Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem

MÁM HD2 A KOUPIL BYCH si HO znovu?

ano
129
87%
ne
20
13%
 
Celkem hlasů: 149

Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

spokojenost s htc hd2

Příspěvek od Mauik »

Moje skusenosti su zatial tiez velmi pozitivne. Pred dvoma rokmi som zo symbianu presiel na win. Bol som prekvapeny, kolko moznosti skryva ale bola to tiez niekedy krizova cesta. Moj stary HTC Cruise bola dobra masinka a oproti nejakej dumb Nokii uplny borec. Pred nejaky polrokom som zacal pokukovat po HTC Touch HD ale nahoda aj okolnosti nedovolili, aby som ho kupil. Prve info o HD2 ma velmi zaujali a sledoval som o nom vsetko uz od oktobra. Nebol som si uplne isty ale aj tak som si ho dal pod stromcek. Zatial je vsetko ako ma.
Od vyrobcu je nahodena ROM1.48, fotoaparat bez problemov (sem tam blbne HTC album), ruzovy flek nevidim alebo nemam. Vadi mi slabsia vydrz baterie, lenze na druhu stranu sa s nim tieto dni hram a upravujem cele hodiny, takze sa ani nedivim, ze musim kazdy vecer nabijat :wink: Zamrzol za prvy tyzden dva krat, stale pri tej istej hre-takze v pohode. Davam si nanho pozor, pad sa zatial neuskutocnil, klop klop. Stale uvazujem nad invisible shieldom...
Celkovo je to skvely mobil. Uz z krabice je v pohode pouzitelny, no ked si clovek k nemu sadne, precita XDA forum a vytuninguje ho trochu, je takmer dokonaly. Ano, mohol by mat zvukovy vystup ako MS Zune, optiku a snimac ako kompakty Canon, stylus a podobne ale marketing nedovoli, co uz :???:
John Pop
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 19, 2009 17:30
Zařízení: HTC HD2

spokojenost s htc hd2

Příspěvek od John Pop »

To čo som od telefonu chcel najviac, teda veľký displej, aby vedel prehrávať plynule divX a aby sa na tom dali dobre čítať e-booky, to všetko som od neho dostal a aj niečo navyše ako: dokonale kontakty, kde sa dá uložiť spústa informácií a aj program Footprints bol pre mňa milým prekvapením. Je fajn zaznamenať si fotkou miesta, ktoré ste navštívili, pridať k nim zvukovú a textovú informáciu spolu s GPS súradnicami. Ale pri tomto programe obzvlášť zamrzí jeho najväčšia slabina: foťák. To sú len také kecy, že na fotenie si mám kúpiť foťák. Koľko z nás nosí stále pri sebe foťák? Mobil mám pri sebe vždy a často sa stane, že si chcem nečakane niečo odfotiť tak ako napríklad teraz keď som si chcel odfotiť zasneženú krajinu a fotka vyzerala skoro ako z Marsu pretože uprostred bola ružová. Sotwérový fix na túto závadu mi strašne spomalil mobil až som ho musel natvrdo resetnúť a ani neviem či ten fix funguje a teraz sa ho bojím tam dať znovu.
Napriek tomu foťáku a problému s SMS je to pre mňa najlepší mobil. To čo som chcel najviac od neho to som aj dostal.
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

spokojenost s htc hd2

Příspěvek od tomasmedek »

John Pop píše:To sú len také kecy, že na fotenie si mám kúpiť foťák
Máš 100% pravdu. Jsou mobily, co fotí daleko líp, ale většina majitelů HD2 to nechce uznat. Nevím, kde se v lidech bere ten sklon obhajovat něco, co je evidentně špatně. První majitelé iPhonů svého času měli neskutečné teorie o tom, proč je vlastně skvělý, že jejich mobil nemá doručenky SMS a MMS jako takový. Byla sranda to číst. Nebo teď majitelé N97 neuznají, že takhle by vlajková loď fakt vypadat neměla. Já jsem velký fanda BMW a relativně spokojený majitel. Včera sem na patřičné diskuzní fórum napsal, že - ruku na srdce - na sněhu je to auto na pytel. A už tam jedou teorie, že jsem blbej, ve skutečnosti je to super, že to je na sněhu neřiditelný nebezpečný auto... To jen zírám.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od slawski »

:tlem: Je to opravdu zvlastni, ziskavame naklonnost k vecem! Mnozi znas by se mohli vyznat milji sve HD2 Nokii iphone atd. Vzdyt kolik clapu si duverne povida se svym autem?!
Pro nas kteri to moc nechapou to muze byt docela sranda :oops:

Takovy duverny vztah ke svemu HD2 jeste nemam. Presto hlasuju pro spokojenost. Splnil ma ocekavani a zadny zasadni problem! Fotak HD2 mi nevadi, ikdyz nemam jiny opravdovy fotak proste nefotim.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od mike-biker »

Byl jsem na foťák alergický - když začaly první mobily, tak jsem nadával na další nesmysl v mobilu, ale od dob K750i a W800i s 2Mpix opravdu fotícím a ostřícím se hodně změnilo. Ruku na srdce - stačí mi opravdu, když je to použitelné na displeji k prohlížení. A upřímně řečeno, priorita je pro mě displej. Stejně tako u TV - i kdyby uměla chodit a měla Double HDTV, tak pokud bude mít úhlopříčku 55cm, tak je to už o ničem. Na lepší se snadno zvyká a i mezi Samsungem i8000 s luxusní 3,7" úhlopříčkou a tímto strojem s 4,3" je obrovský rozdíl.
Dá se s tím nesouhlasit, nekoupit si ho, ale to je tak vše, co se s tím dá dělat. ;-)
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od tomasmedek »

Však taky jo, už jsem to tu psal jinde - já si mobily kupuju více méně jen kvůli displayi. Potřebuju kvůli práci co největší display a tak jsem hned šáhnul po HD2. To je jeho největší přednost, proto ho nechci prodat, byť z něj nadšený nejsem ani trochu. Ale hned jak někdo udělá mobil 1024x768, jdu to něj :-)

Ale zase abychom nechválili display HD2 příliš, je třeba poznamenat, že barevné podání nic moc. Například pleťovka je úplně zrůdná - lehce do purpurova, fuj. Na to byl nepřekonatelný i8910, na něm všichni vypadali krásně a pleťovka mňam.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od Majesty »

Po mnohaletém používání symbianových Nokií a zkušenostmi s N97 bylo jasné a nevyhnutelné změnit značku. HTC se mi celkem líbilo, takže jsem začal dávat dohromady informace, procházel různá fóra a komentáře. Trochu mě vystrašily informace o chybách a některých problémech, hlavně časté zamrzání. Ale postupně se začaly objevovat opravy a všemožná vylepšení, tak jsem nakonec do HD2 šel, i přes naprostou neznalost WM (měl jsem jen kratičkou možnost vyzkoušet Omnii). Koupil jsem u VF s CZ lokalizací a vše bez problémů. Naprosto všechno mi funguje jak má, ani jednou mi telefon nezamrznul, ani se mi nestalo, že by neodeslal sms. Foťák mám bez problémů a zatím jsem instaloval jen pár věcí na úpravy vzhledu, datum, správnou češtinu v počasí..... Momentálně čekám na větší kartu abych mohl instalovat i nějaký sw co bych rád měl, hlavně navigaci. Na přeinstalace ROM a podobných věcí si zatím netroufám, nikdy jsem to nedělal a nerad bych něco zmrvil. Možná i proto mi zatím bez problémů funguje. Je rychlejší než jsem čekal a velikost je díky tvaru výborná, telefon se dobře drží i ovládá. Při běžném používání nabíjím tak druhý den večer, někdy až třetí den kolem poledne.
Co mi na něm vadí je spíš o tom, že jsem si už zvykl na určité funkce a často něco hledám jinde než to je. Určité možnosti proti mým zvyklostem nejsou vůbec a některé na dnešní dobu "logické" věci zkrátka fungují jinak. Například nemožnost uložit jednou volbou přehrávanou skladbu jako vyzvánění či tón budíku nebo samovolné připojování k internetu. Také psaní sms (časté překlepy) je pro mě osobně asi největší problém. Postupně se to ale zlepšuje a bude to spíš o zvyku. Pokud si někdo koupí telefon bez předchozích informací, pak chápu, že takové věci jsou pro něj zklamáním a nakonec celkově převáží dojem, že je to špatný model. Pokud někdo chce všechny "své" funkce rovnou, ať si koupí model co je má a je bez OS a nemusí se rozčilovat. Já osobně si kupuji telefony s OS proto, abych si je mohl přizpůsobit a plně využít nabízených možností. Tak jako tak, telefon už z výroby je funkční a schopen normálního provozu a jestli někomu vadí že si bude muset doinstalovávat programy a vylepšení, potom žádný telefon s OS potažmo HD2 není pro něj. Ještě mi vadí ostrá hrana čočky fotoaparátu a chybějící krytka a potom je pro mě dost nepochopitelné, že v dnešní době prodávají telefon jen s 2GB paměťovkou.
Za mě hlas pro a klidně bych si ho koupil znova. Daleko předčil moje očekávání.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

a) má příšerný foťák na dnešní poměry - brutální komprese, neostrost
b) má červený flek uprostřed fotky/videa
c) neumí fotit s bleskem nepřesvíceně
d) každou chvíli odmítá odesílat/přijímat SMS, ale vy se o tom nedozvíte
e) samovolně se připojuje k internetu a následně se od něj neodpojí
f) má přecitlivělý display, na kterém je velmi, VELMI složité psát SMS; psaní jednou rukou nebo v autě je nemyslitelné
g) občas se zamkne a už nejde odemknout do vyndání baterie
h) v uživatelském jménu v nastavení e-mailu nelze použít @ - trapas
i) neumí použít MP3 na vyzvánění budíku
j) asi 100 dalších bugů ala brzy zhasínající hardwarová tlačítka apod.
Ke vsem bodum se vyjadrovat nebudu,vystrihl jsem jen nektere
B) muj cervenym(ci naruzovelym) flekem netrpi - reklamuj
D) vyreseno poslednim hotfixem ze 14.1 2010
E) chyba pouze v tvem nastaveni,zakaz aktualizace ruznych programu jakym je pocasi,GPS atd
F) citlivost se da nastavit a snizit,pak je vse ok
G) takove problemy pusobi asi tvuj doinstalovany soft atd atd
J) neprehanej,zadne zarizeni neni dokonale,100 bugu,to mas jeste co vyjmenovavat
miškolc
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 22, 2007 18:56
Zařízení: HTC Vox & HTC HD2
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od miškolc »

HD2 mám asi 2 týdny a jsem maximálně spokojen. ROM 1.48 s CZ lokalizací ale nechal jsem to v angličtině (jednak se v ní lépe orientuji a čeština s sebou často nese řadu chyb).
Zatím jsem nezaznamenal žádný z uváděných problémů (sms, hlasitost hovoru, růžový flek atd.) všechno šlape jak má, ale uvidíme časem;) Neistaloval jsem ani žádný opravný balíček a s flashováním taky čekám...
Telefonu dávám celkem zabrat a denně instaluju množství aplikací a tweaků ale zatím mi nezamrzl. Na zem mi taky ješte nespadl;)
Ovládání na kapacitním displeji je parádní, a to nemám zrovna malé ruce. Jen za hranicemi sense v klasických wm to chce trochu cviku.
Co se týče HW snad jen baterie mohla mít větší kapacitu a interní paměti je taky poskromnu. Jinak SW jde vždy pořešit a co mi chybí prostě nainstaluju.

HD2 bych určitě koupil znova. Pro člověka, který si chce zařízení sám vyladit, je to jasná volba.
Rozhodně bych ho nedoporučil nikomu, kdo chce mít hned po zakoupení "všechno vevnitř" a už se o nic nestarat.
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od Pepa 3 »

Občas nějakou mušku najdu, která se určitě časem vyřeší, jinak naprostá spokojenost.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od Vitezslav2 »

Přečti si to ještě jednou a pořádně.Ty vady o kterých píšeš má mizivé procento uživatelů,zbytek už je softwarově vyřešil.
A chceš upřímnost?Mám ho 4 měsíce a HR jsem nemusel dělat ani jednou.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od Standa »

OT: Jackale já to vidím podobně. Snaha omluvit nedodělky svého přístroje je bohužel typickou součástí uživatele. Nemyslím teď nikoho konkrétně, vidím to v průběhu let na fórech, kdy se potřeby lidí mění přesně podle toho, jak výrobci přidávají či ubírají funkce, a to v tom smyslu, že výkon a funkce telefonu jsou vítány a chváleny, následné novější nedodělané nevýkonné přístroje jsou kupodivu chváleny také s tím, že vynechané funkce těch předchozích nikdo nepotřebuje, nemají smysl a jsou pro puberťáky. Překvapivě ovšem, pokud se po dalších několika letech objeví na trhu telefon, který většinu do té doby chybějících funkcí má, stává se hitem recenzentů i zákazníků.
Holt výrobci umí výrazně hýbat potřebami uživatelů, ovšem toto si sami uživatelé neradi přiznávají :-).

P.S.: nemluvím o nikom a o ničem konkrétně, jde mi o jakýsi obecný typický prvek. ;-)
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od Spinner »

To je právě to, že těch kteří mají HTC HD2 je hodně a těch, kteří mají Omniu tolik není. Samsung dělá špičkové PDA, ale i přesto, když jsem se rozhodoval, zda koupit HTC HD2, nebo jiné PDA, opět jsem vsadil na HTC. Pokud jsou nějaké drobné problémy, tak nejsou určitě zásadního charakteru.
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od tomasmedek »

JackalJackal píše:Ne si zakoupit telefon a spolehnout se na XDA, že zachrání co je špatně ?
Máš pravdu ve všem, co jsi napsal. Bohužel si to spousta (ne všichni!) uživatelů nepřizná a ráda se opíjí pocitem, že když dali cca 14000Kč za telefon, tak přeci musí být skvělej, ne? A když oponuješ, dostane se ti argumentů tipu: "Pane, to fungl nový auto, co jste si koupil, sice šmajdá jedním kolem, ale to vám v pneuservisu opraví. Taky se občas samo nastartuje a nejde chcípnout, ale to je super vlastnost. Občas se zamkne a nedostanete se do něj, ale když vypáčíte kapotu a vyndáte baterii, tak se zase odemkne. Jo, taky občas naplno topí, i když je vedro, ale to je taky normální, ona je teplota klimatizace v základu spojená s teplotou chladící kapaliny. Ale víte co, pane, prodejte to, na tohle auto vy nemáte..."

Vždycky jsem byl přesvědčený, že toto a podobná fóra existují proto, aby se zde mluvilo a problémech nebo nedostatcích. Všichni víme, že HD2 má své přednosti (procesor, display, zpracování), ale to si snad nemusíme psát dokola. Jenže tady, když někdo založí téma o spokojenosti a člověk vysloví, co všechno je špatně, tak je negramotný negativista. Je vtipné to číst.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak jak pise Miskolc.HD2 neni idealni zarizeni,zadne zarizeni neni idelani,ale HD2 funguje naprosto perfektne a spolehlive a to me bezi na puvodni rom 1.43.Ani ji na novejsi preistalovavat nehodlam,nybrz neni duvod.Jsem rad ze se me vyhnuly problemy ruzoveho fleku,praskani sluchatka ci samovolne zesilovani.Jinak krome baterie,ktera mohla byt lepsi nemohu zatim zarizeni nic vytknout.S prichodem HD2 take pribylo dost novacku,kteri maji windows poprve a instaluji kazdou blbost,kazdy tweakapod a tim si po te zpusobi samotnou nestabilitu obcasne zamrzani apod.Ja delam pokazde zalohu pred istalaci napr nejakeho noveho tweaku ci nove aplikaci,behem chvile se pak mohu vratit na predchozi stav a odhalit tak nedostatky apod.
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od prcek15 »

Ikdyž s WM na HD2 začínám, tak už se v něm docela vyznám. Byl sem blázen do S60, vše jsem testoval, za den sem tam nahrál tak 50 app a další den jich 50 odinstalovával. :grin: To jsem měl ještě N95, ale teď mám HD2 a to je o dost lepší zařízení. V mobileach a PDA se zabývám hlavně o navigace a musím říct, že výkon GPS čipu v HD2 se vyrovná PNA navigaci. Záreoveň přiznávám, že má pár mušek, ale na 100% se přidávám k té spokojené komunitě uživatelů s HD2. Jinak teď používám ROMku XannyTech Pandora 1.1 a nemůžu si ji vynachválit. Doporučuji! Tady sem jí dal kdyžtak na Ulož.to i s HSPL, kdyby někdo chtěl. :wink:

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/3674741/htc-hd2-wwe-rom-1.61-xt-pandora-1.1.rar
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od marek_proksa »

ja osobně jsem z htc spokojen, je to me první, nebo spíš druhé wm zařízení, doteď symbian nokie...na nějaké chyby ve firmware jsem teda víc než zvykly :tlem: :tlem: ale jinak v podstatě souhlasím se vším co napsáno výše jest, nevím jestli jsem měl štěstí ale vlastně jsem objevil 2 nedostatky, klasicky růžové fotky - neřeším, ale uznávám že přístroj za 14 000 by to míti neměl,,,kdesi jsem viděl teď fotky z google nexus a ten růžový flek tam byl taky, tady je asi něco fakt špatně.. no a sms a to je fakt průser, to přiznám, to se opravdu ani po 2 hotfixech nepovedlo, tohle je věc kdy jsem ochoten jit přístroj i reklamovat, počkám na novou ofiko rom a jak se to nespraví tak půjde...jinak nezamrza, nechrasti, nezesiluje, nic co by se tady řešilo..v podstatě až na výš uvedené jsem vcelku spokojen. Doinstal. něco software, vše legální software, - copilot, něco od spb, nějaký budík...etc, nic extra, nevrtám se v registrech bo tomu nerozumim :grin: , mam v angličtině, a telefon užívám..jinak jak jsem vybiral, rozhodoval jsem se mezi HD2 a omnia II která tady byla zmíněna, v podstatě rozhodlo že HD2 se objevil v nabídce vodafonu a já měl na něj nárok...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Pokud nejsi spokojeny ani z druhym hotfixem co se tyce HTC messagingu staci disablovat HTC messaging a vratit se tak na klasicky messaging jak jej na wm zname.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od marek_proksa »

zkusím, děkuji...jen nemůžu přijít na to jak zakázat htc messaging....a aktivovat wm messaging,díky za radu...m
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak jste spokojeni s HTC HD2 (diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Vkladam cabik,ktery ti aktivuje klasicky HTC Messaging.Nainstalovat,restart a je to.
Přílohy
Enable Classic Messaging.cab
(21.54 KiB) Staženo 84 x
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů