Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
janek28
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 16, 2010 18:01
Zařízení: Omnia PRO

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od janek28 »

Ahoj, jsem docela zoufalý. Před týdnem jsem si koupil u O2 úplně novou OmniiPro a docela často mi spadne "device.exe" nebo "shellxxx.exe". Nevíte někdo, k čemu tyto aplikace slouží? Po neodeslání chyby vše běží, jak má. Jinak v telefonu jsou nové W. 6,5 s veškerými uploady (nechal jsem si v rámci záruky přeinstalovat). Chyby se ale stále opakují. Vynulovává se čas, průměrně jednou za dva dny zamrzne... Nevím jak u Vás, ale zdá se mi docela pomalý. Je to normální čekat 2-3s na otevření třeba zpráv? Děkuji za rady! :-(
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od vreckam »

Velice doporučuji tuto ROM. Opravdu velice rychlá, stabilní a bezproblémová. Je totálně oškubaná, tak si člověk nainstaluje co je potřeba. Mám jen trošku problém s GPS, které mi nenajde satelity, ale to snad brzo vyřeším. Případné dotazy se pokusím odpovědět.

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ild-23549/" onclick="window.open(this.href);return false;
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

Ahoj, a je tahle ROM v české lokalizaci nebo ne?
Soukynek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 20, 2010 17:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Soukynek »

Vreckam:
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak je na tom teda ta GPS? Pak jestli funguje 3G síť tak jak má, a jak je to s foťákem, wifi, bluetooth, a čidlama. (G senzor, přiblížení telefonu k uchu a podobně) Díky za odpovědi. Jinak Romka vypadá dobře!
vreckam
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 11, 2010 19:27
Zařízení: b7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od vreckam »

sojce píše:Ahoj, a je tahle ROM v české lokalizaci nebo ne?
je pouze v anglické verzi

To Soukynek:
s GPS jsem si ještě nehrál, ale co jsem tak na rychlo vygůglil, tak existuje nějaký prográmek i pro samsungy, co má HTC na stahování aktuální polohy satelitů, snad odpoledne prubnu. 3G síť nemám kde otestovat, tady na valašsku žijem v pralese a teprv nedávno nám tu O2 zprovoznil EDGE. O víkendu snad budu v olomouci, tak vyzkouším (edge v kombinací s IE jede bez problémů). Foťák je ten samý, dohrává se tam stará aplikace, takže žádná změna. Fotky jsou stále pořád kvalitní (fotím pouze 3Mpix, kvůli rychlosti a velikosti fotek). Wifi, BT žádný problém, BT používám k přenosu mezi Notesem a jede stabilně, na wifi jedu doma, taky bez problémů. Čidla, nějaká kalibrace na G-senzor tam je, ale ten vůbec nepoužívám (ani netuším k čemu by se dal použít??? :) ) a čidlo na příblížení k uchu jsem si ani nevšim, teď jsem otestoval a nefunguje, zkusím prokoumat odpoledne s GPS.

Jinak ROMka opravdu dobrá, jedu na ni přes týden (možná 14dní). Co jsem zaznamenal, tak mi připadá menší výdrž baterky, ale i tak při mém použivání je 3-4velice dobrá výdrž. Pak jsem ještě moc nepochopil zamykání telefonu. Standartně jsem zamykal pouze tlačítkem na vypnutí displeje, ale teď to tímto tlačítkem né vždy zamknu (občas se stane, že pouze vypne displej a nezakne ho), tak musím zamknout ručně (start, lock) a pak vypnout displej.
edit: Ještě jsem si uvědomil, že v té ROMce nejsou office, které jsem dneska potřeboval a nevím jak to tam je s MS licencemi, tak snad s tím nebude taky problém, taky snad doinstaluju odpoledne :).
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od psychopat »

Možná jsem to trošku minul ale je již oficiální verze české 6.5 rom od samsungu a né jen rom 6.5 z normální omnie a né omnie pro tedy té kterou dávají u O2? Díky
Uživatelský avatar
milan1m
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 03, 2009 2:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od milan1m »

Muzete mi prosim poradit? Mam Samsung Omnia Pro B7610 a nemohu aktualizovat win.6.1 na 6.5 vzdy mi vyskoci tato hlaska. Delam neco spatne nebo ofiko to nejde? Diky za pomoc
Obrázek
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od psychopat »

ahoj prosímtě přes co tuto aktualizaci provádíš? Díky
Uživatelský avatar
milan1m
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 03, 2009 2:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od milan1m »

Pres Samsung New PC Studio a tam je zalozka Aktualizovat. To je spatne??
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

zřejmě nemáš nejnovější verzi New PC studio. Stáhni si poslední verzi ze stránek Samsungu.
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

zdravim, mozna sem otravny, ale nemohl by mi opravdu nekdo poradit jak tam tu 6.5 nahodit pres ten NPS? proste to nemuzu zadnym moznym zpusobem rozjet - bud chyba database, nebo se to prerusi, nebo me to tam vubec nepusti ze se nelze pripojit k serveru, nevedel by fakt nekdo cim to muze byt? nechapu co delam spatne, procetl jsem tu vsechno a hazi to furt tyhlety chyby... mam nejnovejsi verzi primo z jejich stranek... mobil je nabity.. tak v cem je chyba? jedine co je, ze mam vistu...
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od straky »

Opravdu jsi stahoval soft z techto stranek? http://cz.samsungmobile.com/supports/so ... sUpdate.do
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

3000HP : to same mi to delalo, kdyz jsem mel zkusebni verzi Win7. Dneska mam uz normalni Win7 Ultimate a bez problemu. Takze je mozne, ze to je windowsama. Visty jsou vseobecne k nicemu a se spoustou veci si nerozumi.
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

no nedelejte ze me zas uplnyho negramotu zas neco s pocitacema mam uz odpracovane :-D jo...stahoval jsem to primo z ofiko stranek samsungu primo software k mobilu, primo verzi IL2... tedka jsem to na popate rozjel.. stahly se soubory.. a kdyz se telefon vypnul hodilo to chybu - samsung binary upgrade fail... mobil zustal vyply... ale sel normalne nahodit a je tam stale tedy 6.1 ... ja uz z toho fakt kvetu... :-(



edit: tak sem se nastval a klikal a zkousel tak dlouho az se nakonec moje detatko obrodilo a jsem maximalne spokojeny - prvni reakce: fajn design, rychlejsi, no problem s wi-fi..akorat mi prijde nejaky hlasitejsi...

edit 2: tak bud jsem ho mel predtim zmrzly a nebo tedka je fakt brutalne naboostovany, neda se to vicemene srovnat - napriklad zpravy se otviraji okamzite, start taky, spravce souboru bez problemu a hned...
Uživatelský avatar
milan1m
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 03, 2009 2:45
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od milan1m »

Tazz1 píše:zřejmě nemáš nejnovější verzi New PC studio. Stáhni si poslední verzi ze stránek Samsungu.
Super dik bylo to tak. Spletlo me, ze tam bylo verze je aktualni. No hlavne ze se povedlo. :smt023
zdrhac
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 21, 2010 22:51
Zařízení: OmniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od zdrhac »

Zdravim.Potřebuju poradit,nejde mi aktualizovat win 6.5 v PC studio.Když dám aktualizaci píše mi to stále hlášku:Připojení k serveru se nezdařilo.V aktualizaci nelze pokračovat. Prosim o radu.Děkuji
Bakllazaan
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát pro 11, 2009 0:15
Zařízení: iPhone 4S
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Bakllazaan »

Musim říct, že to New PC studio nešlape zrovna jako hodinky. Na chyby, který tu byly řečený pomáhá metoda "klikám dokavaď mě nepustí" :D ...stáhl jsem nejnovější verzi a šlapu pod Vistama. Zatím po stáhnutí aktualizací 2x ERROR npswm binaryupgrade ....tak sem zvědav jestli to prorubu. Nemá na to třeba vliv to, že mám spuštěnej SPB? bleh
zdrhac
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 21, 2010 22:51
Zařízení: OmniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od zdrhac »

Dnes jsem dal mobil na pobočku ať mi tam hoděj win 6.5 a nepodařilo se.Doma mi to také nejde,mam win7 a PC studio
mi furt hlasí že se nejde k serveru připojit.Opravdu už nevím jak bych tam ty winy narval.
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Koukám, že zatím krom mě tu nikdo nepsal o problému změny pozadí na zamklém mobilu a nemožnosti výběru vlastní melodie na sms vyzvánění! Proto bych se rád znova zeptal jestli někdo neví jak změnit pozadí při zamklém telefonu a jak změnit vyzvánění sms dle svého výběru! Rozhodně se mi nelíbí ty základní co tam jsou nahrané! Když jsem měl 6.1 tak to obojí šlo! Teď ne! Doufám, že mi někdo poradí, děkuji
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od DubyDu »

poslední WM6.5.5 je opravdu dobrá, taky doporučuji
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů