Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

A ví tu někdo jak na to? Jak uvařit vlastní ROM? Pokud ano, šup sem s návodem a jdu do toho!!!
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od chipoun »

No návod je tady
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... b7610-rom/" onclick="window.open(this.href);return false;
ale určitě to nebude zrovna jednoduchá věc. Hlavně než se do toho člověk dostane, tak to musí zabrat moc času. A ten já do toho dát nehodlám. Ale jestli si troufáš, tak budu rád za nejlepší českou ROMku :-)
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od fore »

nazdar lidi... ma tu nekdo odkaz na OSVEDCENOU a fungujici 6.5 ? nejsem totiz zrovna profik a nechci pak zjistit ze mi neco nejede protoze na opravovani ruznych chybek este nemam :) diky a nebo ofic. upgrade uz jede v pohode ?
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

ja doporucuji ofiko upgrade. Zatim jsem nenasel chybu.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od chipoun »

Nenasel chybu? Ta ofiko verze nema problem s samozaviranim aplikaci? (kdyz pustis treba operu a qip zaraz, tak se driv nebo pozdeji samy ukonci) To by byla prvni 6.5 verze. hned bych do ni sel... ale myslim ze je to verze IK1 ne? Tu uz sem tam mel a nespokojenost prave kvuli tomu. Stejne jako novejsi IL2
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

Tak to nevím. Pro mě to chyba není. Já jedu vždycky maximálně v jedné aplikaci a pak mám nastaveno, aby se křížkem vypnula. Ale beru, že to může někomu vadit. Nicméně jak tak čtu ty nářky tady, tak to, že se aplikace samy zavírají je koukám to nejmenší.
Nicméně jak už tady padlo, kdyby se někdo chtěl vrhnout do nejlépe vyladěné české ROM, jsem ochoten obětoat i nějaký ten peníz :-)
jechyn
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 19, 2010 13:45
Zařízení: Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od jechyn »

Nevím jestli to není mimo mísu nechce se mi to tu pročítat, každopádně dnes jsem nainstaloval nové okna i s češtinou pomocí Samsung New PC Studio. Pokud je to už někde řešený tak se omlouvám.
V3nd4
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 15, 2009 10:53
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od V3nd4 »

CJMonty a další, kdo jste vyzkoušeli tu MEGAlite ROM 6.5.5 XXIL2 http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... 5-5-xxil2/" onclick="window.open(this.href);return false;. Je pravda, že v ní chybí aplikace pro rádio a foťák a odkud jste je tam doinstalovali?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

V3nd4 Prosímtě, když už uvádíš odkaz tak si pročti alepsoň co tam je a né jenom předmět tématu. Pokud by jsi tak učinil, nemusel by jsi se ptát ani na jednu z otázek.
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

zdravim, pokud jsem spravne pochopil, tak pres NPS je nyni mozne stahovat oficialni aktualizaci WM 6.5 ... NPS jsem nainstaloval a precetl tady vase kommenty... ale udrzel jsem se nutkani zmacknout tlacitko aktualizovat... mam obavy z toho ze aktualizace neprobehne regulerne a mobil bude dead jak tady psali uz dva lidi... takze bych se chtel zeptat, co udelat aby se tohle nestalo? mam notebook Toshiba Qosmio F50 se systemem Windows Vista Home Premium...

dale bych chtel poprosit, jestli by tu nekdo nemohl shrnout PLUS a MINUS upgradu na windows 6.5... nekdo tu pise ze je pomalejsi, nekdo ze je rychlejsi.. tak jestli by to nekdo nemohl obecne vse shrnout do jednoho postu...

pokud by se nasel nekdo kdo by mi na moje otazky odpovedel, budu vice nez vdecny... :-)
Ioda
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 21, 2010 23:45
Zařízení: OmniaPro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Ioda »

No mě se NPS pěkně stáhlo, nainstalovalo, zahrálo barvičku-hudbičku, připojím telefoun a nic. Nenajde a nenajde. Přepnu USB na mas - a hle paměťovou kartu to hned vidí. Dám zpátky AS a ... nic. A nic, a nic ... :cry: tak na to prdím. Beru to jako znamení osudu se na to vykašlat a počkat si zatím se snad již trochu vychytanou WM6.1 nějakej ten pátek, než se vychytá 6.5 a pak uvidím. Tak hoši co máte 6.5 tak pořádně testujte a pořádně jim poctivě hlašte ty odhalené chyby :P
dajda4603
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv led 07, 2010 6:36
Zařízení: B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od dajda4603 »

3000HP píše:zdravim, pokud jsem spravne pochopil, tak pres NPS je nyni mozne stahovat oficialni aktualizaci WM 6.5 ... ... mam obavy z toho ze aktualizace neprobehne regulerne ... ... dale bych chtel poprosit, jestli by tu nekdo nemohl shrnout PLUS a MINUS upgradu na windows 6.5...
Chápu obavy, také jsem je měl. Nabil jsem mobil na 100%, připojil k NPS, zatajil dech a zmáčkl aktualizovat. Nejdřív to provedlo zálohu, pak se stáhla aktualizace (napodruhé, poprvé to hlásilo nedostupný server) a chvíli to instalovalo. Pak restart a mobil byl v WM 6.5. Žádný problém, myslím, že se není třeba bát.

Myslím, že to tu nikdo nenapsal (nebo jsem to nenašel), ale je třeba říci, že mobil měl smazané všechny programy, tudíž je třeba vše znovu nainstalovat. Záloha vytvořená NPS moc nepomůže, vrátí pouze některé soubory (u mě pár textů a zvonění). Zálohu celého systému vytvořenou zálohovacím programem není možné použít, nefunguje. U mě následoval HR a kompletní reinstalace.

Odezva systému je teď opravdu rychlejší a zmizelo zpožděné zvonění. Systém si bere (v mém případě) asi o 5 MB paměti více a přijde mi, že jeho případný restart trvá déle. Žádné problémy se neobjevily, naopak se mi více líbi, jak teď systém vypadá (hezčí menu).

Takže abych to shrnul, doporučuji provést upgrade.
hugo48
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 04, 2009 19:30
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro, i9000 Galaxy S
Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od hugo48 »

Tak já mám aktualizaci asi 2 týdny. Samotný proces aktualizace proběhl v pohodě, vše na první pokus, záloha se pak z5 do telefonu taky nahrála.
Ale nedokážu říct jestli bych aktualizaci doporučil. Nový windows bere víc paměti, a alespoň na mém přístroji je znatelně pomalejší než 6.1( při používání SPB Mobile Shell a S2U2). Jako není to nic hrozného, ale ani to nepotěší. Jinak mezi další minusy bych možná dal to že občas se samy vypínají aplikace ( například při psaní sms se vypne touch player) a pro mě je také minusem odemykací obrazovka, kdy hodiny jsou nelogicky dole. To jsem však vyřešil používáním již zmíněné aplikace S2U2.
Myslím, že nejlepší ale bude když vyzkoušíš sám, zpět k 6.1 se jde přeci vždy vrátit :wink: .
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

jo jeste k tomu ze se smazou vsechny veci, tak hudbu foto atd lze zalohovat, ale co sms, cisla a tak dale? jak to zalohovat aby to nebylo nenavratne ztraceno?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od matoman »

Na kontakty a sms je podla mna najlepsi PPC Pim Backup.
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

a bude ta malicka zaloha fungovat kdyz sem ji pretahl do PC a pak ji zase i s programem nahodim z PC az budu mit WM 6.5 ? vrati to opravdu vsechny sms, a kontakty?
T-ba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 12:57
Zařízení: DHD

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od T-ba »

Ano vrátí. SPB Backup umí vše najednou...
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od 3000HP »

takze k memu upgradu... takova horkost me jeste nepolila... spustil jsem NPS.... zacal aktualizaci tim ze sem zalohoval... dale se zacaly stahovat data... data se dostahovala do 100% pote mela nastat aktualizace WM... ovsem v okamziku zahajeni zhasl tedy telefon, ale system hodil chybu a vse slo do kytek... v tu chvili sem malem vyskocil z tela.. mobil zcernal.. nastesti jsem ho bezproblemu nastartoval normalne pod systemem 6.1 ale zajimalo by me co se stalo? proste program prestal reagovat a pak jedine co sel tak slo ho normalni cestou vypnout, ale to bylo vse
redula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 05, 2010 9:24
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od redula »

to 3000HP: tos mel jeste stesti, me se to dostalo o chlup dal a pak byla konecna. Tel nesel nastartovat a sel do reklamace. Behem 10 dnu byl zpet s nainstalovanym wm 6.5
sei
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 21, 2009 19:14
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sei »

to 3000HP: Při upgradu se mi stalo úplně to samé. Spustil jsem to znova, program znova stahoval z internetu data a pak už vše proběhlo bez chybky. Změnu, kterou teda pozoruji je, že mi "nezelená" displej, což je pozitivní. Negativní je, že při stejných nainstalovaných prgm mám paměť místo nějakých 60 mb pouze kolem 40 mb. Netuším čím to je, budu to sledovat.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů