Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

Na češtinu se vykašli, pokud budeš flashovat jinou ROM, tak stejně je jen v EN. Sense si můžeš snadno počeštit a enter a delete překlad nevyžaduje. ;-) . Já se do běžných WM v podstatě už ani nedostanu a mobil v CZ je pro mě hrozně nezvyklý. Nějak mi přijde ta EN přirozenější...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Pojedu jen na originálních, nemám už čas ani náladu na experimenty. No ještě uvidím. Ostatně češtinu můžu kdyžtak doplnit.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

To potvrzuji - já používám jen origo, akorát bych chtěl vyházet zbytečné nesmysly!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Takže jsem se rozhodl, možná poněkud překvapivě...vypnul jsem na HD češtinu a s překvapením jsem zjistil, že mi prostě chybí. Aby mi nebylo špatně rozuměno, samozřejmě nemám s angličtinou problém, ostatně řadu aplikací mám v angličtině...nicméně pocitově to prostě nebylo ono. Čili se prozatím spokojím s ROM 1.48 s češtinou.

Takže ještě k té 1.48: samozřejmě jsem četl asi "milion" různých příspěvků ohledně HD2, bugů atd, takže jen pro 100 % jistotu: s nainstalovanými hotfixy (SMS, foťák a kalendář...co měl vlastně opravit?), jak jsem to pochopil, je i tato ROM v podstatě bezproblémová a svižná?

Ale co bugy způsobené češtinou? - to snad byly jen ty zdvojené obrázky (snadno řešitelné) a údajné zpomalení (já ho tedy nepostřehl, ostatně ve srovnání s HD1 asi těžko). Nebo se pletu?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

Co jsem četl, tak to byly přesně tyto drobnosti. Jinak CZ jako taková moc potíží nepůsobí, z mé strany je to spíše "zaujatost", ptz. jsem si právě zvykll zase z PC a PDA na angličtinu a čeština mi přijde nezvyklá. Nejhezčí je v Spb Shell "Souštěč". To se mi líbí. Není nad Eurotran. :lol:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Jj, někdy jsou ty překlady opravdu zajímavé :lol: No každopádně jsem rád, že jsem při vyučování dával pozor. Tak dnes si ho odjednám. Ještě, že mám tak hodnou ženu, že mi toleruje tuhle PDA úchylku :smt055
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od Pistolník »

Jak říkáš. Po hotfixech a pár snadných úpravách je 1.48 bez problémů
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od htcjirka »

Jinak CZ jako taková moc potíží nepůsobí, z mé strany je to spíše "zaujatost"
Zaujatost to neni,nektere upravy registru nefunguji korektne je-li nainstalovana cestina apod.Pro me je cestina sunnysoft bug,nikoliv zaujatost.I na jinych zarizenich byva problem,znamy je u TP2 s oficialnimi WM6.5 a cestinou sunnysoft obcas nelze vyvolat sw klavesnici,proste na kazdem zarizeni neco.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

OK, jde dát nějaké příklady?
roman69
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 27, 2009 19:01
Zařízení: HTC HD2,TITAN,Galaxy S. S3, Note, NOTE 2,Note 10.1

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od roman69 »

Nejsem v dobrém řečeno odborník jako většina z vás,ale dovolím si trochu plků,jelikož HD2 je podle mne pecka.
Moje začátky MPX 220,potom smart S310,trapný pokus o přechod na symbienové Nokie-ůlet,následoval Kaiser to bylo dobré moc-to už jsem tyto mašinky začal využívat hojně na práciIpaq-614,skok na D2 , HD,HD2.
HD2 ač mnozí tvrdí,že to není pracovní nástroj používám častěji na výpoč.tabulky v excelu a nabídky v terénu než všechny předchozí PPC.
Zkoušel jsem i Shell 3.5,ale pokorně jsem se vrátil na sense i když už ho mám samozřejmě upravené.
Zatím jedu Rom 1.48 od sunnysoftu protože mi je čeština nejblíž i přesto,že mám hodně programů An.což mi neva.
A teď hlavní plusy,navigace,internet,velká obrazovka,dobré zpracování,překvapivě skladnost a hlavně...PROCESOR!
Věci které vadily se díky xda nebo jiným machrům dají odstranit a pak už je to žůžo za což jim Moooooc děkuji.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Tak musím říct, že po prvních pár hodinách jsou mé pocity...rozporuplné. A kupodivu nejmenším problémem je kapacitní display.

Ale třeba Java...ten emulátor co tam dali je snad nejhorší co jsem zatím viděl...Opera mini 5 při malém nastaveném písmu jej má stále jak pro slepé, prakticky je to nepoužitelné...bohužel osvědčený Jbed 20081127.2.1 nefunguje (emulátor se spustí, ale nelze nic nainstalovat)...víte někdo o nějakém použitelném? Tj. aby písmo bylo při nastavení "malé" podobné jako v HD1.

Lidé...můžu dát kartu "někomu volat", "někomu psát email" či "někomu psát SMS"...ale ne, abych chtěl někomu více z toho :roll:

Všude je nalezlej Facebook a počasí...ježiš, dobře, ale proč to nejde povypínat, jestli ho nemám/nechci?

Nastavení v Sense...proč tu kartu nejde vypnout?

O bóže, to jsem se zas rozepsal...a hlavně takhle v noci, to si zas zítra budu nadávat. No ale za každou radu tisíceré díky.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

Java je jen na nejnutnější support, ptz. se nepředpokládá masové používání javových aplikací v TOP WM zařízení. Je to stejná situace jako podpora Dosu ve Windows. Maemo s N900 javu nemá vůbec. OM jsem již dlouho nepoužíval a vestavěná Opera 9.7 je sice nenažraná a pomalejší, ale přece jen se předpokládá datový tarif. Je faktem, že při GRPS nebo EDGE úpím.
Ano, můžeš si na rychlou volbu přesně nastavit, zda chceš dotyčnému jen volat, jen SMSkovat, nebo celou vizitku a vybrat si. Šikovná věcička! :idea:
Tyhle věci jako Facebook a spol povypínáš hned v Today: Menu > Personalise Home Screen Tabs a pak jen vyškrtáš co nechceš, aby se ti zobrazovalo. Já se chystám to vyházet z ROMky, ptz. Stocks, Twitter, Facebook a další nepoužívám. Ale je to zažrané do systému a nevím, zda to jde nahradit něčím smysluplnějším. :?:
Nastavení je asi důležité a tak snad na XDA úpravou registrů, nebo Tweakem? Mě osobně nevadí. I když se k němu dostanu stejně přes HW tlačítko .
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od RejPal »

Operu mini používám ve verzi 5 beta 2. Naprosto bezkonkurenční, všechny ostatní prohlížeče včetně "zoo v přírodě" v iphone jsou asi tak pětkrát pomalejší. Java emulátor co tam je je naprosto bezkonkurenčně nejrychlejší - vše ostatní jsou nesmysly a škoda instalovat. Je třeba však správně nastavit operu mini - velikost písma se skutečně při nastavování v menu nemění. Také je možné, že v novějších ROM (od 1.66) je emulátor anebo jeho funkčnost v systému jiná. Nižší ROM jsou utrpení. Pokud chceš zařízení skutečně používat je tu jasná volba, vše ostatní je jen mlácením prázdné slámy.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Bez Opery mini je při GPRS/EDGE internet s Operou ale i jinými "velkými" prohlížeči v podstatě nepoužitelný. Naštěstí už jsem rozběhal jinou versi Jbed.

Co se kontaktů, tak mi tedy přišlo lepší řešení v TF3D, kdy pod fotkou byly ikonky volání, SMS a mailu...no fakt je, že nejméně PDA využívám na volání.

Facebook je zažraný do kontaktů, do alba a kdo ví kde na něj ještě narazím. Možná, že už jsem na něj až moc alergický, slyším Facebook a hledám bouchačku :twisted:

To nastavení uměl odstranit zTF3D AdvancedConfig, ale na Sense nefunguje.

Rejpal, jak jsi tedy nastavil to písmo v OM? registry? Rychlý ten emulátor možná je, ale to jsou i jiné...a tento má např. absurdní editaci textu...chci zadat text, musím tam klepnou aby se objevil kursor, napíšu to, dám OK, pak znovu OK...ještě to mohli víc zkomplikovat :roll:
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od Pistolník »

Nevím, jestli jsem přesně pochopil, co myslíš. Když ťuknu na "ksicht" na kartě Lidé, tak tam při nastavení kontaktu mám samozřejmě zadanou jednu cestu - tedy jak popisuješ. Když ale klikneš na šedivý nápis (jméno kontaktu) pod obrázkem, objeví se Ti všechny možnosti komunikace.
Edit. Tak jsem pochopil dobře. Ťukni na jméno a máš to tam vše.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od fido_cz »

YAMATO píše:Naštěstí už jsem rozběhal jinou versi Jbed.
Jakou verzi Jbed jsi rozbehal???
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

20081203.2.1
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od fido_cz »

Dik, funguje dobre. Povedlo se ti nejak udelat, aby jsi mel spousteci ikonu primo na miniOperu?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

To jsem ještě neřešil, ale určitě by se to hodilo.

Zasekl jsem se na změně datumu v Sense (změna v Manilla souboru...no jo, ale jakém?) a zdvojených obrázcích v albu, které se zázračně vracejí.

Mimochodem, rychlost je celkově super, ale např. odstranění události z HTC kalendáře trvá nepěkně dlouho :-(
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od Milan Pištělka »

Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů