Problém s emaily

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Problém s emaily

Příspěvek od icepoint »

Zdravím, mám problémek: Na stolním PC používám Visty a emaily ze seznam.cz stahuju pomocí Outlook Express vlastně Outlook Email nebo windows Email se to myslím jmenuje ve vistách- píšu z notebooku s XP. Mám nastaveno ponechat zprávy na serveru, dokud se neodstraní ze složky odstraněná pošta- funguje ok. Teď k HD2.: nechal jsem telefon a operátora O2 nastavit připojení k netu a email na seznamu. Připojení ok, emaily stahuje, ovšem ne jak bych chtěl. Mám nastaveno stahovat za poslední 3dny,stahovat co 2 hodiny, celou zprávu a po odstranění smazat ze serveru. Tedy velmi podobně jako na stolním PC- kam v poslední době ani nechodím, páč mám krásné HD2 že jo! Nastavilo se automaticky k protokolu pop3 i k smtp nějaké číslo... už jsem to odstranil, bylo to něco jako pop3.seznam.cz:95- nevím přesně, něco podobného i k odchozí poště smtp. Problém je, že telefon nikdy nestáhne celou zprávu s přílohami, resp. někdy ano, spíš malé zprávy a u jiných píše - celá zpráva bude stažena při příštím připojení,což za 2 hod nastane na druhý pokus, poté co zkouknu zprávu a odstraním ji- vymažu ze složky odstraněná pošta nedojde k vymazání na serveru a za 2 hodiny ji tam mám znovu, resp. všechny co jsem vymazal za poslední 3 dny. Fungovalo to s autom. konfigurací emailu na seznamu i s mou ruční bez těch čísel za protokoly. Možná jsem lama a souvisí to nějak s nastavením na stolním PC- vůbec netuším, ve vistách je jen okénko, kde jsem zatrhnul ponechat zprávy na serveru a odstranit ze serveru po odtranění zpráv ze složky odstraněná pošta. Tak co mám špatně, proč HD nestahuje zprávy celé a proč je nesmaže na serveru podle nastavení_ ? Díky za pomoc případnou.
danndee
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 26, 2007 6:21

Problém s emaily

Příspěvek od danndee »

v telefonu se dá nastavit jestli chceš stahnout celý mail do telefonu (bez příloh) tj. hlavička a tělo zprávy a nebo do jakého limitu tj. např. do limitu 5kb coz je nastaveno standardně. Takze toto musis změnit. Pak ti uz budou chodit všechny maily a nebudeš muset je manuálně stahovat. S přílohou je to také. Pokud se ti mají automaticky stahovat přílohy, tak to musís nastavit a pak cestu kde se mají ukládat. Dále bych ti radil dát Direct push, kdy by se ti mělo vše dělat automaticky (bacha na datový tarif)
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Problém s emaily

Příspěvek od icepoint »

Ehm, píšu, že mám nastaveno stáhnout celý- resp. napsal jsem celou zprávu. o nastavení přílohy jsem našel jen to, kam je uložit-mobil-karta. A stejně to nestáhne. A pak mi vadí taky to, že to nesmaže na serveru a stáhne to znova. Tarif mám neomezený, takže neřeším. Co je Direct Push!!? asi zagůgluju.
abcdef
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 13, 2009 13:44
Zařízení: HTC HD2

Problém s emaily

Příspěvek od abcdef »

Nazdárek, mám trochu problém s odosielaním mailov, prijímam všetky maily, ale nedá sa nič odoslať (priamo zo sense.) Mám predplatenú kartu vodafone, a mail na seznam.cz, mám to klasicky nastavené pop3.seznam.cz a smtp.seznam.cz, tak neviem, kde by mohla byť chyba, nejaký nápad ?
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Problém s emaily

Příspěvek od J. Mlejnek »

Osobně bych doporučil mail smazat a znovu nastavit přes klasické WM nastavení. Mně po nastavení přes Sense mail vůbec nefungoval, přes WM spolehlivě. Ta mail karta v Sense je celkově - řekněme problematicky použitelná? Např. zobrazování diakritiky je v ní také dost divoké. WM mail je sice méně efektní, zato však spolehlivý a přehledný.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s emaily

Příspěvek od htcjirka »

mám to klasicky nastavené pop3.seznam.cz a smtp.seznam.cz, tak neviem
Mas spatne nastavene smtp
Pokud mas operatora nemuze byt smt.seznam.cz.
Ja mam napr. O2 a smtp musi mit tvar smtp.etmail.cz.Podobne to bude u Vodafonu.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Problém s emaily

Příspěvek od Pistolník »

V tom problém nebude. Mám O2 a normálně smtp.seznam.cz. Vše funguje. Spíš bych se zaměřil na zaškrtnutí : Server odchozí pošty vyžaduje ověření a : Požít stejné uživatelské jméno a heslo k odslání mailu. Naproti tomu nezaškrtávat SSL.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s emaily

Příspěvek od htcjirka »

Me u pausalu O2 smtp.seznam.cz nefunguje.Takze taktez bych se na to zameril.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Problém s emaily

Příspěvek od Pistolník »

To je zvláštní. Měl jsem to tak u Vodafonu, teď u O2 a No problem. Jsem připojen přes 02 Internet. Mělo by to být stejné jak na PC, ne? Proč by tam měla být jiná brána.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s emaily

Příspěvek od htcjirka »

Stejne jako u providera wifi,ten ma take svoje smtp

Na strankach O2 to maji tez napsano v dotazech

* Jaký SMTP server mohou využívat zákazníci O2?
* Pro zákazníky O2 je určen server s označením smtp.etmail.cz.
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Problém s emaily

Příspěvek od Pistolník »

Přes wifi to je jasný. To mám odchozí bránu jinak. Tak sákryš, jaktože mi to už roky funguje takto?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s emaily

Příspěvek od htcjirka »

Me se neptej,nekomu chodi seznam nekomu ne.Ale hlavni je to ze operatorske smtp chodi vzdy.

Tady jeste vloupnu kousek citace z jinych for

Správné nastavení e-mailového klienta je závislé primárně na operátorovi a ten JEDNOZNAČNĚ doporučuje použití svého smtp serveru.
Operátoři mají tendenci omezovat přístup k cizím smtp serverům kvůli relyingu spamu. To nemá co dělat s technickou schopností nebo neschopností spojit se se serverem. Dokud neuvidíme white- a blacklisty operátorů, vše je jenom o pokusu a omylu. Jediná SPOLEHLIVÁ cesta je řídit se jejich instrukcemi.
abcdef
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 13, 2009 13:44
Zařízení: HTC HD2

Problém s emaily

Příspěvek od abcdef »

Hm, tak pridám pár svojich nových postrehov :)

... už mi to funguje cez smtp.seznam.cz, ... postupoval som následovne, zmazal som v sense mail môj účet, vypol som sense a nakonfiguroval som mail zase (jednu časť to dokonca robilo automaticky), zapnem sense, skontrolujem čo sa tam nastavilo -> pop3.seznam.cz:995 a smtp.seznam.cz:25 ... hm, fungovať to funguje, snáď nenastane nejaký problém, alebo nečakané extra výdaje.. zatial je to oK :)
atry
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte říj 06, 2009 17:10
Zařízení: palm

Problém s emaily

Příspěvek od atry »

..lze nějak odstranit ten "outlook" účet?..
..klasicky přes příkaz "odstranit" to nejde..
..tak snad nějakým zásahem do registrů?
Andrewxtrail
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 22, 2010 20:47
Zařízení: HTC Touch Diamond

Problém s emaily

Příspěvek od Andrewxtrail »

Zdravím mám otázečku, mám HTC Touch Diamond a používám email na seznamu.
Odesílání a stahování emailů je bez problémů, co mě však štve je, že ( a nikde jsem toto na fóru nenašel ?! )
když dám odeslat a přijmout se mi automaticky smázne veškerá přijatá pošta ve složce doručené a přijme to jen ten aktuální, co je nepřečtený na serveru, ostatní maily prostě zmizí, mám nastaveno stáhnout všechno, ponechat na serveru atd....nevíte někdo, jakým způsobem nastavit? Děkuji
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Problém s emaily

Příspěvek od Pistolník »

Ještě se podívej, jak staré maily máš stáhnout. Defaultně je myslím 3 dny. Starší se prostě nestáhnou a nebo smažou. Také, když Ti mail stáhne outlook v PC, tak po dalším stažení mailu v PDA tento z PDA zmizí. Proto Ti doporučím maily, které chceš v PDA zachovat, přetáhni ze složky doručené do jiné složky. Udělej si např. složku "Archiv" nebo cokoliv jiného. Dle gusta.
Andrewxtrail
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 22, 2010 20:47
Zařízení: HTC Touch Diamond

Problém s emaily

Příspěvek od Andrewxtrail »

Děkuji Ti za odpověď! Mám nastaveno v upřesnění nastavení serveru " Pro příchozí e-mail vyžadovat připojení SSL " pak server odchozí pošty požaduje ověření a stahovat zprávy " všechny zprávy " a stahovat " celou zprávu " a přeci jen mi v tel nezůstane ani mail když dám " odeslat a přijmout ", řešení, které jsi navrhl ty je sice účinné, ale přeci jen bych chtěl mít ve složce Doručená pošta emaily které jsem si stáhnul a na které bych se chtěl podívat třeba později...
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Problém s emaily

Příspěvek od Pistolník »

Nereagoval jsi na stáří stažených mailů. Z Tvého popisu nastavení to nevyplývá. Musíš tam přes nasavení emailu ve windows. V Sense to není.
Andrewxtrail
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 22, 2010 20:47
Zařízení: HTC Touch Diamond

Problém s emaily

Příspěvek od Andrewxtrail »

Myslíš nastavit na serveru? ( seznam.cz ) ? V mobilu mám nastavený stáhnout všechny zprávy ( bez ohledu na dny )...
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů