Vzdialena plocha

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

Nazdar,
rad by som rozchodil ovladanie vzdialenej plochy z HD2-ky. To, ze je to na kapacitnom displeji dost nesikovne viem a nechcem to tu rozoberat. Na tuto temu toho bolo napisane uz dost. Nie som ziadny admin ani serv. spravca a keby som bol asi by som sa nepytal, ze? :tlem: Rad by som to skusil, avsak neviem ako nato. Pouzil som aj uja Googla, ale nic lopatisticke som nenasiel. Na PC mam WIN XP. Treba tam nieco doinstalovat, alebo staci len nastavit? Prosim najde sa niekto kto napise strucny navod ako to rozchodit v PC a co nastavit v tel. Este napisem, ze mam dynamicku IP adresu.
Dakujem.

Prajem vam vsetkym do noveho roku vela zdravia, stastia a uspechov a nech vas tie masiny posluchaju. Aj tie vo vacku a aj tie po vasom boku! :smt023
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Vzdialena plocha

Příspěvek od slawski »

:) ahoj jsem v uplne stejne situaci jak popisujes. Urcite nejsme sami, kdo by uvital navod. Obcas pomaham znamym pres TeamViever na velkem PC. za pripadny navod predem dekuji.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Vzdialena plocha

Příspěvek od Petulinek »

Sice tu nemam ted XP, kazdopadne je tam moznost povolit pripojeni vzdalenym uzivatelum. Pocitac - Vlastnosti a tam jedna ze zalozek. Vic neni treba nic, jen znat uzivatelske jmeno a heslo :-)
kolemjdouci10
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2009 11:13
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od kolemjdouci10 »

Taky bych rád poprosil o radu. Když se pokusím připojit přes Twist Surf+ na vzdálenou plochu, t.j. vyplním přihlašovací údaje a kliknu na connect, tak mě to vyhodí hlášku:
Cannot Connect with current connection settings. To change your connection settings tap here.
Když tam kliknu, dostanu se do nastavení "Connections" (T-mobile internet a My work network), kde mám normálně nastavený funkční připojení internetu přes internet.t-mobile.cz (Twist surf+). Jiný internetový aplikace mi normálně jedou (opera, google maps, youtube, počasí atd.). Mám ofiko WWE ROM 1.43. Přes Active Sync přes internet v PC se tam v pohodě připojím.
Prohledal jsem na netu co šlo a na nic jsem nepřišel. V T-mobile mi taky neporadili. Moc bych Vás prosil o radu...
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Vzdialena plocha

Příspěvek od slawski »

:tlem: at zkousim co zkousim pripjit se nemohu.
Zrejme nemam verejnou IP? :roll:
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

TO: Petulinek

V XP na karte "vzdialena plocha" to mam povolene.
Mam router ZyXel kde som povil port 3389 a vypol som Firewall. V telefone som do policka "Pocitac" zadal IP adresu mojho pocitaca ktoru som zistil cez ipconfig vyplnil "Pouzivatela" a "Heslo". "Domenu som nevyplnal. Dal som pripojit a pripojenie sa nekonalo. Skusil som zadat IP routra a nic, tak som na http://www.moja-ip.sk" onclick="window.open(this.href);return false; zistil aku mam verejnu IP v sieti, zadal a nic. Tak neviem kde moze byt chyba.
eth4rendil
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 02, 2010 18:49
Zařízení: omnia

Vzdialena plocha

Příspěvek od eth4rendil »

skús si či máš ten ten port na routri otvorený. Pridal som na stránku port tester, ten ti overí "zvonku" či je port na zvolenej IP adrese otvorený viz. http://www.moja-ip.sk/port
kolemjdouci10
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2009 11:13
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od kolemjdouci10 »

Prosím mohl by někdo kdo má Twist surf+ vyzkoušet připojení na vzdálenou plochu? Jestli třeba náhodou operátor nemá blokovaný port. Už si jinak nevím rady.
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

TO: eth4rendil

Podla tohto testu je ten port zavrety. Som s toho jelen, v routry mam okrem tohto portu povolene este dalsie 3, ktore pouzivaju nejake programy a tie fachaju. Dal som overit aj tie 3 a vysledok bol taky isty. Tak teraz neviem coho sa mam drzat.
Poradi niekto?
eth4rendil
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 02, 2010 18:49
Zařízení: omnia

Vzdialena plocha

Příspěvek od eth4rendil »

no chod na portforward.com a tam si najdi svoj router a ten port si presmeruj na konkr PC... pre istotu si vypni v pc firewall a musi to ist
NaTuRaL
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř črc 29, 2009 9:53
Zařízení: HTC - DESIRE, TP, Himalaya

Vzdialena plocha

Příspěvek od NaTuRaL »

a co treba pouzit na tu vzdalenou plochu treba soft 3 strany, pouzivam LOGMEIN.COM, uz od MDAII a jsem snim velice spokojen a muyu se pripojit odkudkoliv a PC muzu pripojit na jakemkoliv pripojeni bez zjistovani IP ADRESY
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

No mal som dojem, ze to nebude az taky oriesok :smt017 . Soft 3 strany a plateny na vyskusanie instalovat nebudem. Hold zmierim sa s tym, ze skusat nebudem.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Vzdialena plocha

Příspěvek od Petulinek »

Pokud mas verejnou IP na routeru, musis na nem forwardovat port na lokalni IP te stanice, potom by to melo v pohode bezet. Pripadne si na routeru pokud to umi nastavit VPN a pripojit si nejprve VPN a potom lokalni IP te stanice.
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

No tak som to konecne rozchodil, ale nesplnilo to moje ocakavania. Moj hlavny zamer bol aby som mohol na dialku vypnut PC. Bohuzial ale cez vzdialenu plochu sa da len odhlasit alebo uzamknut PC. Alebo sa mylim? A este jedna vec mi vadi, a to ze pracovna plocha je na vysku. Da sa to zmenit aby bola na sirku? V nastaveniach vzdialenej plochy som to nenasiel.
jirza
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 23, 2009 12:38
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od jirza »

Sice to nedělám z HTC HD, ale přes vzdálenou plochu vypínám NB, takže by to mělo jít i z HTC HD. Zkus na vzdálené ploše pustit cmd a v něm zadat příkaz shutdown s odpovídajícími parametry.(např: shutdown /s /p )
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Vzdialena plocha

Příspěvek od Petulinek »

Jak psal Jirza, pres cmd, jinak si nastav otaceni pro Remote Desktop v HD2 a budes ji mit na sirku :)
Peter TAGTGREN
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 11, 2009 16:29
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Peter TAGTGREN »

OK s tym vypinanim si poradim, ale natocenie neviem nastavit. V moznostiach vzdialenej plochy som nikde take nastavenie nenasiel. Prosim o radu a slubujem, ze na chvilku dam pokoj! :shisha:

edit by admin: Necituj poslední příspěvek, je to zbytečné!

-- doplnění předchozího příspěvku (úte led 12, 2010 15:06) --

:smt100 Prosim, prosim poradte ako natocim vzdialenu plochu na sirku :smt100
qendorf
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 08, 2009 14:11
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od qendorf »

taky nevim :)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Vzdialena plocha

Příspěvek od Petulinek »

Chlapci chlapci, co třeba HLEDAT? Remote Desktop je aplikace jako každá jiná... Takže nastavit v nějakém SW co to umožňuje jeho otáčení.. Třeba v BsB... A spustit naležato.
Losondros
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 08, 2010 3:06
Zařízení: HTC HD2

Vzdialena plocha

Příspěvek od Losondros »

Přesně jak píše Petulinek. Pokud nemáš nainstalovaný BSB Tweaks, tak si ho nainstaluj, je to hodně užitečná věc a tam to v pohodě nastavíš to otáčení nebo třeba zoomování.

A sice jsi psal, že nechceš na vzdálenou plochu instalovat žádnej další soft,že to chceš jen zkusit...ale kdyby jsis to rozmyslel, tak používám hamachi a realVNC (VNC viewer nebo by se dalo i Mocha VNC) a počítač přes to i vypnu normálně bez příkazové řádky. Ale musíš mít hamachi i realVNC nainstalovaný i pc. Naoplátku je výhoda větší bezpečnosti.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů