Dílenské zpracování

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

Jaké máte dílenské zpracování u Vaší Omnie Pro ? Mě se díl s displejem vůči dílu s klávesnici trošku viklá a to jak v zavřeném, tak otevřeném stavu. A dále mě štve jak malý tlak stačí k vysouvání klávesnice. Snad nevezmu přístroj do ruky, abych trošku nedsunul displej do boku.
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Dílenské zpracování

Příspěvek od krabicka3 »

co se tyce viklani, tak vule je tam opravdu mikroskopicka, takze mi to nevadi, a to jsem hnidopich. Klavesnice se vysouva pomerne lehce, jedine kdy mi to malinko vadi je, kdyz fotim a mackam tlacitko spouste.
Kdybych mel hodnotit zpracovani, tak bych mu dal 2+ (lepsi nez velmi dobre, ale ne vyborne).
Referenci je pro me iPhone 1. generace...jeste jsem snad nevidel kus elektroniky, ktera by mela lepsi zpracovani. Ikdyz je trochu nefer prirovnavat k nemu Omnii, protoze kdyz je nekde mechanicky pohyb (vysouvani klavesnice), tak ta knostrukce nikdy nemuze byt tak pevna, jako u pristroju bez mech. pohybu.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

U mě je konstrukce vpořádku nevikle se ani při větším tlaku nebo použitím síly, při otevřeném stavu se horní displej dá mechanicky malinko odklonit od své pozice ale jedná se o rozměr menší než milimetr což je velice dobré a sám o sobě se nevikle nikdy, takže konstrukci bych hodnotil jako velice dobře zvládnutou. Poměrně lehké otevírání mi právě vyhovuje, samo o sobě se to neotevře ale jakmile jej chci vysunout tak stačí lehce jedním prstem přičemž právě svou malou tuhostí displej nenarazí prudce na konec výsuvu, což je pro mě plus. U některých výsuvných konstrukcí, které jsou tužší, vetšinou jde displej hůř vysunout a poté najednou rychle vystřelí až na konec, což mi značně nevyhovuje.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

Tak to vypadá, že to opravdu tak je a lehký výsuv není chybou :-) . Nicméně je faktem, že do otevřeného stavu vyskočí a "narazí" a ne že ne. A to docela zprudka až to cvakne. No až čas ukáže, zda to všechno vydrží.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Ano jistě, že to mírně narazí jinak to ani nejde ale oproti tuhým konstrukcím to za náraz nejde považovat.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

A ještě řeším jeden problém, kdy nevím, zda je vhodné téma dílenské zpracování, ale budiž. Vynechává mi HW klávesnice. Když píšu rychle, tak dost často koukám, že písmenka chybí. Jsem zvyklý z Varia, kde to bylo v pohodě. Nevím, zda je klávesnice vadná, zda systém nestíhá nebo čím to je :-(
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Dílenské zpracování

Příspěvek od krabicka3 »

Hm, to je na prd no. :( Klavesnice vynechava kvuli spatne odladenemu SW, to je noramalni. Vcera jsem na Omni psal soukromou zpravu. Dneska jsem se na notesu dival do odeslanych zprav na tu zpravu co jsem poslal. Na trech radcich jsem vynechal cca 10 pismen! Vypada to, jak kdyz jsem to psal po 5 pivech.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Tak toto se mi nestává, pro jistotu jsem ještě teď zkoušel psát text v programu pro odeslání sms a žaden problém jsem neměl písmenko nevynechalo ani jedno. Zkoušel jsem i mačkat neustále dvě tlačítka po sobě a ani při tomto datlování nevynechalo ani jedno písmeno.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Dílenské zpracování

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě se také občas stává, že mi OmniaPRO při psaní na HW klávesnici sem tam nějaký znak vynechá. Dokonce jsem si kvůli tomu nevypínal zvuk při stisku tlačítka na klávesnici, protože podle toho alespoň lépe poznám, zda jsem písmeno opravdu napsal. Neděje se to zas tak často, ale občas se s tím také setkám.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

A je nějaká náprava ? Je možnost, že s novým WM 6.5 se to vyřeší ?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Dílenské zpracování

Příspěvek od Jiří Hrma »

Zkusil jsem s tím teďka experimentovat a vysledovat to. Podle mě nejde ani tak o SW problém, ale spíše o to, že je potřeba klávesy trochu více mačkat. Při rychlém psaní třeba ten stisk každého tlačítka nemusí být tak silný, a proto dojde k vynechání. Protože když jsem teď zkoušel psát velmi rychle a mačkal jsem znaky pevně, bylo to ok.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

Hmm, takže brzy bude hromada reklamací na promáčklé klávesnice :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dílenské zpracování

Příspěvek od mike-biker »

To s sebou přináší technika - čím víc součástek, tím víc poruch. Mě překvapivě vyhovuje SW klávesnice. Nikdy jsem ji nechtěl, vždycky jsem byl zvyklý na HW, Omnii i8000 jsem si koupil ptz. B7610 ještě nebyla a bouch bác - naprosto mi vyhovuje. 8-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

No mě nepříjde, že je nutno mačkat nějak moc, je jasné, že pro někoho může být klávesnice tužší ale rozhodně nemusíš rvát tlačítka na konec šasi. Já jsem třeba nezpozoroval vynechávání tlačítek, jelikož jsem zvyklý na něco jiného.
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Dílenské zpracování

Příspěvek od _Ja »

Mám úplně stejné problémy jako Tazz1 a krabicka3. Taky jsem přešel z Varia. Rád bych si zapnul zvuk zmáčknutý klávesy, ale nevím kde. Prosím poraďte. Díky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Dílenské zpracování

Příspěvek od Jiří Hrma »

_Ja: Já jsem ten zvuk měl standardně zapnutý při prvním spuštění, ale jinak to zapneš v nabídce TouchWiz - Nastavení - Nastavení zvuku - Tón hardwarových tlačítek.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

Co jsem se dneska koukal asi na 2 makety od O2 a teda nic moc. Nevíte jestli se u nás dá někde sehnat verze s tlačítkem C? To od O2 je prázdný a vypadá to pěkně hnusně. A chtěl bych se zeptat, jestli někdo může porovnas tuhost stisku kláves pod displejem s maketou. Zdá se mi totiž takový nijaký.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Písmeno C bylo pouze na předprodukčních verzích a osobně jsem za to rád, právě, že ono písmeno na mě působilo docela rušivým dojmem.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

S tím sice souhlasím, ale pořát lepší než to nahrazení prázdným hladkým plastem jako to je teď
Anganiel
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř srp 01, 2007 9:18
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Dílenské zpracování

Příspěvek od Anganiel »

CZernyPetr píše:Co jsem se dneska koukal asi na 2 makety od O2 a teda nic moc. Nevíte jestli se u nás dá někde sehnat verze s tlačítkem C? To od O2 je prázdný a vypadá to pěkně hnusně. A chtěl bych se zeptat, jestli někdo může porovnas tuhost stisku kláves pod displejem s maketou. Zdá se mi totiž takový nijaký.
Já osobně jsem si na chvíli taky potěžkal maketu tesně předtím než jsem si pořídil Louvre. Co se týká stisku tak si myslím, že je to o zvyku. A v porovnání maketa / realný přístroj myslím, že je to hodně podobné. Mě osobně klávesnice vyhovuje. Jen si zatím zvykám na shift a alt klávesy. Trošku zamrzí indikace, ale dá se oželet.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů