HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od groovox »

Helen elka, představ si, že dělá, , třeba já, , a určitě nejsem sám.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od YAMATO »

elka píše:
Radek Hulán píše: To, že si šmrdláš a zoomoješ prstem po obrazovce 100x sem a tam jako dítě neznamená, že efektivně ovládáš to co potřebuješ. Ale tomu nemůžeš rozumět. :)
Pouč mě, ó Velký, čemu rozumím a čemu ne. Jak přesně se efektivně ovládá remote desktop na nekapacitním displeji? Celá plocha na té malinké obrazovce? Trefování se do piditlačítek? Opravdu někdo tuhle činnost dělá denně z mobilu?
Hele, to že je to Hulán neznamená, že nemá pravdu a to, že ty to nepotřebuješ neznamená, že ostatní také. Přemýšlej trochu...
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od elka »

YAMATO píše: Hele, to že je to Hulán neznamená, že nemá pravdu
Ukaž mi, kde říkám, že nemá pravdu? Ohrazuju se jen proti slovnímu spojení "Tomu nemůžeš rozumět".
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od milennium »

Radku, nech už toho...
Včera jsem si přečetl tvojí recenzi (nebo postřehy) HD2 na tvém sajtu. Jó pěkný, ale... Pokud chceš opravdu zacházet do podrobností technických věcí, tak sakra tomu musíš rozumět ! Psát takové bludy o kapacitním displeji a porovnávat to s levným výtahem, to je opravdu směšné...
Nebudu se tady rozepisovat, ale to co píšeš je tak 50 na 50. 50% pravda a 50% bludy. Stavět svoji obhajobu na ovládání vzdálené plochy je dost špatné. Špatné proto,že zrovinka tohleto využije minimum uživatelů. A ty tímto tvrzením se snažíš udělat s kapacitního displeje ten největší schit.
A pokud má náhodou někdo jiný názor, tak z něj děláš vola, "že tomu nerozumí"...
Narozdíl od tebá, já si myslím, že výměna odporového displeje za kapacitní, HTC povýšilo HD2. Podle mně to je krok správným směrem. Ale narozdíl od tebe, já se nesnažím "svoji pravdu" vtloukat do lidí...

Hold "webmasteři vědí svoje"....
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od Mauik »

Pridavam sa k "mensine" :wink: ktora HD2 tak neodsudzuje. Mam hned dve otazky:
1. preco kazdy nadava,ze HD2 nezvlada zakladnu pracovnu zalezitost ako RD? kto kde tvrdil, ze je na to urceny? Pripada mi to, ako keby si niekto kupil novu Fabiu a bol sklamany, ze vobec nezvlada cestu v terene a nema taky velky ulozny priestor ako jeho starsia Octavia scout. A ano, ani ostatne multimedialne aplikacie (core player) si s nim velmi nerozumeju. Ale ak sa nemylim, tak HD2 je prvy win s kapacitnym displejom. trochu trpezlivosti a vyvojari sa tomu hadam prisposobia,nie? Kazdopadne suhlasim, ze taketo videa su potrebne, aby kazdy zistil, ze to nie je pracovny fon.
2. uplne chapem, ze mnoho profikov je denno denne nutenych pouzivat excel a remote desktop. nechapem ale, preco k tomu nepouziju stokrat pohodlnejsi netbook. ano, PDA je mobilnejsie. Ale... bud si zaobstaram sony vaio P, ak mi az tak ide o mobilitu. lenze ak pouzivam tieto pracovne aplikacie fakt niekolko hodin denne, tak to nerobim v elektricke ale niekde za stolom. alebo sa mylim? a tam sa hodin netbook alebo mini notebook. a ak to nerobim tak casto a len cca dvakrat za den skontrolujem nejaku vzdialenu plochu, tak na kratke prezretie hnusny kapacitny nestaci? :)
p.s.: nie som profik a nerozumiem tomu, vysvetlite mi to ale bez pejorativ prosim :wink:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od YAMATO »

Svatá prostoto. Jak využijete multimediálnost HD2, když většina multimediálních aplikací není na kapacitním displayi dobře použitelná? Budete čekat, že je vyvinou? To se říkalo před rokem taky, jak se po uvedení HD a spol. začnou rojit dotykové hry a app. No a žádná sláva! A to tyto z nemalé části nejsou stále plna dotykové (nastavení atd.), takže na HD2 opět problém. Chápal bych použití kapacitního displaye s příchodem WM7, které budou plně dotykové a zároveň budou pro vývojáře aplikací představovat do jisté míry nový start, ale teď je to předčasné.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od mlndsk »

No pane Mauik, pokud mate sluzby 24/7 (365 dni/rok) a pokud vypadek/problem serevru znamena ztraty v radech stovek az tisicu $ /hodina, tak potrebujete neco, co RD umi a umi to dobre. A pokud nechcete porad sedet v praci, nebo doma za pocitacem, a chcete jit treba nakoupit a netahat u toho NB na zadech, tak muzete mit mobil v kapse, kterym lze vyresit x% problemu od regalu s rohlikama.

Pro me je plocha dulezita, takze nedam na 3.8HDcka dopustit, protoze tam vidim vse co poterbuji a styusem to ovladam nezoomovane, rychle, presne, efektivne. Takze jsem si slepe pral, aby v HD2 byl rezistivni, ktery mi dopreje stejnou efektivitu a navic jeste vetsi pozorovaci plochu (= vse je jeste vetsi, pohodlnejsi, efektivnejsi), lec smula.

Ano, lidi jako jsem ja je zrejme malo, ale ono priznejme si, kdo si kupuje mobil za 13K a vice, pokud to nepoterbuje na neco seriozniho? Na volani a sms mate mobil za 2K, proc davat tu dardu?

Takze bych ja rekl, ze tak drahy pristroj je zejmena pro lidi, kteri potrebuji jeho schopnosti a o tom je tu diskuze.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od Radek Hulán »

Myslím, že většině lidí budou stačit aplikaci instalované na HD2. Pokrývají v podstatě vše - email, kalendář, hudba, video, navigace (Copilot), messenger, hledání, internet, word, excel, pdf prohlížení, Facebook, Twitter, fotoalbum. A fungují výborně.

Tedy ano, uživatel milující iPhone bude nadšen ještě více, získá zařízení které se ovládá podobně dobře, ale je mnohem rychlejší (ten CPU je opravdu úžasný) a má lepší displej (2.5x více pixelů, 4.3"). A tento segment trhu je obrovský.

Pokud se o HD2 píše negativně, je to proto, že stávající uživatelé WM mají jiné potřeby.
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od Mauik »

@mindsk. sem fracek, zadnej pan :grin:
a uplne suhlasim, to som vlastne pisal. je dost ludi, ktori musia mat server 24/7 pod kontrolou. len sa mi nezda, ze by az tak casto potrebovali riesit pohotovost pri "regale s rohlikmi". Urcite nechcem utocit, len sa snazim vzit do vasej situacie. ja osobne by som asi nemal nervy piplat sa so vzdialenou plochou na pda (hoci aj 4,3" rezist.) dlhsie ako 10minut a riesil by som to s netbookom. 8,9" urcite nie je macek a vojde do kazdej tasky. Kazdopadne sa podla vsetkych tych prispevkov na forach mylim a pda je na to stavane. HD2 ale zjavne nie. verim ale, ze rezistivyn win 6.5 snapdragon s velkou uhloprieckou, qwerty a dpadom este na trh pride a vsetky skupiny pouzivatelov budu spokojne.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od jacek »

Pokud se o HD2 píše negativně, je to proto, že stávající uživatelé WM mají jiné potřeby.

Naprostý souhlas, mám-li jinou potřebu, tak si prostě a jednoduše pořídím JINÉ zařízení, které mi moji potřebu splní lidi !! Lkát nad tím proč HD2 neumí, umí, nemá, má, je mimo mísu. Tak to je.
Trefné je přirovnání s auty.

Prostě, HTC jde jako každá jiná firma za ziskem a proto dává na trh zařízení, po kterých je hlad.

Taky jsem se musel po x letech smířit s faktem, že džíny (klasické) značky RIFLE prostě nedělají :-( a nebudou, já je miloval, jednoduše nejsou.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od niky79 »

Radek Hulán píše:Stylus má přesnost na 1*1px, prst tak na 20*20px. A k tomu to směšné rozlišení iPhone (přesně 2.5x méně informací než na HD2) znamená, že furt jen zoomuješ... To video je dost srandovní, vypadá to jako epilepsie :)
Stylus NEMA PRESNOST 1x1px. Ostatne, klikni si na libovolná vybrany pixel. Jsem zvedav, jak to udelas, kdyz ten pixel proste ani nevidis (ano, tak je to jemne). Kdyz vytahnu stylus, co mam ja k diamondu2 (480x800) a kliknu, tipuju, ze tim "oznacim" plochu 10x12 pixelu.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od groovox »

to Jacek; lkát nad tím co umí a neumí není mimo mísu, od toho je toto fórum.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od tslany »

Stylus na rezistentním displeji má mnohem větší přesnost než je 1x1px, má rozhodně větší přesnost než 0.01mm, "nepřesným" ho dělá akorát kalibrace ve které většinou se nekliká přesně do středu křížku. To že HTC dalo do HD2 kapacitní displej je jasný důkaz, že HTC na nás se*e a jde jenom po penězích oveček a poslušného stáda
lordmystic
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 21, 2007 9:08
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od lordmystic »

tslany: nezlob se na mě, ale to co si napsal je podobné, jako kdyby si tvrdil, že ferrari na nás se.e, protože nevyrábí dodávky a já potřebuji vozit celou malou dílnu, protože jsem instalatér! prostě jako že ferrari má vše co chci, jen je prostě malé. to je samozřejmě nesmysl, víš to ale cloumá tebou vztek, že nejlepší pda pro ostatní není nejlepší i pro tebe - nebo si to jinak nedovedu vysvětlit.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od mlndsk »

To uz jsme sice mimo diskuzi, omlouvam se,ale ten Vas priklad je blbe.

Ten priklad by mel byt asi takto.

To je jakoby se dlouholety zakaznik Ferrari rozciloval, ze dalsi model, ktery si chtel koupit ma 1.2HTP pod kapotou. Jasne koupi si to dav, ale ...
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od AtoM. »

Jakmile se začnou mobily srovnávat s autama, je to znamení, že diskuze je v hovn.ech.
Pokud jste puberťáci (pardon, teenageři), kteří se chtěj předvádět jak umíte zoomovat dvěma prstama a RD používáte jen aby si o vás okolí myslelo, že máte telefon s XP, tak je pro vás kapacitní displej jako dělanej.
Kdo chce s mobilem efektivně, rychle a bez zbytečnejch serepetiček a předvádění se pracovat, pro ty je určen rezistivní.
Bohužel první skupina je většinová
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od Mauik »

ale no... zacinam v tom pocitovat akusi frustraciu z toho, ze kua, uz ma winmobile kazdy treti, uz nebudem taka smartphonova elita profesionalov ako kedysi :-)
diskusia isto nejde do hov.n, len tu ide o to, ze HTC dal HD2 kapacitny displej, ktory nie je velmi vhodny pre pracovne aplikacie á la RD, takze pouzivatelia takychto aplikacii si ho radsej nemaju kupovat. Thats it.
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od soufler »

No to sice už nebude smartfonová élita, ale plný forum dotazů typu: Jak to vůbec zapnu a vypnu a podobně... :roll:
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od Mauik »

bohuzial...taky je trend. pred pol rokom zacal mat kazdy treti ziak druheho stupna zakladnej skoly N95, teraz uz coraz castejsie stretavam 16-rocne slecny s Herom :-) Marketing je svina :)
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

HTC HD2: Přístup na vzdálenou plochu (video)

Příspěvek od nAscA »

Uz jsem to tu kdysi psal, ale budme radi za 16 lete slecny a jine jelita. Hlavne diky nim se da HD2 koupit do 15tis. Vsak vzpomente kolik stala napr. takova MPX200, kdyz prisla na trh....
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů