Používání integrované a externí GPS

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Používání integrované a externí GPS

Příspěvek od HADES »

Koupil jsem před časem GPS modul Nokia LD-4W. Důvodem byla neuspokojivá přesnost a citlivost integrovaného GPS čipu, tedy horší použitelnost při Geocachingu. Nyní řeším jeden problém: Chtěl bych při navigaci v autě, kdy nepotřebuju super přesnost, používat integrovaný GPS čip, a když lovím kešky tak zase externí modul. Dá se nějak rozumně nastavit telefon aby to takto fungovalo? V autonavigaci i aplikaci na geocaching můžu nastavit různé porty a rychlosti. Nepodařilo se mi ale správně nastavit (jestli to teda vůbec jde) parametry v telefonu - Programy/Hardware/Přístup.
Najde se někdo, kdo s tímto má zkušenosti? Domněnky a teorie mě nezajímají, potřebuju praktické zkušenosti. Díky
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Používání integrované a externí GPS

Příspěvek od danri »

Spáruješ BT GPS modul s telefonem, ten bude mít přiřazený COM port (v mém případě COM6). Zapneš BT v teledonu, zapneš BT GPS, spustíš aplikaci v telefonu (třeba GczII) a tam nastavíš ten správný COM port. Já mám interní GPS na COM7 a externí na COM6. Na kešky si taky připojuji externí GPS. Stačí kdykoliv při používání aplikace změnit nastavení a pokud máš zapnuté BT i externí GPS tak to bude fungovat bez nějakých restartů, nového spouštění aplikace...
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Používání integrované a externí GPS

Příspěvek od HADES »

Kupodivu se mi to podařilo rozchodit, zde je nastavení:
BT GPS modul je spárován a má přiřazený port COM2, služba Sériový port je povolena
v Nastavení GPS to vypadá následovně:
Programy COM7
Hardware COM9, 19200
Přístup - automatická správa povolena

Igo má nastavený port COM7, rychlost 57600
GCzII má nastavený port COM2, rychlost 19200

Modul LD-4W komunikuje rychlostí 19200, to jsem kdesi na netu vygooglil, když jsem tam nastavil rychlost nižší tak to nejelo. Vyšší jsem nezkoušel, nechci si to zase rozhasit
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Používání integrované a externí GPS

Příspěvek od danri »

Na tom nemáš co rozhasit. Když v programu nastavíš COM7 tak budeš používat interní GPS, když COM2 tak externí. Když změníš rychlost tak ti to maximálně nepojede a dáš ji zase zpět. Ale není důvod ji měnit když to funguje.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Používání integrované a externí GPS

Příspěvek od HADES »

Kdysi dřív jsem se s tím nastavením hrál a dostal jsem to do stavu, kdy to vůbec nefungovalo. Musel jsem provést HR. Od té doby s tím raději moc nehýbu
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů