Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

aha, ok, vyzkousim znova tedy...problem je ze pokazde kdyz to chci zkusit znova, musim preinstalovat NPS protoze mi to pred aktualizaci rekne restartujte telefon, ze to nejde udelat.. tak restartuju a furt to same, tak to odkliknu a kdyz pokracuju tak se nemuze pripojit k serveru... :-D to je fakt upgrade jak noha, co furt delam spatne


edit: takze tedka se pro zmenu nemuzu pri aktualizaci pripojit na server - chyba DB - neni pripojena sit
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Mám problém! Chci si aktualizovat mobil, mám v kompu ixpéčka nainstalovaný nový PC studio přímo od samsungu, mobil připojim hlásí mi to, že zařízení je připojeno! Ale když dám aktualizovat tak mi naskočí okénko kde první stránka je :Aktualizace aplikace NPS: to mi řekne, že mám to nejnovější co je! Druhá stránka je Aktualizovat zařízení, ovšem tam mám jen okénko kde se píše Vyberte mobilní telefon, ale žádný tam není! Poradí mi někdo? Vůbec si nevim rady, předem děkuji
kenny46
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 03, 2009 16:53
Zařízení: omniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od kenny46 »

at hledam jak hledam, tak nemuzu ve Win 6.5 najit, polozku v nastaveni, ktera by mi umoznila zmenit velikost pisma a dale nevim, jak odinstalovat programy, v 6.1 byla tabulka s temito programy a moznost "odebrat" , ale v 6.5 to nemuzu najit, diky za rady
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od danri »

komunista píše:Mám problém! Chci si aktualizovat mobil, mám v kompu ixpéčka nainstalovaný nový PC studio přímo od samsungu, mobil připojim hlásí mi to, že zařízení je připojeno! Ale když dám aktualizovat tak mi naskočí okénko kde první stránka je :Aktualizace aplikace NPS: to mi řekne, že mám to nejnovější co je! Druhá stránka je Aktualizovat zařízení, ovšem tam mám jen okénko kde se píše Vyberte mobilní telefon, ale žádný tam není! Poradí mi někdo? Vůbec si nevim rady, předem děkuji
Máš v telefonu nastavené USB na Activesync?
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Jo! Nejdřív ne, ale pak jsem skoušel snad vše! Snad 2h jsem u toho strávil!
rohlík
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned bře 21, 2010 17:30
Zařízení: OMNIA Pro b7610 / WM6.5CZ

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od rohlík »

Ahoj. Mám Win Mobile 6.5 a chtěl bych vysouvací nabídku start co byla u starých verzí :grin: jak to učinit :?: dík
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od straky »

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně aktualizace na WM 6.5. Mám telefon od O2 s WM 6.1.,chtěl bych provést aktualizaci, ale bojím se, aby se při ní nestala nějaká chyba a nebo kdyby mi ty nové WM nevyhovovaly, tak jak se vrátit k původnímu WM 6.1. Potřeboval bych tedy radu, jak udělat zálohu paměti ROM (něco jsem četl o programu OCTAN, tak kdyby to byl on,prosím i link(snad to nebude warez)) včetně návodu pro mne jako laika, případně jak i obnovit zálohu a vrátit se zpět na nižší verzi. Moc všem děkuji za rady.
Kocik
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2010 20:26
Zařízení: Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Kocik »

tak používám už asi měsíc WM 6.5, a samsung pc studio je na win 7 ultimate 64bit naprosto nepoužitelnej, seká se při jakýkoliv operaci..
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Již téměř týden mám WM 6.5! A mé pocity jsou smíšené! Potřeboval bych poradit s pár věcma!

1) Jak nastavím sms vyzvánění! U WM 6.1 my to šlo!

2) Jak změním obrázek (nebo nějakej dám) na obrazovce zamklého telefonu

3) Jak se připojím na net přez Wi-Fi?

4) Když používám Samsung Today tak mi nejde trvale přepnout výkon na vysoký! Pokaždé když spustím jakoukoliv aplikaci tak se mi přepne na automatický tudíš, telefon reaguje pamaleji

5) Proč se mi vypínají aplikace jako bych měl malou ram! Když spustím např. Pocket Player a Sms zároveň! Dám na pocket playeru pauzu napíšu sms tak se mi pocket player vypne! A dělá to třeba ikdyž zamknu displej tak po pár minutách se mi vypne jeden či více programů! Většinou zůstane jen jeden! Dost mě to se...re jelikož vše musím spuštět znova a zdržuje to, obzvlášt u Pocket Playëru musím hledat kde jsem skončil s poslechem!

Pokud bude někdo ochoten mi pomoci budu velice rád!
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od straky »

Na vsechny tve otazky odpoved nevim, ale aspon neco:

1. start - nastaveni - nastaveni zvuku - zvuk oznameni - nova sms zprava
2. to se zatim nepovedlo ani me. Nejspis ta moznost jiz neni
3. start - nastaveni - nastaveni site - wifi - kliknout (zapnout wifi) na ikonu a pockat nez se vyhledaji dostupne wifi site. Pote sit, ke ktere se chces pripojit jakoby pretahni do te hlavni modre ikony (drag and drop).
4. uz se tu o tom neco psalo, ze po nastaveni vyssiho vykonu nestaci udelat soft reset, ale musi se vypnout telefon
5. podivej se, jestli nemas zapnuto - povoleni ukonceni spustenych programu klepnutim na tlacitko x. start - nastaveni - obecna nastaveni - tlacitko - tlacitko x. A nebo zkus program CleanRAM. Ja mam u nej nastaveno, aby mi kazde 3h promazal pamet RAM. Da se samozrejme i nastavit mensi cas ci stupen procisteni.
z.docekal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 09, 2009 13:06
Zařízení: samsumg galaxi SII

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od z.docekal »

2. Nastavení, displej a osvětlení, pozadí - tam si vybereš tapetu.
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od straky »

2. To jsem zkoušel, ale nefunguje. I když vyberu fotku, zamknu telefon, tak po probuzeni se zadna zvolena fotka nezobrazi. U WM 6.1. to slo, u WM 6.5 mi to nejde. Po probuzeni mam jen nejakou modrou tapetu s hodinama, tlacitkem posunout atd.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od karelsid »

to Komunista:
5. Pokud si dobře pamatuju, tak to je hlavní rozdíl mezi WM 6.1 a 6.5. V 6.5 se automaticky ukončují programy běžící na pozadí, které nejsou zrovna primárně užívány. Dost lidí si tu už na to stěžovalo, že např. při prohlížení netu se jim vypne QIP nebo hudba, atd. To je taky hlavní důvod proč já zůstávám na WM 6.1, protože často používám víc aplikací najednou a přidělávalo by mi to dost práce, kdybych si ji musel vždy znovu spouštět. A ještě jsem tu nenašel možnost jak tento problém vyřešit a přitom zůstat na WM 6.5, pokud bys přišel jak na to, tak mi please rozhodně napiš. Tohle je totiž ta poslední věc, která mi brání v upgradu. Takže jediná rada, kterou ti můžu dát je vrátit se na 6.1, pokud to je teda problém, který nedokážeš překousnout.
z.docekal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 09, 2009 13:06
Zařízení: samsumg galaxi SII

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od z.docekal »

Straky: Tak to máš asi někde problém, mě to funguje bez problemu. Mám 6.5.
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Tak vyzvánění mi i tak nejde! Tu nabídku jsem našel dávno sám, ale nevim jak tam nastavit nějakjé svoje vyzvánění! Rozhodně nechci mít jako sms vyzvánění něco z těch základních!

Jinak Wi-Fi mi již maká takže super!

Ta obrazovka zamklého telefonu mi opravdu změnit nejde, což mi celkem vadí

A ukončování aplikací, no nevim docela dost mě to štve, nechápu to proč by se měli sami od sebe ukončovat, vždyť je to nelogické! K čemu pak tak velká ramka!
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od FloydPink »

Problém se zavíráním aplikací ve WM 6.5 je dávno vyřešen na Modacu i XDA.
Tady je odkaz na XDA-forum: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?p=5711787" onclick="window.open(this.href);return false;
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

hmm dobrý, ale já angličtinu nějak zvlášť moc neovládám! Byl bych rád kdyby to tu někdo popsal! Takhle vim kuloví!
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od FloydPink »

no stačí si stáhnout a nainstalovat: http://www.chainfire.eu/upload/document ... ch-1.1.cab" onclick="window.open(this.href);return false;
komunista
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte říj 06, 2009 14:05
Zařízení: Google Nexus S, Samsung B7610, Motorola V500
Bydliště: Litomyšl

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od komunista »

Super dík!
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

zdravim, nemohl by mi nekdo poradit jak to upgradovat... mam NPS IL2 a proste za boha to nejde... ja nechapu jak to delate? :-D bud je problem v tom ze se to nepripoji k serveru, nebo ze mi to napise at restartuju phone, nebo kdyz to ma zacit stahovat aktualizaci tak to proste hodi chybu DB a konec... uz jsem z toho trosicku nervni, tak jestli by nekdo nevedel jak na to? jedu pod Vistou...
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů