HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Zamčeno
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od strojvudce »

Borland: A cemu to vadi, ze jsi stale pripojen? Zvlaste kdyz mas datovej tarif s 1GB? Vzdyt kdyz mobil nic nestahuje, tak to nic nestoji a kdyz neco chce stahovat, tak se stejne sam pripoji. Tekze neni duvod se stale odpojovat. A vo tom WM je. :)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Milan Pištělka »

to strojvudce:
no vadí to tak, že při trvalém připojení je vyšší spotřeba.
to borland:
Já používám zásadně manuální režim, takže by to mohlo být v tom. Ještě musím vyzkoušet tu automatiku.
Ale hlavní rozdíl je v tom, že já to zkouším na HD1 a Vy máte HD2. :) Mohla by být chyba v HD2 ROMce.
HD2 budu mít asi už dnes, tak pak dám tady vědět.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

Co se týče "spotřeby" při připojení tak to je nesmysl (to je v praxi zcela neměřitelná hodnota) , spotřeba se zvedá pouze při toku dat ..... u třeba automatické hodinové synchro pošty , 2 hodinové aktualizace počasí + třeba facebooku atd ... přijdeš o cca 1-2% ......
Tohle řešit - notabene u komunikátoru !! je dost zcestné , vzhledem k tomu že to jsou jedny s primárních věcí proč se tyhle věci používaji ;-)
borland
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 14, 2009 13:12
Zařízení: htc HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od borland »

To mvp :
Tiez ma trapi zvysena spotreba energie. Ale ide tu trochu aj o princip. Preco byt pripojeny, ked sa neprenasaju data? To je ako svitit v pravy poledne :)

To Milan Pištělka :
Dakujem za info. Som zvedavy na postrehy.

To darius :
Da sa nastavit, ako casto sa ma pocasie aktualizovat. Kolko zozerie jedna aktualizacia, netusim, ale pri jednom GB dat to neriesim. Osobne mam vypnutu autoaktualizaciu, vyhovuje mi manualna.
Na web sa pripaja mail, twitter, pocasie, mozno aj akcie, atd... ale u vsetkeho sa da vypnut autoaktualizacia.
TaskManager je zakopany cez Settings a zatial neviem o tom, ze by sa dal jeho pristup zjednodusit. Uz sa o tom diskutovalo na predoslych strankach. Ja som si doinstaloval ineho TaskManagera (odkaz najdes v tomto vlakne) a som velmi spokojny.
Slovencina bude v ponuke udajne koncom tohto roka. Ale ved s cestinou to nie je ziadny problem.


Btw vsimol som si jeden problem s reproduktorom. Obcas mi z nicoho nic zacne sustat. Nestava sa to ani pri pocuvani hudby, ani pri ukoncenom hovore, proste len tak zacne sumiet. Akonahle uzamknem obrazovku, prestane to.
stannanek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 09, 2009 17:55
Zařízení: HTC HD2/16GB, PDA ASUS 639

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od stannanek »

Ahoj, no právě na to připojování jsem se ptal já hned na začátku. Měl jsem iPhona 3GS a ten se stále připojoval, nevěděl jak to vypnout. Snad to jde vše vypnout na HD2. Ono, kdo má tarif např. Surf+, nebo Surf&Mail+, tak má 50, nebo 100MB. Pak platíš jako blázen. A mít tarif za 830,-kč na mobilu mi připadá scestné. Prosím, vyzkoušejte to vypnutí a napište, zada to jde nastavittak, pokud chci manuelně něco prohlížet, nebo stahovat.
Díky
Mautinek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Mautinek »

Nemohl by zde někdo pls napsat kolik ta automatická aktualizace počasí, e-mailů apod. cca sežere při refreshi 2 hodin? Jestli to při FUPu 50Mb měsíčně lze mít aktivované nebo ne. Díky
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC HD2: Odpovědi na předešlé dotazy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Rakis píše:Dobrý den pane Hrmo,
děkuji za recenzi. Rád bych se vás zeptal na nějaké další informace: HTC Sense - v recenzi je psáno, že záložky lze vypínat - předpokládám, že se dají např. Akcie, Obrázky a videa, Hudba, Počasí, Twitter vypnout - zvětší se díky tomu místo na Kalendář? Jsem zvyklý, že se mně zobrazuje více schůzek na displeji.
Na svém Cruiseru mám TouchFlo vypnuté a na základní obrazovce jen Date, Messages, Task a Calendar.

Task/Úkoly - v recenzi není o Úkolech zmínka - a v seznamu položek Dnes jsem je taky neviděl - předpokládám, že v HD2 jsou, ale zajímalo by mě, jak jsou zpracované, protože je hodně používám a jsou pro mě důležité.
Ano, jednotlivé záložky lze vypínat, ale místo v kalendáři se kvůli tomu nijak nezvětší, každá záložka zabírá jednu celou vlastní plochu a nijak to nelze změnit, takže chování kalendáře to nijak neovlivní. Buď tedy můžete používat HTC Sense s vlastním počtem položek nebo klasické Today pluginy, které používáte třeba právě na svém Cruise.

Úkoly nejsou do HTC Sense nijak integrovány, takže je tam jen ta klasická aplikace pro zadávání úkolů + standardní plugin na obrazovku Dnes. Je to docela škoda, úkoly by si své místo v HTC Sense určitě zasloužily.

Mafia1 píše:to Jiří Hrma: mam dotazek k teto vete z recenze "telefon totiž v rukavicích přes kapacitní displej nebudete moci ovládat" bylo to odzkouseno? Samozrejme v kozenych rukavicich predpokladam ze to nepujde ale v latkovych to u meho telefonu s kapacitnim displayem jde neni to samozrejem tak presne jako s holou rukou ale prijmuti hovoru nebo jednoduche operace v menu nejsou problem.
Záleží na materiálu, z kterého je rukavice vyrobena, máš pravdu že třeba s nějakými tenkými to půjde, ale bude to stejně nepřesné, takže třeba takový hovor přijmout půjde, ale pro napsání SMS zprávy nebo zobrazení událostí z kalendáře stejně rukavice bude muset dolů. A rozepisovat jednotlivé "materiály" pro rukavice a to, jak to funguje, by bylo nad rámec práce recenzenta. To ovládání je takto zkrátka nefunkční a nebo hodně nepřesné.

jivo píše:1.)Jak funguje ten digitakni kompas? je to spolehlive pri poloze nastojato, nalezato, mirne sikmo (na stole x vruce), horizontalne, vertikalne. Popravde si nedovedu predstavit, ze by fungovalo takto vsude.
2.)Je tam jenom jedna signal dioda zelenaxcervena nebo ma dve ci vice. Mam S730 a tam je vse super. Ale s jednou to nebejva ono.
3.)Ma nekdo porovnani s nosemim s IPHONE. Je mu rozmerove nejblizsi, i kdyz malinko vetsi. Mam ted Topaz, velikost akorat. ale displey na numpad na vysku moc uzkej a na ovladani navigace pri jizde take. Ale tech priblizne 2x1cm navix se bojim. IPhone jsem mel asi pul dne a jeste to docela slo.
1) Doporučuji tento článek, kde je princip fungování digit. kompasu pěkně popsán a vysvětlen.
2) Přesně tak, jedna dioda, která bliká dvěma barvami. Signalizuje zmeškané hovory, SMS, události (zelená), druhá barva signalizuje nabíjení nebo vybitý akumulátor. Aktivní GPS, Wi-Fi nebo BT není nikterak signalizováno (píšu to i v recenzi).
3) Ta velikost není zas takový problém, já jsem HD2 v kapse u riflí bez potíží nosil a dokonce se mi tam vešel i s tím dodávaným pouzdrem (a pořád to nebylo nijak kritické). Doporučil bych zajít do nějaké prodejny (nebo si odchytit hostesky v Praze) a HD2 si vyzkoušet.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od All.Os »

stannanek píše:Ono, kdo má tarif např. Surf+, nebo Surf&Mail+, tak má 50, nebo 100MB. Pak platíš jako blázen.
To samozřejmě není pravda, v obou tarifních zvýhodněních jsou některé protokoly v ceně (http, pop3,...), jiné ne. Aplikace jako Počasí, Akcie apod. stahují data přes port 80, který je v ceně. Protokol, který v ceně není, je zpoplatněn automaticky, bez ohledu na limit FUP. Pokud je vyčerpán limit FUP na "bezplatné" protokoly, pořád neplatíš nic navíc, jen je ti zpomaleno připojení.

No a i kdyz stahuješ data přes zvlášť placené porty, maximální měsíční útrata bude činit cca 800 korun. To je sice dost, ale i tak se nemusíš bát, že by ti přišel účet na několik tisíc za internet.
Mautinek píše:Nemohl by zde někdo pls napsat kolik ta automatická aktualizace počasí, e-mailů apod. cca sežere při refreshi 2 hodin? Jestli to při FUPu 50Mb měsíčně lze mít aktivované nebo ne. Díky
Já mám nastavenou aktualizaci počasí na 1 hodinu, stejně tak dvě e-mailové schránky + se mi automatizovaně stahují a odesílají nějaká další data a denně to vyjde na cca 1,5 - 2 MB (není v tom samozřejmě používání aplikací jako Google Maps, surfování na webu, stahování větších mailů).
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od t.prochazka »

Mě by zajímalo, zda kapacitní displej reaguje na dotyk i pokud je zařízení v tomto obalu

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/171PAQ ... s-15cm.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

do přírody, do vlhka, či za deště neocenitelná pomůcka.
Nezkoušel to už někdo.

Edit:
Zřejmě to jde, viz.:
http://www.aquapac.net/ukstore/waterpro ... 792-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;

-- doplnění předchozího příspěvku (pon lis 16, 2009 13:57) --

Tohle by mohlo pomoci s aplikacemi, které nejsou přizpůsobené pro ovládání prsty:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584940" onclick="window.open(this.href);return false;
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od milennium »

Musím říct, že mně HD2 opravdu mile překvapilo.
Rychlost je opravdu dostačující, a to i když je na pozadí spuštěno několik aplikací. Konkrétně mám třeba spuštěný Skype (který je velký žrout) a MSN a ICQ (vše nativní aplikace). A vše běží opravdu velmi svižně.
Další super věc je třeba připojení přes WiFi. Jak doma tak v práci mám WiFi router a i když se HD2 uspí tak mi připadá, že je připojené přes WiFi. Myslím si to proto, že když HD2 probudím, tak vidím připojení pouze přes WiFi a GPRS/EDGE je odpojené (přitom mám nastaveno PUSH na Exchange 2007). A i když je HD2 uspané tak mi chodí e-maily...
Přitom tato vlastnost u jiných zařízení s WM nebyla. Když měl člověk spuštěné WiFi a zařízení se uspalo, tak při probuzení bylo vidět, že je připojené přes GPRS/EDGE a po chvíli se začalo připojovat přes WiFi...
A spotřeba ? I při aktivním WiFi a PUSH na Exchange skoro 2 dny ! A to je opravdu velice dobrý čas...
Jediné s čeho jsem trochu rozladěný je zadávání údajů přes soft klávesnici. Jako psaní SMS a nebo e-maily. U SMS mi vadí, že na začátku první věty je první písmeno vždy velké, ale v další větě na začátku (hned po tečce a mezeře) už velké není. To je asi podle mně softwarová chyba, protože při psaní e-mailu tato chyba není.
Dále mi připadá, že při psaní se občas písmenka zpožďují a nebo se zobrazí jiné písmenko. Ta chyba je dost otravná, dost si to člověk musí hlídat...
Celkově bych HD2 ohodnotil jako jedno s nejlepších zařízení na trhu ! Myslím, že s tímto zařízením bude HTC trhat prodejní rekordy...
stannanek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 09, 2009 17:55
Zařízení: HTC HD2/16GB, PDA ASUS 639

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od stannanek »

All.Os : díky za objasnění, alespoň už vím jak na to.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od All.Os »

milennium píše:U SMS mi vadí, že na začátku první věty je první písmeno vždy velké, ale v další větě na začátku (hned po tečce a mezeře) už velké není. To je asi podle mně softwarová chyba, protože při psaní e-mailu tato chyba není.
Bohužel to není "chyba", ale "vlastnost" SMS klienta v nové manile. Bylo to tak už ve verzi 2.1 (Sense nese označení 2.5). Já proto používám pro psaní SMS původního klienta ve windows mobile. Ten je právě použit i v nové manile pro e-maily.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

A jak jsi se dostal k win - klientu , jak jsi zlikvidoval tu HTC nastavbu ? Ja se o to marne snazim uz par dni :-D
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mlndsk »

2 milennium:

to WiFi ma totiz nastaveni, kdy standardem je WiFi pri spanku vypinat, ale lze to nastavit tak, aby to nedelal, coz je evidetne default u HD2.

Nicmene je to baterkozrout, takze urcite WiFi vypinat.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Milan Pištělka »

to mvp:
HTC nadstavba se zruší v Start>Settings>Today>Items a tam odškrtnout buď TF3D nebo jak se to teď jmenuje nevím. Já to nepoužívám.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od SirTom »

milennium píše: Dále mi připadá, že při psaní se občas písmenka zpožďují a nebo se zobrazí jiné písmenko. Ta chyba je dost otravná, dost si to člověk musí hlídat...
hm tak to bude chyba ROM, protože na mé Duttys HG0 Sense 2.5 (což je ROMka z HD2 upravená pro HD defacto beze změn) to dělá také. Je to mimořádně otravné, a jestli to dělá HD2 je to fakt trapas.
Doufejme že se to brzy opraví..
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

Milan Pištělka píše:to mvp:
HTC nadstavba se zruší v Start>Settings>Today>Items a tam odškrtnout buď TF3D nebo jak se to teď jmenuje nevím. Já to nepoužívám.
Kdyby tam takove volby byly tak se samozrejme neptam , ty tam tyhle volby mas ????
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Milan Pištělka »

to mvp:
Každý je tam má. V Manile nebo teď nově v Sense se tam musí proklikat - asi přes Settings>all a tím se dostat na úroveň WM.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

O.K. kdyz kazdy tak kazdy ... bud jsem ja slepy nebo ty pises o necem jinem . Znovu se tedy zeptam - TY tam na HD2 tuhle volbu MAS ???

Jeste radsi dotaz upresnim :-)

Mas na HD2 volbu ktera vypne nastavbu HTC pro SMS - resp. HTC message ???
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Milan Pištělka »

No tak teď je to úplně jiný dotaz. Původní byl jak se dá HTC nadstavba vypnout. A to jsem popsal. To znamená celou nadstavbu - Sense.Samostatně se to možná dá taky nějak oklikou, ale to jsem nikdy neřešil, protože Manilu ani Sense nepoužívám.
Zamčeno

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů