Hlasitost - Omnia Pro

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
qwert007
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 06, 2009 11:55
Zařízení: SE P1i; HTC Touch Pro2

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od qwert007 »

Dnes jsem pri zkouseni pristroje v prodejne narazil na neprijemnou vec. Hlasitost reproduktoru (zkouseno pri prehravani prednastavenych skladeb a pri nastaveni hlasitosti na max - 5. stupen) me prisla nebezpecne nizka a pro nektere funkce (prehravani videa, audia ale hlavne auto navigaci) nepouzitelna. Mozna jsem jen prehledl moznost dalsiho nastaveni hlasitosti (krome te v TouchWiz).
* Muzete mi prosim podezreni na nizkou hlasitost reproduktoru nekdo potvrdit nebo vyvratit?
* Muzete mi prosim nekdo potvrdit moznost defaultni hodnoty softwarove upravit?

Omlouvam se za pripadne zbytecne vytvoreni tematu, ale primou odpoved na to co mne zajima jsem nenasel, pouze toto:
http://www.samsung-omnia.org/audio-%28m ... ic-player/" onclick="window.open(this.href);return false;
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od tompec »

Našel jsem toto:

try this hack. it worked on my omnia.
Increase call volume:
HKEY_CURRENT_USER/CONTROLPANEL/SOUNDCATAGORIES/INCALL = INITVOL - WAS 2, CHANGED IT TO 9.

Ale nevím, jestli to řeší tento problém, OP ještě nemám :wink: . Nejspíš to ale bude jen pro hlasitost hovoru.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

a nemůže to odrovnat reproduktor nebo tak něco ? Rovněž zvuky třeba na sms či email jsou šíleně potichu a vůbec je neslyším :-(
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od danri »

Oznámení SMS je opravdu hodně potichu. Když si nastavuji zvuk tak tam je celkem nahlas, ale když prijde SMS tak to často přeslechnu. Opakované zvonění při SMS by taky nebylo špatné.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Tak jsem na Modaco našel zajímavý post, původně se sice jednalo o radu pro Omnia II ale na Omnia Pro funguje stejně.
Codes to increase all volume levels on Omnia II. Just dial this *#0002*28346# ---> Audio gain screen will pop up----> click on music speaker----> then click again----> Under output volume change the following values: L1VL2 – 110; HPG7 – 1110; L3L7 – 10; OVL7 – 00001001; OVR7 - 00010010 --->then click apply, a small screen will pop up, click ok on it----> once on the main screen again, you can apply the same values for all other areas like ringtone, force speaker, voice, speaker and once done, click on menu and exit. Note that these values will not be changed after the soft reset but they will go back to manufacture values after a hard reset. These are the default values to set everything like before: L1VL2 – 101; HPG7 – 1011; L3VL7 – 10; OVL7 – 00011000; OVR7 - 00011000
Nachází se tam opravdu rozsáhlé nastavení hlasitosti a vše lze přenastavit. Když jsem zkoušel nastavit hodnoty speakru na výše uvedené, tak se mi zdála hlasitost opravdu silnější ale na posledním stupni už docházelo ke chrastění speakru, chce to najít nějakou hodnotu mezi, kdy bude hlasitost lepší ale kvalita nepůjde dolů, nebude na tom ani nic těžkého jedná se prostě o binární hodnoty jen je zvláštní, že některé hodnoty se snižovaly, kdo chce může najít nějakou lepší hlasitost i stylem pokus omyl, rozhodně by nemělo hrozit k poškození přístroje ale pro jistotu se nežeňte hned do krajních hodnot (spíše něco mezi původním nastavením a tím doporučeným z modaca), kdo by neuměl binární soustavu může si pomoci například kalkulačkou ve windows nebo můžete tipovat naslepo. Nezkoušel jsem přenastavovat hlasitost hovoru ale fungovat by to mělo.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od danri »

Tak to je opravdu paráda. Toho nastavení je tam celkem dost, až moc. Už se v tom jen zorientovat a bude to výborné :tlem:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Jedná se přímo o nastavení stereo kodeku od firmy Asahi Kasei. Podařilo se mi vygooglit datasheet bohužel se v něm nic extra zajímavého člověk, který nechce tento čip implementovat nedozví. Odkaz na datasheet

V nastavení se není až tak těžké zorientovat. U položek OutPut Volume control navýšením hodnot zvýšíš hlasitost, dále lze zvýšit snížením hodnoty Lch OutPut Volume control.

P.s. V binárním kódu se dá rozeznat velikost čísel stejně jako v desítkové soustavě, tedy nejlevější bit má největší váhu, tedy platí: 111 > 110 > 101 > 100 > 011 > 010 > 001 > 000. Více znát nepotřebuješ.
~Kocur~
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: úte zář 15, 2009 17:43
Zařízení: Samsung Omnia Pro, SE P1i, Dell Streak
Bydliště: Ostrava

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od ~Kocur~ »

Funguje je to dost dobře :tlem: :tlem: . Jde rozhodně poznat zvýšení hlasitosti. Díky
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od tompec »

Přenastavil jsem to tak jak je to v návodu, jiné hodnoty jsem neměnil. Kdyby jste měli jiné tipy tak napište. Každopádně změna je pravdu vidět. Díky.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Jak jsem psal pohrát si s těmi hodnotami a vyladit si je přesně jak ti to vyhovuje není žaden problém například dobré hlasitosti a zároveň dle mého i lepší kvality lze dosáhnout jen tím, že změníš pouze první dvě hodnoty na samé jedničky popřípadě pouze tyto dvě hodnoty zvýšíš o pár řádů.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od danri »

Kdybych věděl k čemu která položka je tak by to bylo snadnější. Hlasitější přehrávání přes speaker je fajn, ale využití pro to nemám. Potřeboval bych hlasitější zvuk příchozí SMS a také hovoru a to se mi nedaří. Přes BT sluchátko se mi to podařilo nastavit na vyšší hlasitost, ale hlasitost hovoru v telefonu zatím ne. Force speaker, TTYFULL call se mi nepodařilo ani zjistit k čemu jsou natož nějak nastavit. Ale vše se určitě časem doladí. :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Hlasitost příchozích sms by měla být závislá na systémové hlasitosti. Zkus si ji dát na 5. stupeň a poslat si třeba z internetu sms.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

Tak já tam něco nastavil , ale výsledek kde nic tu nic :-( . Nemohl by někdo, kdo zaznamenal opravdu výrazný nárust hlasitosti, dát sem návod, co kde a na co nastavil ?
Díky moc
sumerian
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 15:29
Zařízení: nokia

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od sumerian »

to by se hodilo. pravda
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Jiří Hrma »

Případně pokud by sem napíšete větve a hodnoty v registrech, které je třeba upravit, můžu z toho udělat CAB soubor, který pak bude fungovat jako takový patch na hlasitost :-)
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od _Ja »

Jirko-to by bylo SUPER !!!!! :smt041
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

Tak potom by to opravdu nemělo chybu a byl by to velmi záslužný počin :tlem:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od mike-biker »

Já se v tom nechci moc hrabat, ptz. tomu nerozumím, ale já bych zase uvítal, aby např. byly zeslabeny zvuky typu tapnutí při psaní atd. To mi vadí, že jsou tam jen dvě volby - hlasitost hovoru a celková hlasitost. Když mám hlasitost na max. např. na veřejnosti abych slyšel zvonění, tak při psaní nebo manipulaci se po mě všichni otáčejí a vypadám jako nějaký uživatel iPhona co machruje! :cry:
Dwarf
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte zář 22, 2009 19:40
Zařízení: samsung b7610

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Dwarf »

jj souhlas i kdyz se da uplne nahlas system tak smsky slysim min nez zvuk hardwarovych tlacitek :-)...jestli s tim nekdo neco vymysli tak pekne prosim sem s tim
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

U sms je problém jiný, tam by údajně mělo pomoci překonvertovat příslušnou skladbu na mp3 (tuším je tam ve wav) a mělo by být vše v pořádku. Někdy zkusím a potom napíšu výsledek.

-- pon říj 12, 2009 21:57 --
Jiří Hrma píše:Případně pokud by sem napíšete větve a hodnoty v registrech, které je třeba upravit, můžu z toho udělat CAB soubor, který pak bude fungovat jako takový patch na hlasitost :-)
Nejsem si zcela jistý, zda program vůbec něco v registrech mění, jak jsem psal jedná se přímo o program pro čip audio kodeku! To znamená , že všechen zvuk co telefon vyloudí jde přímo přes tento kodek a ten může mít nastavení zcela odizolované od OS. Ale později na to mrknu blíže a zkusím něco vymyslet. Jinak hlasitost se opravdu mění to vím zcela jistě, pro rýpaly, zkoušel jse i zeslabovat hlasitost abych si byl 100% jistý, že se nejedná o sugesci a docílil jsem bezproblému hlasitosti takové, že na 5. stupni hlasitosti byla hlasitost menší než na 1. nebo nebyl problém zeslabit hlasitost tak, že nebyl zvuk vůbec slyšet ani na 5. stupni. Zesílení bylo také patrné.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů