Omnia Pro vs Touch Pro2

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od soufler »

Takže po týdenním intezivním zkoušením obou zařízení (Omnii mám od září, HTC něco málo přes týden) vám podám něco málo ze svých poznatků. Občas se to tu promílá a někteří jistě zvažují to či ono, tak snad to někomu alespoň pomůže ve výběru.
Od počátku jasně vede Omnia Pro a to především ve výdrži baterie, až 3 dny standartního užívání (denně 10 sms, 30-50 minut hovoru, 1-2 hodiny wifi, 1 hodina GPRS), v rychlosti(všechno reaguje pěkně svižně, bez citelných prodlev, upozorňuji, že touchwiz nepoužívám), dílenském zpracování (při práci je jasně a zřetelně cítit, že máte kus něčeho bytelného v ruce a že to něco vydrží, padal už nespočetněkrát a ani škrábanec), kvalita fotoaparátu (často dokumentuji svou pracovní činnost a pro tyto účely je plně vyhovující, pořídil jsem i několik kvalitních momentek na dovolené a jsou kupodivu velmi dobré i při prohlížení na televizi), správa RAM v oficiální ROM je velmi kvalitní, HW tlačítka na zamykání a fotoaparát jsou také velkou předností tohoto zařízení. Ale především ta rychlost je vskutku citelná a zařízení reaguje mnohem rychleji než HTC s jakoukoli ROM obsahující Manilu.
HTC Touch Pro2 má také několik výhod oproti konkurenci, klávesnice,ta je rozhodně lepší a kvalitnější než u samsungu, kde tlačítko Ctrl a horní řada kláves citelně chybí a celkově je psaní o zvyku. Dále je třeba zmínit podporu, XDA není třeba představovat, a je vskutku úžasné, jak volnou ruku máte ve výběru ROM, stejně jako aplikace, ketré jsou ušité na míru. A to je asi tak z výhod u HTC vše. Velmi mizerný fotoaparát, pomalu reagující oproti konkurenci, bez HW tlačítka, na to si fakt nezvyknu. Konstrukce je také ve srovnání trochu chatrná, člověk při práci velmi pociťuje, že má zařízení v ceně téměř jedné výplaty. Ještě bych zmínil naklápění displeje, člověk si na to rychle zvykne, ovšem není to nic extra potřebného. Celkově zařízení s ofiko ROM, i s jakoukoli obsahující Manilu či Sense, reaguje mnohem pomaleji než samsung. RAM je víceméně pořád na jedné třetině volné kapacity, takže nástroj CleanRam je velmi využívanou záležitostí. A další kámen úrazu je navigace, v Omnii Pro reaguje velmi rychle, jak na ovládání, tak ve vyhledávání satelitů, HTC je ve srovnání docela brzda (zkoušeno TT7 a IGO8), ačkoli pro běžnou auto navigaci taky plně postačuje.
Závěrem podotknu, že moje názory jsou velmi subjektivní, jsem nenáročný uživatel se základními potřebami, na které jsou obě zařízení plně dostačující (balík Office, internet, navigace, fotodokumentace apod.), ale samsung v mém srovnání jasně zvítězil, ačkoli ta podpora XDA a perfektní klávesnice mi samsungu citelně chybí.
Uživatelský avatar
l.hrudka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 04, 2009 12:11
Zařízení: Htc Touch Pro 2,Samsung Omnia B7610 Pro

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od l.hrudka »

Ahoj mam oba pristroje uz delsi dobu v nekterych vecech s tebou nemohu souhlasit je pravda ze samsung je o hodne sviznejsi v telefonim seznamu kde ja mam 1400 kontaktu a je to znat oproti Htc kde se spatne nacitaji ,naproti tomu myslim ze treba preklapeni displaje je na Htc ohodne sviznejsi ,fotoaparat jak zminujes je na Htc opravdu tragicky ,ale konstrukce vysuvneho systemu mi prijde o dost pohodlnejsi na Htc je tusi a me osobne to vyhovuje vic spracovani pristoju bych rekl ze je na podobne urovni a to hodne dobre ,ze by Htc svym spracovanim pripominalo levne zarizeni s tim naprosto nesouhlasim nevrze ,plasty sou take kvalitni ani se neodiraji a vysuvny system cca. po pul roce nevykazuje zadne znamky opotrebeni ( zvysene vule ,nebo spatneho zasouvani ci vysouvani ),ve srovnani s treba E90 kterou sem mel pred tim a byla v cene cca. 18000 a vrzala hned po vybaleni , myslim ze se zpracovani opravdu povedlo ,vydrz baterie na htc ohodne slabsi oproti samsungu relk bych tak o polovinu Htc me vydrzi cc.2 dni (emaily po 15 min.,hovor cca.30min.za den a dalsi pouzivani ) naproti tomu samsung vydrzi pri podobnem pouzivani 4 az 5 dni ,ale tim ze ma Htc ohodne povedenejsi klavesnici tak ja bych raci volil Htc i kdyz se musi casteji nabijet. :-)
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od soufler »

Mě osobně samsung přijde hodně bytelnější, co se týče celkově použitého materiálu. Neřekl jsem, že působí levně, ale chatrně, má opravdu rádoby luxusnější vzhled, a mám opravdu strach, co se bude dít, až zbuchne. Samotný mechanismus nehodnotím, ten je srovnatelný. Otáčení v Opeře funguje mě osobně rychleji na samsungu, jinak ho nepoužívám. Do práce radši volím samsung, na domácí použití HTC :)
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od pompier »

V tomto bych se přiklonil spíše k Souflerovi. B7610 mi docela rychle přirostla k srdci, jednak rychlostí systému, tak i výdrží baterie, fotoaparátem, či displejem a i klávesnicí. Ano, má mouchy, ta hlavní je samotná samsungovská nadstavba a častá nekompaktibilita s externími aplikacemi, ale co se týče mého využítí to není nic, co by se nedalo přežít. Přecházel jsem z HTC Diamond a zatím ještě nelituju :wink:
Uživatelský avatar
l.hrudka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 04, 2009 12:11
Zařízení: Htc Touch Pro 2,Samsung Omnia B7610 Pro

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od l.hrudka »

tak co se tyce rychlosti tak to je na tom samsung o dost lip ,vydrz baterie taky ,ale klavesnice je jednoznacne lepsi na Htc a nadstavba samsungu jak pises ta se me taky moc neliby nijak me teda nevadi pouzitelna urcite je ale zase bych rekl ze na tom Htc je promyslenejsi ,ale mozna ze po updatu na wm 6,5 to bude srovnatelne jinak kazdy tel bych rek ze ma klady a zapory bylo by nejlepsi s tech vsech vzit to dobry a dat to do jednoho dokonalyho :-)
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od pompier »

Přesně tak :grin:
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

Omnia Pro vs Touch Pro2

Příspěvek od tgregi »

mam doma oba pristoroje tak napisu u kazdeho plusy oproti druhemu

HTC
+ klavesnice a jeji mechanismus
+ tlacitko zpet
+ podpora xda (vic lidi)
+ stylus se lepe vytahuje

SAMSUNG
+ rychlejsi (procesor)
+ displej a to o dost
+ 3,5mm jack na sluchatka
+ menci
+ ta vydrz je fakt neuveritelna... vetsi nez u e71 (ten oled je asi opravdu setrnej)
+ krasnej zadni kryt
+ fotak a vsechno kolem nej
+ diody (rad si svitim an cestu od vypinace do postele)
+ tlacitko na fotak

myslim ze je jasne ze samsung to vyhral na cele care... pro me nejlepsi stroj na trhu (hd2 nema klavesnici a je to uz moc velike a kapacitni je taky pekne na...)
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů