Dílenské zpracování

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

Zajímalo by mě jak vypadá Opro po nějaké době používání. Myslím praskliny (jako u xperie), vůle, opotřebení materiálu a podobně.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Dílenské zpracování

Příspěvek od mike-biker »

Prodává se měsíc, bylo by dodně smutné, pokud by se již začaly projevovat známky opotřebení. Podle mě solidní postřehy tak za 3-5 měsíců. ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Přesně jak napsal mike-biker ale pokud by tě to i tak zajímalo tak když by se má OP vyleštila tak nejde poznat od nové někde za sklem, zadní kryt nikde nevrže ani při přitlačení do střední části krytu se neprohne, já jen doufám, že i vysouvací mechanismus bude do budoucna sloužit jako teď a nebudou v tomto ohledu problémy.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

právě o vysouvací mechanismus mi jde. To je totiž jedinej důvod proč do Opro nechci jít a pak možná tloušťka, ale 4mm už při takhle velkým zařízení v kapse asi vadit nebude, stejně ji radši hodím do báglu, nebo koupím pouzdro za pásek
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od HADES »

Za sebe můžu napsat že mě vůle horního dílu vůči spodnímu v prvním okamžiku vyděsila. Měl jsem předtím Kaisera a ten seděl perfektně i po dvou letech používání. Omnia Pro je na tom o poznání hůř. Štve mě třeba že když vysunu displej do krajní polohy tak se dost vyklá, a to jak nahoru/dolů tak i do stran. Po této stránce mě tedy Omnia zklamala, působí tak dost laciným dojmem. Nevím ale jestli je to problém jenom mého kousku.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Dílenské zpracování

Příspěvek od Termiks »

Dělá to i mě, tohle se Samsungu opravdu moc nepovedlo.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

To se mi právě taky nelíbí a bopjím se že se to časem zhorší. Touch pro 2 to má teda líp vyřešený. Tohle je vlastně jedniej důvod proč přemejšlím nad Omnií II. Fakt nevím kterou....
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Tazz1 »

Tak u me OmProvrchní díl také zrovna nesedí. V zavřeném stavu jde vrchní díl "odklopit" o cca půl mm. To u Vario nebylo ani po třech letech intenzivního používání :-(
Marek Hajn
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob říj 31, 2009 17:05
Zařízení: Samsung Galaxy S4 + recenzované telefony
Bydliště: Praha

Dílenské zpracování

Příspěvek od Marek Hajn »

Tak dneska jsem měl v ruce maketu OP v prodejně O2. K ní jsem si vytáhl originál a troufám si tvrdit, že se to nedá srovnávat. Maketa byla vážně příšerná. Klávesnice moc plastová, tvrdá, výsuvný mechanismus tuhý a vrzající, celkové zpracování příšerné. Nechápu, že někdo posuzuje dle maket. Ty jsou dobré maximálně k utvoření si obrázku o velikosti a vzhledu telefonu, nic víc.
Porovnával jsem i Nokii 5800 XM s originálem a stejná zkušenost.
Pak jsem vzal do ruky makety Touch Pro 2 a Nokie N97 a ačkoli nemám k dispozici originály, tak ty makety byly prostě příšerné.
CZernyPetr
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 07, 2009 18:38
Zařízení: k750i

Dílenské zpracování

Příspěvek od CZernyPetr »

Doufám že máš pravdu, V průběhu týdne nebo ten další si pro ni asi konečně taky půjdu.
bjogo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Dílenské zpracování

Příspěvek od bjogo »

Ako ste na tom u B7610 s odklapanim vrchneho dielu. Ja mam pocit, ze sa to stal zhorsuje. Na zaciatku to bolo celkom ok, no teraz je tam strbina uz pomaly cez milimeter a mam pocit, ze to vobec nedrzi pokope. Myslite, ze by to slo vyreklamovat? Moj nazor je, ze po par tyzdnoch pouzivania, 12 tis telefon, by to malo vyzerat asi trosku kvalitnejsie, no neviem co bude po pol roku. A nakoniec tu klavesnicu ani az tak casto nepouzivam.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dílenské zpracování

Příspěvek od Daidalos »

No tohle jsem bohužel také zpozoroval.Bohužel to dělají všechny telefony s qwert klávesnicí. :-( časem se to trochu odšoupá,ale horší to už nebude neboj ;-)
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Dílenské zpracování

Příspěvek od TIePEK »

HM ... tak dneska jsem psal dlouho an omnii :) a parádička zatím mi moc tlačítek nevynechávalo ale když jsem zasunul hlávesnici tv tom horním rohu mi příjde že se to trochu vyklá že to jde napřed ... než celá klávesnice ...
příjde vám to taky ... ? když zasouvám z toho horního ruhu ...
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Dílenské zpracování

Příspěvek od pavel1tu »

Taky se mi to dílenské zpracování nezamlouvá, uvítal bych leštěný mramor, zlaté prvky a safírvé sklíčko na displeji :-)

Teď vážně, porovnával jsem to s nějakým HTC (starším, jako déle používaným) a řekl bych, že pokud se to časem výrazně nezhorší, je to ucházející.
Nelíbís se mi moc klávesice, hodně často při mačkání "a" stisknu i SHIFT.

Teď po asi 5ti nabytích mám i super výdrž baterie (2-4 dny) tak jsem VELICE spokojen.
Partana
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 23, 2008 23:00
Zařízení: HTC DHD,Lumia 640 DS(WP)
Bydliště: Kosice

Dílenské zpracování

Příspěvek od Partana »

Zaujima ma ako je vysuvaci mechanizmus uchyteny medzi vrchnov a spodnov castov,na com to vlastne drzi.Ak to moze niekto vysvetlit budem rad.
Svestka vdaka za odpoved.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Jsou tam jednoduše dvě kolejničky ve kterých je displej uchycen a ve kterých velice dobře klouže dále je tam pérový mechanismus který vypadá jako by také displej přidržoval. Možná se mýlím jelikož to píšu pouze z pozorování a moc dobře to vidět nejde ale kolejničky jsou vidět na zadní strana displeje po otevření takže to nejspíš tak bude.
barki82
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 14, 2010 8:11
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Dílenské zpracování

Příspěvek od barki82 »

Uploadol som obrazok zo sevisneho manualu Omnie Pro, su tam vidiet kolajnicky aj pruziny ktore spominal Svestka Obrazok
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Dílenské zpracování

Příspěvek od TIePEK »

Ahoj.ky lidi ...
nevím jak u vás ale nějak sem zaznamenal že mi stylus (který cie moc nepoužívám) že už je lehko zatažitelný ...
na staré omnii900 jsem měl přídavný stylus který se dal taky zatahnout a schovat ... a po nějakém čase to už nedrželo prostě :( byl pořád zatažen :( ...
nechci aby se mi to stalo i s tímhle stalusem :( aaa na tohle řešení asi nebude xD ...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Dílenské zpracování

Příspěvek od Svestka »

Tka já s tím zatím nějaký problém nemám a to sem tam stylus využiju ale při nejhorším by neměl být problém za pár kaček koupit nový stylus.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Dílenské zpracování

Příspěvek od danri »

Tak to si právě myslím, že by to asi problém byl ho sehnat. Nikde jsem ho zatím nenašel. Už kdysi jsem sháněl originální stylus na jiné PDA a byl to opravdu problém. Nakonec jsem sehnal neorginální a za pár kaček nebyl a to nebyl ani teleskopický. A při té podpoře jakou Samsung předvádí...
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů