Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
barki82
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 14, 2010 8:11
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od barki82 »

komunista píše:Koukám, že zatím krom mě tu nikdo nepsal o problému změny pozadí na zamklém mobilu a nemožnosti výběru vlastní melodie na sms vyzvánění! Proto bych se rád znova zeptal jestli někdo neví jak změnit pozadí při zamklém telefonu a jak změnit vyzvánění sms dle svého výběru! Rozhodně se mi nelíbí ty základní co tam jsou nahrané! Když jsem měl 6.1 tak to obojí šlo! Teď ne! Doufám, že mi někdo poradí, děkuji
Cauko, no ja pouzivam zamykaciu obrazovku S2U2, najnovsiu verziu staihnes tu http://s2u2.ac-s2.com/, a potom staci v zlozke Program files\S2U2\gfx nahradit subory wallpaper.jpg a wallpaperL.jpg tvojimi obrazkami. wallpaper.jpg ma sirku 480 a vysku 800 pixelov, wallpaperL.jpg je tapeta na lezato, cize sirka 800 a vyska 480. Co sa tyka sms zvoneni tak ja som si nakopiroval subor wav priamo do zlozky Windows a potom som melodiu mohol vybrat v nastaveniach.
ANDPavel
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 05, 2010 21:26
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od ANDPavel »

Zdravim všechny.Chtěl jsem se zeptat, jestli jde změnit pozadí v režimu Práce.Mam tam nastavený Samsung Today a jestli i u toho jde změnit tapeta dnes...Mam tam nastavený ty standardní kostičky nebo co to vlastně má bejt. :-D
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Čerstvě jsem upgradoval na WM 6.5. Jen info pro ty, co se na to chystaj, buďtě hodně trpělivý. Trvalo mi to 2 hodiny neustálýho opakování, kdy se pokaždý všechno stáhlo, převedlo, atd. až do fáze, kdy má proběhnout ona instalace do zařízení. V tu chvíli se vždy telefon vypnul a nic. Program nahlásil NP...Binaryupgrade chybu a konec. Telefon šel naštěstí vždy znovu nastartovat pod původním systémem 6.1, až se to nakonec asi na 15. pokus podařilo.
První dojmy: rychlejší reakce (nic zásadního, ale potěší to), nejde mi klasická nabídka start, což mi nevadí, jelikož používám SPB MS. Nezlepšila se reakce na příchozí hovor a jiné zásadní změny jsem nezaznamenal.
Jen bych měl malý dotaz. Po instalaci mi telefon nahlásil chybu: "rapiclnt" a od té doby zlobí synchronizace s PC. Na xda o tom někdo píše, ale nikdo mu neodpověděl. Takže by mě zajímalo jestli někdo ví, co s tím.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

Udělals pro jistotu po flashi HardReset? Jestli ne tak to zkus
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Nevrátí se mi po hard resetu WM 6.1? Myslim, že tady někdo psal, že jo.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

nevrátí :) pokud jsi to flashnul správně tak se nemá z čeho vrátit
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Nějakej CJMonty to v tomhle tématu psal 15. března, tak jsem nevěděl. Já tomu nerozumim. A dělal jsem to podle pokynů NPS, tak snad to je správně.

-- stř dub 28, 2010 10:51 --

Tak problém s rapiclnt přetrval i po Hard resetu, plus po tom, co jsem ho provedl mi nahlasil mobil chybu su service.exe a gwes.exe, ale to jen jednou. Přitom mobil se zdá, že funguje normálně a kromě synchronizace vše běží tak jak má. Tak nevim, co s tim. Znovu reinstalovat WM 6.5 nevim jak, jelikož mi počítač telefon nehlásí, když ho připojim k PC kvůli výše zmíněnému rapiclnt. Navíc bych radši, kdyby to šlo vyřešit jinak. Neví někdo, co s tim?

-- stř dub 28, 2010 13:47 --

Tak asi to bude reklamace nebo jak mám přeinstalovat WM 6.5 znovu, když mi nejde synchronizace?
spideyx
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 01, 2010 22:12
Zařízení: Samsung B7610, Samsung S5570

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od spideyx »

milan1m píše:Muzete mi prosim poradit? Mam Samsung Omnia Pro B7610 a nemohu aktualizovat win.6.1 na 6.5 vzdy mi vyskoci tato hlaska. Delam neco spatne nebo ofiko to nejde? Diky za pomoc
Obrázek
Zdravím, mám úplně stejný problém. NPS mám aktuální, stažené přímo ze stránek Samsungu. A hláška kterou dostávám je naprosto stejná jako ta, kterou to házelo tady kolegovi milan1m. Poradíte prosím někdo?
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

karelsid píše:Nějakej CJMonty to v tomhle tématu psal 15. března, tak jsem nevěděl. Já tomu nerozumim. A dělal jsem to podle pokynů NPS, tak snad to je správně.
Nejakej CJMonty psal, ze se ti vrati puvodni verze WM pokud mas flashnutou custom ROM pres Octans a pokusis se zmenit jazyk. V tom propade se nacte zaloha WM ktera je ulozena udajne v My Storage a vrati se puvodni verze WM se kterou byl telefon vypusten na trh. Pri HR se nic takoveho nestane. Navic pri aktualizaci pres NPS by se mela prepsat i zaloha v My Storage.

Bohuzel o aktualizaci pres NPS nemuzu rict nic vic nez dohady, protoze se mi nepodarilo telefon pres NPS upgradovat.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

to CJMonty:
Ok, tvůj příspěvek mi to našlo při vyhledávání na fóru, takže byl asi vytrženej z kontextu. A jelikož jsem absolutní nováček, co se týče WM mobilů a Pocket PC, tak jsem se radši zeptal. Jestli se tě tedy nějak dotklo, že jsem tě zmínil, tak se omlouvám.
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Ale prosimte :) Vsechno dobry ;-) jenom jsem to uvadel na pravou miru,aby se nesirily nejaky dezinformace ;-)
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Mno jen bych chtěl ostatní informovat: Po upgradu na WM 6.5 pomocí NPS mi přestala fungovat synchronizace s PC a telefon nešlo připojit ani pomocí Mass Storage. Telefon hlásil chybu "rapiclnt". Proto jsem se rozhodl odeslat telefon do servisu s prosbou o reinstalaci. Po 3 dnech mi volali z Elektroworldu, že tam mám fax. Stavil jsem se a ze servisu mi poslali oznámení, že se nejedná o záruční závadu, protože jde o závadu na softwaru. Proto jsou dvě možnosti: 1. reinstalaci provedou za poplatek plus mi naúčují dopravu telefonu, celkem 405 Kč. 2. telefon mi neopraví, ale budou mi muset naúčtovat diagnostiku a práci technika ve výsledku za 420Kč. Mno jen blázen by si to rovnou nenechal opravit. Takže pokud si netroufáte na flash telefonu jinak než pomocí NPS, abyste si případně mohli nepovedený upgrade opravit, zvažujte ten upgrade dvakrát.

Plus bych se zrovna zeptal: Dá se synchronizovat s Thunderbirdem stejně jako s Outlookem? A jak nastavit, aby se mi defaultně otevíralo složka se zprávami od windows a ne ta od samsungu? Používám Today a režim Práce.
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od FloydPink »

Tak si ho flashni přes Octans. To se dělá při vypnutém telefonu, a to by ti snad mělo jít ne?
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

Jasný, já vim, že to tak jde, ale netroufám si na to. Mám strach, že udělám něco blbě a budu z něj mít těžítko.
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od FloydPink »

No pokud nebudeš flashovat eboot část, tak by se nemělo nic stát. Taky sem flešoval a noťas přešel do režimu spánku. Udělal sem restart a mobil mi napsal ať ho přeflešuju. Udělal sem to znovu a frčí to normálně. Přes Octans mít strach nemusíš. Chce si ale návod pořádně přečíst.
YENDYS
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 02, 2010 16:08
Zařízení: OmniaPRO B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od YENDYS »

Zdravím lidi... mám dotaz jaká je nejnovější verze v češtině Windows Mobile právě pro Omnii Pro ?? Ctěl bych ještě poprosit někoho zkušeného o popsání různých částí flašovacích souborů... ty části, co můžu přeflešovat... pokud jsem to pochopil správně. Dík. :-)
VictorCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 13, 2010 18:57
Zařízení: N95 ; B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od VictorCZ »

Dobrý den je někde k dispozici samotná oficiální ROM a instalátor ? NPC nevěřím (Proboha kde je kompatibilita s Windows 7 ? ) a upgrade bych rád provedl až čas uzraje :???:
pesha
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 30, 2010 14:47
Zařízení: Samsung B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od pesha »

Dobrý večer, všem. Mám Windows 6.5 a dva problémy:

1. Samozavírání aplikací (AutoClosePatch-1.1.cab nepomáhá).
2. Občasné probouzení i jiným tlačítkem než jedním vyhrazeným.

Je toto už nějak vyřešeno, příp. jak?
Děkuji.
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od straky »

Dobry den,

mam 2 dotazy. Pro prehravani hudby pouzivam Media player.Vzdy po nejake dobe se stane, ze hudba prestane hrat a znova zacne az po probuzeni telefonu pres tlacitko zamek. Kdyz telefon zamknu, prestane opet hrat.
A dalsi problem je ten, ze kdyz dam v Media playeru aktualizovat knihovnu, nezauktualizuji se nova alba. Mam WM 6.5 a nepouzivam zadne S2U2.
Nevi nekdo co s tim? Predem diky za rady
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

tak , panove a damy , rozhodl sem se na prechod na 6.5 a zatim sem jenom nasr*****
telefon sem sveril kamosovy , prece jenom uz s tim ma nejaky zkusenosti tak proc ne ...
udajne mi tam nahral oficialni 6.5 od samsungu , tak sem si rekl ... pohoda vsechno pojede krasne jak na predchozich 6.1 , ale opak byl pravdou .... prvni na co sem prisel je ze mi nefunguje carka na HW klavesnici ... misto toho je tam otaznik co tam nema vubec co delat ... a tam kde ma byt je volny misto ... dalsi je touch player kterej nezvlada to co zvladal predtim .... videa se sekaji , v core payeru optim. na samsungy to jede v pohode ...... to si ten koupenej TV uot ted muzu ....
navic teda nevim , ale zda se mi ze fotak v horsich svetelnych podminkach foti naprosto priserne a ma hroznej sum .... , myslim ze u 6.1cek tomu tak nebylo ...
a posledni co me trapi zatim nejmin je opravdu malo volne RAM : cca 60 po SR

shrnu to takhle .. kdybych tohle vedel pred tim .. zustanu u 6.1 a ted se s tim nemusim drbat....

PS. jestli nekdo nevi jak predelat ty znaky na klavesnici , uvitam radu :D
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů