Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

Jo chlapče, tohle jsi předem mohl vědět, o (skoro) všech tvých problémech se tu psalo, stačilo číst. BTW ten problém s čárkou je kvůli flashi nevhodného CSC, já mám B7610NO2CIK2 a funguje to správně
Georgee
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 28, 2010 17:12
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Georgee »

Jak na to koukám, tak jsem rád, že jsem se do toho nehrnul. Skoro každá reakce na 6.5 je negativní. Já jsem s 6.1 víceméně spokojený, jenom mi vadí ten zelený display, kéž by na to byl nějaký fix... :-(
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

coz se tyce toho zelenyho displaye , tak to myslim delalo jen u urcityho stupne podsticeni .... tak si vypni automaticky regulaci jasu a nastav tam kousek nad tu hodnotu a ses v klidu ... a nejlepsi je to mit stejne na minimum .... usetris dost baterky.... a zelenej diplay nebude problem

-- sob kvě 29, 2010 12:40 --

LIDI , prosimvas NEMA nekdo LINK na ROM ve ktere je CSC funkcni jak ma ??? VIZ par radku nahore ..... PC studio mi pise nepodporovane zarizeni .... mam tu nejnovejsi verzi .... prosim :(

-- ned kvě 30, 2010 0:29 --

tak je to dobry... problem sem vyresil :D diky bohu

-- ned kvě 30, 2010 9:18 --

takze .... drive zminene problemy sem jaks taks vyresil , CSC sem tam kopl z 6.1 z fora nejlepsi SW , to co tam dal na download , tim sem vyresil klavesnici .... rom sem dal
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ild-21895/" onclick="window.open(this.href);return false;

ale obevil sem problem tak se chcu zeptat ..... ma nekdo z vas skusenosti s tim ze TP co sem tam posleze doinstaloval u nej nefunguji klasicke upravy zvuku ( jass , klasika , life a pod - ani jedna volba nefunguje )
a dalsi problem mam s tim ze videa co si poustim maji zvyseny jas .... je to presviceny jakoby ... kde bylo pred tim cerno je tedka sedo a vsechyn barvy sou zesvetleny :( je to uz druha rom a to stejny ... ktera cast SW ma tohle na starosti ?

nepotkal se nekdo s timhle problemem ? dik za odpoved

-- ned kvě 30, 2010 10:23 --

ps pokud nekdo ma CELOU rom ktera jede jak ma , tim myslim i eboot a to okolo , ne jen pda neboli .nb0 tak mi hodte odkaz budu vam vdecnej
VictorCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 13, 2010 18:57
Zařízení: N95 ; B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od VictorCZ »

:( I na WM6.1 jsem si poprvé zapnul automatické podsvícení ( schválně jsem jej měl na minimu , ale když vysvitlo slunce nejde zhola nic přečíst :(((( ) a náhodně barvy do zelena potkaly i mne :( .... zvláštní jak reagují na stisk probouzejícíého tlačítka .
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

Georgee píše:Jak na to koukám, tak jsem rád, že jsem se do toho nehrnul. Skoro každá reakce na 6.5 je negativní. Já jsem s 6.1 víceméně spokojený, jenom mi vadí ten zelený display, kéž by na to byl nějaký fix... :-(
blbost, chce se to jen nebát a zkoušet, co vám vyhovuje

já měl první neoficiální verzi WM6.5 někdy z listopadu a už ta byla napohodu, měl jsem ji několik měsíců, moje vpořadí třetí rom je Daskalos B7610 6.5.3 build 23654:

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ild-23654/" onclick="window.open(this.href);return false;

jediné co jsem si potřeboval přehrát byl csc a .cab na fotoaparát (ten ze začátku nešel) a trochu přenastavit, po zhruba třech týdnech používání a cca 10 nainstalovaných aplikací mám 84 po SR

moje reakce na WM6.5 je a byla vždy kladná :)
Kocik
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2010 20:26
Zařízení: Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Kocik »

osobně se nemůžu dočkat až se tohohle křápu zbavim :-/
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

kocik : asi budes mit problem mezi klavesnici a zidli. Stejne jako nevim proc tobsem pises a jakou to ma souvislost s tematem. Kup si nejaky detsky tydlifonek, kdyz na lepsi masinku nestacis
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

Kocik píše:osobně se nemůžu dočkat až se tohohle křápu zbavim :-/
jo ? ukaz mi lepsi WM s qwerty ... a pokud sem napises jednu nebo druhou xperii nebo htc touchpro 2 tak to neberu
Kocik
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2010 20:26
Zařízení: Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Kocik »

Tazz1 píše:kocik : asi budes mit problem mezi klavesnici a zidli. Stejne jako nevim proc tobsem pises a jakou to ma souvislost s tematem. Kup si nejaky detsky tydlifonek, kdyz na lepsi masinku nestacis
Prosimtě ty tydlifonku.. di s těma urážkama do p*****e. "Nestačíš"? Promiň, ale sem normální uživatel, kterej potřebuje funkční mobil bez větších úprav a oprav (mezi ty nepočítam samo instalaci nějakýho softu atd.), protože ne každej má náladu, chuť a čas šťourat se v registrech a různě napravovat to co výrobce zanedbal. Můžete namítnout, že to neni vůbec žádnej problém a blablabla, ale tohle prostě normální neni, např. to, šťourat se v bůhví v čem aby na mobilu zároveň běhalo víc programů. Vzal sem ho, protože papírově! je to super, a WM kvůli kompatibilitě s Windows. Jenže.. podpora od výrobce = 0. Vývoj plnohodnotnejech aplikací = 0. O hrách, který aspoň mě teda nescházej, nemluvě.. GPS? K hovnu, na volnym vyvýšenym prostranství se načítá nejmíň 10 minut. SMS? půl minuty než se uráčí načíst menu. Mám WM 6.5. a jestli 6.1. byla bída tak nevim co je tohle.. tam se to přiblbý Touchwizz aspoň jakžtakž dalo úplně vypnout, teď mám (bez registrů) smůlu stejně, a stejně se to mezi s sebou mlátí pořád. Např. při sms, dá se vůbec vypnout "zprávy" a používat jen "služba zprávy"? asi těžko.. Asi si řeknete jakej sem hňup a že tu jenom brečim, ale tohle je pohled "normálního" člověka, a ne nadšence, kterej si donekonečna dohledává co jak vylepšit nebo aspoň zprovoznit. O řemeslnym zpracování nemluvě.. Ostatně, to že O2 mobil stáhlo z prodeje ani ne po roce mluví samo za sebe...
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od danri »

Asi pro tebe není WM nejlepší volba. Je to jako s Windowsy v PC, tam si taky musíš udělat různé úpravy aby byly použitelné.
Já jsem s OP spokojen.
GPS jede v pohodě, až se i ostatní divili že mám celkem slušný signál v hale, tam kde se oni s externí GPS nechytali a nestalo se mi aby načítala polohu 10 minut, rychlost fixu je srovnatelná s jinými GPS. V GoogleMaps dokud nemá GPS signál tak používá A-GPS a přibližnou polohu má během pár vteřin. Teď jsem doma asi 2m od okna a dostatečný signál mám u 3 satelitů takže fix v pohodě. V iGo používám i TMC a běhá jak má.
Nejvíce mne překvapila výdrž. Ta je velmi dobrá.
Jediná vada je jen ta nulová podpora Samsungu. Jedna oficiální ROM 6.5 a ještě takhle ...
Pokud nejsi nadšenec tak asi chytrý mobil není pro tebe. Zkus spíše nějakou Nokii :tlem:
Georgee
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 28, 2010 17:12
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Georgee »

Já úplně chápu, že někdo může být z omnie dost rozhořčený. Ne každý má náladu hodiny hledat a pak aplikovat nějaké věci, na které výrobce kašle. Pravdou je že wm a tahle omnie zvlášť je takový polotovar. Na druhou stranu po tom odladění si člověk jen hvízdá.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

kocik ... pulka veci co tam pises je uplna HOVADINA , je sice pravda ze tahle rom ma svoje mouchy ale jedina ktera to je je problem z barvama ... zadnou JINOU sem tam nenasel ..... mam LITE rom , z duvodu vice volnejch ram .. a nemuzu si ju vynachvalit ... 90 ram po soft resetu , pohoda , nepada , neseka se .... a o tech hrach a programech a buch vi co este staci zapnout internet a neco si stahnout (ja si treba rad zahraju warcraft 2 na omnii) , jo ... ze se neda vipnout touch viz uplne ... to by ses asi hodne divil ... ze da .Ke zpracovani : po vsech strankach KVALITNE vyrobeny telefon , mam ho rok a neni na nem poznat vubec nic .... asi si mel za zivot malo mobilu v ruce ... K zaveru po tom co jsem precetl , WM neni vubec nic pro tebe .... kup si ip*****ne , u kteryho uzivatel co nepotrebuje nic resit , ale taky mu nevadi ze zase nic nemuze urcite nadchne. ... konec
YENDYS
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 02, 2010 16:08
Zařízení: OmniaPRO B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od YENDYS »

jen jsem chtel ze zkusenosti nesouhlasit s tim, ze na iphonu neni co zkazit a tudiz i resit. po jailbreaku jsem stahl aplikaci a ta totalne schodila system tak, ze se po resetu zobrazilo jen jablko. Takze ono to tak uplne neplati :-) a to slo jen a aplikaci a instalaci z appstore.
Soukynek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 20, 2010 17:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Soukynek »

Četl jsem tady skoro celou diskuzi a musím přihodit trochou do mlýna...
Za 1 - podle mě PAPÍROVĚ se jednalo při koupi o jeden z nejkvlitnějších telefonů co jsem viděl!!! Tak si říkám proč ne?! Jdu do něj, chci už lepší telefon (měl jsem Nokii N95). Po koupi a prvních dvou dnech hraní jsem okamžitě provedl Hard reset, což je úplně normální... První 3-5 dní se tomu podle mě ani nedávyhnout... Člověk zkouší, instaluje ... A tak. S tímhle sem počítal, protože už předtím sem měl diamonda a to bylo to samé.
Za 2, po odladění telefonu - SPB mobile Shell, S2U2 sem si na něj tak nějak zvykl ,ale sou věci , který mě vyloženě vadí a podle mě je nespravím já.
1, nejde se připojit k wifi a ani to nepude... Protože mám WEP šifrování a to telefon z mě neznámých důvodů nezvládá. Přitom Nokia bez sebemenších problémů.
2, upgrade - jestli to tak jde nazvat, protože oficiální update se prostě u telefonu od O2 nekoná a očividně asi ani konat nebude. Neche se mě flashovat jiné romky (tímto odmítám kritiku, že je to možné přes (teď si nevzpomenu na název)- koupil sem si telefon za nehorázný prachy a podpora nula.) - Moje blbost.
3, hlasitost vyzvánění , ale s tím sem počítal
4, GPS - občas se chytne rychle a občas ne. Nepřišel jsem na zákonitost tohoto příjmu - a s AGPS mě nepoučujte - nechce se mě platit na slovensku x peněz za to ,abych měl rychleji signál... (jinak souhalsím, že když už chytne, tak je dobrej!)
5, u tohoto typu telefonu bych čekal širokoúhlé fotografie - smůla a nebo is nechám poradit
6, chybí mě lepší nastavení - tím myslím všechny ty nesmysly co se musí měnit v registrech - proč se mám vrtat v telefonu, když by se o tohle měl postarat Samsung? Zase už vidím reakce na oc mě ten telefon teda je , když se v něm nechcu vrtat. Do diamondu jsem co se týče registrů nesáhl, nahrál jsem ROM, kterých bylo mimochodem tuna a měl sem jistotu, že všechyn jsou kvalitní - a telefon fungoval bez jakékoliv změny. Tady? ještě sem neslyšel, že by někdo měl odladěnou ROM.(možnáže to je právě důvod proč nechci falshovat něco neoriginálního)
Za 3, závěr - musím bohužel přiznat , že N95 8GB mě vyhovovala víc...
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

1) nehledal bych problém jenom v telefonu ale ve vzájemné kompatibilitě routeru a telefonu, zkus se připojit někde jinde kde mají WEP a určitě ti to bude fungovat (nebo je problém mezi telefonem a zemí)
2) oficiální update byl a je...stačí hledat
3) no bohužel...ale mě osobně to nevadí
4) takové problémy jsem nikdy nezaznamenal, stahuju data o satelitech přes wifi, vždy před tím, než ji použiju
5) OMG na co širokoúhlé fotografie? jestli je chceš tak si je ořízni, v telefonu na to software je
6) jaké nesmysly konkrétně? přes registry se jenom tweakuje, všechny potřebná nastavení v systému jsou
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

Dá se nějak vyřešit ta špatna kompatibilita telefonu a wifi routeru ? Mám to samé :-( . Všude jinde v pohodě, ale doma si po připojení ani neškrtnu :-(( .

Jinak problémy s GPS také nemám a to používám několik aplikací co využívají GPS (iGo, Geocaching, Gowalla...)
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

Dá, vyměnit router :) Já jsem to taky musel udělat. Přece nebudu měnit telefon za 12k když můžu vyměnit router za 1k
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

Jasně a jak poznám, který router je ten pravý, který bude fungovat ?
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

nj, to musíš vyzkoušet. Mě nefungovala omnia s routerem od Edimaxu, měl jsem skryté SSID a WPA šifrování. Když jsem ale odkryl SSID tak už se omnia chytala bez problémů
Soukynek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 20, 2010 17:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Soukynek »

Takže zase reakce-
1, Doma mám AP Ovislink -WEP nejede - Nokia N95 8GB v pohodě, na privátě máme nějakej no name made in China dodanej přímo od poskytovatele a ani rana - Nokia opět v pohodě - vypnu WEP a jede. Kupovat novej router??? Mobil za 8 tisíc se nechytá a mobil, kterej má hodnotu cca4 bez problémů. Jde mě o princip...
2,Oficiální update byl a je ,ale ukaž mě někoho komu Sasmung NEW PC studio u telefonu s modrou bublinkou pod vodou nenapíše zařízení není podporováno...
3, shodneme se
4, Stáhnu data o satelitu přes wifi? Uprostřed lesa asi těžko. Ale jako víceméně si na GPS nestěžuju!
5, Proč ořezávat? Opět mě jde o to, že tento telefon si o to říká!!! Svým displayem mě k tomu příjde přímo stvořený! Proč se koukat na fotky s černýma bočníma pruhama, když by mohly být přes celej display?
6, Přepnutí samsung krásnejch SMS na klasický win mobile ... např. Prostě dát uživateli volnou ruku...
Jak sem napsal výše - jde mě spíš o princip. Je to telefon za nemalý peníze ,tak bych od něj tyto peníze čekal perfektně využity! A ne jen vývoj dalších telefonů a tento zapomeneme... Bohužel toto je dnes častý politický jev skoro všech firem. Vydat něco drahýho a vymejšlet dál aby si člověk musel koupit zase něco novýho. a né zdokonalovat, nebo aspoň nenechat telefon upadnout v zapomnění...
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů