu ráno cca v 7:00 jsem telefon odpojil od proudu a v 16:00 zbývalo 44% telefon ležel na stole a ani jsem na něj nesáhl protože jsem používal služební.Vůbec nevím kde je problém.Může být špatná baterie?? Telefon mám 14 dní.
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od sh.a.rk »

sice nemam hd2 ale s o2 je to obdobne. Na vine je zle nabita baterka.
Priklad nabijam uplne vybitu bateriu po par minutach spravim reset
a zrazu ma baterka 30% , opacny priklad plne nabita baterka nejaky soft reset
a baterka 80% dam na nabijacku a baterka nabita. Skuste preratat podla kapacity
baterie kolko by malo trvat nabitie uplne vybitej baterie. Pri mojej 1500mA baterke by
to malo byt min 3hodiny pri max. nab. prude usb portu - a to neuvazujem straty
pri nabijani. Cize tipujem ze 4-5 hodin. Podla aktivnej dlzky nabijania
je potom aj skutocna vydrz. ci? Ked som skusil zapojit ampermeter medzi baterku
ukazovalo to cca 300mA cize by sa mal nabijat aj cez 5 hodin ,ale nabity je uz po 2 hodinach.
Skuste si to obsledovat.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Hm, to si nemyslím, ale i to stojí za vyzkoušení. Akorát kde na to brát čas.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od marek_proksa »

mě HD2 vydrží cca 24 hod, prostě každý večer dávám nabíjet, kdybych nedal, myslim vydrží druhý den do oběda, ale vcelku to neřeším, nehlídám, mam tam spoust programů, aplikací, včetně těch "obviňovaných" :tlem: cookie, BsB, duttys task manager...etc, telefon používám hodně intenzivně, vcelku jsem teda přesvědčen že výdrž odpovídá, již jsem to tady psal..teď ale jsem vypozoroval rychlejší ubytek a to od doby co nefunguje lokalizace místa v počasí...nevím jestli to má souvislost...
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od Libunda »

Kdybych měl malou výdrž od začátku, tak to taky neřeším. Jenomže......... ze začátku 3 dny No problem a teď?? Škoda mluvit.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od YAMATO »

Kdybych měl "výdrž" co mám teď od začátku, tak bych se HD2 rychle zbavil. Ostatně o tom začínám silně uvažovat, tohle mě fakt nebaví, já ho chci používat a ne zjišťovat co zrovna blbne a kde za pár hodin seženu zásuvku a čas na nabíjení...

Horší je co případně místo HD2. Ten display je zatím bezkonkurenční, prostě už menší nechci...
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od dark_hood »

dalsia vec co ma dnes prekvapila: hral som hru zuma 1.5, po dohrani som pozeral na stav baterky a telefon ukazoval 49%. klasicky som vypol displej a po polhodke necinnosti som znovu kontroloval stav a zrazu 40% :-D

EDIT: hru mam nainstalovanu v pamati telefonu, nie na karte
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od datinko »

Libunda píše:Kdybych měl malou výdrž od začátku, tak to taky neřeším. Jenomže......... ze začátku 3 dny No problem a teď?? Škoda mluvit.
Mne sa to stalo teraz naopak. Mal som ten samý problém ako Yamato alebo Mlejnek. Nakoniec som sa stým zmieril, a nabíjal každý večer.. Niekedy mi tie percentá ubiehali priamo pred očami. Vykonám hovor -1%, hned skontrolujem mail -1%.
Zapnem vypnem skype, hned -1%. Bol som z toho na prášky. ..a .. prestalo to. Nerozumiem tomu. Teraz ráno vyberiem z nabíjačky, furt volám, píšem sms, maily, skype, hudba a večer mám niekedy aj 72% ešte.

Takže klop,klop,klop.

Urobil som jedinú vec, nabíjam až keď klesne pod 20%, a pri spojení s počítačom mám vypnuté nabíjanie. Nech z toho nie je baterka zmetená. A ide.
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Nízká výdrž HD2

Příspěvek od RejPal »

dark_hood píše:dalsia vec co ma dnes prekvapila: hral som hru zuma 1.5, po dohrani som pozeral na stav baterky a telefon ukazoval 49%. klasicky som vypol displej a po polhodke necinnosti som znovu kontroloval stav a zrazu 40% :-D

EDIT: hru mam nainstalovanu v pamati telefonu, nie na karte
A jak dlouho jsi tu hru hrál? 6 hodin?
A co tohle: http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... 5276#17270" onclick="window.open(this.href);return false; :lol:
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů