Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Uživatelský avatar
zackon
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 15, 2009 19:29
Zařízení: Samsung omnia II

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od zackon »

To snad nemyslí vážně tohle...já chci zpátky starý dobrý časy se stylusem
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Tior »

Mateq: Tvuj prispevek dokazuje jak je design (nejen) HTC velice inovativni, proste cerna leskla placka. Pomalu to uz zacinam pozorovat i v ulicich, drive slo hned poznat ze tenhle typek ma Uniho, dalsi Kaisera atp. dnes si jen rikam, je to iPhone, Touch HD, Touch Pro,.. nebo snad nejaky radoby modni hloupy touch?
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od carnero »

Tior: Já dodnes poznám všechny typy, které lidi používají. Takže to tak hrozné nebude. To máš stejné jako auta - všechny mají čtyři kola, kapotu, nějaký dveře a hromadu skla kolem dokola. Rozdíly jsou v detailech. Moc inovativní to být nemůže, jinak si to nikdo nekoupí. Podívej se třeba na Nokii 3650, ta měla inovativní klávesnici. A někdo to kupoval? Moc ne, protože to nebylo použitelné a bylo to hnusné. Lidi jsou zvyklí na určité věci a s čímkoliv odlišným na trh moc neprorazíš... tedy sem tam ano (iPhone), většinou Tě s tím lidi pošlou někam. Bojí se změn.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Filippo »

Bojí se změn, ale postupem času budeme používat to, co jsme vlastně vůbec nechtěli. Prodejci nás k tomu dotalčí.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Diamant »

bkf1 píše:To YAMATO:
Jo presne tak... o Windows 7 se udajne tvrdi, ze spousta veci jde prizpusobit tak, jak to bylo na XP (az na naprosto debilne resene "vistacke" ovladaci panely :-( ), tak proc to nejde na WM? Mno proste to nejde protoze v MS to zjevne delaji lidi, kteri nad tim moc nechteji premyslet (coz je bohuzel nemoc dnesni doby) jinak by si z iPhone vzali to dobre a to je v podstate JEN JEDNA JEDINA VEC. Velke ovladaci prvky, ktere jsou VHODNE pouzite... napr. velke kontextove nabidky jsou fajn a nijak NEDEFORMUJI celkove puvodni ovladani :wink: Kdyz to shrnu tak doufam ze vsechno bude dostatecne pristupne zmenam tzn. XDA Devel. to jisti ;-) Prvni vec co udelam, az budu mit nove WM6.5 tak bude to, ze zrusim tu pitchovinu s tim ulem v menu a pak zrusim naprosto uboze resenou Today obrazovku... a taky doufam, ze pujde zmenit "trijedenactkovy" vzhled tlacitek, karet, checkboxu atd. Tenhle vzhled ala Windows 3.11 do teto doby fakt nepatri :roll:
Na WM 6.5 som prešiel iba nedávno (hoci Pocket PC používam od roku 2001), používam však stále klasické today, ale voči ikonám v Start screen nemám výhrady. Dá sa na to v pohode zvyknúť. Navyše ja tam žiadne 6-uholníky nemám. Akurát ikony sú v každom druhom stĺpci o polovicu svojej výšky posunuté. Príde mi to ľahšie ovládateľné, ako keby boli tie 4 ikony vedľa seba a odpadla tak potreba posuvníka, nakoľko na spodku obrazovky vidno, že smerom dole sú ešte nejaké ikony alebo nie.

Na WM 6.5 mi najviac vadí, že drvivá väčšina aplikácií stále vyzerá ako z roku 1998. Navyše som kdesi čítal, že má prísť aj verzia 6.5.1, ktorá bude omnoho lepšie skinovateľná, než doterajšie verzie. Čo v praxi znamená nový vzhľad ale zachované funkcie.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Standa »

V případě kapacitního displeje u Leoša pro mě byla další, opět nouzová možnost, Toshiba TG01. Ale co to nečtu na Phonearéně? Stylus není v těle přístroje, a microSD karta nejenže nemá slot aspoň hned pod krytem baterky (i když i to je hodně hloupé), ale má ho, asi jako bonus, pod baterkou.
Člověk stále snižuje nároky na pda a stále to nepomáhá, výrobci vždy přijdou s novým nápadem, co můžou ještě zmrvit.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Diamant »

Super, že sú už von špecifikácie. 1 GHz procesor sa mi páči, ale čo tá baterka? Kľudne mohli hrúbku zariadenia zvýšiť na 13 mm a mohla sa tam zmestiť 1500 mAh baterka. Navyše by optika foťáku mohla byť zapustená. Chválim aj 3,5 mm jack, ale kam sa podelo FM rádio? Proximity senzor by mohol riešiť problémy s vypínaním displeja počas hovoru či blokovanie klávesnice vo vrecku. Rozmery? No neviem ... na výšku je to o 6 mm viac ako má Touch HD (to sa ešte dá), na šírku je to o 4 mm viac (už Touch HD je dosť široký) a hrúbka je o 1 mm menšia. U foťáku ma potešili 2 LEDky (konečne!), len sa obávam, že použijú rovnaký snímač a optiku ako u doterajších modelov. Viac Mpix nepotrebujem (pri kvalitnej optike stačia aj 3 Mpix), ale sakra konečne nech už dajú aj poriadnu optiku!

Na tom renderi ale nevidím miesto, kde by všetky tie veci ako stavová LED, predná kamera, svetelný a proximity senzor mohli byť? A čo takto tlačidlo na foťák?

Pamäťovú kartu tiež neriešim, nakoľko ju mám fixne v PDA. Zatiaľ som si vedel nejako vystačiť aj s pripojením PDA ako čítačkou karty.

Displej neriešim, uvidíme v praxi. Ale ak nebude stylus, tak je to dosť blbé.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Standa »

Podle animace při startu zařízení to vypadá, že Leoš bude fakt vypadat jako na posledních známých renderech.
Už jsem byl kousíček od koupě TG01 v zahraničí, ale dle recenzí je těch nedostatků na můj vkus mnoho, zkusím vydržet do vydání Leoša.
(toho lowendu ve videu si nevšímejte, důležité je to na displeji ;-) )
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=leTx_aVBdhc[/youtube]
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od pk »

Neda mi.. Standa tebe nebude ani ten Leo vyhovovat :tlem:
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od jacek »

Orange UK ,,plánuje" spuštění prodeje ke konci roku, letošního :grin:, někteří dokonce udávají termín uvedení do prodeje říjen 09 - no uvidíme. O Leošovi velmi vážně uvažuji, láká mě ta mašinka :tlem:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Standa »

pk: vyhovovat by mělo. Chybí tomu samozřejmě dpad a další hw tlačítka. Ale oproti Touch HD, který jsem měl, je to vykoupeno prakticky vším - výkonem, po pěti letech velkým displejem, diodama pro foťák a aspoň několika málo hw tlačítkama.
A kapacitní displej... pokud na něm půjde kreslit obrázky a navrhovat prostředí pro programy stejně přesně jako na rezistivním, nemám problém.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od IkE Blaster »

Já si teda počkám na jedno z těchto zařízení :)

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... shiba_tg03
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... oshiba_k01 (tohle mě láká především)
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... co_lg_pico (nebo tohle, ale asi bych chtěl o kousek větší display) - btw, hlášeno WM7
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1865&c=acer_f1

Ještě mě zaujala jedna věc na TG02 (modrá TG01) - je označena jako water-proof - by nemuselo být špatné :)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Svestka »

Standa: Bojím se, že právě ona přesnost na tom kapacitním displeji bude špatná na takové kreslení nebo alespoň zatím špatná je ale to už bylo napsané 100x jinde, tak se o tom nebudu zmiňovat více.

Jinak, když se teď všude cpou ti draci od qualcommu nevíte jak je na tom se spotřebou? Nikde jsem ani nenašel jestli je tvořen 65nm nebo 45nm technologií docela mě i zaráží release 2007 u snapdragonu to trvalo 2 roky než se dal do provozu ? Docela by mě zajímalo jak si bude stát připravovaný hummingbird od samsungu proti snapdragonu ale ten samsung plánuje release 2010 a to už určitě vyjde další qualcomm do té doby ale jestli bude mít zase takovou odmlku 2 let po release než se dá do provozu tak kdo ví.

Jinak to, že se všude nasazují větší displeje není až taková výhoda, respektive ano výhoda to může být ale je nutné si uvědomit, že rozlišení je stále stejné a to 480x800px takže jediné co se tímto displejem změní je, že vše bude větší ale stále se na dislej vleze stejně, při trendu WM, které chce zahodit stylusy a vytvořit ovládání prsty jsou až takovéto rozměry displejů téměř zbytečné, jediné uplatnění najdou v navigaci a možná malinko na internet ale tam bude výhoda pouze v tom, že písmo půjde teoreticky přečíst i při trošku větším oddálení než u menších displejů ale jak jsem psal stále displej pojme stejnou velikost náhledu. Tak je otázkou zda je pro každého vhodné vyměnit menší rozměry přístroje a o něco větší výdrž baterie za větší displej, když tím získá jen větší ovládací prvky, které budou už tak velké ve WM7.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od jacek »

Co myslíte, půjde přehrát na WM 7 ?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Svestka »

Vzhledem k tomu, že je to výrobek HTC, který si pravděpodobně najde podporu na xda developers tak si myslím, že minimálně neoficiálně ano.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Standa »

Svestka píše:Jinak to, že se všude nasazují větší displeje není až taková výhoda, respektive ano výhoda to může být ale je nutné si uvědomit, že rozlišení je stále stejné a to 480x800px takže jediné co se tímto displejem změní je, že vše bude větší ale stále se na dislej vleze stejně, při trendu WM, které chce zahodit stylusy a vytvořit ovládání prsty jsou až takovéto rozměry displejů téměř zbytečné, jediné uplatnění najdou v navigaci a možná malinko na internet ale tam bude výhoda pouze v tom, že písmo půjde teoreticky přečíst i při trošku větším oddálení než u menších displejů ale jak jsem psal stále displej pojme stejnou velikost náhledu. Tak je otázkou zda je pro každého vhodné vyměnit menší rozměry přístroje a o něco větší výdrž baterie za větší displej, když tím získá jen větší ovládací prvky, které budou už tak velké ve WM7.
V tom je právě ta výhoda - všechno je větší. Není pak nutnost používat různé nástavby, kde máš zvětšené ovládací prvky, jednak proto, že máš malý displej a druhak proto, že chybí hardwarová ovládací tlačítka. Když máš velký displej a hw tlačítka, máš luxusní velký prostor pro požadovaná zobrazovaná data. A velké ovládací prvky ve WM7 jsou právě proto problém - celá zobrazovací plocha je zapráskaná ovládacími prvky a na věci, proč si pořizujeme elektronické zařízeníčko, tzn. vstup a výstup dat samotných, už moc místa nezbývá.
Celá dnešní situace je asi jako když potřebuju auto, které bude určeno k vození nákladů. No a koupím si malé kulaté červené autíčko - je přece tak pěkné. A protože fakt potřebuju vozit ten náklad, musím za to autíčko dokoupit ještě nějaký vozík, abych to vůbec mohl použít. Dalo se to sice vyřešit tak, že jsem hned ze začátku mohl koupit ne tak pěkného, zato praktického pickupa nebo dodávku, ale... :-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Svestka »

No já jsem četl od nějakého uživatele WM 6.5, že lze poměrně pohodlě ovládat WM bez stylusu s úhlopříčkou 3.5" a výš při dnešním rozlišení 480x800. Já sám s tím zkušenosti nemám, proto jsem soudil, že pokud není velkým problémem ovládat takovýto displej je na většinu úkonů zbytečné jej nějak zvětšovat nad hodnotu dejme tomu 3.8". Možná se mýlím ale zdá se mi, že byly i ohlasy u touch hd, který má tuším displej o velikosti 3.7" jak se dá krásně ovládat i bez TF3D pouhými prsty.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Standa »

Já zastávám názor, že u klasického prostředí WM5 a výše lze u nezapuštěného displeje bez stylusu pohodlně ovládat telefon od VGA 3.5" nebo od WVGA 3.8". Když to vezmu kriticky, problém bude snad jen u checkboxů.
Pro mě osobně je tak akorát velikost VGA 3.5" nebo WVGA se stejnou šířkou displeje v portrait režimu jako VGA.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Diamant »

Ja si tiež myslím, že od tých cca 3,5" sa už dá ovládať prstom (TouchFlo nepoužívam). Ale myslím, že toto ti potvrdia asi všetci, čo majú Touch HD s 3,8" WVGA displejom. Najskôr som mal obavy, že to celé bude veľké, že je to rozlíšenie na takúto veľkú plochu málo, ale napokon je všetko inak. Rozhodne by som už menší displej nechcel. Polovička má Diamond2 s 3,2" displejom a tiež WVGA rozlíšením. Ak ten telefón držím v ruke, tak je to príjemne menšie, ale text na displeji je menší a už sa na to tak komfortne napr. v aute alebo za chôdze nepozerá.

Tak pokiaľ sa ukáže, že je kapacitný displej použiteľný, Snapdragon nie je prehnane žravý a kvalita foťáku je konečne vyššia, tak ja si možno to Leo časom aj kúpim.
Svestka píše: Jinak to, že se všude nasazují větší displeje není až taková výhoda, respektive ano výhoda to může být ale je nutné si uvědomit, že rozlišení je stále stejné a to 480x800px takže jediné co se tímto displejem změní je, že vše bude větší ale stále se na dislej vleze stejně, při trendu WM, které chce zahodit stylusy a vytvořit ovládání prsty jsou až takovéto rozměry displejů téměř zbytečné, jediné uplatnění najdou v navigaci a možná malinko na internet ale tam bude výhoda pouze v tom, že písmo půjde teoreticky přečíst i při trošku větším oddálení než u menších displejů ale jak jsem psal stále displej pojme stejnou velikost náhledu. Tak je otázkou zda je pro každého vhodné vyměnit menší rozměry přístroje a o něco větší výdrž baterie za větší displej, když tím získá jen větší ovládací prvky, které budou už tak velké ve WM7.
Myslím, že ak príde WM7 a systém fakt zbavia niektorých prťavých prvkov, tak nebude žiadny problém u väčších displejov s uhlopriečkou okolo 4" nasadiť vyššie rozlíšenie. U mňa bol prechod z VGA na WVGA veľkým plusom, lebo internet je na ležato už pri tých 800 bodoch vcelku použiteľný. Detto Excel a PDFká ťažia z väčšej šírky.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nový render a upřesnění specifikace komunikátoru HTC Leo

Příspěvek od Svestka »

Je jasné, že časem jistě příjde vyšší rozlišení já se bavil ale o tomto zařízení konkrétně nebo alespoň o zařízeních v dohledné době. Co se týká těch displejů tak právě já psal, že mi připadá ideálních těch 3,5"-3,8" úhlopříčně ale má řečnická otázka byla spíše jestli je potřeba dále displeje zvětšovat za cenu těch pár nevýhod, když pro dané rozlišení stačí.

Co se týče foťáku tak z megapixelů toho až tak moc nevyčteš jen je jasné, že bude dělat fotky větší ale lepší ? To je otázka jiná. Stejně mi příjde také jako zbytečnost hnát se za dobrou optikou u komunikátoru, když stávající už je poměrně dost kvalitní na jen takové narychlo rádoby fotky. Stejně pokud bude někdo pořádně něco vyfotit vždy sáhne po fotoaparátu už jen proto, že komunikátory nikdy nedovolí dát tak kvalitní optiku a světelné čidlo. Ale chápu, že lepší fotky můžou být takové malé plus :)

No to, že qualcommy moc nežerou se ví, i když je to vykoupeno nižším výkonem. Snapdragon by už měl být schopen dekódovat HD video v reálném čase (samozřejmě se tím nemyslí plný pal HD), v tomto ohledu mě hodně zajímala ona spotřeba. Kdyby to jen trošku šlo zkonkrétizovat tak bych byl vděčný za jakékoliv informace o SoC snapdragon.

P.s. Po opětovném hledání jsem sice stále nenašel jakou technologií je vyroben snapdragon ale vzhledem k vypuštění procesoru v roce 2007 bych si tipnul, že se jedná o klasiku 65nm, v tomto důsledku by měl vesměs odebírat více energie než starší qualcommy taktované na nižší frekvenci, pokud tedy snapdragon neobsahuje nějakou úpravu, kterou by se odběr zmenšil.

EDIT:
* Tak konečně jsem něco našel v SoC snapdragon tiká procesor scorpion vyroben 65nm technologií z roku 2006, který se stará právě o výkon a jede na 1GHz pro mé překvapení je zde ukryt ještě jeden procesor na frekvenci 600MHz, který slouží především pro akceleraci přenášených dat a telefonování. Oba procesory jsou zapojeny v jakémsi "dual módu". Tento SoC má být údajně 4x rychlejší než předchozí generace qualcommu ARM11 na frekvenci 400MHz.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů