Která rom pro samsung b7610?

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

Souhlas. Dost podobné to mám i já. :-)

-- ned pro 12, 2010 11:03 --

Tak jsem vyzkoušel asi všechny ROMky na B7610-ku (vč. ofiko 6.1-kové verze). Vývoj nových ofiko ROMek už asi očekávat moc nelze. Něco málo se tu děje, viz tento screen s novými ROMkami:
Obrázek

... náš region už asi skončil.

Ukuchtěné ROMky ztrácejí kuchtíky. Daskalos, pokud jsem správně zaregistroval pořídil HTC HD2-ku a tak možná pomalu zraje doba k úvaze o přechodu na nějaký novější smárt...
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od vreckam »

VaRo, když na něj máš :D ....
Jinak jsem opravdu spokojený stále s daskalovu rom, viz výše. Jen je asi něco špatně, pže funguje jak má a moje baterka trpí :D ... používám telefon dost, teda o hodně více a už neslouží jen k telefonování, sms, mail, ale čtu na něm zprávy (přes rss), chodím na něj přes klienta na facebook a být pohodlnější práce s office, tak snad vyhodím notebook a dělám na něm vše :D. Ale říkám, baterka tím velice, ale velice trpí. Výdrž mám jeden den, takže telefonek spává na nabíječce. Máme 4hod odpoledne a jsem na 36% ... takže bych vydržel tak do té jedné/dvou ráno, což je od šesti rána docela slabé. Ještě si pohraju s s2u2 na zamykání, ten má nějaké možnosti spoření napájení, popřípadě bude asi omezit rss kanál ... je to žalostná kondice baterky .... ty dva dny mi nevadily, ale 18-22hod je velice málo, i když při perném vytížení.

BTW. VaRo, nějak si nám neřekl, která ROM je ta nej :) ....
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

Nakonec jsem se vrátil k ofiko WM 6.5 od Samsunga spolu s SPB MS. Dal jsem do ní několik cabů z SE X2-ky vulcána a uvidíme... zatím si B7610-ku nechávám, ale je tu opět podobný rozpor, jaký měla, např. již zmíněná X2-ka od SE. Software nevyužívá plně možností hardwaru a spíš ho brzdí... :-( Nové optimálnější ofiko ROMky už se zřejmě nedočkáme a uvařených taky ne, neb nám kuchtíci vyměnili/brzy vymění své smárty... Smárta taky nešetřím a baterku musím pochválit... 2 dny v poho.
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od vreckam »

VaRo a kde simtě SW nebrzdí HW? Jen protože máme "zdechlé/líní" programátory, tak bohužel na tom trpí nejen telefony, ale i PC, ale i třeba ledničky a atd ... tak máme bohužel smůlu. Nevím, pořád jsem stále spokojený s daskalovou ROM se sense, ty si od ní utekl z nějakého důvodu?
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

jj, začala se mi asi po 5 dnech nějak sekat, čert ví proč. Tak jsem nahodil poslední ofiko. Inu "uvařená" nikdy nebude 100%-ní, ony ani ty ofiko kolikrát 100%-ní nejsou. Škoda, že už (nejspíš) žádná novější a vyladěnější ofiko nebude... Taková 6.5.3-ka by se mi líbila...
Soukynek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 20, 2010 17:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od Soukynek »

Jako celkově si myslím, že tento telefon umírá... Nulová podpora v podstatě od začátku, a potenciál hw je zabitej nějde u zrození sw. :-( Je to škoda,p rotože telefon je jinak super - display, klávesnice, vzhled... Prostě fakt škoda, že teakovýto telefon nemohli dotáhnout dokonce...
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od vreckam »

soukynek, máš pravdu. telefon je po HW stránce opravdu skvělý, ale samsung asi šlápl vedle s windowsama, android by mu slušel více. JInak daskalos udělal zase novou ROM, nechcete ji někdo zkusit? Já si nechci ničit teď dobře nakonfigurovanou a funkční sense ROMku :D ...

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ite-23151/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

Už 3.den tu jeho vánoční ROMku používám a zatím nemám, co vytknout... tak snad chvíli vydrží. :wink:
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od FloydPink »

Tak já jsem prozkošel hodně romek, nevím jak vám, ale pokaždé něco některé chybí. Nejvíc mě rychlostí, stabilitou oslovila Megalite 21444, u které je ale opožděné zvonění, a navíc je to 6.5.3 a lámu si palec při klikání na křížek. Nejvíc se mi osvědčila Experimental 37, ale po měsící začla nějak blbnout, tak sem tedka na nejnovější originálce wm6.1 ...DDJ3, svižná, stabilní, a zvonění skoro okamžité (ale ne okamžité), ale zase ten Ignore&answer, ach jo. Ta 23151 není zas tak dobrá oproti 21444. Asi se mi nikdy nepoštěstí dosáhnout všech 3 kritérií naráz (rychlost, stabilita, okamité zvonění).
Opravdu okamžité zvonění má snad jen Armani v3. To je jediná která zvoní okamžitě, ale ostatní kritéria nemá. Škoda.
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od rybar73 »

Predpokladam ze o ktere mluvis je 23144 a ne 21444. Ja naopak musim rict ze az na mensi problem s RAMkou jde o nejlepsi uvarenou ROM. Stabilni, rychla, a konecne nemam problem se spozdenim vyzvaneni nebo kratkym prozvonenim (podle me teprve druha ROM co to nema - po Armani V3).
ze je 6.5.3 ja beru jako obrovske plus(konecne si nevytaham palec nahoru k X) ale to uz je vec vkusu :twisted:
Skoda jen Ignore&answer ale tak treba se jeste neco najde jak se toho zbavit.

Jinak co se tyce rychlosti tak 28244 od Thundera se mi jevila nejrychlejsi, ale zas mela jine minuska.

Je to proste o kompromisech! 8-)
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od FloydPink »

Jo, já mám s čísly problém :-D . Jinak na modacu píšeš, že ta 23144 má problém se zvoněním, i já sem měl problém. Jak si jej tedy odstranil?
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od rybar73 »

Nahodil jsem 23144 Megalite, pak jsem mimojine doinstalil i prilozeny cab "Samsung Phone Pad for 6.5.x.cab". Po instalaci bylo jeste treba i dailer aktivovat (pokud si to dobre pamatuju mozna uz bude zaply) a to pomoci nastroje Advanced Config, ktera je soucasti teto ROM. Tam zapnes v Menu "Phone" hned prvni polozku Phone skin: Enabled.
Pote uz vse zaclo slapat :-) Jen teda si tim zapnes i Answe&Ignore.
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od FloydPink »

Ty brďo, seš dobrej, konečně!!! Dík moc, fakt to funguje. A to ignore&answer není tak blbé jak na WM6.1. Takže se to dá v pohodě používat. Tuhle fintu zkusím i na jiných rom zda funguje.

-- pát led 07, 2011 16:49 --

Tak pánové, a je to tady. Mé přání bylo vyslyšeno. Daskalos se zase činil. Udělal exprerimentálku 23144. Výtečná rychlost, nevím jak stabilita a okamžité zvonění po nahrání PhonePadu jak tady radil rybar73. Jeste je potreba po nainstalovani calllogu zkopírovat calllog.exe soubor do složky windows, aby vám korektně fungovalo tlačítko na PhonePadu.
Zatím spokojenost. :twisted:
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ga-lit-ex/" onclick="window.open(this.href);return false;
Všem doporučuji nainstalovat MMApplauncher, je to náhrada klasického startu, ale ušetří Vám 5MB RAM. Odzkoušené 8-)
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

MMApplauncher jsem nainstaloval, restart a nedostanu se jinam, než do položek na today. Takže se chystám na flash... za sebe nedoporučuji...

Tak flash nebude třeba, po delším boji se mi ho pomocí finty s opětovnou instalací (pomocí exploreru, do kterého se dostanu) a po odebrání předchozí verze a následnym zrušením opětovné instalace podařilo zbavit a vše zas valí...
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od FloydPink »

Tak já jsem neměl s MMapplauncherem nejmenší potíže. U mě se uvolnilo o 4 MB víc, a funguje telefon rychle, zvonění okamžité a perfektně rychlý. S touhle romkou je třeba si pohrát ale výsledek opravdu stojí zato. Zatím nejlepší ROM.
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od vreckam »

Tak já skončil se sense ROM od daskala, pže, že to pokaždé zvonilo jiným tónem při hovoru, na to bych si zvykl, ale že mi posléze přestal úplně zvonit budík, tak šla pryč. Vyzkoušel jsem hodně ROMek a vždy jsem našel nějaké mouchy, respektive v každé bylo něco, co mi vysloveně vadilo-či nefungovalo. Dokonce to došlo tak daleko, že jsem byl rozhodnutý jít si koupit obyčejný telefon a to samsunga b2710 :-D. Ale dostal jsem rozum a vrátil se k giorgiovi armanimu v3. Ta sice není žádný rychlík, ale mám jistotu, že tam vše funguje jak má (BT, wifi,...) a je stabilní a hned zvoní. V kombinaci s S2U2 mi zcela tato ROM vyhovuje a už u ní zůstanu. Skončil jsem s flashováním a tečka :-D.
Uživatelský avatar
VaRo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte črc 06, 2010 17:45
Zařízení: SAMSUNG Galaxy SIII

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od VaRo »

Já se (zřejmě již natrvalo) vrátil k Daskalově Megalite 23151 v.210. Ta zas mně vyhovuje nej... ;-)
Mortalitas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 13, 2011 14:54
Zařízení: samsung b7610 omnia pro

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od Mortalitas »

Prosim, mohol by tady nekto nahodit oficialni rom Windows mobile 6.1 . Nutne potrebuji a nemuzu ji nikde najit.
Onder
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv pro 16, 2010 13:02
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Raškovice 244
Kontaktovat uživatele:

Daskalos B7610 6.5 Build 21914

Příspěvek od Onder »

Je do této verze čeština? :-)
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Která rom pro samsung b7610?

Příspěvek od fore »

daskalosova rom 23144 vanocni

panove kdo z vas ma tu novou extra lite verzi ??? (ne like sence)
chtel bych se optat zda na tehle romce jede touch player , mam verzi 23144 sence lite a tady jede , tp je pro me dulezitej z duvodu ze vyuzivam TVout kabel.

popr, nejaky poznatky z provozu , jak jede , kolik volne RAM po flashi . DIK
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů