Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

Konečně první vlaštovka. Teď ještě aby autora napadlo, že ideální je Zmáčknu - svítí, Zmáčku - zhasne. No snad mu to někdo poradí, když sám na to nepřišel. :idea:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Svestka »

Jak píše Termiks, SDK nebylo vydáno a nikdo se ti nebude drbat s přmým přístupem na hardware aby rozsvítil diodu, když během měsíce bude SDK dostupné. Nejedná se ale o to, že čekají až vyjde B7610 s WM 6.5 ale až se vůbec začne prodávat, oficiálně se totiž stále ještě neprodává a to jak se k tomuto zařízení dostalo O2 je snad každému záhadou. Reakce od samsungu na otázku proč B7610 stále není zahrnuta v SDK byla taková, že nemohou zahrnout zařízení, které se ještě neprodává do development kitu.

Jakmile bude SDK přísupné není problém napsat program pro obsluhu svítilny. Osobně uvažuju o tom, že udělám program, který se po spuštění nikde neotevře a pouze bude togglovat diodu, tedy když bude dioda vypnuta a spustí se program, tak se rozsvítí, když bude dioda aktivní a program se spustí, tak se zhasne. Velkou výhodou tohoto přítupu bych viděl v tom, že si stačí vytvořit zástupce buď do nabídky start nebo na plochu shellu a po zmáčknutí se neotevře žádné další okno ale pouze se provede to co uživatel chtěl, další výhoda by mohla bý namapování na tlačítko kdy po zmáčknutí tlačítka opět nevyskočí žádné okno.
Termiks
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 24, 2008 16:19
Zařízení: SGSII

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Termiks »

to Svestka: Mám dotaz, když to takhle ovládáš myslíš že by se dalo udělat aby ta Led fungovala jako indikační LED? Např. pro zmeškaný hovory nebo sms. Aby třeba blikala...Vím je to asi blbost vzhledem k tomu že je ta LED na spodní straně, takže většinou není vidět, ale jen mě to zajímá.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Svestka »

Určitě by to šlo, vpodstatě je to úplně jedno je to pouze věc daného programu, v tom není problém ale tuším, že v daném SDK nejde nastavit intenzita diody což by moc využitelné nebylo, spíše než toto bych uvítal aby místo indikační led se použil přímo displej a to tak, že by program vybarvil celý displej černě a vytvořil bílý čtvereček například o velikosti 2x2 pixely. Amoled má velkou vlastnost oproti TFT v tom, že mění spotřebu energie podle využitých pixelů displeje takže takto by mohla být spotřeba minimální.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

A Svestko, neslo by to udelat pro i8000? Tam už SDK vydané dávno je. Jak jsme psali, mě by přesně vyhovovala možnost namapování tlačítka na Switch on-off. ;-) . Já bohužel jsem laik a program na indikaci zmeškaných událostí formou textu na displeji - asi by musel měnit polohu, aby se nevypálilo LCD by snad šel taky udělat, ne?
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od tompec »

Chápu, že je to otázka času a "vůle", ale taky bych se přimlouval pro ten indikační prográmek. Možná by to šlo nejdříve odzkoušet na té osmitisícovce a pak to jen doplnit pro pročko :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Svestka »

No program na indikaci zmeškaných událostí do toho nevím jestli bych se pouštěl a pokud ano tak za hodně dlouho, osobně ani nevím na jakém principu se provádí zjišťování takto změškaných událostí, i když tuším že to bude přímo událost ve WinApi ale ani prozatím nevím jak udělat program aby běžel i v StandBy módu. A co se týče zapínání přisvětlovací diody tak asi počkám až po příchodu SDK na omnii PRO, prozatím existuje stejně alepsoň provizorní řešení na i8000 a ani mi to momentálně nevyhovuje z důvodů blížících se půlsemestrálek a 3 projektů, které mám na krku.

P.s. mike-biker: ano pozice by se měla nejspíš měnit kvůli vypalování jak píšeš ale pokud by se zvolila červená barva, která má nejdelší životnost (pouze u OLED displejů), tak by to neměl být problém, životnost červené je totiž až 30x vyšší než modré a 3x vyšší než zelené.
JPT
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 25, 2009 18:36
Zařízení: Samsung i8000 Omnia II Rose Black

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od JPT »

Zdravím, hledal sem svítilnu a dostal sem se na toto vlákno. Tady sem se dočetl taky jak zapnout kompas přes testovací utilitu a přišel sem na to jak ten kompas zapnout i normálně souborem. Soubor je ve složce Windows a menuje se CompassTestMode.exe a je skrytý. Určitě nebude problém ho spouštět přes zástupce, ale to sem eště nezkoušel. Mám PDA 2 dny.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

http://www.modaco.com/content/i8000-omn ... try1085101.
Je třeba být registrován a je to utilita na světlo jako Torch Button. Přesně jak jsem chtěl. Zmáčknu - svítí, zmáčknu - zhasne. Dá se namapovat na tlačítko a v registrech nastavit max. čas. ;-)
Ten kompas jde normálně spustit a udělat link. ;-)
Zde stáhni a nakopíruj do Složky: Windows\Start Menu\Programs

Obrázek
http://www.miracz.eu/transfer/Compass.lnk
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od danri »

Akorát, že flashlight nefunguje s Omnii Pro. Škoda. Ale kompas super.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

čeká se na SDK, no. Taky je CZ snad jediný stát, kde se donedávna prodával. :!:
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od danri »

Jasně, já vím. Jen to konstatuji, protože s tvého příspěvku to vypadalo, že je to pro Omnii Pro, protože tohle vlákno je o Omnii Pro. Už aby vydali 6.5, pak se to snad konečně vše trochu rozhýbe.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem si to taky uvědomil, on ten softík je celkem identický - až na vyjímky kvůli HW klávesnici.
Macro
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 16, 2009 22:14
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Macro »

Tak vyslo namnove Samsung SDK 2.1 kde uz mame podporovanu aj nasu milovanu Omniu Pro. Takze sa snad dockame aj svitilny.

Osobne som zacianjuci programator, a uz som si SDK stiahol, avsak neviem ho nejak prepojit s visual studiom. Nevdel by mi niekto s tym poradit? (programujem v C#, a nasiel som iba hlavickove subory .h pre C (tu poznam iba zaklady), a este subor .lib. )
ak by mi niekto poradil s tymto za par minut by som snad mal jednoduchu aplickaciu na zapnutie svetla - ak by sa mi to podarilo
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od rybar73 »

No konecne jsme se dockali! Rano na to taky kouknu i kdyz ja si zatim moc nepohraju pac stale cekam na ofiko update na WM6.5 (SDK je pro WM6.5)

Jinak koukni do nainstalovane slozky "\Samsung Windows Mobile SDK\samples\managed\BounceDemo" tam je pomerne jednoducha ukazka toho jak s SDK pracovat v C#.

-- stř pro 16, 2009 11:17 --

Tak jsem prubnul to SDK a pro prvni odvazlivce davam link na velice velice jednoduchou aplikacu pro rozinani a zhasinani LEDky. K memu udivu SDK pracuje i pod WM6.1. Takze pokud by to nekdo zkusil dejte prosim vedet jestli slape nebo ne.
Prece jenom je to moje prvni WM aplikacka :-)

Kód: Vybrat vše

http://www.ulozto.cz/3337744/flashled.rar
Soubor obshajuje CAB (s SDK) takze nutno nainstalovat.
Druhy malicky soubor je jiz samotna aplikacka :-)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Daidalos »

Zkoušeno.
Funguje perfektně :-)
Macro
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 16, 2009 22:14
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Macro »

Nastali prazdniny, tak som si progamovanie pre WM viac nastudoval a aplikaciu na zapnutie svetla som si urobil vlastnu.
Dokazete si ju nastavit aj na to aby sa svetlo rozsvietilo hned pri zapnuti aplikacie. Tiez sa vam vytvori ikonka, takze ju mate medzi ostatnimi programami a dokonca mozte mat odkaz na nu priamo na domovskej stranke cez launcher.

http://omniapro.terirs.com/index.php?page=stranka&id=2



PS: ak by mal niekto napad na jednoduchu aplikaciu, moze mi napisat, mozno ju skusim naprogramovat
pivasek
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř lis 18, 2009 18:59
Zařízení: Samsung Omnia PRO B7610

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od pivasek »

funguje bezchybně, díky :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od mike-biker »

Fajn, už druhý softík na LED baterku. ;-)
Lamanai
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 12, 2009 15:29
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Omnia Pro (02) LED SVÍTILNA, KOMPAS A TEST OMNIA

Příspěvek od Lamanai »

to SDK je pro 6.1 nebo 6.5? je možné, že mi stroj padá kvůli instalaci toho tvého SDK, když mám 6.1? jde to sdk odinstalovat?

-- pon led 04, 2010 16:37 --

odpovím si sám, neb již vím: ano, je to právě ten problém a odinstalovat to jde :-) děkuji všem zúčastněným
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů