Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od htcjirka »

mihals píše:Jirko, v ROM 1.66 je už prý citlivost snížená. je to tak, nebo je stále potřeba cabík přiinstalovat? díky
Je,ale i tak jsem pouzil cabik z tohoto topicu,ktery je neustale updatovam a s velice kladnymi ohlasy.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=604831" onclick="window.open(this.href);return false;
mihals
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: pát zář 14, 2007 13:38
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mihals »

oka, díky. Já mám nainstalovanou asi nějakou starší verzi (v "odebrat programy" jsem nenašel a jsem teď v práci), tak s 1.66 tam bouchnu poslední verzi. Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od htcjirka »

Verze 3.3 s reduced sensitivity funguje vytecne.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

No je to návykové, leccos stačí, ale jak si zvykneš na lepší, tak je průšvih. Pro mě byla Omnia i8000 s 3,7" naprosto dostačující. Teď jsem jí měl v ruce a koukal jsem, jak je malinká s titěrným displejíčkem.-. :-( . Je to bráno s nadsázkou!
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od Pistolník »

K té návykovosti se mohu jen přidat. 1. nejsem časem (mám ho již 2 měsíce) nepříjemně rozčarovám, ale stále nadšenější. 2. Ta velikost je super. Měl jsem Cruise (2,8"). Když se na něj teď podívám (dal jsem ho synovi), nejen že se netrefím ani stylusem do písmenek, já je ani nevidím.... :-D
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od hudyss »

Mam to uplne stejne jako mike-biker :tlem:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Je to tak. Teď koukám na Trophy. Ten by byl skoro dokonalý, ale proč nemá Snapdragon a proč je ten display tak malý...navíc takhle malý a kapacitní?

-- doplnění předchozího příspěvku (ned led 31, 2010 19:37) --

Lidi, tak je Magnifier ve Wordu nebo ne? Pomůže tato úprava registrů? HKLM/Software/HTC/TextSelection/EnableMagnifier změnit 0 na 1 To je prakticky poslední věc co mě trápí...
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od landov »

Myslim ze u TROPHY malost displeja bohate vyvazi HW klavesnica - som o tom pevne presvedceny.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Ve většině případů nepochybně ano. Možná kdyby už byl a měl Snapdragon, tak bych měl velké dilema.
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od RejPal »

YAMATO píše:Lidi, tak je Magnifier ve Wordu nebo ne? Pomůže tato úprava registrů? HKLM/Software/HTC/TextSelection/EnableMagnifier změnit 0 na 1 To je prakticky poslední věc co mě trápí...
Ne. Ale takovou blbost u wordu vůbec nevyužiješ. Honíš se za něčím co je naprosto zbytečné. Písmo ve wordu si na obrazovce zvětšíš/zmenšíš jak potřebuješ a prstem se pohodlně trefíš kam potřebuješ i při nejmenším písmu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od mike-biker »

Já osobně jsem už dávno dospěl k tomu, že úpravy v Pocket PC jsou tak složité, že to ani nestojí za to. Ale na Yamatovu práci se opravdu SW klávesnice nehodí. Nehledě na to, že sice časem bude stejně kvalitní jako u iPhone, pořád HW kláveska je lepší. Ovšem ne na N97, Blackberry atd. Když už, tak pořádná jako na HTC TP2. Ale pro mě už HW klávesnice není prioritou. ;-) . Tou se stal LCD. Sebelepší klávesnice a stylus nenahradí pořádný LCD při prohlížení netu, dokumentů, atd. A vo vo vo tom to je! Doby 2" LCD jsou pryč. Já mám sice jako druhý foun na výdrž SE W810i - vydrží 5dní, ale ten je dobrý fakt jen na volání a max. SMS a hudbu. Takže na 4GB kartičce ve W810i hudba a je pohoda. Oboje synchronizuju přes Outlook a tak jsem docela operativní. 8-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

No já v zásadě nemám se SW klávesnicemi problém, napsal jsem ěkolik dost velkých prací dokonce i na pidi Diamondovi. Jasně, HW je lepší, ale nesnáším ty různé výsuvné konstrukce a u pevných ke to zas až moc kompromis právě s rozměrem displaye. Kdybych přeházel z 2,8 palcového displaye, tak bych asi počkal na Trophy a byl nadšený, ale jít tak moc dolu z 3,8 WVGA, to se mi fakt nechce. Navíc Snapdragon, ta rychlost je fakt návyková.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od slawski »

RejPal píše:
YAMATO píše:Lidi, tak je Magnifier ve Wordu nebo ne? Pomůže tato úprava registrů? HKLM/Software/HTC/TextSelection/EnableMagnifier změnit 0 na 1 To je prakticky poslední věc co mě trápí...
Ne. Ale takovou blbost u wordu vůbec nevyužiješ. Honíš se za něčím co je naprosto zbytečné. Písmo ve wordu si na obrazovce zvětšíš/zmenšíš jak potřebuješ a prstem se pohodlně trefíš kam potřebuješ i při nejmenším písmu.
mike-biker
Já mám sice jako druhý foun na výdrž SE W810i - vydrží 5dní, ale ten je dobrý fakt jen na volání a max. SMS a hudbu. Takže na 4GB kartičce ve W810i hudba a je pohoda. Oboje synchronizuju přes Outlook a tak jsem docela operativní.

S oběma vřele souhlasím!

PS:
zkoušel někdo spárovat Bluetooth klávesnici?
jirkahop
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 28, 2009 14:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od jirkahop »

Mam sparovanou freedom pro keyboard. Vcera mne prisla z alza.cz. Zatim se s ni seznamuji - zatim jen psani bez funkcnich klaves, diakritiky apod. Ale psani na ni je stejne jako na klasicke klavce. Na delsi texty ji vrele doporucuji.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od slawski »

:) DIKY na nejake vetsi psani bych si ji urcite poridil. Kolik stoji?
jirkahop
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 28, 2009 14:17
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od jirkahop »

Necelé 2000kč
http://www.alza.cz/freedom-pro-keyboard-d149314.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od slawski »

:) Ahoj tim se vetsina delsiho psani vyresi! Na vic jde z ni ovladat i PC! Pokud ji chci ovladat PC musim si dokoupit adapter, nebo mi staci ten od Bluetooth mysi?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Tak dnes jsem se vnutil ke kyslíkům, podařilo se mi do HD2 dát svou kartu, takže jsem mohl pořádně vyzkoušet práci s textem. Kupodivu s velmi dobrým výsledkem. Citlivost displaye si sice rozhodně zaslouží úpravu, ale i tak to šlo, dvoj a trojklik v pohodě i při 50 % zoomu, výběr několika slov je horší, ale dá se to přežít. Díky většímu displayi je i při 50 % zoomu písmo citelně větší než na HD1.

Konečně jsem se taky víc dostal do WM a kupodivu ani tam nebyly s ovládáním větší problémy, i když je zjevné, že to s kapacitním displayem vůbec nepočítalo.

Dále se ukázalo, že viditelnost sensorů asi není tak hrozná a spíš měli u T-M nějaké divné osvětlení.

Co mě zklamalo je nová nabídka Start (nechápu v čem je pokrok), absence Task Manageru na domácí obrazovce (samozřejmě není problém s doinstalací, prostě jen nechápu proč) a rozházení nastavení tu do Sense, tu do WM (mimochodem, dá se v Sense vypnout i karta nastavení?).

Čili jsem prakticky rozhodnut, akorát ještě nevím, zda počkám na češtinu pro 1.66, nebo do něj půjdu rovnou a budu ho mít v angličtině. S tím by nebyl problém, ale pocitově by mi čeština chyběla.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od Pistolník »

Ty bodíky na display jsou opravdu vidět jen při určitém (většinou umělém) osvětlení. Já jsem si jich například všiml asi až po týdnu, kdy na ně kdosi upozorňoval. Takže toho se rozhodně neboj. :tlem:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Pár dotazů na HD2 od jeho kritika :-)

Příspěvek od YAMATO »

Jj, v O2 mají normální osvětlení a musel jsem hodně hledat.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů