Clipboard a svítilna

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Lamanai »

dlouho jsem se na nic neptal, takže to napravím dvěma dotazy:
1. má WM6.1 na B7610 clipboard? případně jak ho používat?
2. jak rozvítím, případně zhasnu svítilnu?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Pavel Vlasák »

1.Zkratka Ctrl + x je výjmout; Ctrl + c je kopírovat Ctrl + v je vložit.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Svestka »

Lamanai je fajn, že se ptáš dotazy můžou obohatit fórum ale ptát se ne hloupoti nic nepřináší.

1. Jestli clipboardem myslíš používání tzv. "schránky" tedy kopírování do paměti tak tady máš odpověd. Clipboard je otázka systému a nemá nic společného s hardwarem tudíž ptát se jestli ho má dané zařízení je hloupost jistě není žádné tajemství a jde to jistě i vygooglit, že WM samozřejmě copy, paste podporuje a aplikace je stejná jako na windows popřípadě si může konkrétní program vytvořit vlastní možnosti využívání schránky.

2. Na tomto fóru už je to tady minimálně 3x takže stačí si pohledat a najdeš.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Clipboard a svítilna

Příspěvek od HADES »

svítílna: do aplikace telefonu zadej *#0*# a pak zmáčkni megacam
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Lamanai »

unus píše:1.Zkratka Ctrl + x je výjmout; Ctrl + c je kopírovat Ctrl + v je vložit.
tak na normální klávesnici v pohodě - kde má tedy klávesnice OmniePro CTRL? jo, ptám se blbě a rovnou, abych smáznul všechny svý hloupý dotazy se zeptám, jestli jde hardwarová klávesnice nějak "přepnout" na numerickou klávesnici a jestli jde aktivovat CAPSLOCK...

za blbý dotazy se omlouvám, ale předtím jsem pracoval s úplně jinými systémy a nejsem nijak zkušený uživatel
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Já používám klávesnici která ho má...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Svestka »

Zkušenost uživatele není v tomto případě nikterak směrodatná, tady je cítit pouze lenost, kterou jsi nepřekonal ani v následujícím postu a místo toho aby jsi něco vygooglil nebo laespoň hledal zde na fóru jsi rovnou položil dotaz. Stačí se podívat na screeny přístroje s otevřenou klávesnicí a to mnohé napoví, ptát se jestli je tam ctrl a spol je prostě dle mého názoru už nehoráznost.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Ty jsi se tady nějak rozjel. :) Časem zjistíš, že uživatelé produktů od Microsoftu jsou prostě takový...
Jedna věta, kterou jsem kdysi někde četl mluví za vše. "Pokročilý uživatel je ten který ví jaký je rozdíl mezi složkou a souborem." Díky bohu, že existují adresáře... 8-)
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Lamanai »

Svestka píše:Zkušenost uživatele není v tomto případě nikterak směrodatná, tady je cítit pouze lenost, kterou jsi nepřekonal ani v následujícím postu a místo toho aby jsi něco vygooglil nebo laespoň hledal zde na fóru jsi rovnou položil dotaz. Stačí se podívat na screeny přístroje s otevřenou klávesnicí a to mnohé napoví, ptát se jestli je tam ctrl a spol je prostě dle mého názoru už nehoráznost.
Švestko, nezlob se na mě, ale vyjíždíš zbytečně. Nepotřebuju screenshot klávesnice. Přístroj mám a na querty CTRL není nebo už hodně špatně vidím. Ale reagoval jsem na jednu z odpovědí, kde jste mi doporučili použít pro clipboard klasické CTRL+C a CTRL+V. Proto se ptám, jestli jde nějak "aktivovat" CTRL (stiskem dvou tlačítek třeba), když klasicky na té klávesnici není. Stejně tak se ptám na CapsLock, protože ten mi funguje jen na jeden znak a pak se to přepne zpět, ale tuším, že bude nějaká cesta, jak ho držet.

Jinak, ohledně těch podrážděných reakcí. Řada odpovědí (na jiné než mé otázky) zní: "pohledej v registrech". Ale musíte pochopit, že v tom se běžný uživatel neorientuje. Dobře, jsem totální lama, uznávám. Leccos jsem ale už hledal a nenašel nebo se v tom nezorientoval. Takže tak. Za zahlcování otázkami se ale ještě jednou omlouvám.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Clipboard a svítilna

Příspěvek od HADES »

Pro schránku používám podržení stylusu nad textem, který chci kopírovat, pokud to aplikace umožňuje tak se vyvolá kontextové menu a v něm už volba Kopírovat/Vyjmout je. Poté nad prázdným polem, kam chci text vložit, opět podržím stylus a vyberu Vložit.
CapsLock na HW klávesnici funguje tak že dvakrát zmáčneš tlačítko Shift (symbol šipky nahoru v levé části klávesnice). Pro zrušení CapsLocku zmáčkneš ještě jednou. Na SIP klávesnici to funguje stejně.
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Clipboard a svítilna

Příspěvek od rybar73 »

Pro namapovani klavesnice jsem zkousel PQzII kde lze priradit libovolnou klavesu jine. Je zde i ono kopirovani pres CTRL. Jedine co mi tam nejelo byly zkratky na pusteni aplikace protoze je tam spatna knihovna na vyber aplikace a po vybrani se mi aplikace ukonci.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Clipboard a svítilna

Příspěvek od Svestka »

Lamanai: Ano právě že na klávesnici ctrl není :) a hlavně tam neuvidíš ani ten caps-lock ale jak psal Hades lze se bez nej obejít. Kombinace ctrl+něco lze vyvolat například i na některých SW klávesnicích, které ctrl mají ale samozřejmě je praktičtější podržet stylus což ti standartně u WM vyvolá kontextovou nabídku (stejně jako pravé tlačítko na windows). Já se do tebe nenavážím ale spousta věcí lze bez větších problémů najít a s každým novým přístrojem přibývá vždy spousta "nových" nebo spíše duplicitních dotazů. Jak už jsem psal je dobře, že se ptáš ale když pokládáš otázku tak by bylo fajn kdyby tam šla vidět tvá snaha najít sám odpověď, která by měla předcházet tvé otázce, samozřejmě pokud máš další dotazy klidně se ptej, jelikož když se vyřvu tak mi je zásadně lépe a alespoň na chvíli jsem zase klidný člověk. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů