Tipy a triky na HTC HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

"Bohužel" mám WM6.5...
Pár postřehů po 2 týdnech. Dal jsem baterii 1600mAh, nabíjím 2 x denně (v práci a přes noc doma) - stačilo by 1x, ale nechci riskovat vybití. Na displeji "nějaká" fólie - první sedla ale nevyhnal jsem bubliny, druhá už jen pár bublinek ale netrefil jsem o 2mm polohu, takže je objednána další, zde hojně doporučovaná a na jiném místě fóra žádám o radu, jakou techniku instalace fólie zolit aby sedla perfektně a bez bublin... Asi na to už nemám oči ani ruce...:-). Karta 16 Gb
Instaloval jsem pár aplikací, instalace pohodlná a bez problémů. V horní liště mám hezčí ikony,ikon zrychlené volby je víc, mám správce aplikací kvůli jejich pohodlnému zavírání. Zkoušel jsem klávesnici s CZ diakritikou, ale zatím mi víc vyhovuje původní s většími tlačítky. Protože si WM Player neporadil s videoformátem AVI, stáhnul jsem jiný přehrávač. Také drobná aplikace informující o GPS ve stylu leteckých přístrojů a jedna hra - automobilové závody ovládané pomocí G-senzoru. Stáhnul jsem spoustu svých fotek, filmů, PPS, vše funguje. Rozchodil jsem internet (doma se připojuji přes WiFi), soukromou poštu, telefonování, SMS, MMS, bez problémů -proti klasickému mobilu trochu pomalejší odezvy ale dá se zvyknout. GPS mám autě jiné, takže ho využívám víceméně jen pro Footprints a nějaké plánování tras. A nakonec synchronizace s PC - Outlook i staování souborů taky bez problémů. Ne že bych nenašel mouchy, ale mám telefon krátce a denně zatím objevuji jeho další možnosti. Zmíním jen záhadu - hlasitost během hovoru se nastavuje tlačítkem na boku. Z jakéhosi důvodu se mi najednou sama (??) přenastavila tak, že se ztišovalo horním tlačítkem a ze stejně záhadného důvodu se to po pár dnech vrátilo do normálu. Má s tím někdo zkušenost?
Mohu zatím lehce srovnat s Galaxy S s Androidem, který si koupila přítelkyně. Velikost se drobně liší, ale nic zásadního, Galaxy je tenčí a lehčí (ale plastový). Displej má Galaxy kontrastnější a barevnější, foťák má více možností nastavení, na druhou stranu má HD2 2-diodový blesk a robustní konstrukci. Galaxy uměl AVI hned, já musel stáhnout jiný přehrávač, přijde mi že pro Androida je k dispozici víc hravých aplikací. Android se jeví trochu rychlejší a HD2 mi taky už 2x zamrznul a neragoval na nic, takže jsem musel vyndat baterku - nebo to lze řešit.
jinak?
Mám pár dotazů:
- po vypnutí a zapnutí chce HD2 stále PIN a nedaří se mi najít jak tomu zamezit - mohu poprosit o radu?
- můžete mi dát odkaz na Total Commander pro WM6.5, ideálně v češtině? Nemohu nalézt..
- existuje letecký simulátor i pro WM6.5, který opravdu na HD2 chodí? Nemyslím letecké akční bojovky..
- poradíte spolehlivou techniku nalepení fólie - už se na to ptám jinde, ale 0 reakcí:-)
Zatím děkuji.
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od baron »

Nastavení pinu by mělo být někde v Nastavení --> Zámek.

Jinak TotalCommander máš zde a k tomu češtinu tady.
WhiteFaust
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 12, 2009 21:44
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od WhiteFaust »

IvanGS píše:"Na displeji "nějaká" fólie - první sedla ale nevyhnal jsem bubliny, druhá už jen pár bublinek ale netrefil jsem o 2mm polohu, takže je objednána další, zde hojně doporučovaná a na jiném místě fóra žádám o radu, jakou techniku instalace fólie zolit aby sedla perfektně a bez bublin...
Co se týče fólie, tak tu, kterou máš blbě nasazenou odlep a dej ji do vlažné vody a prsty promni pod vodou. A můžeš se pokoušet znova. Vůbec nebude vadit, že máš bublinky vody pod fólií. Dají se pak snadno vymačkat. Dobré je taky v koupelně udělat páru z horké vody - nebude tam lítat prach. Hodně štěstí, tak to dělám já, ale na Touch Pro 2
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

Díky za radu s fólií, nakonec jsem starou zahodil a instaloval Brando.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř říj 19, 2011 12:41) --

Není možnost odesílat SMS přes PC? Přes den v kanceláři mám HD2 v dokovací kolébce kde se nabíjí a synchronizuje, přes sluchátka telefonuji ale občas přijde SMS, na kterou chci odpovědět a to v kolébce skoro nejde.. Díky.
hoktar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: úte čer 23, 2009 14:04
Zařízení: glofiish x650/hd2/titan/galxy note
Bydliště: Podebrady
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od hoktar »

jeyo mobile
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

Díky, mohu poprosit o odkaz?
A ještě dotaz - v menu nastavení v oblasti Úložiště je paměť členěna na "Úložiště", "Programová" a "Karta SD". Karta je jasná, abych šetřil místem v části "Programová", stáhnul jsem si program Clean RAM, ale stále se mi postupně plní´"Úložiště", aniž bych tam něco vědomě ukládal - mohu poprosit o radu, jak se dá "čistit" i tato část? Díky.
Lolak
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 01, 2011 16:28
Zařízení: HTC HD2

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od Lolak »

Fungujou na WP7 aplikace s příponou CAB a dá se nějak udělat na 6.5, aby fungovali aplika.XAP?
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od RejPal »

Ne.
Ne.
Ne.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

Další dotaz - když byl HD2 nový, občas se mi při nabíjení spustil Car Kit režim. Nějak jsem to vypnul, už nevím jak. Teď jsem v autě zapojil aktivní držák Brodit ale když telefon zasunu, nabíjí se, propojí autem, můžu volat atd. ale do Car Kit režimu se nepřepne. Zkusil jsem nastavení / Další (jiná nastavení) / Car Kit režim a zaškrtl obě volby - "Aut.spuštění Navi Panelu v car kit režimu" i "Aut připojení k níže uvedenému zařízení BT v car kit režimu", ale Car kit režim, resp. Navi panel nikde. Nefunguje to pouze v horizontální poloze (já mám tel. na výšku)? Nemá to souvisclost se skončením platnosti zkušební verze Co-Pilot? Nebo dělám někde chybu? Mimochodem, co vlastně Car Kit režim umožňuje? Díky!
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od RejPal »

Car kit je původně spouštěn pouze hardwarově. Proto se ti spouštěl při zasunutí kabelu. Veškeré info na této stránce.
Tam někde v jiné diskuzi najdeš i jak spouštět přímo z menu, přes zástupce, změnit navigační aplikaci ...
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

Díky členu fóra mám poslední verzi ROM s kompletní češtinou. Doma jsem nastavil poštu, internet, spároval HD2 s autem atd. První dojmy - výrazně vyšší rychlost, zdá se i stabilita ale větší nároky na paměť. Dnes jsem instaloval pár aplikací a ukázalo se, že je to "jen" počítač - něco se podařilo ale např. "cookie.hometab" se v novější verzi "pral" s jinou utilitkou, tak jsem musel dát verzi starší, stejně tak přehrávač TCPMP, ale už vše funguje.
Dod. 6.2.: dnes odstraněn problém s programovou pamětí, najednou není zaplněna z 85% ale cca 45% :) . Takže úplná spokojenost a snad mi HD2 ještě dlouho zůstane...
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od IvanGS »

Všiml jsem si bílých teček pod sklem dospleje, ale nad zobrazeným obrazem, zdá se mi to jako prachová smítka, je to vidět při zapnutém i vypnutém displeji. Máte s tím někdo zkušenost a pokud je to opravdu prach, poradíte jak to vyčistit? Díky!
jajo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 27, 2012 9:31
Zařízení: Nokia XM 9800

Tipy a triky na HTC HD2

Příspěvek od jajo »

tohle je běžná chyba u HTC HD2 je potřeba to poslat výrobci na reklamaci... :???:
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů