Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od Lutri »

Tak jsem asi objevil další chybičku. Kalkulačka neumí počítat :-( Zkuste dát 10-10% a místo 9 vyjde 9,9 a to asi není správně,co?
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od psychopat »

Nevím ale toto mi příjde jako logický nesmysl když nezadáváš 10% z čeho, pokud ale kalkulačka přepočítá procena na desetiná čísla což 10/100 je 0,1 pak je výsledek 9,9 takže bych v tomto případě hledal bug jinde nežli v HD2 :tlem: ale třeba se pletu také s matikou bojuji již od malička vzhledem k tomu je HD2 ještě prvňáček :grin:
Kikin1
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 15, 2009 21:58
Zařízení: HTC HD

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Kikin1 »

No trochu bych se zastal Lutriho, on napsal , ze zadal 10 MINUS 10 procent a vyslo mu 9.9 , pokud to zadas na kalkulacce vyjde Ti 9. Ale to jen tak naokraj :)
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od psychopat »

Jak jsem psal záleží jak se to vezme ale 10% samo o sobě je 0,1, pokud ale beru 10% z 10 a to od toho odečítám tak je to samozřejmě 9. Takže kalkulačka se řádkem by to taky spočítala jako 9,9. Myslím že toto není chyba spíš je potřeba vědět jak HTC dává zadávání, možná by to chtělo nějaký manuál jako je u každé kalkulačky kde jsou funkce popsány. No já se spíš chtěl jen zastat HD a né dotknout kolegů :grin:
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od barberry.pha »

jeste k ty kalkulacce, neni to chyba hd2 a pokud tak kalkulacky od htc protoze jak u hd tak td2 pri pocitani 10-10% ukazuje vysledek 9,9 :P
ono totiz opravdu je 10% 0,1 takze je problem ze kalkulacka nevi ze chceme odecitat 10% S 10 :)
medved.m
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 04, 2009 12:19
Zařízení: HTC Rhodium (uz :-)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od medved.m »

ad 9,0 vs. 9,9: já sice nejsem promovaný matematik, ale ona to ta mašinka opravdu počítá správně.
Každý slušný kalkulátor (u Číňanů možná ne :wink: ) musí dodržovat prioritu operátorů: závorky -> funkce -> násobení/dělení -> sčítání/odečítání. "Procento" je funkce - možná blbá, ale furt funkce - která dělí argument stem ("per cent", "ze sta", arg/100). 10% je tedy prostě vždycky 0,1. V Lutriho případě je argumentem té funkce až ta druhá desítka, kdyby chtěl dostat 9.0, musel by napsat 10-10*10% nebo 10*(1-10%). m.
P.S. omluva za poučování, už se nudím a to čekání na TP2 je dlouhééé! Ale už je na cestě :tlem:
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od psychopat »

Tak jsem rád, že jsem měl pravdu hned se necítím tak blbě:)
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Lutri »

Tak pánové, k vysvětlení procent: pokud zadáte na kalkulačce 10-10% a vyjde vám 9,9, tak to je prostě kravina!!! Má to být 9. Když to zadáš do jakékoliv jiné kalkulačky /odzkoušeno na HTC Cruise, HTC HD, Iphone, v počítači atd...P.S. mimo jiné i HTC je čínskej/ tak vždy vyjde 9!!! Tak mi tu neblábolte nesmysly o tom, co a jak to ta kalkulačka bere či nebere!!! :evil:
viz: "Každý slušný kalkulátor (u Číňanů možná ne ) musí dodržovat prioritu operátorů: závorky -> funkce -> násobení/dělení -> sčítání/odečítání. "Procento" je funkce - možná blbá, ale furt funkce - která dělí argument stem ("per cent", "ze sta", arg/100). 10% je tedy prostě vždycky 0,1. V Lutriho případě je argumentem té funkce až ta druhá desítka, kdyby chtěl dostat 9.0, musel by napsat 10-10*10% nebo 10*(1-10%)."
JEDNODUŠE JE TO PROSTĚ CHYBA A NA TOM NIC NEZMĚNÍŠ, KDYŽ JINDE TO JDE A NA HTC HD2 NE! :-(
medved.m
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 04, 2009 12:19
Zařízení: HTC Rhodium (uz :-)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od medved.m »

Promiň, Lutri, ale urážet někoho, koho neznáš a kdo se snaží pomoci, slovy jako "neblábolte nesmysly", je prostě neslušné.
Neřekl jsem, že se Ti vysvětlení musí líbit. Matematické zákony ale vymysleli dřív, než jsi se narodil - jen tím se snad dá částečně ospravedlnit ta trestuhodná nedbalost, že se Tě zapomněli zeptat.
Možná by pomohl návrat do školy.
P.S. pro zvídavé mladé sviště: jak se na těch "všech ostatních" kalkulátorech zadá úloha "od čísla 10 odečti deset procent z PATNÁCTI"?
P.P.S. chápu tedy, že Rhodium, na které tak netrpělivě čekám, má jen hloupou kalkulačku jak za dvacku od Vietnamců, která NEUMÍ posloupnost operátorů :?: (Má aspoň závorky?) Bude možné ji nahradit tou z HD2?
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od jacek »

to medved.m : skvělá odpověď Lutrimu :smt023
nahradit stávající se ti asi nepovede(pokud nepředěláš ROMku), ovšem nahrát a používat new kalkulačku není problém :tlem:
tady je odkaz : http://www.wmmania.cz/content.php?id=1182" onclick="window.open(this.href);return false;
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od psychopat »

Hezká odpověď, každý se může splést ale nesnáším vulgární chování. Chtěli jsme ti to vysvětlit a ty se chováš jako blbeček Lutri. Je možné že některá kalkulačka bere odečet 10% automaticky z předchozí hodnoty to je jiná ale rozhodně dle zápisu co jsi udělal má správně vyjít 9,9, to jestli někde výjde něco jiného ještě neznamená, že je to špatné. Každá kalkulačka si vkládá vlastní neviditelné operátory dle naprogramování. Možná by ses měl trošku uklidnit a přiznat že jsi neměl pravdu, hlavně slušně.
Lutri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:15
Zařízení: Samsung Note2 =o)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Lutri »

OK hoši, tak jste mi to fakt naložili. Omlouvám se vám, že jsem některé z vás urazil slovy "neblábolte nesmysly" a že jsem vás chtěl upozornit na chybu. Tím mé informace o HD2 do této diskuze končí, abych předešel zbytečným hádkám.
P.S. Psychopate, přečti si svoji odpověď a zamysli se nad tím, kdo se chová vulgárně! Ale nevím vlastně, čemu se divím. Tvoje uživatelské jméno vysvětluje vše. :P
Prosím, můžete mi tedy někdo napsat, když chci vypočítat 10% z 10, jak to mám zadat do kalkulačky? Asi to bude v mých čtyřiceti letech něco nového, ale já doposud, když zadám 10-10% a dám rovná se, vidím na všech kalkulačkách číslo 9, bohužel kromě HTC HD2. Prosím, nepoužívám čínské kalkulačky, ale třeba kalkulačku z windows PC :wink:
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od psychopat »

Tak zaprvé vulgárního jsem na tvou adresu nic neřekl a snažil jsem se ti to v prvním příspěvku vysvětlit, nepomohlo pak ti to krásně rozepsali jiní a opět nepomohlo. Napiš si to na papír a vykašli se na kalkulačku. Máš 10 a odečítáš 10% z deseti pak ti výjde 9, protože 10% z deseti je 1. Pokud bys ale do řádkové kalkulačky napsal 10-10% musí ti vyjít 9,9 protože většina kalkulaček neví(a ani vědět nemůže) že myslíš 10% z těch deseti. Stačilo napsat kam to zadáváš a jak to zadáváš a je to, vše je to jen o způsobu zadání.
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od martinf »

Já teda nevím, kde ste vzali ty procenata na HD2. na mé kalkulačce vůbec nejsou... :-)
Jedná se o Calculator for Pocket PC Verze 1.1 (Sestavení 1920.1131)
Kikin1
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned lis 15, 2009 21:58
Zařízení: HTC HD

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od Kikin1 »

No to cekani je dlouhe a tak jsou lidi nervozni, ja bych asi potreboval vedet, jak napsat do kalkulacky 10 minus 10 procent tak , aby mi vyslo 9.9, jelikoz namackam klavesu 1 + 0 (deset) stisknu klavesu minus a pak stisknu klavesu procenta a vyjde mi na vsech mych kalkulackach vzdy 9. Ted bych chtel vedet jak to mam zapsat, aby mi vysel spravny vysledek :) (podle vas 9.9) ale to jen na okraj, jsem stary, hloupy a tak se na mne nezlobte a nerozcilujte se :)
Sorry Lutri, jsme asi jedini dva , kdo neumime pouzivat kalkulacku :)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od jacek »

na všech možných kalkulátorech co máme doma počítám 10-10% a výsledek je stejný 9 , 6 z 6ti kalkulátorů.
to by pak muselo fungovat(třeba) : 10-50% = 9,5, což je blbost, výsledek dle 6ti kalkulaček je 5
Vlasta_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř úno 18, 2009 22:58
Zařízení: HTC HD2

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od Vlasta_CZ »

to martinf:
Ale jsou, jen si musis otocit HD2 nalezato a z male kalkulacky mas velkou s vice funkcemi...
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od psychopat »

jacek píše:na všech možných kalkulátorech co máme doma počítám 10-10% a výsledek je stejný 9 , 6 z 6ti kalkulátorů.
to by pak muselo fungovat(třeba) : 10-50% = 9,5, což je blbost, výsledek dle 6ti kalkulaček je 5
Je mi smutno když vidím že jsme se přes samotnou techniku přestaly soustředit na vlastní úsudek. Možná by zde bylo dobré vědět jaký chceme dostat výsledek a podle toho to do kalkulačky zadávat. Jak jsme zde již asi 5x psali oba výsledky jsou správné záleží na zadání!!!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od IkE Blaster »

Obojí je správný výsledek :wink: Ikdyž logika je dost různá.

Stačí zadat jen 1%. Některé kalkulačky řeknou 1, některé 0,01. Protože některé berou 100%=100 a některé 100%=1.

Mimochodem mám v PDA HTC Calculator 1.0 (1913.2026) a také říká 9.9. I Google říká 9.9.

Mě přijde tento (100%=1) přístup logičtější, protože pak funguje například 365 * (33%) = 120.45
BINY1
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 18, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD 2

Kalkulačka v HD2: Počítá správně?

Příspěvek od BINY1 »

zajimava diskuze...každopadně každý žák zakladní školy ví že 10 - 10% je 9 at si jakakoliv kalkulačka spočita co chce :-) 10-1% je přece 9,9
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů